Nastavenie štruktúry Permalink pre WordPress pre SEO

Štruktúra Permalink WordPress SEO


Keď premýšľame o štruktúre našich WordPress permalinks mali by sme uvažovať o organizácii našej webovej stránky a jej hierarchii. Niečo ako mapa stránok.

Chceme používateľom poskytovať optimálny zážitok (tým, že im poskytneme užitočné stránky), ale tiež sa chceme uistiť, že máme najlepšiu permalinkovú štruktúru WordPress pre SEO.

Tento článok popisuje, ako štruktúrovať permalinky pre stránky, príspevky, ako aj niektoré ďalšie súvisiace nastavenia permalinkov, ktoré vám pomôžu maximalizovať SEO WordPress SEO..

SEO priateľské Permalinky v 6 krokoch

 1. Čo vytvára štruktúru priateľskú na SEO?
 2. Permalinková štruktúra stránok (nadradené stránky)
 3. Štruktúra trvalého príspevku pre príspevky (kategórie)
 4. Zmena Permalinks a 301 presmerovaní
 5. Nastavenia trvalého Permalink
 6. WWW vs Non-WWW

1. Čo vytvára štruktúru priateľskú na SEO?

Okrem tohoto dobrá architektúra stránok a užívateľsky prívetivá navigácia (ľudia môžu nájsť stránky, ktoré chcú) a tiež štruktúrovať permalinky odporúča rozdeliť stránky, aby ste mohli zacieľovať na viac kľúčových slov.

Povedzme, že máte 5 kancelárií na rôznych miestach. Vytvorenie stránky pre každú kanceláriu vám pomôže lepšie zacieliť na geografickú polohu každého z nich (Chicago Web Designer, San Diego Web Designer atď.). Tým sa tieto stránky ohodnotia vyššie, pretože každá stránka bude lepšie zacieliť svoje stránky zameranie kľúčových slov.

Permalinková štruktúra článkov blogu pomáha ľuďom nájsť to, čo hľadajú.

2. Štruktúra Permalinku pre stránky (nadradené stránky)

Použitím rodičovské stránky je spôsob kategorizácie stránok podľa hierarchie. Napríklad služby môže byť nadradenou stránkou vzhľad stránky. V tejto situácii by vaša permalinková štruktúra vyzerala takto: example.com/services/web-design

Bežné použitia

Bežné štruktúry Permalink

Toto som vytvoril na Created Using WriteMaps ak si chceš urobiť svoj vlastný. Tu je tiež video spoločnosti Matt Cuts spoločnosti Google, ktoré potvrdzuje, že je to dobrá permalinková štruktúra na použitie:

Ako vytvoriť nadradené stránky

Na hlavnom paneli WordPress upravte stránku, ktorá nie je rodičom (Web Design), a vpravo uvidíte sekciu na výber rodičovskej stránky (Služby)..

Rodičovské stránky WordPress

3. Štruktúra trvalého príspevku pre príspevky (kategórie)

Takto WordPress nastaví vašu predvolenú permalinkovú štruktúru:

Predvolená štruktúra Permalink WordPress

Predvolený formát? P = 123 nie je popisná permalinková štruktúra pre SEO a neodporúča sa.

Neexistuje najlepšia permalinková štruktúra pre SEO, pretože je to otázka preferencie, ale poviem to Matt Cutts (ktorý nám radí SEO) hovorí toto video v 1:51, že používa vlastnú štruktúru /% Postname% / pretože je to „jednoduché“. Aj to používam.

Najlepšie WordPress Štruktúra Permalink

Ale čo ak máte veľa článkov? Niektorí budú argumentovať, že použitie /% Kategórie% /% postname% / je lepšia. Opäť je to otázka preferencie. Ak máte dlho doménové meno potom aj zahrnutie dlhého slova do permalinkovej cesty by mohlo poškodiť vaše SEO. Preto, ak túto štruktúru používate, možno budete chcieť použiť iba niečo ako „články“, ktoré by ste tu nastavili:

Vlastná štruktúra trvalého WordPressu

Pokiaľ ide o dátumy a čísla, nie sú príliš opisné. Navyše použitie dátumov vo vašej permalinkovej štruktúre môže nakoniec spôsobiť, že váš obsah bude zastaraný, čo môže poškodiť vaše SEO.

Ako nastaviť trvalú štruktúru blogu

Stačí prejsť na Nastavenia -> Permalinks.

4. Zmena Permalinks a 301 presmerovaní

Zmena trvalých odkazov sa neodporúča, pokiaľ nie sú skutočne škaredé, ako je táto …

example.com/?p=id-5363843

Ak niekedy zmeníte trvalý odkaz, budete chcieť nastaviť presmerovanie 301, ktoré nasmeruje návštevníkov a vyhľadávacie nástroje na nový trvalý odkaz. Používam Rýchly doplnok pre presmerovanie na stránku alebo na príspevok čo sa veľmi ľahko používa. Po inštalácii prejdite na Možnosti presmerovania -> Rýchle presmerovania. Teraz postupujte podľa príkladov „žiadosť“ a „cieľ“ uvedených nižšie:

301 Presmerovanie WordPress

5. Vaše nastavenia Permalink

Ak máte Váš doplnok WordPress SEO nainštalovaná je sekcia, v ktorej môžete upravovať ďalšie nastavenia permalinku. Tu je to, čo odporúčam:

Nastavenia trvalého Permalink

Máte otázky týkajúce sa tohto? Vysvetľujem to viac v mojom výučbovom návode permalinková sekcia.

6. WWW vs Non-WWW

Chcete, aby sa váš web zobrazoval ako www.website.com alebo website.com? Dávam prednosť bez www, ale je to aj preferencia a nemá vplyv na SEO. Môžete kedykoľvek prepínať. Uistite sa, že preferovaná doména v službe WordPress je rovnaká ako v doméne Nástroje správcu webu Google. Tu je návod, ako to urobiť …

 • Vo WordPress prejdite na Nastavenia -> všeobecný
 • V Nástrojoch správcu webu Google prejdite na ikonu ozubeného kolieska -> Nastavenia stránok -> Preferovaná doména

Nakoniec presmerujte nepoužívané na ten, ktorý nepoužívate.

na zdravie,

Podpis Toma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map