Jak uzyskać naturalne, wewnętrzne linki do strony WordPress

Zbadaj słowo kluczowe, napisz treść, zoptymalizuj ją, opublikuj.


To wydaje się być dobrym procesem SEO na stronie, ale brakuje mu jednego krytycznego kroku… po opublikowaniu treści nie dokonałeś optymalizacji, dopóki nie utworzysz kilku wewnętrznych linków do niej. To najłatwiejszy sposób uzyskaj linki do swojej witryny i będziesz tęsknić? Nigdy więcej…

Linki do strony stanowią około 20% jej rankingu i jaki jest lepszy sposób na ich zbudowanie niż wykorzystanie istniejących treści, które już napisałeś. Wszystko co musisz zrobić to znajdź powiązane treści na swojej stronie / blogu i link do tej nowej strony. Może to poprawić pozycję strony i przyspieszyć jej indeksowanie w wyszukiwarkach. A najlepsze jest to, że… zajmuje to tylko około 3 minut.

Więc następnym razem, gdy opublikujesz stronę lub post, nie poprzestawaj na tym. Przeczytaj ten artykuł, a następnie poświęć dodatkowe 3 minuty na zbudowanie wewnętrznych linków. Twoje strony mogą zacząć zajmować 20% wyższą pozycję…

Funkcje łącza na poziomie stronyCzynniki rankingu Google – Moz

Link z odpowiednich stron / postów

Wyszukaj WordPress – przeszukaj swoje istniejące strony / posty w celu znalezienia odpowiednich treści na ten temat. Możesz nie znaleźć wszystkiego (WordPress wyświetla tylko treść zawierającą dokładne słowo kluczowe), ale to dobry początek. Przejdź do tych stron i znajdź sekcję, w której wspominasz temat, a następnie utwórz wewnętrzny link do nowej strony. Prawdopodobnie możesz pomyśleć o kilku stronach i postach z góry głowy, JEŚLI masz wystarczającą ilość treści … po prostu nie zapychaj strony linkami, ponieważ zawiera ona tylko pewną ilość link sok. Tutaj używam Yoast jako tematu:

Wyszukiwanie WordPress

Wyszukaj w Google – wyszukaj w Google: site: yourwebsite.com „twoje słowo kluczowe”, a zobaczysz strony w witrynie powiązane z tym słowem kluczowym. Jest to jeden z najlepszych sposobów na znalezienie obszerniejszej listy odpowiednich treści, z których można uzyskać linki wewnętrzne.

Wyszukaj w Google linki wewnętrzne

Użyj Google Search Console – jeśli chcesz linki ze stron najwyższego autorytetu, przejdź do Google Search Console i przejdź do Wyszukiwanie ruchu -> Linki do Twojej witryny. Przejdź do „najbardziej związanego z treścią” (zobaczysz to po prawej stronie) i przejrzyj odpowiednie strony, z których możesz uzyskać link. Strony, które mają więcej linków, mają zwykle większe uprawnienia do linków.

Większość LinkedIn To Pages - Google Search Console

Najważniejsze wskazówki dotyczące łączenia wewnętrznego

Teraz, skąd możesz uzyskać linki wewnętrzne, oto jak to zrobić …

Zróżnicuj tekst zakotwiczenia – wiele wewnętrznych linków prowadzących do tej samej strony powinno mieć różny tekst kotwicy (wyświetlany tekst linku), więc nie należy używać tego samego tekstu kotwicy w kółko. Każdy tekst kotwicy powinien być unikalny, opisowy i NIE zawierać słów kluczowych. Łączenie do tej samej strony za pomocą powtarzających się linków tekstowych kotwicy bogatych w słowa kluczowe działało, ale od tamtej pory Google Penguin wygląda to na spam i może grozić karą. Niech będzie długi i opisowy.

Użyj głębokich linków – zamiast linku do strony domowej lub kontaktowej, link do głębszych (nieoczywistych) stron pomoże czytelnikom znaleźć bardziej szczegółowe informacje na określone tematy, a te strony najbardziej potrzebują linków. Chcesz, aby sok z linków był rozłożony… pomyśl o swojej witrynie jako ekosystemie, w którym wszystko musi być połączone.

Poznaj najlepszą strukturę – „idealna” wewnętrzna struktura łącza istnieje, ale weź to z odrobiną soli. To nierealne, że każda strona internetowa podążałaby za tym, ale znajomość koncepcji pomaga.

Wewnętrzna struktura łączenia

Unikaj automatycznych wewnętrznych wtyczek łączących – gdy użyjesz określonego słowa kluczowego, wtyczki te spowodują utworzenie wewnętrznego linku do określonej strony, którą ustawisz. Brzmi jak dobry skrót, ale nie są one tak spersonalizowane, jakbyś wstawiał linki ręcznie. Ponadto wiele z tych wtyczek nie pozwala na zmianę tekstu zakotwiczenia (jak wspomniałem wcześniej), więc mogą również ryzykować karę. Wtyczki „Related Post” również nie są spersonalizowane. Właśnie unikaj ich.

Wniosek

Gdy piszę ten artykuł, jestem w trakcie dużego wewnętrznego projektu łączenia dla klienta, który skłonił mnie do napisania tego. Zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu, zwłaszcza jeśli masz już setki artykułów, do których możesz dodać linki wewnętrzne. Jeśli masz tylko 20 stron, może być konieczne stworzyć więcej treści aby zrobić to skutecznie, ale zacznę teraz, abyś mógł nabrać nawyku wewnętrznego linkowania i optymalizacji treści.

Wiele zadań SEO zajmuje dużo czasu, ale linki wewnętrzne nie są porównywane z wartością, jaką z nich czerpiesz. Więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wróć i dodaj je do swojej istniejącej zawartości lub przynajmniej zacznij następnym razem, gdy napiszesz następny utwór. Poważnie, zajmuje to tylko 3 minuty. Jak zawsze, zostaw mi komentarz, jeśli masz jakieś pytania – jestem tutaj, aby Ci pomóc!

Twoje zdrowie,

Tom Signature

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map