Konfigurowanie struktury WordPress Permalink dla SEO

WordPress Permalink Struktura SEO


Kiedy myślimy o naszej strukturze Łącza bezpośrednie WordPress powinniśmy myśleć o organizacji naszej witryny i jej hierarchii. Coś jak mapa witryny.

Chcemy zapewnić użytkownikom optymalne wrażenia (dając im pomocne strony), ale chcemy też mieć najlepszą strukturę bezpośredniego linku WordPress dla SEO.

W tym artykule opisano, jak tworzyć struktury permalink dla stron, postów, a także niektóre inne powiązane ustawienia permalink, które pomogą Ci zmaksymalizować SEO WordPress.

Przyjazne dla SEO bezpośrednie łącza w 6 krokach

 1. Co sprawia, że ​​przyjazna SEO struktura Permalink?
 2. Permalink Struktura stron (strony nadrzędne)
 3. Permalink Struktura postów (kategorie)
 4. Zmiana linków bezpośrednich i przekierowań 301
 5. Ustawienia Yoast Permalink
 6. WWW a nie WWW

1. Co sprawia, że ​​przyjazna SEO struktura Permalink??

Oprócz dobra architektura strony i przyjazna dla użytkownika nawigacja (ludzie mogą znaleźć strony, których szukają), również tworząc linki bezpośrednie zachęca do dzielenia stron, aby można było kierować reklamy na więcej słów kluczowych.

Załóżmy, że masz 5 biur w różnych lokalizacjach. Utworzenie strony dla każdego biura pomaga znacznie lepiej ukierunkować lokalizację geograficzną każdego z nich (Chicago Web Designer, San Diego Web Designer itp.). Spowoduje to uszeregowanie tych stron wyżej, ponieważ każda strona lepiej sobie z nią poradzi słowo kluczowe focus.

Struktura bezpośredniego linku do artykułów na blogu pomaga ludziom znaleźć to, czego szukają.

2. Permalink Struktura stron (strony nadrzędne)

Za pomocą strony rodziców to sposób kategoryzowania stron według hierarchii. Na przykład usługi może być stroną nadrzędną projektowanie stron. W tej sytuacji twoja struktura bezpośredniego łącza wyglądałaby następująco: example.com/services/web-design

Typowe zastosowania

Wspólne struktury Permalink

Stworzyłem to na Created Using WriteMaps jeśli chcesz zrobić swoje własne. Oto też film Googles Matt Cuts potwierdzający, że jest to dobra struktura bezpośredniego połączenia:

Jak tworzyć strony nadrzędne

Na pulpicie nawigacyjnym WordPress edytuj stronę inną niż strona nadrzędna (projektowanie stron internetowych), a po prawej stronie zobaczysz sekcję umożliwiającą wybranie strony nadrzędnej (usługi).

Strony nadrzędne WordPress

3. Permalink Struktura postów (kategorie)

Oto jak WordPress ustawia domyślną strukturę permalink:

WordPress Permalink Struktura Domyślna

Domyślny format? P = 123 nie jest opisową strukturą permalink dla SEO i nigdy nie jest zalecany.

Nie ma najlepszej struktury permalink dla SEO, ponieważ jest to kwestia preferencji, ale powiem to Matt Cutts (kto doradza nam SEO) mówi w ten film o 1:51, że używa niestandardowej struktury /% postname% / ponieważ jest to „proste”. Ja też tego używam.

Najlepsza struktura bezpośredniego połączenia WordPress

Ale co, jeśli masz dużo artykułów? Niektórzy twierdzą, że za pomocą /% kategoria% /% nazwa postu% / jest lepiej. Cóż, znowu jest to kwestia preferencji. Jeśli masz długi Nazwa domeny następnie dodanie długiego słowa do ścieżki permalink może zaszkodzić Twojemu SEO. Dlatego jeśli używasz tej struktury, możesz po prostu użyć czegoś takiego jak „artykuły”, które ustawisz tutaj:

Niestandardowa struktura bezpośredniego połączenia WordPress

Jeśli chodzi o daty i liczby, nie są one bardzo opisowe. Ponadto użycie dat w strukturze permalink może ostatecznie spowodować, że Twoje treści będą wyglądać na przestarzałe, co może zaszkodzić Twojemu SEO.

Jak ustawić strukturę bezpośredniego linku do swojego bloga

Wystarczy przejść do Ustawień -> Permalinks.

4. Zmiana linków bezpośrednich i przekierowań 301

Zmiana permalinków nie jest zalecana, chyba że są naprawdę brzydkie, jak ten…

przyklad.com/?p=id-5363843

Jeśli kiedykolwiek zmienisz bezpośredni link, musisz skonfigurować przekierowanie 301, aby kierować odwiedzających i wyszukiwarki do nowego bezpośredniego łącza. używam Szybka wtyczka przekierowania strony / postu który jest bardzo łatwy w użyciu. Po zainstalowaniu przejdź do Opcje przekierowania -> Szybkie przekierowania. Teraz postępuj zgodnie z poniższymi przykładami „żądanie” i „miejsce docelowe”:

301 Przekieruj WordPress

5. Ustawienia Yoast Permalink

Jeśli masz Wtyczka Yoast WordPress SEO zainstalowano sekcję, w której można edytować więcej ustawień łącza bezpośredniego. Oto, co polecam:

Ustawienia Yoast Permalink

Masz pytania na ten temat? Wyjaśnię to bardziej w moich samouczkach Yoast bezpośredni link.

6. WWW a nie WWW

Czy chcesz, aby Twoja witryna wyświetlała się jako www.website.com lub website.com? Wolę bez www, ale jest to również preferencja i nie wpływa na SEO. Możesz zmienić w dowolnym momencie, po prostu upewnij się, że preferowana domena w WordPress jest taka sama jak w Narzędzia Google dla webmasterów. Oto jak to zrobić…

 • W WordPress przejdź do Ustawienia -> Generał
 • W Narzędziach Google dla webmasterów kliknij ikonę koła zębatego -> Ustawienia strony -> Preferowana domena

Na koniec przekieruj ten, którego nie używasz, do tego, którego używasz.

Twoje zdrowie,

Tom Signature

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map