Organik Trafiği Artırmak için En İyi 9 Anahtar Kelime Araştırma Aracı – [2017 Baskısı]

Anahtar Kelime Araştırması en önemli, değerli ve etkili kısmı SEO. Bunun için ihtiyacınız var Anahtar Kelime Araştırma araçları. Anahtar kelime araştırma aracı, niş dayalı değerli anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olur. Farklı bölgelerden Google, Bing, Yahoo gibi büyük arama motorlarında belirli bir anahtar kelimenin nasıl arandığını gösterir.


Arama motorlarından farklı aylar için toplam arama hacmini bilmek imkansızdır. Dolayısıyla, bir anahtar kelime aracı, yalnızca bir tıklama ile toplam arama sonuçlarını gösterir.

Anahtar kelime araştırma araçlarına neden ihtiyacınız var??

Bir anahtar kelime araştırma aracı kullanmanın sırrı organik arama trafiği almak ve herhangi bir niş size uygun ve karlı anahtar kelime öneri sağlamak.

Örneğin, bir teknoloji web siteniz ve birçok makaleniz var. Ancak, kullanıcıların arama motorlarında aradığı herhangi bir odak anahtar kelimesi kullanmadınız. Böylece çok fazla organik arama trafiği elde edemezsiniz.

Şimdi iPhone hakkında bir makale yazıyorsanız ve hangi anahtar kelimeyi kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız, bir anahtar kelime aracı size Google’da aranan tüm arama sonuçlarını sunar.

Anahtar Kelime Araştırma Örneği

Birincil anahtar kelimenizle, trafik elde etmek için de çok önemli olan birden fazla anahtar kelime önerisi gösterir. Ayrıca TBM (tıklama başına maliyet), PPC (tıklama başına ödeme), Anahtar kelime zorluğu vb..

Bu makalede, organik trafiğinizi artırmanıza yardımcı olacak 9 En İyi Anahtar Kelime Araştırma Aracı yazıyorum.

SEO için 9 En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları

# 1. Google Anahtar Kelime Planlayıcı (Ücretsiz)

Anahtar Kelime Planlayıcı, bir Reklam kampanyası ve anahtar kelime araştırması oluşturmak için kullanılan ücretsiz bir anahtar kelime araştırma aracıdır. 

Anahtar kelimeler ve reklam grupları fikirleri arayabilirsiniz. Nişiniz olan anahtar kelimenizi girebilir ve ortalama bir aylık arama, anahtar kelime rekabeti ve TBM’den oluşan kompakt bir liste alabilirsiniz. Ana anahtar kelimelerimizle, trafiğinizi artırmak için de önemli olan diğer alternatif anahtar kelimeleri de kontrol edebilirsiniz.

Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı

Bu Anahtar Kelime Araştırma Aracı’nı kullanmak için, Gmail hesabınızı kullanarak AdWords’te oturum açmanız yeterlidir. Ardından Anahtar Kelime Planlayıcı seçeneğine gidin. Burada anahtar kelimeler, açılış sayfalarınız ve ürün kategoriniz sağlamanız gerekir.

ABD’den kitlelere odaklanıyorsanız, ülke ve dili de belirleyebilirsiniz. Tarih aralığı seçeneği, seçtiğiniz bir tarih aralığı için aylık ortalama arama sayısı sağlar. Diğerlerinden farklı olarak En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları, Google Anahtar Kelime Planlayıcı’nın anahtar kelime araştırma sınırı yok.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanarak şunları yapabilirsiniz:

 • Anahtar kelimeleri ve reklam grubu fikirlerini arayın
 • Anahtar kelime fikirleri ve ortalama aylık aramalar alın
 • Anahtar kelimenize göre size alternatif anahtar kelimeler önerileri sunar
 • Geçmiş istatistiklerini ve trafik tahminlerini alın
 • Anahtar kelimeleri belirli bir konuma ve dile göre arayın

2.. SEMrush (150 $ değerinde ücretsiz deneme sürümünüzü alın)

semrush

Henüz anahtar kelime araştırma aracı denemediyseniz Semrush’ı denemeniz gerekir. Semrush pazarlamacılar için kompakt bir SEO çözümüdür.

Semrush’ı kullanarak anahtar kelimeleri araştırabilirsiniz. Bir anahtar kelimeyi analiz ederken, herhangi bir anahtar kelime için organik arama, arama hacmi, TBM ve rekabetin canlı güncellemelerini elde edersiniz. Birincil anahtar kelimenizle, içeriğinizi artırmak için yararlı sıralı eşlemeli anahtar kelimeler ve alakalı anahtar kelimeler önerisi alırsınız.

Semrush ayrıca, aradığınız anahtar kelime için anahtar kelime zorluğunu da gösterir. Anahtar kelimenizin rakibinizin organik aramadaki sıralamasını elde etmenin ne kadar zor olduğunu öğrenebilir, böylece içeriğinizin kalitesini artırabilir ve daha fazla bağlantı oluşturabilirsiniz.

Semrush Anahtar Kelime Araştırma Aracı

Semrush, 25’ten fazla uluslararası anahtar kelime veritabanı sağlar. Dolayısıyla, kitleleriniz belirli bir bölgedense ve çok dilli bir siteye sahipse, aynı ülke anahtar kelime veritabanlarını da kullanabilirsiniz. Bu hem paradan hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Anahtar kelime araması yaparken, rakiplerinin konum izleme aracını kullanabilirsiniz. Bu, rakiplerinizi yenmek için hangisini daha çok geliştireceğinizi anlamak için rakibinizin raporunu verir.

Semrush anahtar kelime araştırma aracı ücretli olsa da, Bedava 14 gün. Eminim bu harika aracı gerçekten seveceksiniz.

SEMrush

3.. Ahrefs

Ahrefs anahtar kelime araştırma araçları

Arama trafiğinizi ve anahtar kelime araştırmanızı geliştirmek söz konusu olduğunda, Ahrefs en üst sıradadır.

Ahrefs, rakiplerinizin hangi anahtar kelimeleri sıraladığını kontrol edebileceğiniz ve hangi anahtar kelimelerin onlara en organik arama trafiğini getirdiğini görebileceğiniz harika bir Site Explorer özellikleri sunar.

Ahrefs vardır en hızlı backlink tarayıcısı sistemi diğer herhangi bir anahtar kelime araştırma aracından daha fazla. Böylece rakibinizin backlink kaynaklarını kolayca görebilirsiniz.

Ahrefs harika anahtar kelimeler kaşif aracı ana anahtar kelimenize dayalı bin anahtar kelime önerileri sağlar, böylece hiçbir anahtar kelime önerileri kaçırmayacaksınız. Arama anahtar kelimenizle, aynı zamanda anahtar kelime zorluk puanı, tıklama metriği, SERP’ye genel bakış ve konum geçmişi de gösterilir. Bu araç size yalnızca anahtar kelime önerisi sunmakla kalmaz, aynı zamanda her ay güncellenen son derece hassas arama hacmi numaraları sağlar.

Diğer anahtar kelime araştırma araçlarının aksine, Ahrefs 100’den fazla ülkede anahtar kelime veritabanını destekliyor. İşletmenizin bulunduğu yer ne olursa olsun, ülkeniz büyük olasılıkla listede. 

Tek kelimeyle, Ahrefs denemeniz gereken SEO için harika bir anahtar kelime aracıdır.

Ahrefs’i ziyaret edin

4.. SpyFu

spyfu anahtar kelime araştırma aracı

SpyFu SEO için en iyi anahtar kelime araştırma araçlarından biridir daha iyi rütbe ve daha organik arama trafiği almak için en karlı anahtar kelimeler sağlar. Anahtar kelime aracı, herhangi bir anahtar kelime için toplam yerel ve küresel aylık aramaları gösterir. Bununla birlikte, bu araç aynı zamanda trafiği artırmak için de ihtiyaç duyan tonlarca benzer anahtar kelime sağlar.

Herhangi bir alanı arayabilir ve Google’da gösterildikleri her yeri görebilirsiniz. AdWords’te kullandıkları her anahtar kelimeyi bile görebilirsiniz.

SpyFu anahtar kelimeleri

Anahtar kelime araçlarını kullanarak, hem anahtar kelime araştırması hem de PPC araştırması yapabilirsiniz. Bu anahtar kelime aracı size yalnızca daha organik arama trafiği getiren ve kötü anahtar kelimeleri ortadan kaldıran en değerli anahtar kelimeyi sağlar. Böylece paradan ve zamandan da tasarruf edebilirsiniz. En kârlı anahtar kelimeyle çalışın ve trafiğinizi stratejik olarak artırın.

Bir PPC kampanyası yürütüyorsanız, bu anahtar kelime aracı harikadır. Bir rakip arayabilir ve AdWords’te kullandıkları anahtar kelime listelerini alabilir ve kaç tıklama aldıklarını ve bir anahtar kelime için ne kadar ödeme yaptıklarını görebilirsiniz..

SpyFu’yu ziyaret edin

5.. Uzun Kuyruk Pro

Uzun kuyruk pro biridir SEO için en iyi uzun kuyruk anahtar kelime araştırma araçları. Bir blogunuz, işiniz veya başka bir bağlı kuruluş siteniz olsun, Long tail pro her yerde harika çalışıyor. Google’da hangi anahtar kelimelerin sıralandığını kolayca bulacaksınız.

Uzun Kuyruk PlatinLong tail pro ile, sitenize trafik ve daha fazla potansiyel müşteri getiren son derece karlı anahtar kelimeler bulabilirsiniz. Anahtar kelime araştırma araçlarını kullanarak, anahtar kelimelerinizi ve tüm anahtar kelime sonuçlarını daha önce bahsettiğim Google anahtar kelime planlayıcı aracından bulabilirsiniz.

Aylık aramaları, önerilen teklifleri ve anahtar kelime rekabetini belirterek arama tercihlerini özelleştirebilirsiniz. Birincil anahtar kelimenizle, uzun kuyruklu anahtar kelime önerileri ve aylık arama hacmi elde edersiniz.

Long Tail Pro’yu Ziyaret Edin (Şimdi% 33 indirim)

6.. Moz Anahtar Kelime Gezgini

moz anahtar kelime araştırma araçları

Moz anahtar kelime gezgini SEO için en iyi Anahtar Kelime Gezgini araçlarından biridir. Moz, trafiğinizi stratejik olarak artırmak için gereken kompakt SEO araçları sağlar. Özel Anahtar Kelime Gezgini aracını, Backlink Araştırma aracını ve Sıralama İzleme aracını da kullanabilirsiniz.

Anahtar kelime gezginlerini kullanarak, birincil anahtar kelimenize bağlı olarak en fazla 1000 anahtar kelime önerisi alırsınız. Ana anahtar kelime ile trafik getirmeye yardımcı olan diğer alternatif anahtar kelimeler ve uzun kuyruklu anahtar kelimeleri de kontrol edebilirsiniz.

Bununla anahtar kelime araştırma aracı, aylık aramaların, anahtar kelime zorluğunun, tıklama fırsatının, anahtar kelime önceliğinin tüm verilerini alırsınız ve tüm veriler her ay güncellenir. Böylece her ay yeni yenilenen anahtar kelimelerle sizi güncel tutacak.

Moz Anahtar Kelime Gezgini1

Anahtar kelime gezgini aracından, anahtar kelimenizin SERP Analizini de alırsınız ve o anahtar kelimenin ilk 10 listesinde hangi alan adlarının sıralandığını görebilirsiniz..

Başka bir harika araç “Site Tarayıcısı” web sitenizi bir sonraki seviyeye taşıyacak SEO sorunlarını ve düzeltmeleri tanımlar. Herhangi bir web sitesi için SEO denetimlerini zamanlar ve size bozuk sayfaları ve sorunları gösteren verilerle haftalık raporlar sunar.

Moz Anahtar Kelime Gezgini’ni ziyaret edin

7.. KWFinder

kwfinder araçları

KWFinder SEO için başka bir harika anahtar kelime araştırma aracıdır. Yüksek arama hacimleri ve düşük anahtar kelime SEO zorluğu ile niş ile ilgili kısa ve uzun kuyruk anahtar kelimeler bir demet bulabilirsiniz.

Diğer anahtar kelime araştırma araçlarının aksine, KWFinder soru tabanlı anahtar kelime önerileri sunar. Örneğin, “Anahtar kelime araştırma aracı” hakkında arama yaparsanız, bu araç aşağıdaki resimdeki sonuçları gösterir.

KWFinder Q

KWFinder, anahtar kelime araştırmanız için tam arama hacmi verileri sağlar. Bu aracı Adwords gibi de kullanabilir ve anahtar kelimeleri herhangi bir ülkeye, şehre ve farklı dile göre araştırabilirsiniz. 

Son 12 ayda hangi anahtar kelimelerin trend olduğunu ve ortalama aylık arama hacmini gösterir. Ayrıca, ortalama TBM, PPC ve anahtar kelime zorluklarını da alacaksınız.

Temel planları 12 $/ ay ve kaydedebilirsiniz 199 $ yıl başına.

KWFinder’ı ziyaret edin (Şimdi% 58 indirim, Kupon bu bağlantıya eklendi)

8.. Wordtracker

WordTracker anahtar kelimesi

Wordtracker, işinizi büyütmenize yardımcı olan en iyi anahtar kelime araştırma aracıdır. Niş web sitenize herhangi bir anahtar kelime ararsanız, gerçek kullanıcıların arama motorlarına girdiği 200-300 ilgili kelime ve kelime öbeği verir..

Tam anahtar kelimeleri bulmak için çok zaman harcıyorsanız, Wordtracker aracını kullanın. Size yalnızca kârlı anahtar kelimeler verir ve asla kendi başınıza düşünmezsiniz. Wordtracker’dan uzun kuyruklu anahtar kelime önerileri de alabilirsiniz.

Anahtar kelime araştırması sırasında, Wordtracker veya Google’dan anahtar kelime önerisi alabilirsiniz. Yalnızca çok aranan anahtar kelimeleri, TBM vb. Görmek istiyorsanız, arama sonuçlarınızı özelleştirebilirsiniz. Böylece yalnızca ayarladığınız sonuçları gösterecektir..

Wordtracker sağlar,

 • Gerçek kişilerin gerçek aramalarına dayalı anahtar kelime sonuçları.
 • En yeni verilere doğrudan erişim.
 • Arama eğilimleri ve SEO rekabet metriklerinin ayrıntılarını alın.
 • Anahtar kelime önerilerini birden çok kaynaktan, yani Google, YouTube ve Amazon’dan alabilirsiniz.

9.. Ferzy

Ferzy Anahtar Kelime Araştırma Aracı

Ferzy, belirli bir anahtar kelime için Google’ın aylık aramalarına dayanan anahtar kelime önerileri veren basit bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Anahtar kelimeler için aylık ortalama aramaları ve TBM’yi görebilirsiniz. Anahtar kelimeleri ülke bazında ve tercih edilen dile göre arayabilirsiniz.

Anahtar kelime araştırması ile Google’da en iyi 10 listede hangi alan adlarının sıralandığını görebilirsiniz. Diğer en iyi anahtar kelime araştırma araçları gibi, Ferzy de herhangi bir anahtar kelimenin SEO zorluğunu gösterir

Onların fiyatı 17 $ / ay 24 saatte 100 arama, arama başına 250 alakalı anahtar kelime içerir. Büyük bir web siteniz varsa ve daha fazla arama yapmak istiyorsanız, daha büyük bir plan elde edebilirsiniz.

Ferzy’yi Ücretsiz Deneyin (% 37 indirim)

Sonuç

Bir web siteniz varsa… Web sitenize trafik çekmek istiyorsanız… o zaman anahtar kelime araştırma aracı sizin için bir zorunluluktur tek el aracı. Bir grup anahtar kelime aracına ihtiyacınız yok, ancak işletmenize en uygun anahtar kelime araştırma aracına ihtiyacınız var.

Bu yazıda, SEO için 9 En İyi Anahtar Kelime Araştırma Aracı açıkladım. Her anahtar kelime aracı farklı türde özellikler ve fiyat sunar. Mükemmel anahtar kelime aracını seçme zamanı.

Hala Aklınız mı karıştı? …..

Önerilen Araçlarımız

1. Semrush kullanmanızı öneririz. Semrush bir Hepsi-bir-arada-SEO aracıdır ve her türlü niş için uygundur. Web siteniz ne kadar büyük olursa olsun, her zaman cazibe gibi çalışır.

Ziyaret etmek Semrush

2. Özellikle uzun kuyruk anahtar kelime araştırması için bir anahtar kelime aracına ihtiyacınız varsa, Long Tail Pro için gidin. Uzun kuyruk anahtar kelime araştırması ve Amazon ortaklık anahtar kelime araştırması için harika.

Ziyaret etmek Uzun Kuyruk Pro (Yıllık planla% 33 tasarruf edin)

3. İsterseniz bir ucuz anahtar kelime aracı, sonra KWFinder için gidin. Ayrıca anahtar kelime araştırması için harika bir araçtır.

Ziyaret etmek KWFinder (Yıllık planla 199 $ tasarruf edin)

Kaçırmamanız gereken SEO ile ilgili diğer makaleler,

 • Rakiplerin geri bağlantılarını kontrol etmek için en iyi 10 Backlink kontrol aracı
 • Rakibin rütbesini kırmak için kaliteli geri dönüşler elde etmenin en iyi 10 yolu
 • WordPress’te Google AMP’yi Kurmanın En Kolay Yolu

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen paylaşın ve bize abone olmayı unutmayın. heyecan, Facebook, Google+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map