Kullandığım WordPress SEO Araçları: Web sitenizin Sıralaması Daha Yüksek + Daha Hızlı Yükle (Hayır Koşucu Ups!)

03.06.2020
SEO 'Kullandığım WordPress SEO Araçları: Web sitenizin Sıralaması Daha Yüksek + Daha Hızlı Yükle (Hayır Koşucu Ups!)
0 29 мин.

WordPress SEO ve hız optimizasyon araçlarının sağlam bir listesini istersiniz, size vereceğim.


Ücretli hizmetler vurgulanır ve bunların çoğunu kendi WordPress sitemde kullanırım. İhtiyacınız olanı bulmak için içindekiler bölümünü kullanın, aksi takdirde araçların tadını çıkarmanızı umarız. Üzerinde çok çalıştım 🙂

İçindekiler

 1. SEO Eklentileri
 2. Hız Eklentileri
 3. Hız Araçları
 4. Hız Ölçümü
 5. Anahtar Kelime Araştırması
 6. Bağlantılar
 7. Yerel SEO
 8. analitik
 9. Barındırma
 10. Temalar
 11. Diğer SEO Araçları
 12. Çeşitli

SEO Eklentileri

2019 WordPress SEO Eklentileri

Hepsi Bir Şema Zengin Snippet’leri – zengin snippet’ler ekler, ancak minimum ayarlara ve özelleştirme seçeneklerine sahiptir; bu nedenle biçimlendirme içerikte görüntülendiğinde süslü görünmez. Ücretsizdir ve destekler gözden geçirmek, yemek tarifleri, ve Etkinlik zengin snippet’ler, ama tercih ediyorum (ve kullanıyorum) WP İncelemesi MyThemeShop tarafından. Daha hoş görünüyor ve daha fazla seçeneği var. İşte kullandığım bir sayfa.

Hepsi Bir Arada SEO – Yoast’a alternatif, ama hala Yoast kullanıyorum.

Otomatik Resim Alt Özellikleri – görüntü dosyası adını kullanarak otomatik olarak alternatif metin ekler (çok fazla zaman kazandırır). Aksi takdirde her bir görüntüye manuel olarak alternatif metin eklemeniz gerekir.

Daha İyi Arama Değiştir – toplu güncelleme bağlantıları, resimler ve diğer içerik. Www veya HTTPS sürümlerini değiştirdiyseniz ve tüm görüntüleri / bağlantıları yeni sürüme toplu olarak güncellemeniz gerekiyorsa yararlıdır. Ya da benden hoşlanıyorsanız ve birden çok sayfada bulunan bir görüntüyü güncellemeniz gerekiyorsa, bu çok zaman kazandırır.

Bozuk Bağlantı Denetleyicisi – sitenizdeki kopuk bağlantıları algılar. Bağlantı Kontrolü iyidir, ancak bu eklenti bunları düzeltmenize izin verir WordPress içinde her birini düzenlemek veya bağlantısını kaldırmak için tek tıklatma seçenekleriyle. Dezavantajı yüksek CPU tüketmesidir (bu yüzden bağlantıları düzeltmeyi bitirdiğinizde eklentiyi hemen kaldırın).

Kolay İçindekiler – uzun yayınlara bir TOK eklemek kullanıcılar ve arama motorları için inanılmaz derecede faydalıdır. Ancak, bunun için bir eklenti kullanmamanızı ve bunun yerine manuel olarak HTML içindekiler tablosu bu da kullanıcıların belirli bölümlere atlamasına (ve bunlara bağlantı vermesine) olanak tanır. atama çapa adı size Google’a ödül verme şansı da verecek bağlantılara geç.

Google Site Kiti – Google’ın en popüler web sitesi yönetim araçlarını (Google Search Console, Google Analytics, AdSense ve Google PageSpeed ​​Insights) 1 WordPress eklentisiyle birleştirir.

Hızlı Sayfa / Yeniden Yönlendirme Eklentisi – yönlendirmeleri kullanarak değiştirdiğiniz veya sildiğiniz bozuk sayfaları veya URL’leri düzeltin. Bozuk bağlantılarınızı bulmak için Google Arama Konsolu’ndaki (veya Yoast’ta) tarama hatalarını kontrol edin.

Matematik Sıralaması – zengin snippet’ler, Google Search Console entegrasyonu, birden fazla anahtar kelime optimizasyonu, anahtar kelime sıralaması izleme, LSI anahtar kelime aracı, yerel SEO seçenekleri, dahili bağlantı önerileri ve çok daha fazlası gibi bir dizi yerleşik özellik ile MyThemeShop tarafından umut verici SEO eklentisi.

Gerçekten Basit SSL – sitenizi HTTPS’ye otomatik olarak yapılandırır. Yine de bir SSL’ye ihtiyacınız olacak (SiteGround’dan ücretsiz Let Encrypt SSL kullanıyorum), ancak bu eklenti kurulumunu çok kolaylaştırıyor.

Eski Yayınları Yeniden Yayınla – arama motorlarına yansıtılacak olan tüm yayın değiştirme tarihlerinizi mevcut güne güncelleyerek içeriğinizin taze görünmesini sağlar. Bu ucuzdur (yayını yeni içerikle güncellemediğiniz için), ancak tarihleri ​​güncel tutar ve tıklama oranlarını artırabilir.

Yapısal İçerik – SSS zengin snippet’leri ekler ve ben ve Neil Patel’in kullandığıla aynı.

WP İncelemesi – kullandığım zengin snippet eklentisi (işte kullandığım bir sayfa var). Diğer eklentiler çok iyi değil… WP Rich Snippet’leri geliştirici tarafından terk edildi ve All In One Şeması sıkıcı ve özelleştirme seçeneklerinden yoksun. WP Review, incelemeler ve tarifler dahil 14 veri türünü destekler, sık güncellenir, hoş görünür ve MyThemeShop’taki ekip tarafından desteklenir.

Yoast – en popüler SEO eklentisi. Yoast’ı 3 adıma ayırabilirsiniz: eklenti ayarlarını yapılandırın, anahtar kelimeleri araştırın ve bu anahtar kelimeler hakkında optimize edilmiş içerik oluşturun. Bunlar önemli adımlar, ancak çoğu insan onları yanlış anlıyor, bu yüzden nasıl yapılacağını öğrenmek için Yoast rehberime bakın.

Yoast Yerel SEO – Google Haritalar ve şema bulucu yerleştirme seçeneğiyle Google Haritalar, schema.org ve yerel SEO için diğer optimizasyonlar için bir KML dosyası ekler. Muhtemelen bunlar yerelin mikro bir parçası olduğu için sıralamaları iyileştirmeyecek (kontrol ediyorum Google’ın yerel sıralama faktörleri).

Yoast Premium – sıralamanızı yükseltmeyecek, ancak (alçakgönüllü görüşüme göre), gerçekten ihtiyacınız olmayan fantezi özellikler içeriyor. Yönlendirmeler ücretsiz bir eklenti kullanılarak yapılabilir, birden çok odak anahtar kelimesi genellikle kısmi eşleşmeler gerektirir (Yoast’ın SEO analizinin her zaman algılayamadığı) ve desteğin sizi eğiticilerine yönlendirdiğini duydum. IMO, yılda 89 $ değerinde değil.

Yoast Video SEO – bir video site haritası ekler ve destekler schema.org videoObject biçimlendirme, Facebook Açık Grafiği (Facebook’ta doğrudan oynamak için) ve küçük resimleri değiştirme seçeneği.

Yoast WooCommerce SEO – içerik sosyal medyada paylaşıldığında sosyal biçimlendirmeyi geliştirir, gereksiz sayfaları site haritanızdan hariç tutar ve bir Yoast kırıntı seçeneği ekler.

Hız Eklentileri

WordPress Hız Optimizasyonu Eklentileri

WP için AMP – AMP ekler (hızlandırılmış mobil sayfalar) mobil arama sonuçlarında size AMP simgesi verirken mobil sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlamak için. Dezavantajı, mobil tasarımınızı değiştirerek dönüşümleri azaltabilir. Bu nedenle AMP eklentisi kullanmaya karşı karar verdim.

Varlık Temizleme – eklentilerin belirli sayfalara yüklenmesini seçerek devre dışı bırakma. Örneğin, kişi formu eklentinizi kişi sayfası dışındaki tüm sayfalarda devre dışı bırakabilir veya zengin snippet eklentinizin sayfalara yüklenmesini devre dışı bırakabilirsiniz. Kullanımı çok kolay ve test etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Önbellek Eklentileri – İşte en iyi önbellek eklentileri (sadece 1’e ihtiyacınız var).

 • WP Roketi – Birçok Facebook anketinde 1 numaralı önbellek eklentisi 49 $ ve kullandığım şey. WP Rocket, çoğu önbellek eklentisinin kullanmadığı birçok özelliğe sahiptir ve bu nedenle GTmetrix + Pingdom’da size daha iyi skorlar ve yükleme süreleri verebilir. Bu yerleşik özellikler arasında veritabanı temizleme, Cloudflare, CDN URL alanları, tembel yükleme ve Google Analytics kodunun yerel olarak barındırılması yer alır. WP Rocket ile bunlar dahili olduğundan eklentilere ihtiyacınız yoktur. Ayarların yapılması kolaydır ve mükemmel belgeler + destek ile birlikte gelir.
 • Hızlı Performans – genellikle Facebook anketlerindeki # 1 ücretsiz önbellek eklentisi ve WP Rocket ile gelen birçok özellik ile birlikte gelir. İçinde büyük geribildirim var WordPress Facebook Grubunu Hızlandırıyor birçok kişi bunun en iyi ücretsiz önbellek eklentisi olduğunu söylüyor. Ayarları yapılandırmak oldukça zor olabilir, ancak bir kurulum sihirbazı var.
 • SG Optimizer – bu SiteGround’un önbellek eklentisidir (yalnızca barındırma işindeyseniz çalışır). Önbellekleme diğer önbellek eklentilerinden daha hızlıdır, ancak (büyük güncellemelerinden sonra bile) diğer önbellek eklentilerinde bulunan birçok özelliğe sahip değildir. Önbellekleme için SG Optimizer’ı kesinlikle kullanıyorum (diğer tüm seçenekler kapalıyken), daha sonra her şey için WP Roket kullanın.
 • W3 Toplam Önbellek – Sağlam ayarlara sahip ücretsiz önbellek eklentisi, ancak hatalara neden olan bir geçmiş. Ancak, geliştirici yakın zamanda birçok güncelleme yaptı ve bir zamanlar harika bir önbellek eklentisi olduğu için eklentinin itibarı geri geliyor gibi görünüyor.
 • WP En Hızlı Önbellek – Cloudflare, StackPath ve diğer CDN’leri entegre etme seçenekleriyle yapılandırılması kolay olan ücretsiz önbellek eklentisi (ancak yine de WP Rocket kullanıyorum).
 • Autoptimize – genellikle yalnızca eklentileri kara listeye alan bir barındırma kullanıyorsanız (ör.. Godaddy veya WP Motoru), aksi takdirde, WP Rocket veya Swift gibi tam önbellek eklentileri tercih edilir. HTML, CSS ve JavaScript dosyalarını ve bir CDN kurma seçeneğini optimize eder.

CAOS | Google Analytics’i Yerel Olarak Barındırın – yardım eder Google Analytics izleme kodunu yerel olarak yükle.

CDN Etkinleştirici – içerik dağıtım ağınızı kurmanıza yardımcı olacak bir CDN URL alanı içerir.

Clearfy – gereksiz WordPress işlevlerini (WP Disable’a benzer) devre dışı bırakarak web sitesini hızlandırır ve bazı SEO + güvenlik özelliklerini içerir. WordPress için harika yorumlar / derecelendirmeler.

CSS Sprite Üreticisi – birden fazla görüntüyü tek bir görüntüde birleştirerek daha hızlı yüklenmelerini sağlar. Bu genellikle yalnızca simgeler gibi dekoratif görüntülerle yapılır. Bunu ana sayfamda yaptım … 30 simge yüklemek yerine (30 istek olurdu), 1 (1 istek) yükler.

PHP Sürümü Görüntüle – sitenizin hangi PHP sürümünü çalıştırdığını gösterir, hangisi 7.0 veya üstü olmalıdır.

Gravatar Önbellek Eklentileri – Gravatars’ı önbelleğe alarak yorumları içeren yayınları hızlandırır (Harrys Gravatar Önbellek, Optimum Gravatar Önbellek, veya FV Gravatar Önbellek) ilk 3 eklentidir.

WordPress için GTmetrix – GTmetrix raporlarını planlayın ve doğrudan WordPress kontrol panelinde veya planlanmış e-posta raporları ile görün. Site hızınızı ve puanlarınızı izlemek için harika.

Görüntü Optimizasyonu Eklentileri – Imagify, ShortPixel, Smush, ve deniz canavarı hepsi temelde aynı şeyi yapar (görüntüleri yeniden boyutlandırır, görüntüleri kayıpsız bir şekilde sıkıştırır ve görüntülerden EXIF ​​verilerini kaldırırlar).

Videolar için tembel yük – siz sayfayı aşağı kaydırıp gerçekten görene kadar videoların yüklenmesini geciktirir; bu da video içeren içeriklerin yüklenme sürelerini önemli ölçüde azaltabilir. Ayarlara yerleşik olarak tembel yükleme yapıldığından WP Roket kullanıyorsanız buna ihtiyacınız yoktur. Kullanıcıların görüntüleri kaydırdıkça sürekli olarak yüklemeleri can sıkıcı olduğundan videoları yalnızca tembel yüklemenizi (fotoğrafları değil) öneririm.

OMGF – Google Yazı Tiplerini, Harika Yazı Tiplerini ve diğer harici yazı tiplerini yerel olarak yükler.

P3 Profiler – en yavaş yükleme eklentilerini bulur, ancak yıllardır güncellenmemiştir.

Perfmatters – Kinsta tarafından geliştirilen ve Clearfy benzeri. Ayrıca, sepet parçalarını, WooCommerce komut dosyalarını ve stilleri kolayca devre dışı bırakarak WooCommerce sitelerini optimize eder. Ayda 24,95 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

PHP Uyumluluk Denetleyicisi – yeni PHP sürümleriyle uyumluluk sağlamak için eklentileri / temayı kontrol eder, ancak genellikle daha büyük eklentileri atlayabileceğinden mükemmel incelemelere sahip değildir.

Eklenti Düzenleyici – seçili içeriğe eklentileri seçerek yükleyin. Bunun en yaygın örneği, iletişim formunuzu yalnızca iletişim sayfanıza yüklemektir (bu nedenle her sayfada yüklenmez).

WP Devre Dışı – otomatik kaydetme, düzeltme sonrası, Gravatar, emoji ve WordPress çekirdeğindeki diğer özellikler gibi gereksiz WordPress ayarlarını devre dışı bırakır. Ayrıca, kalp atışı kontrolü, Google Analytics kodunu yerel olarak barındırma ve istekleri en aza indirme gibi ek hız seçeneklerine de sahiptir..

WP-Optimize – yayın revizyonlarını, spam / çöp yorumlarını, geçişleri ve kullanılmayan veritabanı tablolarını kaldırarak WordPress veritabanını temizler. WP Roket kullanıyorsanız, WP Roket ayarlarında yerleşik olduğu için buna ihtiyacınız yoktur. Veritabanınızı temizlemeden önce daima yedek alın.

StudioPress Eklentileri – hepsi hafif, ücretsiz ve Genesis Framework için geliştirildi. Hafif eklentileri kullanmak, web sitenizin hızlı yüklenmesini sağlamak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Hız Ölçümü

Bayt Kontrolü – TTFB’yi ölçer (ilk bayt zamanı), sunucu / barındırma hızında önemli bir metrik.

Google PageSpeed ​​Insights – hız önerileri birçok insan yararlı bulamıyor yükleme süresini (site hızında birincil metrik) bile ölçmediği için. Ama ölçüyor sunucu yanıt süresi barındırma (sunucunuzun) yavaş ve 200 ms’nin altında olmalı.

GTmetrix – hız önerileri Özellikle optimize edilmemiş görüntüleri bulmak ve Şelale sekmesini kullanarak en yavaş yükleme eklentilerini / öğelerini görmek için tüm araçlardan en yararlı olduğunu düşünüyorum.

HTTP / 2 Testi – web sitenizin (barındırma) sitenizi daha hızlı hale getiren HTTP / 2’yi destekleyip desteklemediğini kontrol edin.

Sorgu Monitörü – en yavaş yükleme eklentilerini, komut dosyalarını vb. Kontrol edin. P3’e harika bir alternatif.

Pingdom – yükleme sürelerini ölçmek için en doğru alet WP Rocket’e göre, ancak GTmetrix’i web sitesi hızını optimize etme konusunda belirli öneriler almak için en yararlı buluyorum.

Hız Araçları

Cloudflare – ile ücretsiz CDN 200’den fazla veri merkezi gibi hız / güvenlik seçenekleriyle sitenizi daha hızlı hale getirir hızlandırılmış mobil bağlantılar, hotlink koruması, Railgun, Sayfa Kuralları, ve önbellekleme. Çoğu önbellek eklentisi ile kurulumu kolaydır ve bazı ana bilgisayarların cPanel’de etkinleştirme seçeneği vardır. Bu, ücretsiz bir hesap için kaydolmayı gerektirir, isim sunucularını değiştirme, ve ayarları yapılandırma.

KeyCDN – CDN (içerik dağıtım ağı) 34+ veri merkezi ve kullanılan GB’ler tarafından fiyatlandırılır.

StackPath – 30 günlük ücretsiz deneme süresiyle 31’in üzerinde veri merkezinin bulunduğu CDN (içerik dağıtım ağı), daha sonra ayda 10 ABD dolarından başlar. Çoğu önbellek eklentisiyle entegre olur ve sitemde kullandığım CDN.

Transfonter – yazı tiplerini (örn. Google Yazı Tipleri) web yazı tiplerine dönüştürmek için Transfonter’ı kullanarak GTmetrix / Pingdom’daki yazı tipi ile ilgili hataları düzeltin, WordPress’e yükleyin ve ardından CSS’nize ekleyin.

Anahtar Kelime Araştırması

Halka Cevap Ver – anahtar kelimeleri Google Otomatik Tamamlama’dan alan ve bunları soru, edat ve karşılaştırma anahtar kelimelerine ayıran favori anahtar kelime araştırma aracım. “Soru anahtar kelimeleri” ni incelemek, içeriğinizin doğru olduğundan emin olmanın harika bir yoludur kapsamlı (insanların bu konu hakkındaki tüm sorularına cevap verir). Ayrıca, her bir anahtar kelimenin tahmini rekabetini gösterir (her anahtar kelimenin yeşil bir dairesi vardır ve ne kadar koyu olursa, o kadar rekabetçi olur).

Google Arama Trendleri – anahtar kelime eğilimlerini ve en çok hangi bölgede araıldıklarını görün.

Google Otomatik Tamamlama – kullanıcıların önceki arama geçmişine dayalı anahtar kelime önerileri. Google’ın ifadeyi doldurmasını sağlayın veya Google’ın “boşluğu doldurması” için alt çizgi karakterini kullanın.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı – benim bir en az Google AdWords için özel olarak oluşturulduğundan ve organik sonuçlardaki verileri (SEO) yansıtmadığından, favori anahtar kelime araştırma araçları.

HubShout WebGrader – sıraladığınız anahtar kelimeleri, rakip anahtar kelimeleri görün ve anahtar kelimelerinizi, alan adı otoritenizi, bağlantılarınızı, en iyi içerikleri ve yönlendiren alan adlarını rakiplerinizle karşılaştırın.

Keywordtool.io – anahtar kelimeleri Google Otomatik Tamamlama’dan (favori kaynağım) çekiyor.

Her Yerde Anahtar Kelimeler – doğrudan arama motorlarında ve diğer platformlarda (Google, YouTube, Amazon, Etsy, Moz, Google Analytics) aylık aramaları, TBM’yi ve tahmini rekabeti gösterir.

Moz Anahtar Kelime Gezgini – Google Anahtar Kelime Planlayıcı’dan daha iyi bir anahtar kelime araştırma aracı. Her bir anahtar kelimenin aylık aramalarını öğrenin ve alakalı kelime öbeklerini gruplandırmak için filtreleri kullanın (böylece aynı kelimelere göz atmıyorsunuz) ve arama hacmine, geniş / belirli anahtar kelimelere ve sorulara göre filtreleyin.

MozBar Google Chrome Uzantısı – Google’a herhangi bir anahtar kelimeyi girmenize ve her bir arama sonucunun DA (alan adı otoritesi) ve PA’sına (sayfa otoritesi) dayalı olarak rekabeti tahmin etmenize olanak tanır.

Ubbersuggest – Neil Patel’in anahtar kelimenin organik sonuçlardaki rekabetini tahmin eden anahtar kelime önerme aracı, ancak her zaman en iyi sonuçları manuel olarak incelemek istiyorum.

vidIQ Chrome Uzantısı – bu uzantıyı yükleyerek, anahtar kelimenizi YouTube’da arayarak ve en iyi sonuçları tıklayarak YouTube anahtar kelimeleri için rekabeti analiz edin. Uzantı, videonun beğenilerini, görüntülemelerini, yorumlarını, sosyal paylaşımlarını, abonelerini, görüntüleme sürelerini ve videoyla ilgili diğer metrikleri temel alan bir SEO puanı oluşturur. Hangi etiketlerin kullanıldığını ve açıklama uzunluğunu görün.

Bağlantılar

Bağlantılarımı Kontrol Et – Bir sayfadaki bozuk bağlantıları kontrol eden ve vurgulayan Chrome Uzantısı.

Bağlantı Kontrolü – WordPress sitenizdeki bozuk bağlantıları bulun. 7.500 bağlantı / ay ücretsiz tarar.

Google Reddetme Aracı – spam içerikli bağlantılar oluşturan ve sıralamalarınızın zarar görmesinden endişe duyan bir bağlantı oluşturucu kiraladıysanız Google’dan bunları dikkate almamasını istemek için bu aracı kullanın.

Moz Bağlantı Gezgini – web sitenizin alan adı otoritesini, gelen bağlantıları, bağlantı metnini ve bağlantı metriklerini yeni sürüme geçirme seçeneğiyle kontrol edin. Rakip sitelerden bağlantı fırsatları bulmak için yararlıdır. Bu araç, anahtar kelimelerinizin çok rekabetçi olmadığından emin olmak için MozBar ile birlikte de kullanılabilir (kendinizinkine benzer alan adı yetkisine sahip web siteleriyle rekabet etmeyi deneyin).

Yerel SEO

Google Yerel Siparişler & randevular – Google My Business için kişilerin randevuları, rezervasyonları, sipariş vermelerini, menüleri görüntülemelerini ve işletmenizle ilgili bilgileri aramasını sağlayan özellik. Bunu doldurun form ve seamless.com gibi bir üçüncü taraf rezervasyon / sipariş servisi kullanın.

Google My Business – Yerel SEO’daki en önemli tek faktör ve şu anda% 25 2018’in yerel arama sıralama faktörleri. Emin olun sahipliğini doğrula ve aşağıdakileri içeren her şeyi doldurun: fotoğraflar + videolar, kategoriler, açıklama, adres veya servis alanı, Öznitellikler, Menü / hizmetler, özel saatler, sorular, özel URL, 360 ° sanal tur (eğer mantıklıysa). Malısın Yorumları Yanıtlayın ve insanların mesajları. Güncellemeleri gönderme giderek daha önemli hale geldi. Ayrıca kullanabilirsiniz yerel işletme URL’leri (Örneğin. randevularrezervasyonlarırezervasyon) ve oteller ekleyebilir sınıf derecelendirme ve kolaylıklar. Son olarak, Google My Business’ı okuyun kılavuzlar.

Moz Yerel – eksik, tutarsız ve yinelenen alıntıları düzeltmek. Yerel SEO için olmazsa olmaz bir araç ve amacınız Moz Local puanlarını olabildiğince% 100’e çıkarmak olmalıdır.

Whitespark Atıf Binası Hizmeti – özellikle Google Haritalar’da yerel sıralamaları iyileştirebilecek her biri 4-5 ABD doları için alıntı alın. Whitespark’ı birçok müşteri için kullandım ve ayrıntılı raporlar, yeni alıntı profillerinize bağlantılar ve 1 evrensel giriş ile harika sonuçlar elde ettiler. Atıflar yerel sıralama faktörlerinde daha az önemli hale geldi, ancak yine de bunları yapmalısınız.

Whitespark Alıntı Temizleme Hizmeti – alıntılarınız karışıksa (ör. Moz Local’da), Whitespark’ın eksik, tutarsız ve yinelenen alıntıları temizlemesi için 149 $ + ödeme yapabilirsiniz.

Whitespark Yerel Sıra Takibi – Google / Bing’deki yerel sıralamaları hem organik hem de Harita sonuçlarında ölçer. Yerel anahtar kelimeleri ölçmenin kolay ve en kullanıcı dostu yolu.

analitik

AWStats – Sitenizde belirli tarayıcılar, resimler, dosya indirmeleri ve IP adresleri gibi yüksek CPU kullanımına (bant genişliği) neden olup olmadığını öğrenin. CPU tüketimini azaltmak sunucunuzun / web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlayabilir. Bu, “istatistikler” bölümündeki birçok barındırma cPanels’i için yerleşiktir.

Google Analytics – analiz için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeye sahiptir ve soldaki sekmelere aşina olduğunuz sürece, cinsiyet, yaş, coğrafya, cihaz, içerik, TO dahil içerik, SEO ve dönüşüm tabanlı ziyaretçi verilerinizi büyük ölçüde geliştirebilirsiniz. , sitede geçirilen ortalama süre vb. “Edinimler” sekmesini tıklayın ve içerik performansının anlık görüntüsü için “Açılış Sayfaları” na gidin..

Çığlık Kurbağa SEO Örümcek & Tarayıcı Aracı – bozuk bağlantılar, sayfa başlıkları, meta açıklamalar, URL’ler, resimler ve diğer birçok SEO verisini anlatan masaüstü programı (PC veya Mac için).

Analytics’te Ara – Google Arama Konsolu’ndaki web sitenizin anahtar kelime konumunu, tıklama oranlarını ölçen ve ülkeler / cihazlar / sayfalar / sorgular için filtreleri olan özellik. Verileri önceki 28 günle karşılaştırmanıza olanak tanır ve SEO performansını ölçmek için harika bir araçtır. Bunu Google Analytics üzerinden anahtar kelimeler, TO ve sıralama konumları olarak benim ana endişem olarak kullanıyorum.

SEMRush – kelimenin tam anlamıyla anahtar kelimeler, backlink profili, yerel SEO için alıntı listeleri ve denetim + raporlama araçları üzerinde çok sayıda analitik içeren hepsi bir arada SEO araç seti. Örneğin, ne kadar geri bağlantı kazandığımı ve ne kadar kaybettiğimi görebiliyorum, bağlantıları kaybedersem izlememe izin veriyorum.

Barındırma

* Bunlar, dünyanın en iyi 4 hosting şirketi olma eğilimindedir. WordPress Barındırma ve WordPress Facebook Grubunu Hızlandırıyor iyi yönetilen ve her grupta 10.000 üyeye sahip olan Genel fikir birliği, EIG markaları Bluehost, HostGator, iPage, Site5 ve diğerleri dahil olmak üzere 60’dan fazla farklı barındırma şirketine sahiptir. Aynı sunucuya çok fazla insanı paketledikleri (yavaş yükleme süreleriyle sonuçlandığı) ve vasat destek / çalışma süreleri ile tanınırlar..

SiteGround – 10 Facebook anketinde 1. ana bilgisayarı değerlendirdim ve kullandığım kişi bu. Onlar konum WordPress tarafından önerilen ve yap ücretsiz göçler. Onlarınki gibi daha yüksek plan yarı özel GoGeek planı daha fazlası ile gel sunucu kaynakları (# 1 hız faktörü) ve tüm planlar birçok WordPress özellikleri Cloudflare ve ücretsiz SSL gibi. Barındırmaktan daha fazla hız var, ama var <SiteGround ve% 100 GTmetrix raporlarıyla 1 saniyelik yükleme süreleri. Planlar $ 3.95 / ay’dan başlıyor (promosyon fiyatı).

Cloudways – SiteGround’dan sonra genellikle # 2 olarak derecelendirildi, ancak CPU sınırı sorunu yok. Sohbet desteği yok, ancak saf hız ve temiz bir arayüz istiyorsanız iyi. Planlar ayda $ 10’dan başlıyor.

2017-WordPress-Hosting-FB-Anket

WordPress-Hosting-Anket-2017

Paylaşılan-Hosting-Anket-2017

WooCommerce-Hosting-FB-Anket

2016-Web Hosting-FB-Anket

Best-WordPress-Hosting-Sağlayıcı-Anket

WordPress-Host-Anket-Eylül-2018

2016-WordPress-Hosting-FB-Anket

WordPress-Hosting-Anket-Haziran-1

Yönetilen-WordPress-Hosting-Anket-2017

2014-Yönetilen-WordPress-Hosting-FB-Anket

Best-Web Hosting-Sağlayıcı-Anket

WordPress-Host-Anket-Eylül-2018

Kinsta – ev sahiplerinin en iyilerinden biri, ancak planlar $ 30 / ay’dan başlıyor. % 100 çalışma sürelerini garanti ediyorlar ve hızları, çalışma süreleri ve destekleri hakkında harika şeylerden başka bir şey duymadım.

WP Motoru – 35 $ / ay’dan başlayan planları ile WordPress hosting yönetti. Yakın zamanda StudioPress’i satın aldılar ve pazarı köşeye sıkıştırıyor gibi görünüyorlar, ancak iyi bir seçenek. Kendi yerleşik önbellekleri vardır ve trafikte yüksek artışlar bekleyen web siteleri için iyi tutunurlar.

Temalar

Divi – Elegant Themes tarafından geliştirilen en popüler WordPress temalarından biri.

StudioPress – güvenilir WordPress tema mağazası ve Genesis Framework geliştiricileri. SEO dostu, mobil duyarlı, HTML5 ve güvenli bir tema istiyorsanız gideceğim yer.

Diğer SEO Araçları

Veri İşaretleyici – Google Arama Konsolu’ndaki zengin snippet’ler eklemenize yardımcı olan özellik.

Google Gibi Getir – Google’ın bir sayfaya erişip erişemediğini, nasıl oluşturduğunu ve Google’dan engellenen kaynakları (ör. Resimler veya komut dosyaları) test eder. Tarama sorunlarının hatalarını ayıklamaya yardımcı olabilir.

Freelancer.com – WordPress tasarımı, geliştirme, hız optimizasyonu, grafik tasarımı, metin yazarlığı ve daha fazlası için size yardımcı olacak serbest çalışanlar kiralayın. Kariyerime başladığımda bu bir kurtarıcıydı ve hala WordPress geliştirme ve hız optimizasyonu için BDKAMOL ve I333 kullanıcılarını kullanıyorum.

Google reklamları – Sitenizin Google’da reklamını yapmak istiyorsanız PPC (tıklama başına ödeme) kampanyaları.

Google Mobil Kullanılabilirlik Testi – bir tek sayfa mobil uyumludur, ancak Mobil Kullanılabilirlik raporu sitenizdeki tüm mobil hataları bulmak için Google Search Console’da.

Google Haberleri – ek bir trafik kaynağı için makalelerinizi Google Haberler’de yayınlayın.

Google Yayınları – kişilerin / işletmelerin Google’da doğrudan adlarında Google’da sıralanan içerik oluşturmasına olanak tanır (Search Engine Land onlara “kartvizit” diyor).

Google Site Özellikleri – işletme adınız, konumunuz, iletişim bilgileriniz, logo, sosyal profiller vb. İle Google’ın arama sonuçları ve bilgi grafiğindeki işletme bilgilerinizi geliştirin.

Google Yapısal Veri Test Aracı – sitenize zengin snippet’ler eklerken oluşan hataları test eder.

Google Etiket Yöneticisi – trafiği ve çevrimiçi pazarlamayı etiketleri kullanarak kod olmadan optimize edin.

Moz Pro – sıralamaları, anahtar kelimeleri, bağlantıları izlemenizi ve sayfaları optimize etmenizi sağlayan kapsamlı SEO paketi. Search Console’un Search Analytics’indeki anahtar kelimeleri izleyebildiğimde (çok pahalı) kullanmıyorum, sayfa içi SEO’yu nasıl yapacağımı ve ücretsiz olarak yapabileceğim birçok şeyi zaten biliyorum.

Siteliner – tüm web sitesini yinelenen içerik, bozuk bağlantılar ve teknik SEO hataları için tarar.

Yapısal Veri İşaretleme Yardımcısı – yapılandırılmış verileriniz çalışmıyorsa bu aracı kullanın.

Sucuri Denetleyicisi – kötü amaçlı yazılımları, kara liste durumunu, web sitesi hatalarını ve güncel olmayan yazılımları kontrol eder.

Web Sitesi Penaltı Denetleyicisi – Google’ın algoritma güncellemelerinde organik trafik düşüşlerine çapraz referans vererek Google cezalarının kökeninin belirlenmesine yardımcı olun. Panguin SEO Aracı benzer ve aynı zamanda iyi.

WooRank – SEO denetim araçlarının çoğu iyi değil, ancak bu basit, ücretsiz ve biraz iyi.

TubeBuddy – YouTube web sitesinde yerleşik olarak size markalarınızdan, videolarla ilgili istatistiklerden / sıralamalardan ve video SEO önerilerinden bahsettiğiniz araçlar. Backlinko tarafından tavsiye edilir.

Çeşitli

BuzzSumo – popüler e-posta yazılımı ve WordPress eklentisi, ancak sitenizi yavaşlatabilir.

Canva – en iyi freemium Infographic üreticilerinden biri (bağlantılar / trafik almak için kötü şöhretli). Ayrıca kiralayabilirsiniz Infographic tasarımcıları freelancer.com’da gerçekten benzersiz bir infografik istiyorsanız.

Copyscape – SEO’nuzu cezalandırabilecek yinelenen makaleleri tespit eden intihal denetleyicisi.

Kod Oluşturucu Göm – okuyuculara bir gömme kodu vererek Infographics / videolarınızı kredilendirir.

Genesis Çerçeve – Sitenizin hızlı ve güvenilir çalışmasını sağlayan StudioPress tarafından geliştirilen WordPress çerçevesi. En iyi insanlar tarafından önerilir (Yoast, Matt Cutts, Matt Mullenweg). Genellikle StudioPress temalarını kullanmanızı öneririm, ancak başka üçüncü taraf Genesis tema mağazaları da var. Merhaba Tasarımlar, 316 Tasarım Geri Yüklendi, ve Oldukça Lanet Şirin Tasarım.

SSL’yi Şifreleyelim – Web sitenizi güvenli hale getirmek için kullanabileceğiniz ücretsiz ve güvenilir SSL. Bazı hosting şirketlerinin (SiteGround gibi) hosting cPanel’inizde bunu etkinleştirme seçeneği vardır.

Snippet Değişkenleri – Yoast’ın ayarlarında özelleştirilebilen SEO başlıkları + meta açıklamalar için şablonlar, ancak bunları manuel olarak yazmak her zaman daha iyidir. Sayfalar / yayınlar için tipik snippet değişkeni, benim durumumda şu şekilde okunacak olan %% page %% %% sep %% %% sitename %%. Sayfa Başlığı – Çevrimiçi Medya Yöneticileri. Bu, yalnızca manuel olarak yazılmadıysa kullanılır.

Susuz Ortaklar – satış ortağı bağlantı yönetimi eklentisi Hangi pelerinleri, nofollow’ları kullanıyorum ve satış ortağı bağlantılarını kategorilere ayırmanıza yardımcı olur. Premium sürüm otomatik anahtar kelime bağlama, istatistikler ve Google Analytics Etkinlikleri ve Etiket Yöneticisi entegrasyonu gibi birçok harika özellik ile birlikte gelir.

Webmaster araçları – Google Arama Konsolu + Bing + Yandex Web yöneticisi araçları ana 3.

Yoast Toplu Editör – TO’ları artırmak için kolay bir yol olan toplu SEO başlıkları + meta açıklamaları düzenleyin. Toplu düzenleyici karakter uzunluğunu veya odak anahtar kelimelerini algılamaz, bu nedenle bunu dikkate aldığınızdan emin olun (SEO başlıkları için yaklaşık 55, meta açıklamalar için 155).

Yoast SEO Analizi – odak anahtar kelimenizin içerikte kullanılıp kullanılmadığına ve diğer faktörlere bağlı olarak içerik optimizasyonu önerileri. Yoast yalnızca anahtar kelimenizin tam eşlemelerini tespit eder (kısmi eşleşme yok) ve eşanlamlılar sıklıkla kullanılabileceğinden bazı ışıkların kırmızı kalması sorun değil (odak anahtar kelimem SEO Danışmanı ve SEO Danışmanlığı kullanıyorsanız, Yoast bunu algılamayacak ). Veya tam bir anahtar kelime eşleşmesi spam gibi geldiğinden, daha iyi görünmesi için anahtar kelimenizi başlığa “serpiştirmiş” olabilir. Bunlardan bazıları bir tuz tanesi ile alınabilir.

Yoast Metabox Analizleri – içerikte en çok hangi kelimelerin kullanıldığını gösterir (bunu devre dışı bıraktım).

Yoast Okunabilirlik Analizi – cümlelerin / paragrafların çok kısa, uzun olup olmadığını, geçiş kelimeleri kullanıp kullanmadığınızı vb. Anlatır. Bunu çok yararlı bulmuyorum ve devre dışı bıraktım.

Yoast Ryte Analizi – web sitenizin arama motorlarında endekslenip endekslenmediğini algılar.

Yoast Metin Bağlantı Sayacı – sayfalarınızda / yayınlarınızda kaç dahili bağlantı kullanıldığını sayar.

YouTube Otomatik Tamamlama – video anahtar kelime önerileri bulmak için YouTube’da bir kelime öbeği yazmaya başlayın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector