Jak vytvořit seznam klíčových slov pro SEO (příklad Apple)

03.06.2020
SEO 'Jak vytvořit seznam klíčových slov pro SEO (příklad Apple)
0 10 мин.

Seznam klíčových slov je plán pro SEO, jako je soubor Sitemap pro váš web.


Nastiňuje obsah cílený na klíčová slova, který jde na váš web, strukturu adresy URL a používá se dokonce i při vytváření odkazů. A pokud se tak neučiní správně (nevyberete správná klíčová slova), strávíte spoustu času pokusem o „reoptimalizaci“ obsahu, nebo jen nedosáhnete výsledků. Ukážu vám, jak vytvořit organizovaný, dobře prozkoumaný seznam klíčových slov, abyste mohli rozvíjet svůj obsah a adresy URL kolem těchto frází – a mít větší šanci na hodnocení na stránce 1.

Nyní vytvořme seznam klíčových slov…

Začněte s cílenou polohou

local-vs-national-keywords

Městečko – malá města mají méně lidí, takže bude nižší objem vyhledávání. To znamená, že vaše klíčová slova budou široká a pravděpodobně budete mít v seznamu pouze jedno primární klíčové slovo, které by mělo být zacíleno na domovskou stránku. Větší trhy = konkrétnější klíčová slova.

Velké město – Kromě zahrnutí volných frází do seznamu byste také měli zahrnout konkrétnější fráze – protože ve městě je více lidí, takže objem vyhledávání je vyšší.

Národní – protože budete mít na výběr větší skupinu klíčových slov, musíte prozkoumat konkurenci jednotlivých klíčových slov, abyste věděli, která z nich můžete skutečně hodnotit.

1. Malé město (zvolte volná klíčová slova)

Místní klíčová slova SEO

Jít do google.com a použití Automatické doplňování Google učit se jaká klíčová slova lidé hledají. Zadejte svůj název města následuje všechna klíčová slova popisující co nabízíte. Zkuste několik variant (např. Lake Bluff macbook…) a zjistěte, zda existují i ​​jiné. Je však pravděpodobné, že budete mít pouze 1 primární klíčové slovo, které bude cíleno na domovskou stránku.

Pokud chceš cílit na více měst, udělat totéž v Google Autocomplete pro každé město, aby viděl jeho nejpopulárnější fráze. Váš seznam klíčových slov by měl vypadat asi takto …

 • oprava jezírka blufovaného (cílené na domovské stránce)
 • oprava jablečného lesa (nová stránka cílená na umístění)
 • oprava jablka v highland parku (nová stránka cílená na umístění)

2. Velké město (vyberte konkrétní klíčová slova)

Stejné strategie, jaké jsou popsány výše, používejte pouze vedle obecných frází, podívejte se také na konkrétnější fráze, které jsou relevantnější pro vaše konkrétní produkty / služby…

Klíčové slovo pro velká města

Nebo použijte metodu „fill in the blank“, která vám poskytne ještě více nápadů na klíčová slova…

Automatické doplňování Google vyplňte prázdné

Hrajte s Google Autocomplete a hledejte klíčová slova pro vaše různé produkty / služby…

Long-Tail Klíčová slova

Napište VŠECHNY produkty / služby, které nabízíte, a naučte se klíčová slova pro každý z nich …

Seznam klíčových slov

Udělejte to samé pro ostatní produkty Apple. Každý mini-seznam by měl obsahovat vaše různé typy oprav, stejně jako jsem to udělal pro Macbook Pro, Macbook Air, Ipad 2 atd..

3. Národní (vyberte konkrétní klíčová slova + konkurenční výzkum)

Vzhledem k tomu, že existuje větší výběr klíčových slov, musíme si zúžit ty nejlepší učením jak konkurenční je každé klíčové slovo vzhledem k objemu vyhledávání. Získáte tak pouze klíčová slova, která mají nejlepší hodnocení. V opačném případě budete trávit čas vytvářením obsahu, který cílí na klíčová slova, na která byste nikdy neměli odpovídat.

Krok 1: Zapište VŠECHNY své produkty / služby

Krok 2: Najděte velmi specifická (dlouhá) klíčová slova pro každý produkt / službu…

Národní klíčová slova

Klíčové slovo, jako je „oprava notebooku pro notebooky MacBook Pro“, bude velmi konkurenceschopné, protože se jedná o širokou (národní) frázi – a zdravý rozum nám říká, že se za to hodí spousta webů. Klíčové slovo jako „oprava poškození vody v Macbooku“ však bude méně konkurenceschopné, protože je konkrétnější. Toto je typ klíčových slov, na která chcete cílit.

Zatímco širší klíčová slova mají větší objem vyhledávání, konkrétní klíčová slova jako „oprava poškození vodou pro MacBook“ obvykle přinášejí lepší příležitost. Jste lepší na stránce 1 pro klíčové slovo se 100 vyhledáváními než na stránce 13 pro klíčové slovo s 10 000 vyhledáváními.

Krok 3: Přiřaďte klíčová slova ke každému produktu / službě

Krok 4: Filtrujte klíčová slova, která jsou příliš konkurenceschopná. Chcete-li to provést, vyhledejte každé klíčové slovo v Google a podívejte se na výsledky. Tyto ukazatele vám řeknou, zda je příliš konkurenční …

Soutěž o klíčové slovo

Takže místo toho, abychom vybrali „jak se dostat z dluhů“, vybrali bychom konkrétnější větu….

Long-Tail Klíčová slova

To, že je klíčové slovo příliš konkurenční, neznamená, že byste ho neměli zahrnout do seznamu klíčových slov. Pokud se zlepší obecná stránka popisující všechny vaše „služby opravy jablek“ uživatelská zkušenost, neboj se o konkurenci. Vytvořte stránku pro své návštěvníky.

Podívejte se na klíčová slova konkurenta s HubShout WebGrader

Můžete spouštět více webů HubShout WebGrader zobrazit jejich klíčová slova …

Seznam klíčových slov konkurenta

Vytvořte svůj seznam klíčových slov

Nyní, když víte, jak vytvořit seznam klíčových slov – pokračujte a udělejte to! Zde je několik tipů:

Podobné klíčové slovo – Pokud dvě klíčová slova znamenají stejnou věc (synonyma, množná čísla, fráze s různým uspořádáním slov), vyberte pouze 1 nejrelevantnější klíčové slovo, které nejlépe odpovídá produktu / službě. Je to proto, že byste měli zacílit pouze na 1 primární klíčové slovo na stránku. Algoritmus společnosti Google navíc dobře analyzuje uživatelský záměr a „automaticky“ hodnotící weby podle souvisejících frází, takže pokud to nevíte jak zacílit sekundární klíčová slova která dokonce nefunguje tak dobře, stačí vybrat klíčové slovo 1, které dává největší smysl.

Klíčové slovo na domovské stránce – obvykle by se mělo zaměřit na 1 hlavní klíčové slovo, které chcete zařadit.

Klíčová slova blogového příspěvku – pomocí automatického doplňování Google vyhledejte 1 klíčové slovo pro každý článek, který píšete. Měly by být nepropagační (např. Článek „jak“) a měly by být také dlouhé. Dobrým příkladem by bylo „jak opravit Macbook Pro s bílou obrazovkou“.

Uspořádejte strukturu své adresy URL (bonusový krok)

Zvolená klíčová slova mohou ovlivnit strukturu adresy URL a obsah, který se používá na vašem webu. Proto je vhodné vytvořit seznam klíčových slov před vytvořením webu…

Struktura adresy URL může vypadat takto:

 • website.com/ (homepage)
 • website.com/macbook-pro/ (nastíní vaše služby Macbook Pro)
 • website.com/macbook-pro/water-damage-repair (konkrétní služba)

A zde je struktura URL pro klíčová slova specifická pro umístění:

 • website.com/locations/chicago/macbook-pro-laptop-repair
 • website.com/locations/springfield/macbook-pro-laptop-repair
 • website.com/locations/miami/macbook-pro-laptop-repair

Otázky? Komentáře? Drop Me A Line!

Jakmile vytvoříte seznam klíčových slov, můžete začněte organizovat vaše permalinky, přidejte obsah na svůj web a poté jej optimalizujte pomocí klíčového slova v názvu stránky, názvu SEO, popisu metadat, obsahu atd. Právě jste provedli nejtěžší část SEO na stránce!

Pokud máte otázky, jak vytvořit seznam klíčových slov, napište mi do komentářů řádek. Rádi vám poradím s otázkami, které máte. Doufám, že se vám článek líbil!

Na zdraví,

Podpis Toma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector