Samouczek SEO WordPress Toma: 101 sposobów na zoptymalizowanie witryny pod kątem wyższych pozycji – bardzo długi przewodnik, ale warty przeczytania w 100%

03.06.2020
SEO 'Samouczek SEO WordPress Toma: 101 sposobów na zoptymalizowanie witryny pod kątem wyższych pozycji – bardzo długi przewodnik, ale warty przeczytania w 100%
0 74 мин.

Tak, zamierzamy zamordować Google.


Ten samouczek SEO WordPress wykracza daleko poza zielone światła Yoast (które ledwo działają).

Więc przestańmy puch i pozwól, że pokażę ci, co przyniosło mi 2500 odwiedzających dziennie jako show dla 1 osoby – jako ktoś, kto pisze zarabianie SEO na temat optymalizacji prędkości WordPress +.

To jest wszystko musisz ustawić swoją witrynę WordPress na wyższą pozycję w wyszukiwarkach: konfigurowanie Yoast, Search Console, badanie słów kluczowych z długimi ogonami i dlaczego dodawanie spisu treści HTML jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla SEO na stronie. Omówię również fragmenty rozszerzone, wchodzenie w polecane fragmenty Google, optymalizację prędkości, optymalizację obrazu, współczynniki klikalności, lokalne SEO i dlaczego obsesja na punkcie zielonych świateł Yoast nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może prowadzić do kara za upychanie słów kluczowych. Wszystkie zrzuty ekranu powinny być aktualne, daj mi znać, jeśli nie są!

Cieszyć się 🙂

Contents

1. Dodaj spis treści

Google mówi

Upewnij się, że długie, wielowątkowe strony w Twojej witrynie mają dobrą strukturę i są podzielone na odrębne logiczne sekcje. Po drugie, upewnij się, że każda sekcja ma powiązaną kotwicę z opisową nazwą (tj. Nie tylko „Sekcja 2.1”), a Twoja strona zawiera spis treści, który prowadzi do poszczególnych kotwic.

Dlaczego to jest nr 1 na mojej liście

 • Zachęca do długich treści (cel na ponad 3000 słów)
 • Ludzie mogą linkować do określonych sekcji Twojego postu
 • Ludzie mogą przeglądać treści i znajdować to, czego potrzebują
 • Ludzie będą klikać na stronie (dobre dla SEO)
 • Szansa na zdobycie przejdź do linków za pomocą nazwane kotwice (pokazane poniżej)

Przejdź do linków

Jak utworzyć spis treści HTML
Spis treści HTML wygląda tak…

Kod HTML każdego podtytułu wygląda następująco…

Pozycja pierwsza

Pozycja druga

Pozycja trzecia

sugeruję kodowanie spisu treści w HTML / CSS ale możesz także spróbować Łatwa wtyczka spisu treści. Jeśli masz cienka zawartość, dodaj spis treści i potnij go. Zrobiłem to z moim Tutorialem Yoast SEO i od 10 do 100 odwiedzających dziennie / tydzień! Teraz tworzę tylko długie (szczegółowe) samouczki i rozpoczynam każdy od pisania kluczowych tematów w moim spisie treści. Działa jak sen.

2. Konfiguracja Yoast

Większość ludzi ma Yoast ale niewiele osób używa go we właściwy sposób.

4 kluczowe kroki do Yoast

 • Konfigurowanie ustawień
 • Weryfikowanie Narzędzi dla webmasterów
 • Badanie słów kluczowych dotyczących ogniskowej (specyficznych)
 • Optymalizacja treści (jest w tym coś więcej niż zielone światła)

Yoast-WordPress-SEO-Plugin-Settings

Zacznijmy od konfiguracji ustawień…

2.1 Wyłącz niepotrzebne funkcje

W Yoast przejdź do SEO → Ogólne → Funkcje. Przetestuj każdy i zdecyduj, czy jest on pomocny. Po prostu ich włączenie NIE pomoże SEO – to tylko narzędzia które próbują pomóc WAM w optymalizacji treści.

Nie potrzebuję Analiza czytelności mówiąc mi, czy moje zdania są zbyt krótkie / długie. Naturalnie dodaję linki do moich treści i nie potrzebuję Licznik linków tekstowych. Mogę sprawdzić za pomocą Search Console jaka treść jest indeksowana w Google, i nigdy nie używam paska administracyjnego Yoast. Wyłączyłem je.

Funkcje Yoast

Oprócz Yoast jestem głęboko przekonany, że treści o najwyższej jakości będą naturalnie zajmować wysoką pozycję tak długo, jak długo za) ludzie uważają to za pomocne, b) wybrałeś słowo kluczowe o długim ogonie i niskiej konkurencji w wynikach wyszukiwania Google, i do) zoptymalizowałeś nagłówek / fragmenty, aby zachęcić ludzi do czytania.

Reszta to stosunkowo małe rzeczy…

2.2 Narzędzia dla webmasterów
 • Zapisać się do Google Search Console
 • Użyj Opcja weryfikacji znacznika HTML
 • Skopiuj kod dostarczony przez Search Console
 • Wklej do Yoast (SEO → Ogólne → Narzędzia dla webmasterów)
 • Usuń wszystko poza cytatami (w tym oferty)
 • Zapisz zmiany w Yoast
 • Kliknij Sprawdź w Search Console
 • Zapełnienie niektórych danych w Search Console potrwa kilka dni
 • Można zastosować ten sam proces weryfikacji tagów HTML Bing + Yandex
 • Próbowałem Baidu ale bezskutecznie (prawie żaden z moich czytelników i tak jest Chińczykiem)

Tag HTML Weryfikacja Google Search Console

Yoast-Webmaster-Tools

2.3 Zgłoszenie mapy witryny XML
 • W Yoast przejdź do SEO → Mapy witryn XML
 • Kliknij przycisk Mapa witryny XML
 • Skopiuj ostatnią przeszłość adresu URL: /sitemap_index.xml
 • Zaloguj się do Google Search Console
 • Po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego wybierz Indeksowanie → Mapy witryn
 • Wklej adres URL (zrzut ekranu poniżej)
 • Przetestuj i prześlij
 • Powtórz dla Bing + Yandex
 • Widzieć typowe błędy map witryn

Yoast Sitemap

2.4 Błędy indeksowania

Błędy indeksowania są uszkodzonymi stronami zwykle spowodowanymi przez usunięcie stron lub zmianę bezpośrednich łączy.

Krok 1: w ustawieniach Search Console Yoast, uwierzytelnij Yoast za pomocą Google Search Console…

yoast-search-console-authentication

Krok 2: Po uwierzytelnieniu wypełnienie wszystkich błędów indeksowania może potrwać kilka dni / tygodni…

yoast-search-console-crawl-error

Krok 3: Przekieruj każdy do nowego adresu URL (nie tylko strony głównej). Użyj Szybka wtyczka przekierowania strony / postu, Menedżer przekierowań Yoast Premium lub utwórz przekierowania poprzez .htaccess.

301 Przekieruj WordPress

2.5 Unikaj zmiennych Snippet

Zmienne fragmentu zachowuje się jak szablony dla tytułów SEO + opisy meta, JEŻELI nie piszesz ich ręcznie. ZAWSZE powinieneś pisać je ręcznie, aby ładnie czytały (ludzie chcą kliknąć link), aby nie przekraczały limitów znaków i zawierały słowo kluczowe.

Korzystam z poniższych szablonów, na wypadek, gdy zapomnę napisać tytuł SEO + metaopis (czego nigdy nie robię). Możesz to również ustawić, ale nie polegaj na zmiennych fragmentu kodu – są złym skrótem.

Zmienna fragmentu tytułu SEO: Tytuł Separator Tytuł strony
Zmienna fragmentu opisu meta: Fragment (krótkie podsumowanie treści wybranych przez Google)

Yoast-Snippet-Variables

2.6 Noindex Nieprzydatna treść

Zwykle nie chcesz, aby niektóre treści były wyświetlane w wyszukiwarkach (tagi, formaty wpisów, archiwa autorów, archiwa dat). W Yoast przejdź do SEO → Wygląd wyszukiwania. Przejdź przez swoje typy zawartości, taksonomie i archiwa i nie pokazuj ich w wynikach wyszukiwania. Oczywiście chcesz indeksować strony / posty, a może strony kategorii, jeśli masz pod nimi wystarczającą liczbę artykułów, ale reszta zwykle powoduje zduplikowanie treści, które możesz sprawdzić Siteliner.

Noindexing-Content-Yoast

2.7 Dodaj datę do podglądu fragmentu (dla postów)

Prostym sposobem na zwiększenie współczynnika klikalności (CTR) dla postów jest pokazanie ich daty publikacji we fragmentach – dzięki temu Twoje treści będą wyglądać świeżo. Google używa data modyfikacji które możesz dodać na początku postów. Za każdym razem, gdy aktualizujesz post, Google użyje bieżącego dnia.

Data publikacji

Najpierw włącz „datę w podglądzie fragmentu” w Yoast (SEO → Wygląd wyszukiwania → Typy treści).

Date-In-Snippet-Preview-Yoast

Teraz dodaj ten kod do motywu (lub użyj Wtyczka Opublikowana data aktualizacji), który robi to samo. Jeśli używasz Genesis Framework możesz użyć Wtyczka Genesis Simple Edits aby dodać skrót po dacie modyfikacji po dodaniu do sekcji „Meta wpisu” w części Genesis → Proste zmiany.

Ostatnio zmodyfikowany: <?php the_modified_date (); ?>

Mój wygląda tak…

Entry-Meta

Co skutkuje w…

Data modyfikacji po wejściu

2.8 Usuń kategorię z adresów URL

Jeśli / kategoria / znajduje się w linkach do postów na blogu, nie ma to żadnego sensu i należy je usunąć w Yoast (SEO → Wygląd wyszukiwania → Taksonomie). Bądź jednak ostrożny, to zmienia bezpośrednie linki do postów ze słowem „kategoria” w adresach URL (konfiguracja przekierowań). Zobacz, kiedy zmienić permalinki.

Prefiks kategorii Yoast

2.9 Bułka tarta

Bułka tarta to tekst nawigacyjny, który zwykle widzisz u góry treści…

Bułka tarta

Pojawiają się również w wynikach wyszukiwania…

SEO Breadcrumbs

Włącz bułkę tartą w Yoast (SEO → wygląd wyszukiwania → bułka tarta)…

Yoast-Breadcrumbs-Settings

Następnie dodaj ten kod do dowolnego miejsca, w którym chcesz wyświetlać bułkę tartą. Najpopularniejsze miejsca to header.php, single.php lub page.php. Oto Samouczek bułki tartej Yoast Jeśli potrzebujesz pomocy. Nie używam ich, ponieważ nie podoba mi się ten bałagan, ale jeśli nie masz nic przeciwko, jak to wygląda, może nieco poprawić SEO, ponieważ pomaga użytkownikom i wyszukiwarkom poznać twoją strukturę treści.

<?php
if (function_exists (‘yoast_breadcrumb’)) {
yoast_breadcrumb (‘

„,”

”);
}
?>

2.10 Metadane społecznościowe

Dostosuj wygląd treści podczas udostępniania na Facebooku / Twitterze…

udostępnienie na Facebook

W Yoast przejdź do SEO → Społeczności, a następnie włącz metadane w zakładce Facebook / Twitter. Gdy tu jesteś, nie zapomnij zweryfikuj swoją witrynę za pomocą Pinteresta i dodaj swoją stronę Google+ do Yoast.

Yoast-Social-Meta-Data

Teraz edytuj stronę / post, przewiń w dół do sekcji Yoast, kliknij link udostępniania (pokazany poniżej), a będziesz mógł przesyłać zdjęcia do Facebooka (1200 x 630 pikseli) i Twittera (1024 x 512 pikseli). Tak, oznacza to, że musisz utworzyć 2 grafiki dla każdego elementu treści, jeśli chcesz, aby wyglądał ładnie.

Optymalizacja yoast-social-media

Jeśli poprawiasz posty w reklamach na Facebooku, możesz kontrolować tekst reklamy za pomocą Yoast. Facebook nie pozwala na zmianę tytułu, więc zanim udostępnisz swój post na Facebooku, nadaj mu tytuł, korzystając z pola „Tytuł Facebooka” Yoast (który może być inny niż tytuł SEO + opis meta). Jeśli tytuł na Facebooku nie działa od razu, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną witryny. Odkryłem, że czasami może potrwać kilka dni, aby zaktualizować nowy tytuł / zdjęcie na Facebooku.

Yoast Facebook Title

2.11 Edytor zbiorczy

Edytuj tytuły SEO + opisy meta luzem bez przechodzenia przez poszczególne strony / posty. Super pomocna w poprawianiu opisów meta w celu zwiększenia CTR lub pisaniu ich, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Redaktor zbiorczy Yoast NIE mówi ci słowa kluczowego fokusu dla każdego postu ani nie pokazuje paska długości, więc upewnij się, że dołączasz słowo kluczowe fokusu i pozostaj w granicach znaków.

Yoast-Bulk-Editor

2.12 Yoast Premium: warto? Nie.

To nie było dla mnie.

Zawiera menedżera przekierowań, którego można dokonać za pomocą darmowej wtyczki Quick Page / Post Redirect. Analiza wielu słów kluczowych wykrywa tylko dokładne dopasowania słowa kluczowego fokusu (drugorzędne słowa kluczowe są zwykle używane jako dopasowania częściowe)… więc jest to bezużyteczne, z wyjątkiem ich śledzenia. Tak długo, jak piszesz świetne treści i robisz dobre SEO na stronie dzięki darmowej wtyczce Yoast (i poradom z tego przewodnika), nie wydawaj 89 USD rocznie na premię Yoast.

Przegląd każdej funkcji…

Menedżer przekierowań – pozwala naprawić błędy indeksowania na karcie Search Console w Yoast przez skonfigurowanie przekierowań (ale możesz także użyć Szybkie przekierowania stron / postów). Yoast automatycznie skonfiguruje przekierowania po zmianie bezpośredniego linku, co jest miłe, ponieważ większość innych wtyczek przekierowań tego nie robi. Możesz również importować istniejące przekierowania z Wtyczka przekierowania i .htaccess.

yoast-redirect-manager

Wiele słów kluczowych – na dodatkowe słowa kluczowe można kierować, wyszukując synonim słowa kluczowego i uwzględniając częściowe dopasowania w całej treści… Pakiety motywów WordPress (podstawowe) + Pakiety programistów WordPress (dodatkowe) = 10 najlepszych pakietów motywów / Pakiety programistów (nagłówek zawierający oba) . Ponieważ drugorzędne słowo kluczowe nie jest używane jako dokładne dopasowanie, Yoast go nie wykryje, a twoje drugorzędne słowo kluczowe pęcherzyków w Yoast będzie czerwone … co jest w porządku, ale sprawia, że ​​funkcjonalność jest bezużyteczna.

Nagłówek

Linkowanie wewnętrzne – pokazuje powiązane artykuły, które napisałeś w związku z sugestiami dotyczącymi linków wewnętrznych.

Spostrzeżenia – pokazuje najczęściej używane słowa na stronie.

Podgląd społecznościowy – wyświetla podgląd wyglądu posta udostępnionego na Facebooku i Twitterze, ale o ile przesyłasz niestandardowe obrazy zgodnie z opisem w sekcja 2.11, i tak będziesz wiedzieć, jak one wyglądają (tak samo jak przesłane zdjęcia), więc nie powinieneś tego potrzebować.

yoast-social-Previews

Wsparcie Premium – Słyszałem od wielu osób, że po prostu odsyłają cię do samouczków.

Wniosek – jeśli widzisz coś, co lubisz, jest warte 89 USD rocznie. Ale większość ludzi absolutnie tego nie potrzebuje. Prawdopodobnie w ogóle nie poprawi SEO … to niepotrzebny luksus, jeśli mnie zapytasz.

3. Badanie słów kluczowych

Najlepsze słowa kluczowe to konkretne (długie) frazy ze słabą zawartością w wynikach wyszukiwania Google. Jeśli przeszukujesz słowo kluczowe w Google i widzisz krótką treść, która nie obejmuje zbytnio tematu, zazwyczaj wygrywasz. Oto narzędzia / strategie, których używam do wyszukiwania słów kluczowych.

3.1 Odpowiedz publicznie

Odpowiedz publicznie pobiera słowa kluczowe z Google Autouzupełniania i dzieli je na pytania, przyimki i porównania. To dosłownie najfajniejsze narzędzie do badania słów kluczowych.

Yoast Keywords - AnswerThePublic

3.2 Autouzupełnianie Google

Iść do google.com i zacznij wpisywać słowo kluczowe, aby Google dokończył wyrażenie (pamiętaj, że szukasz wyrażeń z długiego ogona, zawierających zwykle ponad 3 słowa ponieważ są one znacznie mniej konkurencyjne). Możesz także użyć znaku podkreślenia _ w dowolnym miejscu frazy, a Google wypełni puste pole. W przypadku tej metody konieczne będzie zakończenie znaku podkreślenia.

Google-Autouzupełnianie-Wypełnij-Puste-1

Aby zobaczyć jeszcze więcej słów kluczowych w menu rozwijanym, użyj liczby mnogiej lub innej kolejności słów…

Google-Autouzupełnianie-liczba mnoga-słowa kluczowe

Każda usługa (i lokalizacja) powinna być ukierunkowana oddzielne strony Na twojej stronie…

Wiele lokalnych słów kluczowych

W przypadku konkurencyjnych tematów na blogach zawsze wybieraj bardzo konkretne (długie) słowo kluczowe…

Słowa kluczowe z długim ogonem

Możesz zrobić to samo dla słów kluczowych wideo…

Słowa kluczowe wideo

Jak znalazłem słowo kluczowe w moim samouczku Yoast…

Yoast-Keyword-Research

Słowo kluczowe Yoast

3.3 Eksplorator słów kluczowych Moz

Aby mieć pewność, że nie przeoczysz żadnych słów kluczowych z funkcji autouzupełniania Google, użyj Eksplorator słów kluczowych Moz który jest jak Google Planer słów kluczowych tylko lepiej (i za darmo). Zacznij od szerokiej frazy, uruchom narzędzie, a następnie w obszarze Słowa kluczowe grupy wybierz „tak, z niskim podobieństwem leksykalnym”. Zapobiega to przewijaniu podobnych odmian słów kluczowych w kółko.

Sugestie dotyczące słów kluczowych Moz

3.4 HubShout WebGarder

Aby wyświetlić pełną listę słów kluczowych dla witryn konkurentów, uruchom je HubShout WebGrader

Moje słowa kluczowe

3.5 Słowa kluczowe z długim ogonem

Słowa kluczowe z długim ogonem to bardzo specyficzne wyrażenia (niezbyt szerokie), zwykle zawierające ponad 3 pojedyncze słowa w wyrażeniu. Zwykle mają mniej wyszukiwań, ale są znacznie mniej konkurencyjny. Jeśli nie uzyskujesz wyników dzięki SEO, prawdopodobnie kierujesz reklamy na zbyt ogólne słowa kluczowe lub treść nie jest wystarczająco długa / dokładna. Możesz nawet kierować na Chicago WordPress Design zamiast Chicago Web Design (ponieważ jest bardziej szczegółowy), co również zmniejsza konkurencję. Długie słowa kluczowe przyciągają również bardziej ukierunkowanego użytkownika do Twojej witryny (osoby, które chcą projektu WordPress).

Słowa kluczowe z długim ogonem

3.6 Data Słowa kluczowe

Zwiększ dodatkowy ruch, kierując słowa kluczowe związane z datą dla postów wrażliwych na czas

Wrażliwe na czas słowa kluczowe

Najważniejsze jest, aby w tytule strony podać datę (rok), tytuł SEO, opis meta. Oczywiście wymaga to ode mnie aktualizacji tego samouczka, ale już w 2017 r. Spowodowało to spory ruch (możesz sprawdzić najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe analityka wyszukiwania).

Daty w tytułach SEO

3.7 Kieruj na synonimy na tej samej stronie

Ogólna zasada jest taka, że ​​2 słowa kluczowe mają to samo zamiar wyszukiwania (ludzie zamierzają znaleźć te same informacje, jeśli wyszukują jedno ze słów kluczowych), oba słowa kluczowe można kierować na tę samą stronę.

Ale czasami trzeba przeanalizować wyniki wyszukiwania, aby zobaczyć, jak bardzo się zmieniają. Mam osobne strony dla Usługi SEO WordPress, Konsultacje SEO WordPress, i Ekspert SEO WordPress. W zasadzie wszystkie oznaczają dokładnie to samo, ale wyniki wyszukiwania są bardzo różne… Stworzyłem stronę dla każdej z nich i teraz zajmuję w nich miejsce w pierwszej 2. Zrobiłem to samo z moim Geneza Motywy WooCommerce post, który jest również kierowany na „Genezę motywów eCommerce”, ponieważ kiedy przejrzałem oba słowa kluczowe, wyniki wyszukiwania były prawie identyczne.

3.8 Kierowanie na wiele słów kluczowych

Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć synonim swojego podstawowego słowa kluczowego, a następnie uwzględnić oba z nich w tytule strony, tytule SEO i metaopisie. Jest to według FAR najważniejsza część, ale możesz również posypać swoje drugie słowo kluczowe 1-2 razy w treści. NIE musisz podawać obu jako pełnych słów kluczowych (ścisłych dopasowań), w przeciwnym razie nagłówek będzie wyglądał na spam. Tworzenie nagłówka, który brzmi dobrze i zawiera częściowe mecze jest droga.

Krok 1: Wyszukaj swoje podstawowe słowo kluczowe…

Drugorzędne słowa kluczowe

Krok 2: Zbadaj swoje drugie słowo kluczowe…

Słowo kluczowe fokus wtórny

Krok 3: Napisz nagłówek, który zawiera oba te elementy i nadal brzmi nieźle…

Nagłówek

Krok 4: Pozycja dla obu słów kluczowych…

focus-keyword-1

focus-keyword-2

Możesz użyć tej samej strategii w swoim metaopisie i (oszczędnie) w treści.

4. Konkurs słów kluczowych

Słowo kluczowe jest bardziej konkurencyjne, jeśli:

 • Jest szeroki
 • Najlepsze wyniki mają mocną treść
 • Najlepsze wyniki mają wysokie DA / PA w MozBar
 • Najlepsze wyniki są zapełniane stronami urzędowymi
 • Widzisz wiele reklam z Google AdWords
 • Istnieje wiele wyników wyszukiwania (33,8 miliona to zdecydowanie za dużo)
 • Kierujesz reklamy do szerokiego wyrażenia w dużym mieście (np. Chicago Web Design)
4.1 Przeanalizuj wyniki wyszukiwania Google

Googlowanie słowa kluczowego i analizowanie wyników wyszukiwania MUSI być. Nie chcesz spędzać całego czasu na tworzeniu treści dla słowa kluczowego, którego nigdy nie będziesz klasyfikować. Jeśli przeszukujesz słowo kluczowe Google i widzisz poniższe wskaźniki, możesz wybrać inne słowo kluczowe (wskazówka: uzyskać bardziej szczegółowe).

Konkurs słów kluczowych

4.2 Mozbar

Rozszerzenie MozBar Chrome umożliwia Google dowolne słowo kluczowe i przeglądanie DA (władza domeny) i PA (organ strony) każdego wyniku wyszukiwania. Im wyższe liczby, tym bardziej konkurencyjne jest słowo kluczowe. Posługiwać się Eksplorator Moza aby dowiedzieć się, kto jest autorytetem w swojej witrynie i spróbować konkurować w swoim zasięgu (patrz tabela poniżej) Gdy budujesz swój autorytet w dziedzinie domeny (tworząc niesamowite treści i uzyskując linki), możesz zacząć kierować reklamy na bardziej konkurencyjne słowa kluczowe, które mają wyższą miesięczną liczbę wyszukiwań w narzędziach takich jak Eksplorator słów kluczowych. Nowe witryny o niskim DA powinny kierować do bardzo specyficznych, mało konkurencyjnych fraz z niską miesięczną liczbą wyszukiwań.

Konkurs słów kluczowych MozBar

4.3 Ile miesięcznych wyszukiwań?

Im wyższy urząd domeny, tym więcej wyszukiwań mogą mieć słowa kluczowe. Uruchom swoją stronę internetową Moz’s Link Explorer (lub użyj dowolnego narzędzie do sprawdzania uprawnień do domeny), aby dowiedzieć się o swoje.

Domain Authority

Teraz skorzystaj z tej tabeli od Orbit Media. Najczęściej kieruję się na frazy zawierające 3 słowa, ale spędziłem dużo czasu na treści. Im bardziej konkurencyjne jest słowo kluczowe, tym więcej czasu należy poświęcić na treść.

Skrót do badania słów kluczowych

5. Optymalizacja treści

Nie zapomnij dodaj spis treści do długich postów! Oto kilka dodatkowych wskazówek…

5.1 Idealnie zoptymalizowane strony (przykłady)

Backlinko infografika SEO na stronie jest najlepszy, jaki do tej pory widziałem (ten post ma ponad 19 000 akcji). Przestań się tak martwić o zielone światła, zejdź z trasy „tekst i zdjęcia” i zacznij robić coś innego. Bardzo szczegółowe treści, filmy i / lub infografiki. Zrób jedno!

seo na stronie

Moz’s czynniki rankingu na stronie są również solidne…

SEO na stronie

5.2 Kompleksowość treści

Wszechstronność treści jest ideą tego treść powinna odpowiadać na wszystkie aspekty zapytania użytkownika. Właśnie dlatego długość jest siłą w SEO (użyj odpowiedzi Publiczne, aby zobaczyć słowa kluczowe w pytaniach).

5.3 Cel ponad 3000 słów

Spędziłem kilka tygodni na tym samouczku SEO WordPress, ale prawdopodobnie uzyska on ponad 100 wyświetleń dziennie (większość moich długich artykułów to robi). Im bardziej konkurencyjne jest słowo kluczowe, tym więcej treści powinieneś mieć. Możesz użyć 1000 słów dla słów kluczowych o niskiej konkurencji, ale ponad 3000 słów jest zwykle potrzebnych do wyrażenia konkurencyjnego (słowa kluczowe z większą liczbą miesięcznych wyszukiwań i konkurencji w MozBar). Nie mówię, żebyś po prostu dodał kilka tekstów… projektowanie stron i postów na blogach z ładną grafiką, spisem treści, filmami… wszystko to należy wziąć pod uwagę.

WordPress Word Count

Udoskonalanie postów dotyczących kluczowych tematów jest pierwszym powodem, dla którego moja witryna zmieniła się z 500 na 2500 użytkowników dziennie.

5.4 Podstawowa treść

To jest najbardziej pomocna treść na twojej stronie. Dla mnie są to moje samouczki na temat Yoast, optymalizacji prędkości, Google Search Console i tym podobnych. Tylko 20 z moich ponad 100 samouczków generuje około 80% mojego ruchu. Pozyskują mnie także większość moich klientów, linki, subskrybentów i sprzedaż partnerską. Umieszczam je z przodu i na środku na mojej stronie głównej, menu nawigacyjnym, pasku bocznym i widżecie po wejściu.

Seria SEO WordPress

WYSOKIE przyczyniłem się do dużego wzrostu ruchu w tych samouczkach. Są o wiele bardziej przydatne niż moje nudne Konsultacje SEO WordPress strony (nikt nie będzie linkować do tego). Musisz dowiedzieć się, które treści byłyby najbardziej przydatne dla odbiorców i faktycznie wykonać po ich utworzeniu.

Statystyki Google Analytics

5.5 Ograniczenia znaków fragmentu kodu
 • Tytuł SEO: idealnie 50–55 znaków
 • Opis meta: idealnie 145-155 znaków

Yoast mówi ci, czy są za krótkie czy za długie…

Limit postaci Yoast

Tak samo będzie Ulepszenia HTML sekcja Google Search Console…

Ulepszenia HTML

Google używa dłuższych opisów meta (czasami)
Google zaczęło wyświetlać dłuższe opisy meta w niektórych wynikach wyszukiwania. To są wybrany przez Google (nie są pobierane z Yoast) i zwykle są pobierane z rzeczywistej treści na stronie. Twoje opisy meta powinny nadal podążać za „miernikiem długości” Yoast, na wypadek gdyby Google zdecydowało się użyć normalnej długości znaków, i pozostaw to Google, by wyciągnęła dłuższą wersję – jeśli zdecydują.

Dłuższe meta-opisy

W tym ćwierkać Danny Sullivan z Google mówi…

onger-Meta-Descriptions-Google

5.6 Rich Snippets

Fragmenty rozszerzone dodają dodatkowe informacje do fragmentów i mogą zwiększyć CTR…

Gwiazdy przeglądu danych strukturalnych

Instrukcje

5.7 Polecane fragmenty

Polecane fragmenty są, gdy Google prezentuje części Twoich treści w najwyższym wyniku. Google pobiera to z każdego wyniku pierwszej strony, który świetnie sobie radzi zwięzłe odpowiadanie na pytania w formie akapitów, list i tabel (3 rodzaje polecanych fragmentów).

Przyczyniam się do napisania fajnej grafiki o słowie kluczowym (SiteGround vs. Bluehost), zawierającej linki do jakości / obiektywnych referencji, które Google uważa za fakty (w jaki sposób Bluehost jest własnością EIG, Ankiety na Facebooku, WordPress poleca stronę hostingową) i utrzymywanie go w oparciu o fakty.

Polecane fragmenty

Jak zdobyć nagrodę Google za polecane fragmenty

 • Kieruj na słowo kluczowe, na które ludzie chcą zwięzłej odpowiedzi
 • Eksplorator słów kluczowych Moz ma filtr, który pomaga znaleźć słowa kluczowe w pytaniach
 • Określ, czy odpowiedzią powinien być akapit, lista czy tabela
 • Kieruj na słowa kluczowe, które mają już opisany fragment, ale wykonują słabą robotę
 • Twórz treści oparte na faktach z referencjami jakości (linki, grafika itp.)
 • Jeśli szukasz pola odpowiedzi, skieruj słowo kluczowe za pomocą dopasowania ścisłego
 • Upewnij się, że jesteś na pierwszej stronie dla słowa kluczowego, jeśli nie, popraw treść
 • Google ostatecznie określa, czy pokażą Twój wynik, czy w ogóle wynik
5.8 Nagłówki rzemieślnicze

Nagłówki – posty zwykle mają dłuższe nagłówki niż strony. Moje nagłówki postów zwykle wyglądają mniej więcej tak: Idealne ustawienia rakiet WP z instrukcjami Cloudflare + StackPath (# 1 Oceniona wtyczka pamięci podręcznej, najnowsza wersja 3.0.5.1). Moje strony są mniej więcej takie: WordPress SEO Consulting. Większość moich stron używa dokładnego dopasowania słowa kluczowego opisującego usługę, podczas gdy moje posty opisują również to, co obejmuje samouczek (i często zawiera rok „2018”, aby pomóc w określaniu terminów słów kluczowych). To zachęca ludzi do czytania i może prowadzić do niższych współczynników odrzuceń.

nagłówek strony: Konsulting SEO WordPress – krótki
Nagłówek: Idealne ustawienia rakiety WP z instrukcjami Cloudflare + StackPath (nr 1 oceniono wtyczkę pamięci podręcznej, najnowsza wersja 3.0.5.1) – długo

5.9 Tworzenie tytułów SEO

Niektóre osoby tak bardzo starają się uzyskać zielone światła w Yoast, podając swoje słowo kluczowe, zapominają napisać fajny nagłówek, który sprawi, że ludzie klikną link. Oto kilka przykładów nagłówków.

Nagłówek 6

Nagłówek 3

Nagłówek 4

Nagłówek 5

Nagłówek 2

Tytuły SEO – tytuły post SEO są zwykle skróconą wersją twojego dłuższego nagłówka: Idealne ustawienia rakiet WP z Cloudflare + StackPath CDN (2018). Strony są zazwyczaj dłuższą wersją krótkiego nagłówka: WordPress SEO Consultant / Yoast Expert – Tom Dupuis. Dołączyłem „Yoast Expert”, ponieważ wiem, że większość osób szukających konsultacji SEO WordPress potrzebuje pomocy z Yoast. Zamiast zawierać tylko słowo kluczowe i nazwę witryny (boooring), wyróżnij się trochę – powiedz im, DLACZEGO jesteś inny niż wszyscy inni w Google.

Tytuł SEO strony: Konsultant SEO WordPress / Ekspert Yoast – Tom Dupuis – przedłużona wersja mojego nagłówka „WordPress SEO Consulting”
Opublikuj tytuł SEO (skrócony): Idealne ustawienia rakiet WP z Cloudflare + MaxCDN (V. 3.0.5.1) – skrócona wersja mojego nagłówka „Idealne ustawienia rakiet WP z Cloudflare + instrukcje StackPath (nr 1 Oceniona wtyczka pamięci podręcznej, najnowsza wersja 3.0.5.1)”

5.10 Opisy meta wytwarzania

Tak, powinieneś użyć tutaj słowa kluczowego focus (lub jego odmiany). Ale głównym celem meta opisu jest podsumowanie treści i powiedzenie ludziom, DLACZEGO powinni kliknąć Twój wynik. W moim Samouczek ustawień Yoast opis meta mówi ludziom, że dołączam plik zip moich wstępnie skonfigurowanych ustawień Yoast. Takie małe rzeczy mogą łatwo zwiększyć współczynnik klikalności.

Opis meta

5.11 Optymalizacja obrazu społecznościowego

Widzieć sekcja 2.11 aby poprawnie sformatować format treści, gdy jest udostępniany na Facebooku / Twitterze.

5.12 Upuść słowo kluczowe kilka razy w treści

Gęstość słów kluczowych nie ma większego znaczenia (faktycznie można je uzyskać ukarany za upychanie słów kluczowych), ale powinieneś użyć go kilka razy w treści, przy czym najważniejsze jest w kilku pierwszych zdaniach. Yoast robi wielką sprawę gęstość słów kluczowych ale nie zgadzam się, często prowadzi to do spamerskich treści.

To nie musi być pełne 100% dokładne dopasowanie słowa kluczowego fokusu, ale powinno być blisko i czytać naturalnie. Yoast wykrywa tylko dokładne dopasowanie słów kluczowych w edytorze wizualnym (nie w programach do tworzenia stron), więc dopóki o nim wspomnisz (lub jego odmianę), możesz zignorować zalecaną gęstość słów kluczowych w Yoast. A jeśli umieścisz obraz na górze posta, Yoast liczy to jako pierwszy akapit – więc użycie słowa kluczowego w pierwszym akapicie (zalecenie Yoast) czasami nie jest możliwe. Nie przemyśl tego … pisząc na ten temat, zwykle wspominasz bitów słowa kluczowego naturalnie w treści / obrazach. Tego właśnie chce Google.

Gęstość słowa kluczowego Yoast FOcus

Skoncentruj słowo kluczowe w pierwszym akapicie

5.13 Unikaj upychania słów kluczowych

Dlaczego nie powinieneś mieć obsesji na punkcie zielonych świateł…

 • Google karze upychanie słów kluczowych
 • Yoast wykrywa tylko DOKŁADNE dopasowania słowa kluczowego focus
 • Jeśli użyjesz dopasowania częściowego (synonimów), Yoast go nie wykryje
 • Zbyt wiele dopasowanych słów kluczowych powoduje, że treść wygląda na spam
 • Częściowe dopasowania / synonimy są zachęcane i często brzmią bardziej naturalnie
 • Nagłówki powinny zachęcać ludzi do czytania, a nie tylko zawierać kluczowe słowo kluczowe
 • Optymalizacja treści to coś więcej niż użycie słów kluczowych, co głównie sugeruje Yoast

Co powinna powiedzieć analiza SEO Yoast:

UWAGA: wstrzyknięcie słów kluczowych do treści / fragmentów powoduje, że wyglądają na spam! Czy myślałeś o napisaniu tytułu SEO + meta opisu, aby zwiększyć CTR? Każdy wynik w Google będzie używał słowa kluczowego – dlaczego ktoś miałby kliknąć link? Tak, powinieneś używać słowa kluczowego w tytule strony, tytule SEO i opisie meta… ale nie wstrzykuj słów kluczowych tylko po to, aby uzyskać zielone światło w Yoast. Zapomnij o gęstości słów kluczowych i słowach kluczowych w podtytułach… zacznij myśleć o dodaniu spisu treści do dłuższych postów, filmów, infografik, fragmentów rozszerzonych, obrazów do udostępniania społecznościowego i powiększanie cienkiej zawartości aby był lepszy (bardziej szczegółowy) niż wszystkich innych.

5.14 Permalinks

Kilka uwag na temat permalinków (adresów URL / ślimaków)…

5.14.1. Skróć łącza bezpośrednie

Skracanie permalinków podkreśla słowa kluczowe do wyszukiwarek…

Skrócone linki bezpośrednie

5.14.2. Nie zawsze usuwaj słowa zatrzymania

Zatrzymaj słowa to krótkie, nieopisowe słowa, które Yoast zaleca usunąć z bezpośrednich linków, aby położyć większy nacisk na słowo kluczowe focus. Chociaż jest to zwykle dobre, może również powodować, że twoje permalinki będą wyglądać bardzo dziwnie (patrz poniżej). Jeśli ludzie mogą spojrzeć na twój link bezpośredni i wiedzieć, o czym jest artykuł, usuń go. Ale jeśli sprawia, że ​​czytają zabawnie, nie rób tego.

Yoast-Stop-Words

Dlaczego nie zawsze należy usuwać słowa stop…

Przykłady Yoast-Stop-Words

5.14.3. Kiedy zmienić Permalinks

Oto, kiedy można zmienić permalinki:

 • Przechodzisz na SSL (HTTPS)
 • Przełączasz się na sieć inną niż WWW
 • Słowo „kategoria” znajduje się w adresach URL postów
 • Używasz struktury permalink? P = 123
 • Stara wersja Yoast usunęła wszystkie słowa stop
 • Link bezpośredni nie opisuje zawartości strony / słowa kluczowego
 • Przepisujesz treść, aby kierować na zupełnie inne słowo kluczowe
 • Strona / post nie jest dobrze ugruntowana (ma mały ruch / linki / udostępnienia)

Najlepiej naprawić permalinki wszystkie za jednym razem, niż zmieniać je wiele razy. Jeśli i tak przełączysz się na SSL, możesz równie dobrze przejść na inną niż WWW, usunąć „kategorię” z adresów URL blogów i naprawić wszelkie strony / posty za pomocą linków bezpośrednich, które nie opisują treści / słowa kluczowego. Upewnij się, że skonfigurowałeś odpowiednie przekierowania i dałeś Google czas na ponowne przeszukanie twojej witryny i zaktualizowanie nowych bezpośrednich linków w wynikach wyszukiwania. Możesz zobaczyć spadek rankingu – który jest zwykle tymczasowy.

5.14.4. Użyj struktury „Post Name” Permalink

Struktura bezpośredniego linku do nazwy postu (www.twojastrona.com/nazwa_postu) jest ogólnie najlepszą opcją. Możesz to znaleźć w WordPress w Ustawienia → Permalinks. Jest krótki i pozwala, aby tytuł wpisu znajdował się na wprost linków bezpośrednich (w tym słowa kluczowego). Możesz rozważyć niestandardową strukturę /% category% /% postname% /, która dzieli twoje posty na kategorie blogu. Oba są dobre, chyba że masz doskonały powód, aby użyć innej struktury.

Ustawienia linku do nazwy posta

5.15 Image SEO

Pamiętaj by zoptymalizuj obrazy pod kątem prędkości w sekcji 6.7.

5.15.1. Nazwa pliku obrazu

Oznacz zdjęcia etykietami przed przesłaniem ich do WordPress więc nazwa pliku opisuje obraz. Jeśli masz już przesłane nieopisowe nazwy plików (DSC12345), przeładuj je. NIE wpisuj słów kluczowych w nazwach plików lub tekście alternatywnym (używaj go tylko, jeśli faktycznie opisuje obraz) i zignoruj ​​to zalecenie Yoast, jeśli bańka jest czerwona. Po prostu opisz obraz.

Nazwa pliku obrazu

5.15.2. Tekst alternatywny obrazu

Tekst alternatywny powinien być taki sam jak nazwa pliku. Aby WordPress automatycznie wypełniał tekst alternatywny, użyj podobnej wtyczki Automatyczne atrybuty obrazu z nazwy pliku za pomocą Bulk Updater.

alternatywny tekst

5.16 Spinki do mankietów

Ta sekcja obejmuje linki wewnętrzne, linki zewnętrzne, tytuły linków, linki partnerskie i naprawianie uszkodzonych linków. Dotyka także linków zwrotnych – zwykle pozyskiwanych przez tworzenie wyjątkowej zawartości.

5.16.1. Linki wewnętrzne

Wewnętrzne linki to naturalny sposób na budowanie linków do twoich treści, pomagając ludziom znaleźć informacje na określony temat. Jeśli zalecę skonfigurowanie WP Rocket w tym przewodniku, wskażę mój samouczek WP Rocket zamiast wklejania każdego zrzutu ekranu, który byłby duplikatem treści.

Kontroluj linki do podstron – im więcej masz linków do strony, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie ona wyświetlana w linki do podstron sekcja wyników wyszukiwania Google. Linki wewnętrzne to podstawowy sposób ich kontrolowania.

Linki do podstron

Nie używaj wewnętrznych wtyczek łączących – żaden algorytm nie wykona lepszej pracy niż ręczne wstawianie linków, co dotyczy również wtyczek „powiązanych postów”. Ponadto te wtyczki mogą spowolnić Twoją witrynę.

5.16.2. Zewnętrzne linki

Linki zewnętrzne są jak cytowanie źródeł do Google. Powinny one pochodzić z wiarygodnych stron internetowych, ale także zawierać dodatkowe informacje na określone tematy. Unikaj linkowania do ogólnych stron internetowych, takich jak Wikipedia, a zamiast tego link do treści w swojej niszy. Użyj kilku na każdej stronie, ponieważ Google wykorzystuje treść, do której prowadzi link, jako sygnał trafności twoich treści i poprawia SEO.

5.16.3 Tekst kotwicy

Tekst kotwicy to tekst używany do nazwania twojego linku. Moz zaleca stosowanie krótkiego, opisowego, nieokreślającego słów kluczowych tekstu zakotwiczenia, podczas gdy Wikipedia używa całego tekstu zakotwiczenia w dopasowaniu ścisłym (co zdaniem niektórych osób pomaga poprawić pozycję strony pod względem słowa kluczowego). Postępuję zgodnie ze strategią Moz, ponieważ dokładne dopasowania mogą wyglądać na spam i mogą powiedzieć Google, że próbujesz manipulować rankingami.

Przykładowy tekst kotwicy

5.16.4 Tytuły łączy

Chcesz zmniejszyć współczynniki odrzuceń? Użyj tytułów linków, aby pomóc ludziom dowiedzieć się, co klikają.

Tytuły linków

Za każdym razem, gdy dodasz link, dodaj tytuł…

Tytuły linków WordPress

5.16.5 Linki partnerskie

Zarabiam na życie dzięki marketingowi afiliacyjnemu i mam kilka sztuczek w zanadrzu…

SiteGround-Affiliate-Sales

Wskazówki:

 • Nie używaj ton linków partnerskich na 1 stronie
 • Dodaj rel = „nofollow” do wszystkich linków partnerskich
 • Nie zawsze wymieniaj najpierw najdroższe / powiązane produkty
 • Utwórz strony docelowe dla produktów, które sprzedajesz, i umieść w nich link do nich
 • Ukryj linki partnerskie lub użyj dostosowywania linków swojego partnera, jeśli jest dostępny (siteGround.com/go/managed-wordpress-hosting wygląda znacznie lepiej niż onlinemediamasters.com/go/managed-wordpress-hosting)
 • Dodaj TON wartości do treści, aby uniknąć kar (witryny partnerskie są podatne)

ps. jeśli jesteś w branży WordPress, sprawdź moją listę programy partnerskie dla WordPress.

5.16.6 Uszkodzone linki

Dr. Link Check skanuje do 7500 linków / miesiąc za darmo. Unikaj Wtyczka Broken Link Checker co robi dobrą robotę, ale skany zużywają procesor i są zakazane przez wiele firm hostingowych.

Dr-Link-Check

4.15.7 Linki zwrotne

Tylko raz zatrudniłem twórcę linków (który miał doskonałą ocenę 5 gwiazdek na upwork.com), dostałem karę Google. To zmiażdżyło ruch w mojej witrynie / finanse. Kara została zniesiona przez każde z nich indywidualny link do mojej strony, prośba do webmasterów o usunięcie linków zbudowanych przez mojego freelancera i wysłanie prośba o ponowne rozpatrzenie googlować. Pracowałem też niestrudzenie nad ulepszaniem treści. Dopiero rok później kara została ostatecznie usunięta.

Lekcja: nie zatrudniaj twórcy linków. Zatrudnij projektanta infographic.

Przewodnik budowania linków przez Backlinko wymienia „zasoby wizualne” jako nr 1… w szczególności odnoszące się do infografiki, szczegółowych przewodników i rzeczy w Twojej witrynie, do których ludzie CHCĄ linkować. Ma na nim ponad 19 000 akcji przewodnik SEO na stronie… Która rozpoczęła się słodką infografiką. Nie marnuj czasu schematy połączeń lub docieranie do osób, których nie znasz, proszących o link… pracuj nad treściami, oceniaj je wyżej, a ludzie cię znajdą i będą się z tobą linkować. Treść yo, TREŚĆ!

5.17 Wskaźniki klikalności

W tym przewodniku omawiam wszystko, co potrzebne do zwiększenia współczynników klikalności, ale to przypomnienie, jak ważne są one. Można to zmierzyć w Search Analytics w Search Console.

Wskaźniki klikalności

5.18 Filmy + infografiki

Czy możesz powiedzieć, ile czasu spędziłem na zrzutach ekranu? Prawdopodobnie dni. Możesz to zrobić, filmy lub infografiki. Wybierz jeden lub dwa. Ale potrzebujesz jednego z nich – nie tylko tekstu pisanego.

5.19 Plik posty poniżej 1 kategorii

Oznacz posty w kategorii 1, aby uniknąć powielania treści.

Tagi kategorii WordPress

Jeśli planujesz indeksować strony kategorii (w zakładce Taksonomie w Yoast), powinieneś zaprojektować te strony kategorii, aby wyglądały ładnie! Podaj nagłówek, opis kategorii, zaprojektuj pasek boczny i napisz niestandardowy tytuł SEO + opis meta ze słowem kluczowym dla tej kategorii. Będzie miał większą szansę na rangę.

5,20 Nie przesadzaj z tagami

Są to zazwyczaj kluczowe tematy omówione w poście.

Tagi kategorii WordPress

6. Optymalizacja prędkości

Chcesz 100% wyników GTmetrix? Ta sekcja pokazuje, jak to zrobiłem.

6.1 GTmetrix vs. Pingdom vs. PageSpeed ​​Insights

Czas ładowania jest podstawową miarą, którą powinieneś zmierzyć, z którą wyniki są wysoce skorelowane. Poprawiono je, ustalając zalecenia dotyczące prędkości (GTmetrix jest moim ulubionym narzędziem do tego).

GTmetrix – sprawdź, które wtyczki / elementy ładują się najdłużej w zakładce „Wodospad” (pojawią się również wiele razy w raporcie Szybkość strony / YSlow), niezoptymalizowane obrazy, moduł sprawdzania CDN na karcie YSlow i sprawdź TTFB (czas do pierwszego bajt) pokazane w zakładce „Czasy”.

Pingdom – najdokładniejsze narzędzie do pomiaru czasów obciążenia według WP Rocket.

Google PageSpeed ​​Insights – środki czasy odpowiedzi serwera które powinno być <200ms. W pewnym sensie bezużyteczne, ponieważ nie mierzy czasów ładowania (zalecenia GTmetrix / Pingdom są znacznie lepsze), podczas gdy prędkość mobilna jest zwykle poprawiana w połączeniu z prędkością pulpitu.

6.2 Hosting

Słowo „serwer” jest dosłownie wspomniane 70 razy w Przewodnik po optymalizacji WordPress i 35 razy w GTmetrix dlaczego mój tutorial jest wolny? (wiadomości flash… to trochę ważne). Uruchom swoją witrynę Google PageSpeed ​​Insights sprawdzić, czy skrócić czas odpowiedzi serwera jest w twoim raporcie. Jeśli nie jest poniżej 320ms jak Google poleca prawdopodobnie oznacza to, że twój serwer (hosting) działa wolno.

Skróć czas reakcji serwera

Innym wskazaniem jest, jeśli twoje czas do pierwszego bajtu jest wysoko w zakładce „Czasy” w GTmetrix

GTmetrix-Time-To-First-Byte

Ta sama firma (EIG) jest właścicielem Bluehost, HostGator, iPage, Site5, Unified Layer i innych 60 różnych firm hostingowych. Są znani z obniżania kosztów poprzez pakowanie zbyt wielu osób na tym samym serwerze (podkreślając to) i mają z tego powodu okropne recenzje. Wiele witryn internetowych obsługiwanych przez EIG ma długi czas reakcji i unikałbym korzystania z tych firm za wszelką cenę.

Lista marek EIG

używam SiteGround i mają Czasy reakcji 200 ms ze 100% wynikami GTmetrix i .4s Czasy ładowania pingi. Wykonaj kontrolę hostingu, uruchom własne testy lub przejrzyj moje strony szybkiego ładowania. Zostali oceniani jako gospodarze numer 1 w 26 ankietach na Facebooku i są lepszymi światami niż EIG (Bluehost, HostGator), Idź Tato, oraz inne hosty, które pakują zbyt wiele osób na tym samym serwerze. Były mnóstwo ludzi WHO migrował i opublikowane wyniki na Facebook i Świergot. Ćwierkać po ćwierkać, Poczta po Poczta, głosowanie po głosowanie po głosowanie, szybszy hosting będzie naprawić wolne czasy reakcji. Oni są zalecane przez WordPress, zrobić bezpłatne migracje, i używam ich częściowo dedykowany plan.

Ankieta hostingowa 2019

2017-WordPress-Hosting-FB-Poll

Zalecenia dotyczące hostingu Elementor

Zalecenia hostingowe z lipca 2019 r

WordPress-Host-Poll-sierpień-2018

Shared-Hosting-Poll-2017

Ankieta Hosting 2019

Go-To-Hosting-Company

WordPress-Hosting-Poll-2017

Managed-Hosting-Poll

WooCommerce-Hosting-FB-Poll

2016-Web-Hosting-Ankieta

Best-WordPress-Hosting-Provider-Poll

Best-Web-Hosting-2019-Ankieta

Ankieta przyjazna dla hostingu WP

2016-WordPress-Hosting-FB-Poll

Ulubiony hosting dla Elementora

Zalecenia hostingowe 2018

WordPress Hosting Poll wrzesień 2018.png

Managed-WordPress-Hosting-Poll-2017

Ankieta 2019-Hosts-Ankieta-1

Hosting-Poll-For-Speed

WordPress-Hosting-Poll-June-1

SiteGround-Zalecenie

2014-Managed-WordPress-Hosting-FB-Poll

Best-Web-Hosting-Provider-Ankieta

Hosting-Ankieta-luty-2019

Hosting-rekomendacje-ankieta

Bluehost vs SiteGround

Ankieta hosta WordPress

Co mówią inni…

wordpress-hosting-pytanie

Ludzie, którzy przeprowadzili migrację…

Przełączanie na SiteGround

SiteGround Migracja czasu ładowania

Bluehost do SiteGround GTmetrix

HostGator do SiteGround

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

100 Perfect Score On SiteGround

SiteGround Genesis

Prędkość dostarczana przez SiteGround

SiteGround GTmetrix Report

Skrócony czas ładowania dzięki SiteGround

Nowe czasy reakcji SiteGround

HostGator do SiteGround Migration

Czasy reakcji SiteGround na Joomla

Przełączony na Hosting SiteGround

SiteGround Rocket Imagify Combo

Joomla GTmetrix On SiteGround

SiteGround PageSpeed ​​Insights

SiteGround On Joomla

SiteGround Skrócony czas ładowania

SiteGround Speedy Hosting

Nowe wyniki Pingdom na SiteGround

Nowy czas reakcji SiteGround

Skrócenie czasu reakcji SiteGround

Mają 3 plany

SiteGround-Hosting

Jestem na ich częściowo dedykowany plan GoGeek a oto moje Raport pingi

Raport Pingdom 2019

Mój raport GTmetrix…

Raport 2019-GTmetrix

Wyższe plany obejmują więcej zasoby serwera (liczba serwerów jest czynnikiem nr 1 w przewodniku optymalizacji WordPress). Możesz zobaczyć pełna tabela porównawcza ich planu StartUp vs. GrowBig vs. GoGeek, ale GrowBig daje około 2x zasobów serwerowych jako StartUp, a GoGeek to częściowo dedykowany hosting co daje jeszcze więcej zasobów serwera. GrowBig + GoGeek ma priorytetowe wsparcie i możesz hostować nieograniczoną liczbę stron. Hosting w chmurze to skok ceny o 80 USD rocznie, ale zawiera 2CPU + 4 GB pamięci RAM i jest nawet szybszy niż GoGeek.

Możesz to zobaczyć na stronie strona funkcji

SiteGround-Server-Resources-Chart

Ich technologia prędkości jest głównym powodem, dla którego ludzie je wybierają (serwery NGINX, dyski półprzewodnikowe, HTTP / 2, PHP7, HHVM i 1-kliknięcie Aktywacja Cloudflare w cPanel z opcją użycia agresywnego buforowania, minimalizacji i Railgun). Połącz SiteGround + Cloudflare + WP Rocket, a ja dosłownie wyślemy ci 50 USD, jeśli twoje wyniki / czas ładowania się nie poprawią. Ich technologia dostępności jest równie dobra, a ja mam 100% przestojów w Uptime Robot. Otrzymujesz również wsparcie związane z WordPress, które odpowiada na bilety w około Średnio 10 minut, automatyczne codzienne kopie zapasowe, za darmo Zaszyfrujmy SSL dla eCommerce i innych Funkcje WordPress. SiteGround przeprowadzi nawet migrację WSZYSTKICH stron / e-mail za darmo jeśli korzystasz z cPanel i 1 witryny, jeśli nie masz cPanel.

Prawie 5 lat dla mnie…

SiteGround-Hosting

Zastrzeżenie dotyczące partnera – jeśli zarejestrujesz się w SiteGround u mnie link partnerski Przekażę ci dobrą część bez żadnych kosztów. Każdego roku ja przekaż 3 000 $ na kampanie GoFundMe (2018 miał nakarmić głodnych w Denver, 2017 r. Do Czerwonego Krzyża w Hurricane Harvey). Wasze wsparcie pomaga i naprawdę to doceniam. Staram się, aby moje opinie były obiektywne i wspierane przez dowód w formie Ankiety na Facebooku, tweety, i prawdziwe rozmowy. Jeśli nie chcesz go używać, oto link niepowiązany do SiteGround. Tak czy inaczej, naprawdę wierzę, że są świetnym gospodarzem WordPress, a twoja strona będzie działać szybciej / płynniej… przeszukuj grupy na Facebooku + Świergot i znajdziesz większość ludzi powiedzieć to samo.

6.3 Lekkie motywy (StudioPress)

Motywy StudioPress są lekkie (ładują się bardzo szybko) i są zalecane przez Yoast, Matt Cutts (od Google), a nawet Matt Mullenweg. Lekkie motywy mają minimalną wbudowaną funkcjonalność, co powoduje mniej niepotrzebnego wzdęcia, i zamiast tego polegają wtyczki aby dodać tylko potrzebną funkcjonalność. Motywy Divi i ThemeForest często mają tak wiele wbudowanych funkcji, które mogą zabić czas ładowania. Istnieje wiele lekkich motywów, ale StudioPress jest zdecydowanie jednym z najbardziej cenionych sklepów z motywami. Używam ich Motyw Outreach Pro.

Motywy StudioPress

6.4 Lekkie wtyczki (lista)

Utworzyć kopię zapasowąUpdraftPlus.

SuwakiMonolog, LayerSlider, lub Suwaki Meteor.

TeczkaGaleria Envira, FooGallery, lub Siatka.

Udostępnianie społecznościoweSassy Social Share lub Udostępnianie społecznościowe DVK.

Analityka – Google Analytics i Search Console powinny być wystarczające, lub Clicky.

Kreatory stronWordPress Page Builder firmy MotoPress, ale żaden program budujący strony nie działa szybciej niż natywny edytor WordPress. Połącz to z Wtyczka duplikatora i nie powinieneś potrzebować programu budującego strony (w tym programów budujących strony wbudowanych w motywy WordPress). Chyba że twój zespół absolutnie odmawia naucz się trochę HTML (najłatwiejszy język kodowania), unikaj kreatorów stron.

KomentarzeOdrzuć obciążenie warunkowe.

Wtyczki StudioPress – lekkie wtyczki do Genesis Framework.

6.5 Wtyczki optymalizacji prędkości (lista)

Wszystkie są najwyżej oceniane, ale unikaj instalowania 2 wtyczek, jeśli mają zduplikowane funkcje.

6.6 Wtyczki o wysokiej wydajności procesora (lista)

* Powszechnymi winowajcami są powiązane posty, statystyki, mapa witryny, czat, kalendarz, narzędzia do tworzenia stron i wtyczki, które uruchamiają trwające skanowanie / procesy lub wykazują wysoki procesor w GTmetrix.

6.7 Optymalizacja obrazu

Istnieje 20 sposobów na optymalizację zdjęć – kto wiedział? Ale jeśli bierzemy prędkość, są to 3 najlepsze GTmetrix. Pamiętaj, że GTmetrix pokazuje tylko niezoptymalizowane obrazy dla pojedyncza strona więc najlepiej zacząć od obrazów wyświetlanych na wielu stronach (logo, pasek boczny, obrazy stopki), a następnie przeglądać najważniejsze strony za pomocą GTmetrix i optymalizować obrazy na tych stronach.

optymalizacja obrazu

Przeczytaj mój pełny samouczek optymalizacji obrazu WordPress, aby dowiedzieć się, jak:

Optymalizacja obrazu TOC

Podaj skalowane obrazy – zmiana rozmiaru dużych obrazów do wymiarów pokazanych w GTmetrix. Czasami GTmetrix pokazuje nieprawidłowe wymiary, w którym to przypadku możesz zrobić zrzut ekranu obrazu przy 100% powiększeniu i zmierzyć szerokość + wysokość w programie takim jak ŻYŁKA (używam narzędzia do edycji obrazu).

Podaj skalowane obrazy

Kompresja bezstratna – jest to pozycja „optymalizuj obrazy” w GTmetrix. Wyobraź sobie i Kraken są najlepsze wtyczki do tego, używam Imagify. Inne wtyczki zawierają błędy, nie kompresują obrazów lub mogą je uszkodzić. Mają miesięczny limit bezpłatnych kont, ale wykonują znacznie lepszą pracę.

 1. Zapisać się do Wyobraź sobie
 2. Zainstaluj Imagify plugin
 3. Przejdź do sekcji Media w WP
 4. Luzem kompresuj wszystkie obrazy na swojej stronie
 5. Po osiągnięciu limitu 25 MB zapłać 4,99 USD za 1 GB danych lub poczekaj na następny miesiąc

imagify-wordpress-image-optimization

Określ wymiary obrazu – oznacza, że ​​musisz określić szerokość / wysokość w kodzie HTML lub CSS obrazu. Edytor wizualny robi to automatycznie, więc zwykle dzieje się tak w widżetach, CSS lub innych sekcjach twojej witryny, które są kodowane ręcznie. Postępuj zgodnie z przykładem na poniższym zdjęciu…

Określ wymiary obrazu

6,8 Wtyczka pamięci podręcznej

WP Rocket został oceniony jako nr 1 wtyczki pamięci podręcznej w wielu ankietach na Facebooku Szybka wydajność (nowy dzieciak na bloku) i Najszybsza pamięć podręczna WP są zwykle 2. i 3.. SiteGround’s SG Optimizer jest również coraz lepsze. Wiele osób również korzysta W3 Total Cache ale zgłoszono wiele błędów. Powinieneś mieć zainstalowaną tylko 1 wtyczkę pamięci podręcznej, ale jeśli korzystasz z bezpłatnej wtyczki, przetestuj wiele wtyczek pamięci podręcznej, aby sprawdzić, który daje najlepszy czas ładowania.

Napisałem tutoriale dla wszystkich 5…

Ankieta dotycząca najlepszej wtyczki pamięci podręcznej 2016

Ankieta wtyczki pamięci podręcznej 2019

Rakieta Swift kontra WP

Ankieta wtyczki pamięci podręcznej 2016

Najlepsza ankieta wtyczek pamięci podręcznej 2018

wp rocket vs w3 totla cache

6.9 Cloudflare

Cloudflare jest łatwym (i darmowym) sposobem na zwiększenie prędkości za pomocą ich CDN i chroń swoją witrynę za pomocą ich ochrona Internetu. To zależy od twojego hosta, ale wielu z was może włączyć Cloudflare w swoim cPanelu (zrzut ekranu poniżej) SiteGround). WP Rocket, WP Fasetst Cache i W3 Total Cache integrują się z Cloudflare, jeśli wolisz to tak skonfigurować.

Lub aktywuj go w swoim cPanel…

Aktywacja SiteGround Cloudflare

Pamiętaj, aby włączyć agresywne buforowanie, zminimalizować i Railgun dla jeszcze szybszych czasów ładowania…

Ustawienia CloudFlare SiteGround

6.10 CDN

Cloudflare koncentruje się bardziej na hostingu, podczas gdy StackPath koncentruje się wyłącznie na CDN (prędkość). Cloudflare ma Ponad 200 centrów danych podczas gdy StackPath ma 30 centrów danych, ale więcej centrów danych = szybsza strona internetowa, a StackPath zlokalizowane są głównie w Stanach Zjednoczonych, a przynajmniej tam, gdzie jest większość moich czytelników. Cloudflare pobiera dodatkowe opłaty za ruch HTTPS i nie ma wsparcia w ramach bezpłatnego abonamentu. Połączenie obu usług zapewniło mi najszybsze czasy ładowania i wyniki w GTmetrix + Pingdom, a obecnie używam obu. StackPath kosztuje 10 USD miesięcznie z 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym, Cloudflare jest bezpłatny. Moje tutoriale pokazują, jak skonfigurować StackPath za pomocą wtyczki pamięci podręcznej, ale skontaktuję się z ich obsługą, gdy skończysz, ponieważ pomogły mi w dalszym skróceniu czasu ładowania.

StackPath-Data-Centers

6.11 Leniwe ładowanie filmów

Filmy są zwykle najcięższym elementem na stronie. Opóźnia to ładowanie ich, dopóki nie przewiniesz w dół i nie zobaczysz filmu, który powinien skrócić czas ładowania o kilka sekund (zrobiłem to w poście z 2 filmami i poprawiłem go o 6s). Jeśli używasz WP Rocket, mają opcję włączenia tego w ustawieniach podstawowych lub możesz użyć Wtyczka Lazy Load For Videos. Nie leniwie ładuję obrazów, ponieważ może to być denerwujące dla czytelników, którzy ciągle ładują obrazy.

Opcja WP Rocket Lazyload

6.12 Czcionki internetowe

Jeśli zobaczysz błędy związane z czcionkami w GTmetrix / Pingdom, lokalne hostowanie czcionek powinno pomóc je naprawić.

Google-Fonts-GTmetrix

Jak hostować lokalne czcionki Google

 1. Wybierz Czcionka Google
 2. Pobierz czcionkę
 3. Konwertuj na czcionki internetowe (używając Transfonter)
 4. Minimalizuj liczbę czcionek / gramatur
 5. Pobierz przekonwertowane pliki czcionek
 6. Prześlij pliki czcionek do WordPress (najlepiej folder wp-content / uploads)
 7. Dodaj niestandardową czcionkę do CSS
 8. Przetestuj czcionkę
 9. Ustaw domyślną czcionkę
 10. Zawsze używaj czcionki zastępczej

6.13 Usuń ciągi zapytań

Jest to element, który możesz zobaczyć w narzędziach do testowania prędkości (Pingdom, GTmetrix, PageSpeed ​​Insights). WP Rocket ma również taką opcję, więc włącz ją w opcjach zaawansowanych. Możesz także spróbować Usuń ciąg zapytania z wtyczki Zasoby statyczne ale słyszałem, że to nie zawsze działa. Możesz także spróbować zminimalizować wtyczki, a Twój wynik powinien się poprawić w przypadku tego elementu.

Usuń ciągi zapytań z zasobów statycznych

6.14 Czyszczenie bazy danych

Spowoduje to usunięcie niepotrzebnych plików (folder śmieci i spam, zmiany postów, które gromadzą się przy każdej aktualizacji postu, niszczenie komentarzy, przejściowe, i inne śmieci. Użyj ustawień bazy danych WP Rocket, aby wyczyścić bazę danych lub użyj Wtyczka WP-Optimize który również wykonuje świetną robotę.

Ustawienia WP Rocket Databse

6.15 Optymalizacja wtyczek
 • Rozwiń elementy w swoim GTmetrix zgłoś szukanie problematycznych wtyczek
 • Użyj zakładki GTmetrix Waterfall, aby zobaczyć, jak długo ładują się wtyczki
 • Usuń / dezaktywuj nieużywane wtyczki i korzystaj z lekkich wtyczek
 • Wstaw kod śledzenia Google Analytics ręcznie bez użycia wtyczki
 • Zamień wtyczki mediów społecznościowych na Wtyczki strony na Facebooku lub Widżety na Twitterze
 • Dezaktywuj trwające skanowanie powodujące duże zużycie procesora (np. Raport ruchu na żywo Wordfence)
 • Jeśli korzystasz z wtyczek, ponieważ nie znasz kodu, zapytaj programistę o alternatywy
6.16 Optymalizacja komentarzy

Leniwe ładowanie komentarzy – posługiwać się Odrzuć obciążenie warunkowe jeśli używasz Disqus.

GravatarsGravatars spowalniaj posty z dużą ilością komentarzy (uruchom post z komentarzami przez GTmetrix a zobaczysz, że Gravatars zniszczy Twój raport). Masz kilka opcji…

 • Całkowicie wyłącz komentarze
 • Ustaw domyślnego Gravatar na Blank
 • Wyłącz Gravatars w Ustawieniach → Dyskusja
 • Usuń komentarze, które nie dodają wartości Twojemu wpisowi
 • Ustaw domyślnego Gravatar na niestandardowy obraz na twoim serwerze
 • Ogranicz swoje obrazy Gravatar do małych rozmiarów (np. 32px)
 • Ładuj komentarze dynamicznie za pomocą Ukryj wtyczkę Pokaż komentarze

Zapobiegaj spamowiWtyczka antyspamowa wykonuje świetną robotę i nie używa captcha.

6.17. Wyłącz niepotrzebne funkcje

Wyczyść i WP Wyłącz wykonuj świetną robotę, wyłączając takie funkcje, jak kontrola pulsu, pingbacki, trackbacki, autozapisy, XML-RPC, ograniczanie wersji postu i inne. To w zasadzie usuwa twoją witrynę z nieużywanych funkcji, które mogą pojawiać się w twoich raportach GTmetrix / Pingdom.

Wskazówki dotyczące wyłączania WP

 • Wyłącz WSZYSTKO, czego nie używasz
 • Planowanie usuwania spamu jest dobrym pomysłem
 • Emoji, Mapy Google i Gravatars ładowanie zajmuje dużo czasu
 • Pingbacki i trackbacki zazwyczaj nie są warte dodatkowych zasobów
 • Ustaw wersje postu na 3-5, aby mieć kopie zapasowe, ale nie potrzebujesz setek
 • Różne opcje w zakładce „prośba” mogą dodatkowo skrócić czas ładowania

WP-Disable-Requests

WP-Wyłącz-Tagi-Ustawienia

WP-Disable-Admin

/ WP-Disable-SEO.

WP-Disable-Others

Hostuj Google Analytics lokalnie
Po prawej stronie ustawień wyłączania WP możesz wprowadzić swój kod UA Google Analytics. Powinno to naprawić element „wykorzystanie pamięci podręcznej przeglądarki” dla Google Analytics często spotykany w GTmetrix, Pingdom i Google PageSpeed ​​Insights. Usuń wszystkie inne kody śledzenia i wtyczki Google Analytics i upewnij się, że GA nadal śledzi dane użytkownika.

WP-Disable-Google-Analytics-Local

Leverage-Brower-Caching-Google-Analytics

6.18 AMP (przyspieszone strony mobilne)

Strony AMP spraw, by Twoje strony mobilne ładowały się szybciej i dodawały znaczek AMP do wyników mobilnych…

Przyspieszone strony mobilne

Yoast AMP

Jak dodać strony AMP do WordPress

 • Zainstaluj Wtyczka AMP (dodaje rzeczywiste strony AMP)
 • Zainstaluj Klej do Yoast & AMP (pozwala dostosować projekt)
 • Dodaj / amp / do dowolnej strony, aby zobaczyć, jak to wygląda i upewnić się, że działa
 • Przejdź do Ustawienia Yoast → AMP, aby zmienić projekt i włączyć niestandardowe typy postów
 • Upewnij się, że poprawiłeś swój polecany obraz na górze stron (zobacz samouczek Yoast)
 • Sprawdź Sekcja AMP Google Search Console i znajdź i napraw błędy AMP
 • Włączyć Przyspieszone linki mobilne w ustawieniach prędkości Cloudflare (patrz poniżej)

Cloudflare Accelerated Mobile Links

6.19 Unikaj zasobów zewnętrznych

Należy unikać Google Maps, AdSense, ofert pracy lub jakiejkolwiek wtyczki, która pobiera treści z innych źródeł. Obrazy należy przesłać na pulpit WordPress, a nie kopiować / wklejać z innej witryny w celu umieszczenia na twoim. Pobieranie treści z zewnętrznych stron internetowych i pokazywanie ich w witrynie absolutnie zabija oceny / czasy ładowania. Sprawdź swój raport GTmetrix.

GTmetrix-Reklamy

7. Google Search Console

Google Search Console był znacznie bardziej pomocny niż Google Analytics przy optymalizacji mojej witryny. Możesz to skonfigurować za pomocą Yoast w sekcji 2.2. Zapełnienie danych zajmuje kilka dni, a nawet kilka miesięcy, aby zebrać wystarczającą ilość danych, jeśli chcesz korzystać z Search Analytics.

7.1 Nie dołączaj WWW

Idealna nazwa domeny to inna niż www z SSL: https://onlinemediamasters.com/

Możesz zmienić swój preferowana nazwa domeny w ustawieniach witryny Search Console. Powinna to być ta sama wersja w WordPress (Ustawienia → Ogólne → Adres WordPress + Adres strony). Upewnij się, że wszystkie linki w Twojej witrynie nie są www (możesz użyć Lepsze wyszukiwanie Zastąp wtyczkę), instaluj przekierowania i weryfikuj nową wersję w Search Console, zachowując starą wersję.

Preferowana nazwa domeny

John Mueller z Google mówi…

Nadal będziesz musiał postrzegać to jako rodzaj migracji witryny, więc zdecydowanie przejrzałbym wskazówki dotyczące migracji, które mamy w Centrum pomocy, dotyczące prawidłowego konfigurowania przekierowań, kanoników, hreflang, a wszystko po to, aby upewnij się, że jest to skonfigurowane między różnymi wersjami…

… Jeśli wprowadzasz tę zmianę i nadal korzystasz z protokołu http, może warto powiedzieć, że dobrze zrobimy migrację i przejdziemy na https. Tak jakby już zrobiłem następny krok, zamiast zostawić to na następny rok, żeby trochę przejść.

7.2 Kierowanie międzynarodowe

Oprawa kierowanie międzynarodowe w Google Search Console informuje Google, które kraje są dla Ciebie najważniejsze. I nie, nie wyklucza to Twojej witryny ze wszystkich innych krajów.

Targetowanie międzynarodowe Google Search Console

7.3 Błędy indeksowania (patrz sekcja 2.4)

7.4 Błędy użyteczności mobilnej

The użyteczność mobilna sekcja Google Search Console pokazuje WSZYSTKIE błędy mobilne w Twojej witrynie (Google Mobile Testing Tool pokazuje tylko błędy dla pojedynczej strony). Tylko dlatego, że używasz responsywnego motywu NIE oznacza, że ​​Twoja witryna będzie wolna od błędów na urządzeniach mobilnych, zawsze sprawdź!

Search-Console-Mobile-Usability-Errors

7.5 Zabezpieczenia WordPress

The Problemy z bezpieczeństwem sekcja Google Search Console informuje, czy w Twojej witrynie występują problemy, ale Kontroler bezpieczeństwa Sucuri jest również dobre. Oprócz zmiany ogólnej nazwy użytkownika „Admin”, używania silnego hasła i upewnienia się, że rdzeń / motywy / wtyczki WordPress są aktualizowane, używam Wordfence. Pamiętaj tylko o wyłączeniu raportów ruchu na żywo, które zużywają zasoby serwera i spowalniają twoją witrynę. Bezpieczeństwo IThemes jest również dobry, ale używaj tylko jednej wtyczki bezpieczeństwa.

Sucuri Security Checker

7.6 Analiza wyszukiwania

Google Search Console analityka wyszukiwania lepiej mierzy SEO niż Google Analytics. Po przejściu na kartę analizy wyszukiwania, popraw filtry, aby zmierzyć swoje rankingi, CTR, kliknięcia itp.

Wyszukaj w filtrze Analytics

Porównaj swoje SEO z poprzednim okresem…

Porównanie dat

Zobacz zapytania (słowa kluczowe), które klasyfikujesz według…

Zapytania w Google Search Console

Zobacz rankingi dotyczące określonych tematów (ten dotyczy witryny SiteGround)…

Przeszukaj filtr zapytań Analytics

Popraw niską jakość treści…

Treść o niskiej wydajności w Google-Search-Console

Jeśli Ci się podobają, sprawdź moje 7 niestandardowych pulpitów nawigacyjnych Google Analytics.

8. Lokalne SEO

Oto, jak zająć wyższą pozycję w Mapach Google i lokalnych wynikach.

8.1 Lokalne czynniki rankingu 2018

Oto najnowsze 2018 czynniki lokalnego wyszukiwania (zgłaszane przez Moz co 2 lata).

2018 Lokalne czynniki wyszukiwania w rankingu

8.2 Cytowania

Cytowania – wzmianki online o nazwie Twojej firmy, ale większość ludzi uważa je za katalogi / profile w mediach społecznościowych (Google Moja Firma, YellowPages, Bing Places, Facebook, Yelp, TripAdvisor i witryny niszowe). Tworzenie dużej liczby cytatów i uzyskiwanie na ich podstawie recenzji to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby uzyskać wyższą pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania – zwłaszcza w Mapach Google. Moz Local i Whitespark pomogą Ci zbudować te cytaty (lub je zlecić na zewnątrz).

8.3 DRZEMKA

NAP (nazwa firmy, adres, telefon) – muszą być spójne we WSZYSTKICH cytatach i na stronie internetowej. Jeśli masz tylko 1 lokalizację, możesz podać swój NAP w stopce. Jeśli masz wiele lokalizacji, podaj ich poszczególne NAP gdzieś na ich stronach docelowych.

8.4 Google Moja Firma

Optymalizacja strony Google Moja Firma

* Google w coraz większym stopniu bierze pod uwagę aktywowanie właścicieli firm, którzy: publikują posty w Google Post, odpowiadają na recenzje, aktualizują specjalne godziny pracy, odpowiadają na pytania, ułatwiają klientom podejmowanie bezpośrednich działań w GMB przy użyciu biznesowych adresów URL.

Logo Google Moja Firma

8.5 Moz Local

Moz Local informuje, czy Twoja firma znajduje się na liście 15 najpopularniejszych witryn z cytowaniami oraz czy masz niepełne, niespójne lub zduplikowane profile. Mówi także dokładnie, co należy zrobić (dodatkowe profile, które należy utworzyć, które profile wymagają więcej zdjęć, i duplikaty do usunięcia. Gdy je naprawisz, Twój wynik poprawi się – najlepiej twój wynik będzie bliski 100%.

Wynik lokalnego cytowania Moz

8.6 Whitespark

Aby uzyskać wyższą pozycję w Mapach Google, potrzebujesz jeszcze więcej cytatów niż w Moz Local. Możesz zbudować je samodzielnie (używając Lista najpopularniejszych cytatów w Whitespark) lub wynająć Whitespark, aby zbudować je za 4-5 USD za cytat. Korzystałem z ich usług, aby uzyskać wielu klientów w 3 najlepszych wynikach Map i to powinien poprawić ranking wielu zlokalizowanych słów kluczowych. Zwykle zaczynam od Google Moja Firma i Moz Local, a następnie dodam cytaty z Whitespark o wartości 500 USD. Działa bardzo dobrze i mają doskonały 5 gwiazdek w Google z ponad 200 recenzjami.

Whitespark Citation Building

8,7 Opinie

Twoja strona Google Moja Firma jest najważniejszym miejscem, w którym można przeglądać recenzje. Potrzebujesz tylko 1, aby te gwiazdki z opiniami pojawiały się w wynikach wyszukiwania Google. Mimo że recenzje stanowią tylko 10% twojej pozycji w rankingu, często określają aż 90% twoich współczynników konwersji. Pojawiają się, gdy Google nazwa firmy i dla zlokalizowanych słów kluczowych nie marki.

Recenzje Google dla SEO

8.8 Lokalne słowa kluczowe

W sekcji 3 omawiam badania słów kluczowych, ale lokalne słowa kluczowe mają unikalną strategię…

 • Małe miasta mają zwykle kilka ogólnych słów kluczowych (Lake Forest Photographer)
 • Duże miasta mają zwykle wiele konkretnych słów kluczowych (Chicago Newborn Photographer)
 • Każde miasto ma unikalne słowa kluczowe, więc jeśli kierujesz reklamy na wiele lokalizacji, zbadaj każde z nich
 • Przykład: jeśli jesteś fotografem ślubnym z Chicago, utwórz również strony dla „Indian” i „Gay”
 • Użyj znaku podkreślenia, aby Google „wypełnił puste miejsce” dla różnych usług

Zamawianie słów kluczowych

8,9 Wiele lokalizacji

Każda lokalizacja powinna mieć własne cytaty – każda lokalizacja powinna mieć własną stronę Google Moja Firma, stronę Yelp, profile społecznościowe i inne cytaty z Moz Local i Whitespark.

Słowa kluczowe badań – każde miasto ma własny zestaw słów kluczowych, które należy zbadać w Google. Duże miasta będą miały więcej słów kluczowych niż małe miasteczka (ponieważ populacja jest wyższa).

Chicago Słowa kluczowe

Utwórz strony kierowane geograficznie dla słów kluczowych każdego miasta – typową strategią jest utworzenie 1 strony dla każdego miasta, która będzie kierowana na podstawowe słowa kluczowe (np. Chicago Dentist, Orlando Dentist, itp.) Ze strukturą bezpośredniego połączenia z witryną.com/locations/chicago. Jeśli podczas autouzupełniania Google wyszukiwane są inne, bardziej szczegółowe słowa kluczowe, możesz utworzyć dla nich osobne strony.

8.10 Strony kierowane geograficznie

Unikalne treści – możesz zaprojektować szablon, który będzie używany dla stron kierowanych geograficznie, ale unikaj wyszukiwania i zamieniaj strony (gdzie wszystko jest takie samo, z wyjątkiem zamiany nazwy miasta i kilku zdjęć), ponieważ jest to powielona treść. Każda strona powinna być unikalna pod względem lokalizacji.

Mapa Google + recenzje – Zwykle zalecam unikanie Map Google, ponieważ spowalniają czas ładowania, ale jest to świetny sposób na odróżnienie stron kierowanych na lokalizację geograficzną i wygląda również ładnie.

DRZEMKA – każda strona powinna mieć unikalny NAP lokalizacji (nazwa firmy, adres, telefon).

8.11 Personalizacja

Współczynnik klikalności – napisanie ładnego tytułu SEO Yoast + metaopis, aby zachęcić ludzi do kliknięcia wyniku wyszukiwania i oczywiście uzyskanie większej liczby recenzji poprawi współczynniki klikalności.

Mobile Clicks To Call – dodaj przycisk (lub hiperłącze), w którym ludzie mogą kliknąć, aby do ciebie zadzwonić.

555–555–1212

Zameldowanie – nagradzać osoby za odprawę.

8.12 Lokalny moduł śledzenia rang

Żadne inne narzędzie nie mierzy lokalnego SEO Lokalny moduł śledzący rangę Whitespark. Jest dokładny i śledzi słowa kluczowe dla wielu lokalizacji w Google organicznych, Google Maps (pakiet przekąsek), Bing organic, pakiet Bing i inne wyniki wyszukiwania. Ich mały biznesplan kosztuje 20 USD rocznie, ale jest tego wart, ponieważ jest to najlepszy / najłatwiejszy sposób śledzenia lokalnych rankingów. Tak, lepiej niż Search Analytics.

lokalny moduł śledzący whitespark

9. YouTube SEO

Jak rankingować filmy w YouTube (i Google)…

9.1 Czynniki rankingowe YouTube

YouTube polega w dużej mierze na sygnały zaangażowania do rankingu filmów (czas oglądania, polubienia, udostępnienia, komentarze, subskrybcje, komentarze, współczynniki klikalności). Podobnie jak optymalizacja dowolnej zawartości czynniki na stronie (słowo kluczowe w tytule, opisie, nazwie pliku, atrakcyjnej miniaturze…) i czynniki spoza strony (linki do wideo, liczba osadzeń). Badanie słów kluczowych i tworzenie filmu, który jest lepszy niż ktokolwiek z najlepszych wyników, jest najlepszym sposobem na ranking. Zwykle spędzam 8 godzin na filmie.

youtube-video-seo-ranking-czynniki-infografika

Podsumowanie

 • Wyszukaj słowo kluczowe wideo w autouzupełnianiu YouTube
 • Zbadaj konkurencję za pomocą Rozszerzenie VidIQ Chrome
 • Nagrywaj ponad 10-minutowe wideo HD
 • Zachęcaj ludzi do polubienia / subskrybowania
 • Uwzględnij słowo kluczowe w nazwie pliku wideo, tytule, opisie
 • Uwzględnij znaczniki czasu w opisie filmu + pomocne linki
 • Dodaj tagi, niestandardową miniaturę i prześlij transkrypcję
 • Odpowiedz na komentarze i umieść wideo na swojej stronie
9.2 Słowa kluczowe wideo

Najlepsze słowa kluczowe wideo to konkretne (długie) frazy, które pojawiają się zarówno w YouTube, jak i w Google Autouzupełnianiu. W ten sposób możesz awansować w obu miejscach – zwiększając swoją ekspozycję. Rozpocznij wpisywanie słowa kluczowego w YouTube, a uzupełni ono wyrażenie lub użyj znaku podkreślenia _, aby wypełnić puste pola innymi pomysłami na słowa kluczowe. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu frazy.

Autouzupełnianie YouTube (wypełnij frazę)
Youtube-SEO-Keywords

Autouzupełnianie Google (wypełnij puste pole)
Zwroty autouzupełniania

9.3 Konkurs słów kluczowych wideo

Rozszerzenie vidIQ Chrome – wyszukaj słowo kluczowe w YouTube i wyświetl najlepsze wyniki, aby zobaczyć sygnały SEO każdego filmu. Wynik SEO opiera się na polubieniach, niechęciach, wyświetleniach, komentarzach, udostępnieniach, czasie oglądania, subskrybentach, tagach, długości opisu filmu i innych danych. Niższe wyniki = łatwiej przewyższyć ten film. Najważniejsze (IMO) to liczba wyświetleń, stosunek lajków do niechęci oraz liczba komentarzy.

Konkurs wideo na YouTube

Większość sygnałów można zobaczyć bez rozszerzenia…

Konkurs Youtube-SEO

Rozszerzenie Chrome MozBar – Google słowo kluczowe podczas wyszukiwania w YouTube, takie jak: witryna: www.youtube.com wyszukiwane hasło. Wyniki z wyższym PA (autorytetem strony) oznaczają większą konkurencję, co oznacza, że ​​prawdopodobnie powinieneś znaleźć bardziej szczegółową wersję (z długim ogonem).

Konkurs na słowa kluczowe wideo

9.4 Celuj przez ponad 10 minut

Długość to siła – podobnie jak posty, dłuższe filmy, które obszernie omawiają ten temat, zajmą wyższą pozycję. Pamiętaj o dodawaniu znaczników czasu do opisu filmu, aby ułatwić nawigację.

Powiedz swoje słowo kluczowe – kilkakrotne wypowiedzenie słowa kluczowego przypomina gęstość słów kluczowych w przypadku filmów. Zwykle dzieje się to naturalnie (dopasowania częściowe są również dobre), więc nie mów tak po prostu.

Jakość HD – nowe iPhone’y zazwyczaj mają lepszą jakość niż Androidy, a nawet niektóre amatorskie aparaty fotograficzne. używam Screencast-O-Matic do nagrywania i edycji ekranu w połączeniu z Mikrofon niebieski Yeti. Podczas nagrywania komputera sprawdź ustawienia optymalnego wideo + audio.

9.5 Nazwa pliku wideo

Przed przesyłając film, oznacz go jako słowo kluczowe…

Nazwa pliku Youtube

9,6 Tytuł Filmu

Youtube-Video-Title

Dobry tytuł ma dwie rzeczy: słowo kluczowe i kuszący nagłówek. Google zazwyczaj wyświetla pierwsze 50–60 znaków, więc staraj się pozostać w tym zakresie. ZAWSZE nie musisz używać dokładnego dopasowania słowa kluczowego, ale każde słowo powinno przynajmniej być obecne w tytule wideo.

9.7 Opis wideo

Napisz długie opisy ze znacznikami czasu, przydatnymi linkami i ogólnym podsumowaniem.

Youtube-Video-Description

Uwzględnij słowo kluczowe w pierwszym zdaniu – zarówno YouTube, jak i Google używają (około) pierwszych 155 znaków jako meta opisu, który pojawia się w obu wynikach wyszukiwania. Wykonaj to zdanie lub dwa mądrze – ludzie to przeczytają, aby ustalić, czy klikną Twój film. Chciałbym dołączyć moje słowo kluczowe około 2 razy w opisie, raz w pierwszych 155 znakach.

Youtube-Meta-Description

Youtube-SEO-Meta-Description

Znaczniki czasu – pozwala widzom przeskakiwać do sekcji filmu, aby mogli znaleźć to, czego szukają, co również poprawia zaangażowanie w Twój film. Jest to szczególnie przydatne w przypadku długich filmów.

Przykłady

 • : 21 (21 sekund)
 • 1:21 (1 minuta i dwadzieścia jeden sekund)
 • 1:30:21 (1 godzina, 30 minut i 21 sekund)
9,8 Dodaj tagi (zachowawczo)

Nie przejmuj się tym, po prostu dodaj kilka…

Tagi na Youtube

9.9 Niestandardowa miniatura

Prześlij a niestandardowa miniatura w menedżer wideo pod Info & Ustawienia (musisz zweryfikuj swoje konto pierwszy). Wymiary powinny wynosić 1280 (w) x 720 (h) pikseli. Pojawi się to w wynikach wyszukiwania oraz w sekcji „podobne wyszukiwania” w YouTube. Spróbuj napisać coś DUŻYMI ​​LITERAMI.

Youtube-Custom-Thumbnail

9.10 Transkrypcja

Google nie wykonuje dobrej roboty w transkrybowaniu filmów na tekst (zobacz, jak niechlujny jest na zdjęciu). Będziesz musiał dokonać transkrypcji ręcznie, w przeciwnym razie słowa kluczowe wymienione w filmie zostaną zmarnowane. Możesz też zlecić to freelancerowi taniej na upwork.com.

Youtube-Subtitles

Transkrypcja wideo na YouTube

Youtube-Video-Transcriber

9.11 Osadzanie wideo

Ulepszanie iframe

Opcja 1: Skopiuj link do YouTube i wklej go do swoich treści (WordPress zrobi resztę).

Opcja 2: Przejdź do filmu na YouTube, który chcesz osadzić, a następnie skopiuj i wklej kod do umieszczenia na swoim HTML. Ta metoda pozwala określić szerokość i wysokość filmu:

Umieść film na YouTube

Opcja 3: Otwórz wideo po kliknięciu łącza za pomocą Wtyczka WP Video Lightbox.

Ukryj tytuł filmu na YouTube

Ukryj kontrolki wideo YouTube

9.12 Odpowiadaj na komentarze

Co sprawia, że ​​filmy mają wyższą pozycję? Komentarze Co dostaje więcej komentarzy? Odpowiedzi!

Komentarze na YouTube

10. Szanse i zakończenia

Kilka rzeczy, dla których nie miałem kategorii…

10.1 SEO strony głównej

Twoja strona główna powinna zazwyczaj być kierowana na główne słowo kluczowe, które chcesz uszeregować. W Yoast przejdź do SEO → Wygląd wyszukiwania → Ogólne. Tutaj napiszesz fragment strony głównej (tytuł SEO + meta opis pojawiający się w wynikach wyszukiwania). Twoja strona główna powinna zazwyczaj być kierowana na podstawowe słowo kluczowe, którym powinno być badane w narzędziu takim jak Google Autouzupełnianie lub Moz Keyword Explorer. Powinieneś pisać je dla KAŻDEJ strony / posta na swojej stronie nie tylko w celu uwzględnienia słowa kluczowego, ale również po to, by czytać i zwiększyć CTR…

Strona główna-Google-Snippet

Oto jak wygląda widgetowana strona główna…

Widgetized-SEO-Title-Meta-Description

Oto, jak wygląda niepostrzeżona strona główna…

Strona główna bez widżetu

Nie widżetowana strona główna zawiera link do Twojej „strony głównej”, na której możesz napisać te…

Strona główna-edytor urywków

NIE przekraczaj (lub poniżej) limitu znaków podczas pisania tytułów SEO + opisów meta – pasek długości w Yoast powinien być zielony! Nie zobaczysz tego paska w ustawieniach Yoast w obszarze Pulpit nawigacyjny → Strona główna lub Narzędzia → Edytor zbiorczy). W tych miejscach MUSISZ liczyć słowa.

Lepiej jest skracać czas, ponieważ długie fragmenty mogą zostać odcięte przez Google (zwykle dlatego, że ludzie umieszczają tutaj wiele słów kluczowych zamiast pisać je tak, aby brzmiały jak prawdziwy nagłówek).

Oto dobry przykład …

Yoast-Content-Optimization

10.2 Napisz zabójczą stronę „About”

Nie wiedziałem, jak to było ważne, dopóki nie zacząłem otrzymywać e-maili z informacją, że moja historia zainspirowała ich do rezygnacji z pracy i prowadzenia marketingu afiliacyjnego w pełnym wymiarze godzin, jak ludzie doceniają darowiznę GoFundMe, którą robię każdego roku, a nawet zwykłą LOL na temat mojego Ubera fabuła. Google chce wiedzieć, że jesteś legalną firmą, a ludzie chcą wiedzieć, że jesteś legalną osobą. Sprawdzić moja strona o mnie aby zobaczyć, co zrobiłem (przygotuj się na kilka bardzo dziwnych rzeczy na mój temat).

About-Me-Page

10.3 Duplikat treści (Siteliner)

Siteliner znajduje zduplikowane treści, które (IMO) występują najczęściej, gdy ludzie tworzą kierowane geograficznie strony docelowe dla lokalnego SEO (w celu kierowania do różnych miast), ale zamiast unikalnych treści tworzą strony „wyszukuj i zamieniaj”, które są dokładnie tą samą stroną, tylko nazwą miasta jest zmieniony. Możesz ponownie użyć obrazu i kilku wierszy tekstu, ale nie twórz duplikatów stron. Tagi Noindexing, archiwa autora i inna treść w ustawieniach Yoast mogą również zapobiegać powielaniu treści.

Siteliner Duplikaty treści

Porady

 • Skróć streszczenia (fragmenty) na swoim blogu
 • Tagi Noindex, archiwa autora i archiwa oparte na dacie w ustawieniach Yoast
 • Unikaj tworzenia „wyszukiwania i zamiany stron”, w których 2 strony są prawie identyczne
 • Włączyć Zeskrobana tarcza Cloudflare aby zapobiec kradzieży twoich treści
10.4 SSL

Google rozpadł się na stronach, które nie mają SSL od lipca 2018 r. Ostatnio przełączyłem się na SSL przy użyciu SiteGround jest darmowy Let’s Encrypt SSL i nie zauważyłem żadnego spadku ruchu ani sprzedaży partnerskiej. W rzeczywistości moja sprzedaż nieznacznie wzrosła i myślę, że to dlatego, że ludzie postrzegają moją witrynę jako bardziej wiarygodną. Zawsze najłatwiej jest dodać protokół SSL przed uruchomieniem witryny, ale nadal nie ma powodu, aby tego nie robić. Upewnij się tylko, że współpracujesz z programistą, który wie co robią.

10.5 Kary Google

Link-Link-Google-Kara

Kara kontra algorytm – Kary Google są łatwe do wykrycia (pojawią się w Działania ręczne Google Search Console). Trudniej jest wykryć zmiany w algorytmie Google, które wpłynęły na twoją stronę, ale możesz sprawdzić swoje dane analityczne, aby zobaczyć, kiedy nastąpiło upuszczenie, a następnie sprawdzić Historia zmian algorytmu Google do aktualizacji w czasie spadku ruchu.

Nienaturalne linki do Twojej witryny – unikaj wszystkich rodzajów schematy połączeń (twórcy linków spamerskich, płacenie za linki itp.). Google cię znajdzie i zmiażdży cię. Jeśli masz już tę karę, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić. Pomyślnie usunąłem karę, wykonując następujące kroki…

 • Pokaż wszystkie linki do Twojej witryny w Google Search Console
 • Przejrzyj każdy link i zanotuj spamerskie (np. Z tekstem kotwicy bogatym w słowa kluczowe, linki do nieodpowiednich stron / treści, linki w spamowych komentarzach na blogu)
 • Znajdź dane kontaktowe do tych webmasterów, a następnie poproś o usunięcie tych linków
 • Poczekaj na odpowiedzi, ale skontaktuj się z nimi, jeśli nie odpowiedzą
 • Po dokładnym staraniu się usunąć te linki, dezawuować wszystkie pozostałe złe linki
 • Prześlij a prośba o ponowne rozpatrzenie do Google wyjaśniającego, jak je usunąć

Cienka zawartość o niewielkiej lub żadnej wartości dodanej – krótkie treści z niewielką ilością substancji rzadko plasują się w szeregu. Skorzystaj z Google Analytics, aby znaleźć treści niskiej jakości (strony o wysokim współczynniku odrzuceń + niski średni czas na stronie). Podkreśl to, szczególnie jeśli są to ważne tematy dla czytelników. Pierwszą wersję tego samouczka SEO WordPressa opublikowałem w 2014 roku i nadal nad nim pracuję.

Zaatakowana strona internetowa – pokazuje w akcji ręcznych lub użyj Sucuri’s SiteCheck.

Farsz słów kluczowych – unikaj wprowadzania słów kluczowych, aby uzyskać zielone światło w Yoast.

Kary dla partnerów – dostały witryny partnerskie mocno uderzył w 2014 roku za cienkie treści, zwodnicze praktyki i zapewniające niewielką wartość poza sprzedażą. Wymieniłem porady w sekcja 4.15.5, ale zdecydowanie najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest dodać wartość do twoich treści (poza próbą sprzedaży). Unikaj używania zbyt wielu linków partnerskich, szczególnie w górnej części treści, ponieważ to krzyczy Salesy do Google. Unikałbym również Google AdSense i wszelkiego rodzaju banerów reklamowych (które sprawiają, że cała witryna wygląda na spam, rzadko są klikane), a zamiast tego polegają na strategicznie umieszczonych linkach partnerskich w tekście.

10,6 Czynniki rankingu krajowego

Post Moza na Ważenie skupisk czynników rankingowych w algorytmie Google może pochodzić z 2013 roku, ale podstawowe czynniki rankingu nie uległy zmianie. To wciąż najlepszy wykres, jaki widziałem. Jasne, że domeny dopasowania ścisłego nie mają tak dużej wagi, a plastry ciasta nieco się zmieniły, ale to świetny sposób, aby przypomnieć sobie, aby przestać się tak martwić o tekst alternatywny i zacząć myśleć o tym, co jest nadal ważne – o treści i linkach. Moz dokonuje nowej ankiety co 2 lata… oto są Czynniki rankingu 2015. 2017 r. Jeszcze nie wyszedł, ale opublikuję go tutaj, kiedy to nastąpi.

Czynniki rankingu Google

10,6 Przybory & Warunki

Oto pełna lista używanych przeze mnie narzędzi SEO, a także kilka terminów, które powinieneś znać.

Często Zadawane Pytania

&# x2705; Które wtyczki SEO są najważniejsze?

Główna wtyczka SEO, taka jak Yoast lub Rank Math, jest najważniejsza, ale powinieneś również mieć wtyczkę do fragmentów rozszerzonych, które mogą dodawać często zadawane pytania, recenzje i inne typy fragmentów rozszerzonych, które zależą od Twojej witryny.

&# x2705; Czy zielone światła Yoast naprawdę mają znaczenie?

Nie całkiem. Yoast jest naprawdę dobry tylko do wykrywania użycia słów kluczowych, a na stronie SEO jest więcej niż to. Jedynym miejscem, w którym ważne jest użycie słowa kluczowego, jest tytuł strony, adres URL, tytuł SEO, opis meta i kilka razy w treści. Reszta jest całkowicie zależna od treści i czynników SEO na stronie. Nie miej obsesji na punkcie zielonych świateł.

&# x2705; Jakie inne czynniki na stronie istnieją poza Yoast?

Dodanie fragmentów rozszerzonych, fragmentów odpowiedzi na często zadawane pytania, optymalizacja współczynników klikalności oraz dodanie spisu treści HTML do długich postów (wraz z tworzeniem szczegółowych treści) może poprawić Twoje SEO. Usprawnienie wczytywania witryny i pomoc w uzyskiwaniu linków zwrotnych.

&# x2705; Jak udało Ci się uzyskać te fragmenty z często zadawanymi pytaniami??

Użyłem wtyczki Structured Content (tej samej, której użył Neil Patel) i dodałem emoji do części pytań.

&# x2705; Jak uzyskać 100% wyników GTmetrix?

Hosting, wtyczki pamięci podręcznej, CDN, optymalizacja obrazów i inne czynniki pomogą Ci poprawić wyniki i czasy ładowania w GTmetrix. Mam pełny przewodnik prędkości WordPress, który ci w tym pomoże.

Wow… To było długie.
Zastanawiam się, czy nie zamienić go w książkę o Amazonce. Bardzo chciałbym usłyszeć wasze opinie, dobre i złe. Tak czy inaczej, dziękuję za czytanie i komentowanie, jeśli masz pytania.

Twoje zdrowie,
Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector