Jak wybrać nazwę domeny przyjazną SEO

03.06.2020
SEO 'Jak wybrać nazwę domeny przyjazną SEO
0 6 мин.

Jak wybrać nazwę domeny przyjazną SEO


Wybór nazwy domeny jest pierwszym, który wpływa na SEO.

Istnieje wiele plotek i przestarzałych strategii. Omówię więc najczęściej zadawane pytania dotyczące nazw domen i SEO. Mam nadzieję, że pomoże ci podjąć decyzję. Pamiętaj tylko, że wybór nazwy domeny przyjaznej SEO to tylko 1 część równania SEO – często mówi się, że istnieje ponad 200 czynników w rankingu Algorytm Google.

Oto, co musisz wiedzieć o nazwach domen i SEO …

 1. Markowe nazwy domen są przyjazne SEO
 2. Co ze słowami kluczowymi?
 3. Wybieranie rozszerzenia domeny
 4. Kupowanie wariantów rozszerzenia domeny
 5. Unikaj łączników
 6. Unikaj kupowania domen do celów przekierowania
 7. Unikaj domen będących znakami towarowymi
 8. Długość rejestracji domeny nie ma znaczenia

1. Markowe nazwy domen są przyjazne SEO

Wybór markowej nazwy domeny pomaga samemu SEO. Więcej osób to zapamięta, ponownie cię odwiedzi i jest bardziej prawdopodobne zaufanie domena z pozytywnym brandingiem – w przeciwieństwie do domeny, która jest bogata w słowa kluczowe i może wyglądać na spamową.

To pozytywny i kreatywny branding, który prowadzi do większej liczby linków, udziałów społecznościowych i wszystkich tych dobrych sygnałów, które chcą wyszukiwarki. To jest nazwa domeny bogatej w słowa kluczowe prawdopodobnie nie przyniesie. Pomyśl o czymś kreatywnym. Spraw, aby był markowy, spraw, by był niezapomniany.

Co jest tak naprawdę ważniejsze? Twoja marka lub ułamek Twojego SEO?

2. Co ze słowami kluczowymi?

Ludzie, którzy kupują domeny ze wszystkimi słowami kluczowymi – dostosowaliśmy się do nich i, szczerze mówiąc, wygląda to nieprofesjonalnie i szkicowo. Nie oszukasz mnie chicagopersonalinjurylawyer.com.

Ale nie można zaprzeczyć, że domeny bogate w słowa kluczowe nadal odgrywają rolę w SEO. Najnowsza ankieta Moz na temat Czynniki rankingu Google mówi, że odpowiada „użycie słowa kluczowego na poziomie domeny” 6,98% wszystkich czynników rankingu w Google…

Użycie słowa kluczowego na poziomie domeny

Czekaj. Domeny bogate w słowa kluczowe stanowią 6,98% czynników rankingu Google, a ty każesz mi trzymać się z daleka?

Tak. Waga, jaką Google przypisuje słowom kluczowym w domenie (obecnie 6,98%) spada z biegiem lat. Oczekuje się, że jeszcze bardziej spadnie. Bing nawet oznaczył to jako mit.

Czasami ma to sens, jeśli nazwa Twojej firmy zawiera słowa kluczowe. MiamiFishing.com jest markowy i ma swoje słowa kluczowe. Ale chicagopersonalinjurylawyer.com? E… nie bardzo. Istnieje cienka granica między domeną bogatą w słowa kluczowe, która nadal brzmi dobrze, a domeną wypełnioną słowami kluczowymi, która brzmi jak spam lub nazwa ogólna. Zadzwoń osąd.

Oto różne typy domen bogatych w słowa kluczowe…

Domeny ścisłego dopasowaniaEMD uwzględnij wszystkie słowa frazy, którą chcesz uszeregować. Ma najwyższe zalety SEO (przynajmniej dla tej 1 frazy), ale poświęca branding.

Domeny z częściowym dopasowaniem – zawiera tylko niektóre słowa z głównej frazy. Nadal ma zalety SEO, często pozostawiając miejsce w domenie dla markowych słów.

Brak pasujących domen – nie zawiera słów kluczowych. Ma mniej bezpośrednich korzyści SEO z perspektywy domeny, ale przynosi długoterminowe korzyści SEO (zaufanie, gotowość do linkowania do Ciebie itp.).

Wskazówki dotyczące wyboru domen bogatych w słowa kluczowe:

 • Zwykle lepiej dla zlokalizowanych stron internetowych (np. MiamiFishing.com)
 • Jeśli uważasz, że brzmi to zbyt spamowo lub ogólnie, prawdopodobnie tak jest
 • Obecna waga, jaką Google przypisuje słowom kluczowym w domenie, spada

Niezależnie od 6,98%, Matt Cutts Google nadal zaleca branding zamiast SEO …

3. Wybór rozszerzenia domeny

.com – najpopularniejsze rozszerzenie i prawdopodobnie to, które powinieneś wybrać, jeśli jest dostępne, chyba że jesteś organizacją, w której warto używać .org.

.net i .org – zwykle kupowany, jeśli zostanie pobrana wersja .com (spróbuj uzyskać .com).

Specyficzne dla kraju – rozszerzenia domen, takie jak .us (Stany Zjednoczone) lub .au (Australia), są używane, gdy oferujesz produkty / usługi tylko dla tego konkretnego kraju. Może to poprawić SEO w tym kraju, ale ogranicza ekspansję globalną.

4. Zakup wariantów rozszerzenia domeny

 • .mobi
 • .informacje
 • .cc,
 • .imię

Rejestratorzy domen proszą Cię o ich zakup przy kasie, są jednak bezużyteczne. Jedyną korzyścią jest ochrona Twojej marki przed konkurentami, którzy zabezpieczyliby rozszerzenie i zbudowali stronę internetową, aby spróbować cię wyprzedzić. Jest to mało prawdopodobne, ponieważ Google podejmuje środki, aby uniemożliwić szkicowym stronom internetowym zajmowanie wysokiej pozycji (powielanie treści, brak linków lub działań społecznościowych itp.).

5. Unikaj łączników

Żadna strona internetowa z łącznikiem nie jest nazwą domeny przyjazną SEO. Łączniki są powiązane ze stronami ze spamem i należy ich unikać. Ponadto pozostawiają miejsce na literówki, gdy ludzie prowadzą do Twojej witryny lub udostępniają ją w mediach społecznościowych. Po prostu ich unikaj.

6. Nie kupuj domen, aby przekierować je na swoją główną stronę

To nie działa Jeśli kupisz nową domenę z 0 linkami i przekierujesz ją na swoją główną stronę, nie przekażesz żadnych soków ani wartości do swojej głównej strony. Więc nie ma sensu.

Zachowaj ostrożność, kupując istniejące domeny i witryny, jeśli planujesz przekierować je na swoją główną stronę. Zdaj sobie sprawę, że linki do tej witryny są przeznaczone dla tej witryny, a nie twojej, więc oczekiwanie, że linki będą działały w ten sam sposób, może nie działać. Zasadniczo radzę kupować nazwę domeny tylko wtedy, gdy zamierzasz zbudować na niej unikalną witrynę.

7. Unikaj domen będących znakami towarowymi

Wcześniej zastanawiałem się nad użyciem „WordPress” w mojej nazwie domeny, dopóki nie dowiedziałem się, że WordPress tego zabrania. Zgodnie z ich warunkami „WordPress” jest zabroniony, natomiast „WP” jest darmowy. W razie wątpliwości zrób trochę badań. Może zaoszczędzić dużo czasu.

8. Długość rejestracji domeny nie ma znaczenia

„Według mojej najlepszej wiedzy żadna wyszukiwarka nigdy nie potwierdziła, że ​​wykorzystują długość rejestracji jako czynnik oceniający…” -Matt Cutts, szef spamu w Google (pochodzi z Moz).

Mam nadzieję, że to pomogło! Jeśli masz jakieś pytania dotyczące nazw domen przyjaznych dla SEO lub ogólnie SEO, zostaw komentarz poniżej.

Twoje zdrowie,

Tom Signature

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector