Nastavení struktury Permalink WordPress pro SEO

Struktura Permalink WordPress SEO


Když přemýšlíme o struktuře našich WordPress permalinks měli bychom přemýšlet o organizaci našich webových stránek a jejich hierarchii. Něco jako mapa stránek.

Chceme uživatelům poskytnout optimální zážitek (poskytnutím jim užitečných stránek), ale také se chceme ujistit, že máme nejlepší SEO permalinkovou strukturu pro WordPress.

Tento článek popisuje, jak strukturovat permalinky pro stránky, příspěvky a některá další související nastavení permalinků, která vám pomohou maximalizovat vaše WordPress SEO.

SEO-Friendly Permalinks v 6 krocích

 1. Co dělá SEO-Friendly Permalink strukturu?
 2. Trvalá struktura stránek (nadřazené stránky)
 3. Trvalá struktura příspěvků (kategorie)
 4. Změna Permalinků a 301 přesměrování
 5. Vaše nastavení Permalink
 6. WWW vs Non-WWW

1. Co dělá strukturu Permalink-Friendly pro SEO?

Navíc dobrá architektura webu a uživatelsky přívětivá navigace (lidé mohou najít stránky, které chtějí), strukturovat také permalinky doporučuje rozdělit stránky, abyste mohli zacílit na více klíčových slov.

Řekněme, že máte 5 kanceláří na různých místech. Vytvoření stránky pro každou kancelář vám pomůže lépe zacílit na geografickou polohu každého z nich (Chicago Web Designer, San Diego Web Designer atd.). Díky tomu budou tyto stránky ohodnoceny výše, protože každá stránka bude lépe zacílit na cílení zaměřit klíčové slovo.

Trvalá struktura článků blogu lidem jen pomůže najít to, co hledají.

2. Struktura permalinku pro stránky (nadřazené stránky)

Použitím stránky rodičů je způsob kategorizace stránek podle hierarchie. Například služeb může být nadřazená stránka webový design. V této situaci by vaše permalinková struktura vypadala takto: example.com/services/web-design

Běžné použití

Běžné struktury Permalink

Vytvořil jsem to na Created Using WriteMaps pokud chcete udělat svůj vlastní. Zde je také video společností Matt Cuts společnosti Google, které potvrzuje, že je to dobrá permalinková struktura, kterou lze použít:

Jak vytvořit nadřazené stránky

Na hlavním panelu WordPress upravte nepatřičnou stránku (Web Design) a na pravé straně uvidíte sekci pro výběr nadřazené stránky (Služby).

Nadřazené stránky WordPress

3. Struktura Permalink pro příspěvky (kategorie)

Takto WordPress nastaví vaši výchozí permalinkovou strukturu:

Výchozí struktura Permalink WordPress

Výchozí formát? P = 123 není popisnou permalinkovou strukturou pro SEO a vůbec se nedoporučuje.

Neexistuje žádná nejlepší permalinková struktura pro SEO, protože je to otázka preference, ale řeknu to Matt Cutts (kdo radí nám SEO) říká v tohle video v 1:51, že používá vlastní strukturu /% postname% / protože je to „jednoduché“. Také to používám.

Nejlepší struktura WordPress Permalink

Ale co když máte spoustu článků? Někteří budou argumentovat, že použití /% kategorie% /% postname% / je lepší. Znovu je to otázka preference. Pokud máte dlouho doménové jméno pak také zahrnutí dlouhého slova do permalinkové cesty může poškodit váš SEO. Proto pokud používáte tuto strukturu, možná budete chtít použít něco jako „články“, které byste zde nastavili:

Vlastní struktura trvalého WordPressu

Pokud jde o data a čísla, nejsou příliš popisná. Plus použití dat ve vaší permalinkové struktuře může nakonec způsobit, že váš obsah bude vypadat zastaralý, což může poškodit váš SEO.

Jak nastavit Permalink strukturu vašeho blogu

Stačí přejít do Nastavení -> Permalinky.

4. Změna Permalinků a 301 přesměrování

Změna permalinků se nedoporučuje, pokud nejsou opravdu ošklivé, jako je tento …

example.com/?p=id-5363843

Pokud někdy změníte permalink, budete chtít nastavit přesměrování 301, abyste nasměrovali návštěvníky a vyhledávače na nový permalink. Používám Plugin pro rychlé přesměrování stránek / příspěvků což se velmi snadno používá. Po instalaci přejděte na Možnosti přesměrování -> Rychlé přesměrování. Nyní postupujte podle příkladů „žádost“ a „cíl“ níže:

301 Přesměrování WordPress

5. Vaše nastavení Permalink

Pokud máte Váš WordPress SEO plugin nainstalována je sekce, kde můžete upravovat další nastavení permalinku. Zde je to, co doporučuji:

Vaše nastavení Permalink

Máte k tomu nějaké dotazy? Vysvětlím to více v mém průvodci permalinková sekce.

6. WWW vs Non-WWW

Chcete, aby se váš web zobrazoval jako www.website.com nebo website.com? Dávám přednost bez www, ale je to také preference a SEO nemá vliv. Přepnout můžete kdykoli, stačí se ujistit, že preferovaná doména v WordPress je stejná jako v Nástroje pro webmastery Google. Zde je návod, jak to udělat …

 • Ve WordPress přejděte na Nastavení -> Všeobecné
 • V Nástrojích pro webmastery Google přejděte na ikonu ozubeného kola -> Nastavení webu -> Preferovaná doména

Nakonec přesměrujte ten, který nepoužíváte, na ten, který nepoužíváte.

Na zdraví,

Podpis Toma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map