Pa pagesë Tool kontrollues backlink | Kontrolloni linqet e faqeve të internetit tuaj – WPMyWeb

04.06.2020
SEO 'Pa pagesë Tool kontrollues backlink | Kontrolloni linqet e faqeve të internetit tuaj – WPMyWeb
0 10 мин.

backlink është një nga pjesët më të rëndësishme të Optimization Engine Engine (SEO). Uebfaqja juaj do të renditet e lartë në Makinat e Kërkimit si: Google, Bing, Yahoo etj, kur keni më shumë linqe lidhëse. Por marrja linja lidhëse me cilësi të lartë nuk është e lehtë. Pra, për këtë, ju duhet mjete kontrolluese të lidhjes së linjës për të kontrolloni linjat e prapambetjes të faqes tuaj.


Ka shumë mjete kontrollues të backlink-ut në dispozicion në internet, maksimumi paguhet. Kështu që, në këtë artikull, unë po ju ofroj 10 Mjetet më të mira të Kontrollit të Backlink-ut, kështu që ju të mund të kontrolloni linjat e lidhjeve në faqen tuaj të internetit ose lidhjet e numrit të përgjithshëm të çdo domaini, me lehtësi.

backlink është një lidhje që një uebfaqe merr nga çdo sit tjetër. Motorët e kërkimit llogaritin një numër të përgjithshëm të backlinks nga çdo faqe në internet dhe kjo është se si një faqe në internet renditet në Motorët e Kërkimit.

Por prit…

Ekzistojnë disa burime të lidhjeve të prapambetjes, të cilat shkelin udhëzimet e Google, të tilla si: Marrja e linjave nga një faqe përrua, uebsajti i plasaritur, uebfaqe pornografike, etj. Këtu kam shkruar për “Si të marrim linjat e lidhjeve cilësore me lehtësi”, që është mënyra më e lehtë për të marrë linqe të fuqishme.

10 mjetet më të mira falas për të kontrolluar lidhjet e prapme

# 1 Semrush

linja lidhëse

Semrush është një nga më të mirët në internet mjet kontrollues i backlink-utkontrolloni linjat e prapambetjes. Semrush nuk është vetëm mjet kontrollues i lidhjeve backlink, por është mjeti më i popullarizuar i Motorit të Kërkimit (SEM) i disponueshëm në internet. Ju mund të bëni shumë gjëra për tuajat uebfaqja e blogjeve ose biznesi në internet. Ju mund të kontrolloni vështirësinë e fjalëve dhe të kontrolloni linqet e çdo domain. Duke përdorur këtë mjet, ju mund të monitoroni përparimin e konkurrencës tjetër dhe të merrni burimin e tyre të lidhjes së pasme në dorën tuaj. Këtu është një fotografi që kam treguar më lart, që tregon të dhënat e plota të domenit “Semrush.com”. 

Semrush nuk ofron shërbim falas, kushton $ 69.95 në muaj Por unë kam një kupon special për ju që mund ta përdorni falas. Përdorni këtë lidhje.

[lidhje]

# 2 OpenLinkProfiler

OpenLinkProfiler

Nëse dëshironi një mjet pa kontrollues të backlink-ut, atëherë OpenLinkProfiler është alternativa më e mirë për ju. Totallyshtë plotësisht e lirë dhe mund të merrni një analizë të thelluar të lidhjeve më të reja të drejtpërdrejta dhe më shumë 200,000 lidhje të freskëta për sit. Këtu mund të kontrolloni linqet e azhurnuara rregullisht që verifikohen, duke treguar në faqen tuaj të internetit. 

Ai numëron linjat tuaja totale aktive dhe lidhjet unike aktive nga faqja juaj. Ju gjithashtu mund të monitoroni burimet e lidhjes së pasme të konkurentit tuaj dhe tekstet e ankorimit, gjë që është thelbësore për pjesën SEO. 

Ata kanë paguar gjithashtu versionin e mjetit SEO “SEOprofiler”. Me një llogari falas SEOprofiler, ju mund të eksportoni deri në 1000 backlinks të çdo domeni. 

[lidhje]

# 3 Madhështore

mjet kontrollues madhështor i backlink-ut

madhështor mjet kontrollues i lidhjeve backlink ju ndihmon të analizoni me lehtësi lidhjet e backlinkit të çdo domeni. Majestic ju jep detaje të hollësishme të backlinks, të cilat azhurnohen çdo ditë dhe përmbajnë të dhëna nga 90 ditët e fundit. Ju mund të kontrolloni çdo fushë duke përdorur një indeks historik i cili përmban të gjitha të dhënat që ka Majestic.

Ky shërbim është i paguar, por mund ta përdorni falas pasi të futeni. Ju mund të krahasoni sitin tuaj me fusha të tjera dhe të merrni listën e plotë të URL-ve të indeksuara, Referoni domenet, Referoni adresat IP, Lidhjet e jashtme, linjat e jashtme qeveritare dhe shumë më tepër.

# 4 Explorer i Hapur i Faqes

Mjet kontrollues i backlink-ut i MozExplore Site-i i hapur është një mjet i lirë kontrollues i backlink-ut nga Moz. Me hulumtimin e lidhjeve të prapambetjes, Moz gjithashtu ofron disa shërbime të paguara, d.m.th: Kërkim për fjalen, Auditim SEO & Zvarritje, Ndjekja e gradave. 

Moz ia vlen të provosh. Nëse nuk përdorni shërbimin e paguar të Marketingut të Kërkimit (SEM) si Semrush, atëherë është opsioni i mirë për ju. Ju mund të krahasoni linqet e lidhjeve midis dy ose më shumë fushave dhe mund të përmirësoni renditjen dhe dukshmërinë e motorit të kërkimit me setin e plotë të mjeteve të SEO.

[lidhje]

# 5 Motori i Kërkimit Genie

Motori i kërkimit Genie

Engine Search Genie është një mjet i specializuar për optimizimin, marketingun dhe mjet SEO të motorit të kërkimit. Ajo vjen me shumë karakteristika të tilla si: Google Tools, Tools Yahoo, Tools MSN, Vegla Teksti, Tools Comparison, Tools Popularity Link, Tools Engine Search, Tools Keyword etj, dhe të gjitha ato janë plotësisht të lira. 

Mjet kontrollues i backlink-ut të Google ju jep të gjitha informacionet në lidhje me cilësinë e lidhjeve dhe gjithashtu tregon numrin e saktë të lidhjeve. Në klikimin e secilës lidhje ajo do të hapë një dritare të re ku do të gjeni Renditjen e faqeve të një faqeje interneti që përmban lidhjen tuaj burimore.

[lidhje]

# 6 BuzzSumo

Vegël kontrolluese e lidhjeve backlink të BuzzSumo

BuzzSumo është një mjet i plotë i marketingut të motorëve të kërkimit, i cili vjen shumë i dobishëm për përdoruesit. Nuk lejon vetëm backlinks kontrolloni por mund ta përdorni si analizues në Facebook. 

Siç e dini, Ndarja Sociale është një tjetër gjë më e rëndësishme për të promovuar përmbajtjen tuaj dhe për të marrë trafik shoqëror. Kështu që duke përdorur BuzzSumo mund të kontrolloni postimin më të mirë në Facebook për çdo fjalë kyçe. 

shembull: Supozoni se dëshironi të kontrolloni në lidhje me “Marketingu i përmbajtjes”, atëherë vetëm shtoni fjalen kyçe në mjetin BuzzSumo Facebook Analyze dhe merrni detaje të plota të pëlqimeve, aksioneve, komenteve dhe angazhimeve. 

[lidhje]

# 7 Web SEO Analytics

Web SEO

WEBSEO është një mjet falas SEO për profesionistët. WebSEO gjithashtu ofron shumë karakteristika si Motori i Kërkimit Genie. Kjo ju jep në analizë të thelluar SEO dhe rezultate të sakta të besueshme.

Duke përdorur këtë mjet ju mund të bëni kërkime për fjalen, analizë të konkurrencës, auditim të SEO, Kontrolloni linjat e prapme dhe ndërtimin e lidhjeve. Ndihmon qindra profesionistë të marketingut në internet që të marrin vendime efikase bazuar në treguesit kryesorë të performancës.

[Lidhje]

# 8 Diagnoza e lidhjeve

diagnoza e lidhjes

Diagnostifikimi i lidhjeve plotësisht falas mjet kontrollues i backlink-ut. Duke përdorur këtë mjet ju mund të bëni vetëm backlinks kërkimore. Ajo vjen me disa tipare të mira. Në atë kutinë e kërkimit, mund të aktivizoni disa filtra të tillë si: Renditja e faqes, Motori, Cilësimet e sitit, Lloji i Shpejtësisë dhe Raportit. Këto opsione janë përdorur kryesisht për të kontrolluar gradën në një faqe të caktuar.

Për të përdorur këtë mjet, duhet të përdorni shfletuesin Mozilla Firefox për të marrë raportin e plotë dhe duhet të shkarkoni zgjerimin e shfletuesit Mozilla.

[Lidhje]

# 9 Sinjalet e rangut

ranksignals

Sinjalet e rangut janë një nga të preferuarat e mia mjet i lirë kontrollues i backlink-ut, pasi jep të dhëna më të sakta në kohë reale. Duke përdorur këtë mjet, ju mund të gjeni dhe identifikoni lidhjet më të mira të konkurrencës tuaj. Siç e dini që mbajtja e një profili të lidhjeve me cilësi të lartë është thelbësore për renditjen e kërkimeve. Renditni Sinjalet ndihmon për të identifikuar lidhjet tuaja të këqija dhe ato spam.

Sinjalet e rangut identifikojnë dhe raportojnë lidhje që janë ndryshuar ose hequr. Këto lidhje shënohen së bashku me një gabim Kodi. Gjithashtu siguron shtrirje të shfletuesit, kështu që mundeni kontrolloni linjat e prapambetjes, rang faqesh, Alexa renditet direkt me vetëm një klik të vetëm.

Për të marrë raportin e plotë të çdo domain, ju vetëm duhet të regjistroheni.

[lidhje]

# 10 Tregu Lxr

treg lxr

Kxr Marketplace është mjet falas SEO për bizneset e vogla. Lxr Marketplace është i përshtatshëm për SEO, PPC dhe E-commerce. Me mjetet e tyre SEO, ju lehtë mund të kontrolloni lidhjet e prapme për çdo fushë. Ajo mund të identifikojë faqet e internetit të lidhjeve më të larta me domenin tuaj dhe të kontrollojë numrin e lidhjeve / lidhjeve hyrëse dhe numrin e faqeve të internetit referuese në domenin tuaj.

Ata gjithashtu ofrojnë falas Ndërtues i sitit të SEO. Ajo gjeneron automatikisht hartat e faqeve në faqen tuaj, sa herë që bëni ndryshime ose publikoni një postim të ri.

[lidhje]

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector