Jak utworzyć listę słów kluczowych dla SEO (przykład Apple)

03.06.2020
SEO 'Jak utworzyć listę słów kluczowych dla SEO (przykład Apple)
0 8 мин.

Lista słów kluczowych jest schematem SEO, podobnie jak mapa witryny dla Twojej witryny.


Przedstawia treści kierowane na słowa kluczowe, które trafiają do Twojej witryny, strukturę adresów URL, a nawet są używane podczas tworzenia linków. A jeśli nie zrobisz tego dobrze (nie wybierzesz odpowiednich słów kluczowych), poświęcisz mnóstwo czasu na „optymalizację” treści lub po prostu nie uzyskasz wyników. Pokażę ci, jak stworzyć uporządkowaną, dobrze zbadaną listę słów kluczowych, abyś mógł opracować treść i adresy URL wokół tych fraz – i mieć większą szansę na ranking na stronie 1.

Teraz utwórzmy listę słów kluczowych…

Zacznij od wybranej lokalizacji

słowa kluczowe local-vs.-national-

Małe miasto – małe miasta mają mniej ludzi, więc liczba wyszukiwań będzie mniejsza. Oznacza to, że Twoje słowa kluczowe będą szerokie i prawdopodobnie będziesz mieć tylko 1 podstawowe słowo kluczowe na liście, które powinny być kierowane na stronie głównej. Większe rynki = bardziej szczegółowe słowa kluczowe.

Duże miasto – oprócz włączenia szerokich fraz na liście, należy również uwzględnić bardziej szczegółowe frazy – ponieważ w mieście jest więcej osób, więc liczba wyszukiwań jest większa.

Krajowy – ponieważ będziesz mieć do wyboru większą pulę słów kluczowych, musisz zbadać konkurencję każdego słowa kluczowego, abyś wiedział, które z nich możesz faktycznie uszeregować.

1. Małe miasteczko (wybierz ogólne słowa kluczowe)

Lokalne słowa kluczowe SEO

Iść do google.com I użyć Autouzupełnianie Google uczyć się jakie słowa kluczowe szukają ludzie. Wpisz swój nazwa miasta a następnie wszelkie słowa kluczowe opisujące co oferujesz. Wypróbuj wiele odmian (np. Lake bluff macbook…), aby sprawdzić, czy są jakieś inne. Jednak są szanse, że będziesz mieć tylko 1 podstawowe słowo kluczowe, które będzie kierowane na stronie głównej.

Jeśli chcesz kieruj reklamy na wiele miast, zrób to samo w Autouzupełnianiu Google dla każdego miasta, aby zobaczyć najpopularniejsze wyrażenia. Lista słów kluczowych powinna wyglądać mniej więcej tak…

 • naprawa jabłek jeziornych (ukierunkowane na stronie głównej)
 • naprawa jabłoni leśnych (nowa strona kierowana na lokalizację)
 • naprawa jabłek w parku górskim (nowa strona kierowana na lokalizację)

2. Duże miasto (wybierz określone słowa kluczowe)

Stosuj te same strategie opisane powyżej tylko w połączeniu z szerokimi frazami, szukaj także bardziej szczegółowych fraz, które są bardziej odpowiednie dla Twoich konkretnych produktów / usług…

Słowo kluczowe dla dużych miast

Lub użyj metody „wypełnij puste”, która daje jeszcze więcej pomysłów na słowa kluczowe…

Autouzupełnianie Google Wypełnij puste

Graj z Google Autouzupełnianiem, aby znaleźć słowa kluczowe dla różnych produktów / usług…

Słowa kluczowe z długim ogonem

Zapisz WSZYSTKIE oferowane produkty / usługi i naucz się słów kluczowych dla każdego…

Lista słów kluczowych

Zrób to samo w przypadku innych produktów Apple. Każda mini-lista powinna zawierać różne rodzaje usług naprawczych, tak jak zrobiłem to dla Macbooka Pro, Macbooka Air, iPada 2 itp..

3. Krajowe (wybierz konkretne słowa kluczowe + badania konkurencyjne)

Ponieważ do wyboru jest większa grupa słów kluczowych, musimy zawęzić te najlepsze, ucząc się jak konkurencyjne jest każde słowo kluczowe w stosunku do liczby wyszukiwań. Dzięki temu będziesz mieć tylko te słowa kluczowe, które mają najlepsze możliwości rankingu. W przeciwnym razie poświęcisz czas na tworzenie treści kierowanych na słowa kluczowe, o których nawet nigdy nie będziesz w rankingu.

Krok 1: Zapisz WSZYSTKIE swoje produkty / usługi

Krok 2: Znajdź bardzo szczegółowe (długie) słowa kluczowe dla każdego produktu / usługi…

Krajowe słowa kluczowe

Słowo kluczowe, takie jak „naprawa laptopa Macbook pro”, będzie bardzo konkurencyjne, ponieważ jest szerokim (krajowym) wyrażeniem – a zdrowy rozsądek mówi nam, że będzie mnóstwo witryn, które starają się znaleźć w tym rankingu. Ale słowo kluczowe, takie jak „naprawa szkód spowodowanych przez wodę w Macbooku”, będzie mniej konkurencyjne, ponieważ jest bardziej szczegółowe. Są to typy słów kluczowych, na które chcesz kierować reklamy.

Podczas gdy ogólne słowa kluczowe mają większą liczbę wyszukiwań, konkretne słowa kluczowe, takie jak „naprawa szkód spowodowanych przez wodę w Macbooku” zazwyczaj dają lepszą okazję. Lepiej jest na stronie 1 dla słowa kluczowego ze 100 wyszukiwaniami niż na stronie 13 dla słowa kluczowego z 10 000 wyszukiwań.

Krok 3: Przypisz słowa kluczowe do każdego produktu / usługi

Krok 4: Odfiltruj słowa kluczowe, które są zbyt konkurencyjne. Aby to zrobić, wyszukaj każde słowo kluczowe w Google i spójrz na wyniki. Te wskaźniki pokażą, czy jest zbyt konkurencyjne…

Konkurs słów kluczowych

Zamiast więc wybierać „jak wyjść z długów”, wybralibyśmy bardziej szczegółowe zdanie….

Słowa kluczowe z długim ogonem

To, że słowo kluczowe jest zbyt konkurencyjne, nie oznacza, że ​​nie należy go umieszczać na liście słów kluczowych. Jeśli poprawi się ogólna strona z opisem wszystkich „usług naprawy jabłek” doświadczenie użytkownika, nie martw się o konkurencję. Utwórz stronę dla swoich gości.

Zobacz słowa kluczowe konkurentów dzięki HubShout WebGrader

Możesz uruchomić wiele stron internetowych za pośrednictwem HubShout WebGrader aby wyświetlić ich słowa kluczowe…

Lista słów kluczowych konkurenta

Utwórz listę słów kluczowych

Teraz, gdy wiesz, jak utworzyć listę słów kluczowych – śmiało i zrób to! Oto kilka wskazówek:

Podobne słowa kluczowe – jeśli dwa słowa kluczowe oznaczają to samo (synonimy, liczby mnogie, frazy z inną kolejnością słów), wybierz tylko 1 najbardziej odpowiednie słowo kluczowe, które najlepiej pasuje do produktu / usługi. Wynika to z faktu, że na stronę należy kierować tylko 1 podstawowe słowo kluczowe. Ponadto algorytm Google dobrze się analizuje zamiary użytkownika i „automatycznie” pozycjonuje strony internetowe pod kątem powiązanych wyrażeń, więc jeśli nie wiesz jak kierować na wtórne słowa kluczowe co nawet nie działa tak dobrze, wystarczy wybrać 1 słowo kluczowe, które jest najbardziej sensowne.

Słowo kluczowe na stronie głównej – zwykle powinien być kierowany na 1 główne słowo kluczowe, dla którego chcesz uzyskać pozycję.

Słowa kluczowe na blogu – użyj Google Autouzupełniania, aby znaleźć 1 słowo kluczowe dla każdego pisanego artykułu. Powinny one być niepromocyjne (np. Artykuł „jak to zrobić”) i powinny być również długimi ogonami. Dobrym przykładem może być „jak naprawić Macbooka Pro za pomocą białego ekranu”.

Uporządkuj strukturę adresów URL (krok premiowy)

Wybrane słowa kluczowe mogą wpływać na strukturę adresów URL i zawartość witryny. Dlatego dobrze jest utworzyć listę słów kluczowych przed budowaniem witryny …

Oto jak może wyglądać twoja struktura adresów URL:

 • website.com/ (strona główna)
 • website.com/macbook-pro/ (przedstawia zarys usług Macbooka Pro)
 • website.com/macbook-pro/water-damage-repair (konkretna usługa)

A oto struktura URL-a dla słów kluczowych związanych z lokalizacją:

 • website.com/locations/chicago/macbook-pro-laptop-repair
 • website.com/locations/springfield/macbook-pro-laptop-repair
 • website.com/locations/miami/macbook-pro-laptop-repair

Pytania? Komentarze? Drop Me A Line!

Po utworzeniu listy słów kluczowych możesz zacznij organizować swoje permalinki, dodaj treść do swojej witryny, a następnie zoptymalizuj zawartość za pomocą słowa kluczowego w tytule strony, tytule SEO, metaopisie, treści itp. Właśnie wykonałeś najtrudniejszą część SEO na stronie!

Jeśli masz pytania dotyczące tworzenia listy słów kluczowych, napisz do mnie w komentarzach. Z przyjemnością pomogę w odpowiedzi na wszelkie pytania. Mam nadzieję, że podobał ci się ten artykuł!

Twoje zdrowie,

Tom Signature

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector