Sanatçılar İçin SEO – Sanatınızı Google, Google Görseller’de Alın ve Wikipedia’ya Girmeye Giriş (Bu Yeterli Kaynağınız Varsa)

Sanatçı Rene Schuler


Sanatçılar için SEO genellikle aşağıdakilerden biri anlamına gelir:

Tüm bunları nasıl yapacağınızı (ve yeterli kaynağınız varsa Wikipedia’ya nasıl gireceğinizi) göstereceğim. 5 yılı aşkın süredir birlikte çalıştığım bir sanatçı olarak René Romero Schuler’ı kullanacağız. Bu ders için 2 günden fazla zaman geçirdim. Biraz uzun, ama bu adımları takip edin ve çok iyi sonuçlar almalısınız (ve herhangi bir nedenden ötürü yapmazsanız, bana bir yorum bırakın ve size yardımcı olacağım).

Google Sonuçlarını Nasıl Doldurur – Google, web’in farklı bölümlerinden içerik alır. Web siteniz bir, sosyal profiller başka, YouTube videoları ve küçük resimler, Vikipedi, ve benzerleri. Hepsini bir araya getirin ve Google’da gördüğünüz şey budur. Bu, doğru yerlerde içerik oluşturmamız, yüklemeden önce resimleri etiketlememiz ve birkaç şeyi değiştirmemiz gerektiği anlamına gelir. Bu, Google’ı SİZİN içeriğinizle doldurmanıza yardımcı olacaktır. Sanatçılar için SEO bu kadar.

WordPress kullanıyorsanız – Kurulumu tavsiye ederim Yoast SEO Eklentisi bu eğitim boyunca referans vereceğim. Bunu yapmak için WordPress gösterge tablonuza giriş yapın, Eklentiler menünüze (solda) gidin, ardından Yoast SEO’yu arayın. Kurun ve etkinleştirin – daha sonra gireceğiz. Tasarımınızı etkilemez ve eklentiyi her zaman silebilir ve isterseniz geri dönebilirsiniz.

Geçmişim – Ben 1. sıradayım WordPress SEO Danışmanı Google’da günde 3.000 ziyaretçim oldu, kariyerime sanatçılar için WordPress siteleri tasarlamaya başladı ve Google Analytics sertifikasına sahibim. Size hiçbir şey satmaya çalışmıyorum, sadece bu kılavuzun gerçekten işe yarayacağından emin olmak.

İçindekiler

1. Google’ı incelemek

Bu yazıda kullanacağım René Romero Schuler Örnek olarak.
René ilk çalıştığım sanatçı, hala bir müşteri ve harika bir arkadaş.

Rene Schuler

Google’da adını arayın ve göreceğiniz şey bu…

SEO-For-Sanatçılar

Adını Google Görseller’de ara ve o da hâkimdir…

google-görüntü-seo-için-sanatçı

2. Web Sitenizi Sıralama # 1

Alan Adında Adınızı Kullanın – kullanarak tam eşleme alanı (www.yourname.com) adınız için 1. sırada yer almanın en kolay yoludur. Web sitenizi portföyünüz, biyografiniz, ifadeniz, etkinlikleriniz ve diğer önemli sayfalarınızla oluşturduğunuz sürece – sonuçta en üst sıralarda yer almalısınız. Web sitenizi yeni oluşturduysanız biraz zaman alır, ancak beklemeyin. Bu eğiticide listelenen ek adımları uygulayarak Google’a başka “sinyaller” vermek istersiniz..

Tam eşleşen alanlı

Ana Sayfa Snippet’inde Adınızı Kullanın – web sitenizdeki her sayfada arama sonuçlarında görünen bir snippet bulunur (aşağıya bakın). Bu, SEO başlığınızdan (bağlantı) ve meta açıklamanızdan (daha uzun özet) oluşur. WordPress (veya kullandığınız herhangi bir web sitesi oluşturucu) tarafından oluşturulan varsayılan snippet’i kullanmak yerine bunları kendiniz yazmalısınız.

Parçacık şuna benzer …

Ana-Arama-Motoru-Pasaj

Bunları WordPress’te düzenlemek için, Yoast Eklentisi yüklü (Eklentiler → Yeni Ekle → Yoast). Ardından WordPress kontrol panelinizde SEO → Arama Görünümü → Genel’e gidin.

Arama-Görünüm-Yoast-SEO

Şimdi “Genel” sekmesine gidin, bunları düzenleyebileceğiniz alanlar göreceksiniz…

Arama-Görünüm-Ayarlar-Yoast

Ya da (benim durumumda), ana sayfanızın bağlantısını göreceksiniz. Ana sayfanıza gitmek için tıklayın, ardından Yoast bölümüne gidin ve “snippet önizlemesi” ni tıklayın (aşağıya bakın). İşte bunları yazdığınız yer. İşiniz bittiğinde sayfayı güncelleyin, ardından Google’a sitenizi taraması ve bunları göstermesi için 1-5 gün verin. Diğer web sitesi oluşturucuları benzer bir snippet yazma sürecine sahip olacak.

seo-için-sanatçı-ile-Yoast

Metin Yok / Okunamayan Metin – sayfada metin yoksa, tüm Google gördükleri resimlerinizdir (3. adımda ele alacağım). Ancak metin olmasa bile, adınız için # 1’i sıralamanız gerekir. Ancak, “sanat galerisi chicago” (daha rekabetçi bir anahtar kelime) için sıralamak isteyen sanat galerilerinin muhtemelen sayfada bazı metinleri olmalıdır. Eğer kullanırsan, metinleri görüntülere gömmekten kaçının veya bunlar Google tarafından okunamayacağı için flash kullanmaktır. Web sitenizi açar ve bazı metinleri kopyalamaya çalışırsanız, ancak yapamazsanız, bunun Google tarafından okunamayacağı ve SEO’nuza fayda sağlamayacağı anlamına gelir.

3. Google Görsel Optimizasyonu

Eğer gidersen René’nin Google Görseller sonuçlara hakim olduğunu görebilirsiniz (onun için yaptığım bir proje). Ancak, görüntülerin çoğunluğu yalnızca birkaç kaynaktan geldiğinden aslında çok kolay.

Resimlerinizi HERHANGİ BİR YERE çevrimiçi olarak yüklemeden önce, dosya adını her zaman resminizin başlığıyla etiketleyin. Örnek olarak şunlar verilebilir: Alpana – René Romero Schuler tarafından 5 × 5 Tuval Üzerine Yağlıboya. Ana hedefiniz insanlar adınızı aradığında Google Görseller’i doldurmaksa, bunu dosya adına ekleyin. Hedefiniz Google’ı sanatınızla alakalı bir anahtar kelimeyle doldurmaksa, bunu dışarıda bırakın. Bu, web sitenizdeki resimler, sosyal medya profilleri, Wikipedia ve temelde her yerde geçerlidir.

google-görüntü-seo-için-sanatçı

Ana Sosyal Medya Profil Fotoğrafı + Kapak Fotoğrafı Sıralaması Are The Ones
Ana profil resminiz Google Görseller’de görünme olasılığı en yüksek olanıdır, bu nedenle ana fotoğrafınızı VE kapak fotoğraflarınızı yüklemeden önce adınızı dosya adına eklediğinizden emin olun..

Pinboard Oluşturma
Rene pinboard Google Resim sonuçlarının yaklaşık% 20’sidir. Pinterest yüksek bir otorite web sitesidir, bu nedenle buraya yüklediğiniz resimlerin sıralaması yüksektir. Sanatınızla ve belki de birkaç fotoğrafınızla harika bir anakart oluşturun ve Google Görseller’e hemen hakim olacaksınız.

sanatçı-pinboard

Size nasıl olduğunu gösteren bu öğretici videoyu kullanın…

Web Sitenizdeki Görüntüleri Optimize Edin
Ana sayfanızdaki, biyografiniz ve bir portföy sayfası açtığınızda gördüğünüz İLK resimdeki resimler, Google Görseller’de görünme olasılığı en yüksek olan resimlerdir. Bu görüntülerin her biri, sanatçı adınızı görüntü dosyası adında ve alternatif metinde kullanarak “optimize edilebilir”…

Görüntü Dosyası Adı. Görüntüyü yüklemeden önce bilgisayarınızda etiketlenen budur. Web’e her resim yüklediğinizde, dosya adı bu resimle ilişkilendirilir. Arama motorlarının bir resmi sanatçı adınızla ilişkilendirmesine yardımcı olmak için şu biçimi öneririm:

Sanat Açıklaması – Adınız

alternatif metin. Alternatif metin, görüntüleri arama motorlarına açıklamak için de kullanılır. WordPress bunu otomatik olarak yapmaz, bu nedenle aşağıdaki gibi bir eklenti kullanmanız gerekir Otomatik Alt Özellikler (bununla birlikte, görsel düzenleyicide yeni görüntülere yalnızca alternatif metin ekler, bu nedenle bunu diğer tüm görüntülere manuel olarak eklemeniz gerekir). WordPress kullanmıyorsanız, bir görüntünün alternatif metnini doldurmak için bir alan arayın veya bunu yapmak için HTML’yi düzenlemeniz gerekir (gerekirse bu kılavuzu geliştiricinize gönderin):

”<spanalternatif metin ”src =” https://onlinemediamasters.com/wp-content/uploads/2013/05/image-file-name.png ”width =” 300 ″ height = ”300 ″ />

Görüntü Hızı. Görüntüleri daha hızlı yüklemek için optimize etmenin 20’den fazla yolu vardır, bunların çoğunda bulabilirsiniz GTmetrix. Birçok sanatçı görüntüleri yeniden boyutlandırmayı veya sıkıştırmayı sevmez, ancak yine de görüntüleri önbelleğe alabilir, EXIF ​​verilerini kaldırabilir, tembel yük görüntüleri kaldırabilir, her görüntünün widget / yüksekliğini belirleyebilir, Cloudflare / StackPath gibi bir CDN (içerik dağıtım ağı) kullanabilirsiniz ve resimlerin doğru URL sürümünden sunulduğundan emin olun (www vs. www olmayan ve http vs. https). Görüntüler genellikle bir sanatçının web sitesinin en ağır öğesidir! Öğreticimi bir deneyin – sitenizi daha hızlı hale getirmeli.

Görüntü-Optimizasyonları-In-GTmetrix

Görüntüleri Wikimedia Commons’a Yükleme
Rene’nin Google Görseller’inin yaklaşık% 30’u Wikimedia. Sadece Wikimedia’ya kaydolun ve Wikimedia Commons (burada tam talimatlar). Yükleme işlemine geldiğinizde, her bir fotoğrafın açıklamasına anahtar kelimenizi (ör. Adınız) ekleyin. Bir av var; Google Görseller’deki fotoğrafı tıklayan kullanıcılar bu resmi görüntüler (gerçek bir Wikipedia sayfası değil). Yeterli kaynağınız varsa, size gerçek bir sayfayı nasıl alacağınızı göstereceğim. 6. adım.

Google Görseller’de adınızdan farklı bir anahtar kelime için daha üst sıralarda yer almak istiyorsanız, gidin images.google.com. Şimdi, açılır menüde belirli bir çiçek türünü bulmak için _ alt çizgi karakterini kullanarak anahtar kelimenizi yazmaya başlayın. Genel olarak, anahtar kelime ne kadar belirgin olursa, sıralaması o kadar kolay olur. Anahtar kelimenizi bulduktan sonra resminizi yukarıdaki kaynaklara yükleyin (sosyal profiller, pinboard, web sitesi…). Biraz zaman verin ve ideal olarak yüksek sırada olacak. Yüksek makamlı bir web sitesine (Pinterest gibi) yüklenen resimlerin yüksek sıralama şansı daha yüksektir.

google-image-anahtar kelimeler

Sorun yaşıyorsanız ve bir resim sıralamıyorsa, daha da belirgin bir anahtar kelime seçmeyi deneyin. Genellikle anahtar kelime ne kadar belirgin olursa, o kadar az rekabetçi olur. Google’ın açılır menüsünde bir anahtar kelime görünüyorsa, bu, insanların gerçekten de.

uzun kuyruk-sanatçı-anahtar kelimeler

4. Sosyal Medya Profil Optimizasyonu

Sosyal medya sanatçı SEO’su için neden önemlidir:

 • Sosyal medya profilleri Google’da üst sıralarda
 • Profil fotoğrafları genellikle Google Görseller’de gösterilir

sosyal-medya-görüntü optimizasyonu

En önemli sosyal ağlar…

Sosyal Medya Profillerinizi Kullanın Sıralamayı Yüksek Hale Getirir
Tüm medya profillerinin% 100 eksiksiz olduğundan ve resminizi içerdiğinden emin olun (genellikle albümler, pinboard’lar, vb. Olarak kategorilere ayrılabilir). Bağlantı eklemek ve sürekli güncellemeler yayınlamak Google’a yasal bir kişi / işletme olduğunuzu gösteren iyi sinyaller gönderir. Google’ı içeriğinizle doldurmak istiyorsanız, sosyal medya profillerini kullanmak muhtemelen bunu yapmanın en kolay yoludur.

5. YouTube Video SEO’su

YouTube videoları da Google’da görünebilir. Buna denir video seo ve şuna benzer:

YouTube SEO

 • Videonuzu oluşturun
 • Video dosyanızı anahtar kelime olarak etiketleyin, ardından Youtube’a yükleyin
 • Özel bir küçük resim tasarlayın, anahtar kelimenizle etiketleyin ve yükleyin
 • Anahtar kelimenizi de içermesi gereken güzel bir başlık yazın
 • Anahtar kelimenizi 2-3 kez kullanarak uzun (tercihen 400+ kelime) bir açıklama yazın
 • Etiketleri aşırıya kaçmayın, ancak birkaç tane ekleyin
 • Tanıtımını yaparak daha fazla beğeni, görünüm ve yorum alın
 • Web sitenize yerleştirin (yerleştirme sayısı bir sıralama faktörüdür)
 • HER ZAMAN yorumlara daha yüksek yanıt vermesine yardımcı olacağından yorumlara yanıt verin

FYI, hikayesini duymak istiyorsanız René’nin güncellenmiş bir videosu…

6. Bir Sanatçı Wikipedia Sayfası Edinin

Bunlardan birkaçı yaptım, ne yazık ki Wikipedia, yazarın sanatçı ile herhangi bir bağlantısı olmasını istemiyor, bu yüzden muhtemelen onları tanıtmamalıyım. Ama nasıl bulacağınız.

1. Adım: Kaynakları Toplayın – bahsettiğiniz TÜM çevrimiçi makalelerin bağlantılarını toplayın. Bunlar tarafınızdan (örn. web siteniz) yayınlanmamalıdır çünkü önyargılı ve aleyhine kılavuzlar, hangi gözden geçirme yoluyla öneririz. Mükemmel sayıda kaynak yoktur, ancak ideal olarak 15’in üzerinde olmalıdır. Bunları bulmak için Google’ı adınızla, sonuçlar arasında ilerleyin ve ardından listenizi oluşturmaya başlayın. Yapabilirsin Google Uyarısı ayarla çünkü gelecekte birisi sizin hakkınızda bir şeyler yayınladığında. Bir kaynak listesine sahip olduğunuzda, taslak yazma zamanı.

Adım 2: Gerçek, Önyargısız Bir Taslak Yazın – biçimine bakın RenéLaura, ve diğer sanatçı Wikipedia sayfaları. Benzer bir formatı takip edin: erken yaşam ve arka plan, sanat eserleri, sergiler, koleksiyonlar, referanslar, vb. Ayrıca hemen hemen her cümlenin atıfta bulunduğuna dikkat edin. Kaynaklarınızdan kesin cümleleri kopyalamanız / yapıştırmanız gerekmez, ancak makale kendi kelimelerinizden değil onlardan türetilmelidir. Bu yüzden, kaynaklarınıza atıfta bulunurken makaleyi yazmak için elinizden geleni yapın. Ayrıca promosyon veya abartma tonlarını da bırakın.

Adım 3: Wikipedia Makale Yazarı Kiralama – kendiniz hakkında bir makale yayınlamak (taraflı olduğu için) Wikipedia yönergelerine aykırıdır. Taslağınızı incelemesi, Wikipedia yönergelerini izlediğinden emin olmanız ve ilk taslağı yazmanız için birine ihtiyacınız olacak Wikipedia kodu. Wikipedia makalesi yazarı freelancer hesabı için kaydolma daha sonra “Wikipedia Makale Yazarı” için bir iş ilanı (orada bolca var). İnsanların başvurmasını bekleyin veya bir yazar arayın ve yüksek puan alan kişilere ilgi duyup duymadıklarını sorun. Çoğu denizaşırı, ama işe aldığımların hepsi benim için iyi çalıştı. Sadece çok iyi değerlendirmeleri var emin olun.

Adım 4: Yayınlanmak için Wikipedia Yazarınızla Çalışın – bir şeylerin düzeltilmesi gerekip gerekmediğini size söyleyeceklerdir. “Çalışır” bölümü ekliyorsanız taslağınızı, kaynak listenizi ve birkaç resminizi göndermeniz yeterlidir. Ayrıca, ana resminize ve sayfanın sağ tarafında gösterilen bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Buradan, sadece yazarınızla çalışmak meselesi. Ben bir yazar değilim, bu yüzden bu konuda çok fazla soruya cevap veremem, ancak yazarın.

Orada çok sayıda Wikipedia makalesi yazarı var:

Wikipedia Artile Yazarları

7. Sanat Galerileri İçin SEO

Bir sanat galerisi yönettiğinizde, temsil ettiğiniz sanatçı adlarının yanı sıra “Sanat Galerisi Chicago” veya bulunduğunuz şehir için Google’da üst sıralarda yer almak istediğinizi varsayalım.

seo-için-art-galeriler

Her Sanatçı İçin Bir Sayfa Oluşturun – “René Schuler” kelimesini ararsanız Google’ın 20 farklı sanatçıyı gösteren bir sayfa sunacağını düşünüyor musunuz? Hayır, her sanatçı için sitenizde ayrı bir sayfaya ihtiyacınız var.

Sanatçı Sayfalarınızı Optimize Edin

 • Sanatçı adını sayfa başlığı olarak kullanma
 • İdeal olarak, portföyleri çalışmalarının çoğunu içermelidir
 • Görüntüleri yüklemeden önce etiketleyin (resmin başlığı olarak)
 • Mümkün olduğunca benzersiz içerik kullanın, yinelenen içerik iyi değil
 • Mümkünse sayfada bir miktar metin kullanın, aksi takdirde tüm Google’ın resimleri vardır
 • Snippet’inizi hoş görünecek şekilde yazın ve adlarını ekleyin (açıklandığı gibi) Aşama 1)
 • Benzersiz bilgiler ekleyin, Google neden diğer galerileri değil de sayfanızı göstermelidir? “Değerli” içerik genellikle rekabeti geride bıraktığı için bu çok büyük bir faktördür. Google, kullanıcıların bir sayfada ne kadar zaman harcadığını ölçer ve bunu bir sayfanın sıralamasını belirlemek için kullanır, bu nedenle içeriğe zaman ayırmak yapabileceğiniz # 1 şeydir.

Google My Business Sayfanızı Düzenleyin

* Google, Google Yayınları üzerinde yayın yapan, incelemelere yanıt veren, özel saatleri güncel tutan, soruları yanıtlayan, müşterilerin işletme URL’lerini kullanarak GMB ile doğrudan işlem yapmasını kolaylaştıran işletme sahiplerini giderek daha fazla dikkate almaktadır..

Google My Business Logosu

İncelemeleri Alın (Özellikle Google My Business’ta) – tek ihtiyacınız olan yıldız almak için 1 inceleme.

Google-My-İş-Sanat-Galerisi İçin

Çevrimiçi Profilleri Moz Local ile Geliştirin – web sitenizi Moz Yerel eksik, tutarsız ve yinelenen profilleri düzeltmenize yardımcı olur. Puanınızı olabildiğince yükseltin… bu profiller (alıntılar olarak adlandırılır) Google’ın yerel arama sıralama faktörleri.

Whitespark’a Daha Az Önemli Profiller Sağlamak – bu profiller çok önemli olduğu için daha fazlasına ihtiyacınız var. Bunu dış kaynaklardan Whitespark’ın atıf hizmeti Profil başına 4-5 ABD doları tutarında ödeme yapın veya şehirden en iyi alıntılar. Ancak LEAST’ta Moz Local dışındaki profiller dışında 50 profiliniz daha olmalıdır. Bunu kendiniz yaparsanız, giriş bilgilerinizi takip ettiğinizden emin olun..

Google’ın Yerel Arama Sıralaması Faktörlerini izleyin – Çoğunu kapsadım, ancak Google Haritalar’da ve yerel arama sonuçlarında nasıl daha üst sıralarda yer alacağınızdan emin değilseniz, kontrol edin Google’ın yerel arama sıralama faktörleri. Bu Moz tarafından her 2 yılda bir rapor edilir ve en doğru çalışmadır.

8. Web Sitenizi Daha Hızlı Yükle

Bunu yapmak için bir geliştiriciye ihtiyacınız yok…

 • Web sitenizi üzerinden yayınlayın GTmetrix yavaş olup olmadığını görmek için
 • Evet ise, hızlı barındırma WordPress Optimizasyon Kılavuzu
 • Sizinkilerin en altta olup olmadığını görmek için en çok oy alan ana bilgisayarların bu Facebook anketlerini görüntüleyin
 • kullanırım SiteGround, 1 puan alan ev sahibi ve WordPress tarafından önerilen
 • Bir WordPress web siteniz varsa, WordPress barındırma sayfası
 • Yalnızca 1 web sitesine ev sahipliği yapmanız gerekiyorsa, SiteGround’un ayda 3,95 ABD doları olan Başlangıç ​​planını kullanın
 • Birden fazla web sitesi barındırmanız gerekiyorsa, aylık 5,95 ABD doları olan GrowBig’lerini kullanın
 • SiteGround seni ücretsiz taşı (kesinti süresi yok ve hiçbir şey yapmanıza gerek yok)
 • Tamamlandığında, sitenizi GTmetrix’te yeniden test edin ve farkı görmek için sayfaları tıklayın
 • Teknik oluyor, ama benim WordPress Hız Kılavuzu başka önerileri var
 • WordPress kullanıyorsanız, şunları yapabilirsiniz: geliştiricimi işe al raporunuzu düzeltmek için nasıl (40 $ / saat)

kullanırım SiteGround ve sahip 200 ms tepki süresi % 100 GTmetrix skorları ve .4s Pingdom yükleme süreleri. Ne kadar hızlı yüklendiklerini görmek için bir hosting kontrolü yapın, kendi testlerinizi yapın veya sayfalarımı tıklayın. 26 Facebook anketinde 1. ev sahibi seçildi ve dünyadan daha iyi EIG (Bluehost, HostGator), Godaddy, ve aynı sunucuda çok fazla kişi toplayan kötü ana bilgisayarlar. Onlar konum WordPress tarafından önerilen, yapmak ücretsiz göçler, ve ben onların yarı ayrılmış plan.

SiteGround'a Geçme

SiteGround Yükleme Süresi Geçişi

Bluehost to SiteGround GTmetrix

HostGator'dan SiteGround'a

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

SiteGround'da 100 Mükemmel Puan

SiteGround Genesis

SiteGround Tarafından Sağlanan Hız

SiteGround GTmetrix Raporu

SiteGround ile Azaltılmış Yükleme Süreleri

Yeni SiteGround Yanıt Süreleri

HostGator'dan SiteGround'a Geçiş

Joomla'da SiteGround Yanıt Süreleri

SiteGround Barındırma'ya Geçildi

SiteGround Rocket Imagify Combo

SiteGround'da Joomla GTmetrix

SiteGround PageSpeed ​​Insights

Joomla'da SiteGround

SiteGround Azaltılmış Yükleme Süreleri

SiteGround Hızlı Hosting

SiteGround'da Yeni Pingdom Sonuçları

Yeni SiteGround Yanıt Süresi

SiteGround Yanıt Süresi İyileştirmesi

2019 Hosting Anketi

2017-WordPress-Hosting-FB-Anket

Elementor Hosting Önerileri

Temmuz 2019 Hosting Önerisi

WordPress-Host-Anket-Ağustos-2018

Paylaşılan-Hosting-Anket-2017

2019-Barındırma-Anket

Go-To-Barındırma-Şirket

WordPress-Hosting-Anket-2017

Yönetilen-Barındırma-Anket

WooCommerce-Hosting-FB-Anket

2016-Web Hosting-Anket

Best-WordPress-Hosting-Sağlayıcı-Anket

Best-Web Hosting-2019-Anket

WP Dostu Hosting Anketi

2016-WordPress-Hosting-FB-Anket

Elementor İçin Favori Hosting

2018 Hosting Önerileri

WordPress Hosting Anket Eylül 2018.png

Yönetilen-WordPress-Hosting-Anket-2017

2019-Sunucular-Anket-1

Barındırma-Anket-For-Hız

WordPress-Hosting-Anket-Haziran-1

SiteGround-Öneri

2014-Yönetilen-WordPress-Hosting-FB-Anket

Best-Web Hosting-Sağlayıcı-Anket

Barındırma-Anket-Şubat-2019

Barındırma-Öneriler-Anket

Bluehost vs SiteGround

WordPress Web Ana Bilgisayar Anketi

Bana harika yükleme süreleri veriyorlar (GTmetrix raporumu görüntüle)…

2019-GTmetrix-Rapor

Çok sayıda İş Parçacığı

Best-Sunucu-Konuşma

İşte onların planları:

SiteGround WordPress Barındırma

Sıkça Sorulan Sorular

&# X1f3a8; Sanatımı Google Görseller’de nasıl edinebilirim??

Web sitenize (veya çevrimiçi başka bir yere) yüklemeden önce resim dosya adlarınızı etiketleyin. Görüntüyü doğru bir şekilde tanımlamalı ve açıklayıcı bir anahtar kelime içermelidir. Her görüntünün o görüntüye özgü bir açıklaması olmalıdır. Ayrıca Wikimedia’yı kullanmayı deneyin.

&# X1f3a8; Adım için nasıl # 1 sıralayabilirim?

Web sitenizin ve sosyal medya profillerinizin Google’a güvenilirlik sağlamak için oluşturulduğundan emin olun. Ana sayfa snippet’inizin Google’da görünme şeklini özelleştirmek için Yoast SEO eklentisini kullanma. Web sitenize bağlantılar almak (örneğin basın bültenlerinden) yardımcı olur. Yeni web sitelerinin adınız için 1. sırada olmasına karşın Google için sinyaller oluşturmaya devam etmek birkaç ay sürebilir.

&# X1f3a8; Bir sanatçı Wikipedia sayfasını nasıl edinebilirim??

İster çevrimiçi kaynaklar ister basılı olsun, kaynaklara ihtiyacınız vardır. Daha sonra, makaleyi yazmak için bir Wikipedia makale yazarına (sizin veya sizinle bağlantılı herhangi bir kişiye değil) ihtiyacınız var. Bu yazar Wikipedia’nın kuralları ve koduyla bilgili olmalıdır. Siz veya tanıdığınız biri yazarsa Wikipedia sayfayı işaretler.

&# X1f3a8; Sosyal medya profilleri nasıl devreye giriyor??

Google, sosyal medya profillerinizden resim, açıklama ve diğer bilgileri aldığından ve arama sonuçlarında görüntülediğinden, sosyal medya profilleri SEO’nuz için çok önemlidir. Bir Facebook Sayfası, Twitter, YouTube Kanalı, Instagram ve yayın yapmayı planladığınız diğer sosyal ağlarınız olduğundan emin olun. Çok fazla yayın göndermeseniz bile, kullanıcılar adınızı Google’a gönderdiğinde yalnızca birkaç yayın arama motoru markanızı geliştirebilir.

&# X1f3a8; Sanat galerileri için SEO’ya ne dersiniz??

Google, Google Haritalar ve Yerel SEO için kendi sıralama faktörlerine sahiptir. Sanatçı adlarında üst sıralarda yer almak için her sanatçı için benzersiz bir açıklama ve portföy içeren bir sayfa oluşturun. Sayfa başlığında, URL’de, Yoast snippet’inde ve içerik gövdesinde sanatçı adını kullanın. Google My Business’ta ve diğer çevrimiçi dizinlerde ve sosyal profillerde çevrimiçi profiller oluşturduğunuzdan emin olun.

Makalemi yararlı bulduysanız ve okumaktan da fayda sağlayacak bir arkadaşınız varsa, lütfen onu onunla paylaşmayı düşünün. Genel olarak sanatçı SEO, Wikipedia ve SEO ile ilgili sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız. Aşağıdaki yorumlarda bana bir satır bırakın. İyi şanslar!

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map