Jak získat přirozené, interní odkazy na váš web WordPress

03.06.2020
SEO 'Jak získat přirozené, interní odkazy na váš web WordPress
0 6 мин.

Prozkoumejte klíčové slovo, napište obsah, optimalizujte jej, publikujte.


Vypadá to jako dobrý proces SEO na stránce, ale chybí mu jeden kritický krok … po zveřejnění obsahu jste jej neprovedli optimalizaci, dokud na něj nevytvoříte několik interních odkazů. To je nejjednodušší způsob získejte odkazy na váš web a bude vám chybět? Už ne…

Odkazy na stránku představují asi 20% toho, jak se řadí a jaký je lepší způsob, jak je vytvořit, než použít existující obsah, který jste již napsali. Jediné, co musíte udělat, je najděte související obsah na vašem webu / blogu a odkaz na tuto novou stránku. To může zlepšit hodnocení stránky a pomoci jí rychleji se indexovat ve vyhledávačích. A nejlepší na tom je … trvá to jen asi 3 minuty.

Takže až příště publikujete stránku nebo příspěvek, nezastavujte se tam. Přečtěte si tento článek a poté věnujte další 3 minuty budování interních odkazů. Vaše stránky by mohly začít o 20% vyšší…

Funkce propojení na úrovni stránkyFaktory hodnocení Google – Moz

Odkaz z relevantních stránek / příspěvků

Prohledat WordPress – prohledejte na svých stávajících stránkách / příspěvcích relevantní obsah k tématu. Možná nenajdete všechno (WordPress zobrazuje pouze obsah, který obsahuje přesné klíčové slovo), ale je to dobrý začátek. Přejděte na tyto stránky a najděte sekci, kde jste zmínili téma, a poté vytvořte interní odkaz na novou stránku. Pravděpodobně si vzpomenete na několik stránek a příspěvky mimo temeno hlavy, pokud máte dostatek obsahu … prostě stránku nenaplňujte odkazy, protože to vydává pouze určité množství odkaz šťáva. Zde používám Yoast jako téma:

Hledání WordPress

Prohledávejte Google – hledejte na webu Google: site: yourwebsite.com „své klíčové slovo“ a na vašem webu uvidíte stránky související s tímto klíčovým slovem. Toto je jeden z nejlepších způsobů, jak najít rozsáhlejší seznam relevantního obsahu, ze kterého lze získat interní odkazy.

Vyhledejte interní odkazy na Googlu

Použijte Google Search Console – pokud chcete odkazy ze stránek s nejvyšší autoritou, jděte na Google Search Console a jít do provozu vyhledávání -> Odkazy na váš web. Přejděte na svůj „nejvíce propojený obsah“ (uvidíte to na pravé straně) a prohlédněte si všechny relevantní stránky, ze kterých můžete získat odkaz. Stránky, které mají více odkazů, mají obvykle větší oprávnění k odkazům.

Většina stránek na LinkedIn - Google Search Console

Osvědčené postupy interního propojení

Teď, když jste tam, kde získat interní odkazy, postupujte takto:

Diverzifikujte svůj kotevní text – několik interních odkazů, které odkazují na stejnou stránku, by mělo mít různý text ukotvení (zobrazený text odkazu), proto stejný text ukotvení nepoužívejte znovu a znovu. Každý text kotvy by měl být jedinečný, popisný a neměl by obsahovat klíčová slova. Propojení na stejnou stránku pomocí opakujících se kotevních textových odkazů bohatých na klíčová slova, které fungovaly, ale od té doby Google Penguin to vypadá jako spam a mohlo by dojít k pokutě. Ať je dlouhý a popisný.

Použijte přímé odkazy – namísto odkazu na domovskou nebo kontaktní stránku, propojení na hlubší (ne tak zřejmé) stránky pomůže čtenářům najít konkrétnější informace o určitých tématech a navíc to jsou stránky, které potřebují odkazy nejvíce. Chcete, aby se odkazová šťáva rozšířila … myslete na své webové stránky jako na ekosystém, kde je třeba vše propojit.

Znát nejlepší strukturu – „dokonalá“ struktura vnitřních odkazů existuje, ale vezměte si to se zrnkem soli. Je nerealistické, že by to každý web sledoval, ale vědět, že koncept pomáhá.

Vnitřní struktura propojení

Vyhněte se automatickým interním propojovacím modulům – při použití určitého klíčového slova tyto pluginy spustí interní odkaz, který bude vytvořen na konkrétní stránku, kterou nastavíte. Zní to jako dobrá zkratka, ale nejsou tak personalizované, jako kdybyste vložili odkazy ručně. Navíc mnoho z těchto pluginů neumožňuje různé kotevní texty (jak jsem již zmínil), takže by také mohli riskovat trest. Pluginy „Související příspěvek“ nejsou personalizovány. Prostě vyhnout se jim.

Závěr

Když píšu tento článek, jsem uprostřed rozsáhlého projektu interního propojení pro klienta, který mě vyzval, abych to napsal. Určitě stojí za to strávit nějaký čas, zejména pokud již máte stovky článků, do kterých můžete přidat interní odkazy. Pokud máte pouze asi 20 stránek, možná budete muset vytvořit více obsahu efektivně to udělat, ale začal bych hned teď, abyste si zvykli na vnitřní propojení a optimalizaci obsahu.

Mnoho úkolů SEO zabere spoustu času, ale interní odkazy se nesrovnávají s tím, jakou hodnotu z nich získáte. Pokud jste tak ještě neučinili, buď se vraťte a přidejte je do svého stávajícího obsahu, nebo alespoň začněte, až napíšete další kus. Vážně to trvá jen 3 minuty. Jako vždy, zanechte mi komentář, pokud máte nějaké dotazy – jsem tu, abych vám pomohl!

Na zdraví,

Podpis Toma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector