SEO İçin Bir Anahtar Kelime Listesi Nasıl Oluşturulur (Apple Örneği)

03.06.2020
SEO 'SEO İçin Bir Anahtar Kelime Listesi Nasıl Oluşturulur (Apple Örneği)
0 7 мин.

Bir anahtar kelime listesi, web siteniz için bir site haritası gibi SEO’nun planıdır.


Sitenize gelen anahtar kelime hedefli içeriği, URL yapınızı gösterir ve hatta bağlantı oluşturma sırasında bile kullanılır. Doğru yapılmazsa (doğru anahtar kelimeleri seçmezseniz) içeriği “yeniden optimize etmek” için tonlarca zaman harcayacaksınız veya sonuç almayacaksınız. Bu ifadeler etrafında içeriğinizi ve URL’lerinizi geliştirebilmeniz için organize, iyi araştırılmış bir anahtar kelime listesinin nasıl oluşturulacağını göstereceğim – ve sayfa 1’de sıralama şansı daha yüksek.

Şimdi anahtar kelime listenizi oluşturalım…

Hedeflediğiniz Yerden Başlayın

Yerel-vs-milli-anahtar kelimeler

Küçük kasaba – küçük kasabalarda daha az insan vardır, bu nedenle daha düşük arama hacmi olacaktır. Bu, anahtar kelimelerinizin geniş olacağı ve büyük olasılıkla listenizde ana sayfada hedeflenmesi gereken yalnızca 1 birincil anahtar kelimeye sahip olacağınız anlamına gelir. Daha büyük pazarlar = daha belirgin anahtar kelimeler.

Büyük şehir – listenize geniş ifadeler eklemenin yanı sıra, daha spesifik ifadeler de eklemelisiniz – çünkü şehirde daha fazla kişi olduğundan arama hacmi daha yüksek.

Ulusal – seçim yapabileceğiniz daha büyük bir anahtar kelime havuzunuz olacağından, hangilerinin sıralanabileceğini bilmek için her bir anahtar kelimenin rekabetini araştırmanız gerekir.

1. Küçük Kasaba (Geniş Anahtar Kelimeleri Seçin)

Yerel SEO Anahtar Kelimeleri

Adresine git google.com ve kullan Google Otomatik Tamamlama öğrenmek kullanıcıların hangi anahtar kelimeleri aradığı. Şunu yazın: kasaba adı ardından açıklayan herhangi bir anahtar kelime ne teklif ediyorsun. Başka varlıklar olup olmadığını görmek için birden fazla varyasyon deneyin (örn. Lake bluff macbook…). Ancak, ana sayfada hedeflenecek yalnızca 1 birincil anahtar kelimeniz olabilir.

Eğer istersen birden fazla şehri hedefle, Google Autocomplete’da her şehrin en popüler kelime öbeklerini görmesi için aynı şeyi yapın. Anahtar kelime listeniz şöyle görünmelidir…

 • lake blöf elma onarımı (ana sayfada hedeflenen)
 • göl ormanı elma onarımı (yeni yer hedefli sayfa)
 • yayla parkı elma onarımı (yeni yer hedefli sayfa)

2. Büyük Şehir (Belirli Anahtar Kelimeleri Seçin)

Yukarıda açıklanan stratejileri yalnızca geniş ifadelere ek olarak kullanın, ayrıca belirli ürünleriniz / hizmetlerinizle daha alakalı olan daha spesifik ifadeleri arayın …

Büyük Şehirler İçin Anahtar Kelime

Veya size daha da fazla anahtar kelime fikri veren “boşluğu doldur” yöntemini kullanın …

Google Otomatik Tamamlama Boşluğu Doldur

Farklı ürünleriniz / hizmetleriniz için anahtar kelimeler bulmak üzere Google Otomatik Tamamlama ile oynayın…

Uzun Kuyruk

Sunduğunuz TÜM ürünleri / hizmetleri yazın ve her biri için anahtar kelimeler öğrenin…

Anahtar Kelime Listesi

Aynı şeyi diğer Apple ürünleri için de yapın. Her mini liste tıpkı Macbook Pro, Macbook Air, Ipad 2, vb. İçin yaptığım gibi farklı onarım hizmetlerinizi içermelidir..

3. Ulusal (Spesifik Anahtar Kelimeler + Rekabetçi Araştırma Seçin)

Aralarından seçim yapabileceğiniz daha büyük bir anahtar kelime havuzu olduğundan, en iyi anahtar kelimeleri öğrenerek daraltmalıyız her bir anahtar kelimenin arama hacmine göre ne kadar rekabetçi olduğu. Bu, sizi yalnızca en iyi sıralama fırsatlarına sahip anahtar kelimelerle bırakacaktır. Aksi takdirde, asla sıralayamayacağınız anahtar kelimeleri hedefleyen içerik oluşturmak için zaman harcarsınız.

Aşama 1: TÜM ürünlerinizi / hizmetlerinizi yazın

Adım 2: Her ürün / hizmet için çok belirgin (uzun kuyruklu) anahtar kelimeler bulun…

Ulusal Anahtar Kelimeler

“Macbook pro dizüstü bilgisayar onarımı” gibi bir anahtar kelime geniş (ulusal) bir ifade olduğu için çok rekabetçi olacak ve sağduyu bize bunun için sıralamaya çalışan tonlarca web sitesi olacağını söylüyor. Ancak “macbook pro su hasarı onarımı” gibi bir anahtar kelime daha belirgin olduğundan daha az rekabetçi olacaktır. Bunlar, hedeflemek istediğiniz anahtar kelime türleridir.

Geniş anahtar kelimelerin arama hacmi daha fazla olsa da, “macbook pro su hasarı onarımı” gibi belirgin anahtar kelimeler genellikle daha iyi bir fırsat sağlar. 100 araması olan bir anahtar kelime için sayfa 1’de 10.000 araması olan bir anahtar kelime için sayfa 13’ten daha iyidir..

Aşama 3: Her ürüne / hizmete anahtar kelimeler atayın

4. Adım: Çok rekabetçi anahtar kelimeleri filtreleyin. Bunu yapmak için Google’daki her bir anahtar kelimeyi arayın ve sonuçlara bakın. Bu göstergeler size çok rekabetçi olup olmadığını söyleyecektir…

Anahtar Kelime Yarışması

Dolayısıyla “borçtan nasıl çıkılacağını” seçmek yerine daha spesifik bir cümle seçeceğiz….

Uzun Kuyruk

Bir anahtar kelimenin çok rekabetçi olması, anahtar kelime listenize eklememeniz gerektiği anlamına gelmez. Tüm “elma onarım hizmetlerinizi” özetleyen genel bir sayfa iyileşirse kullanıcı deneyimi, rekabet için endişelenme. Ziyaretçileriniz için sayfa oluşturun.

HubShout WebGrader ile Rakip Anahtar Kelimelere Bakın

Üzerinden birden fazla web sitesi çalıştırabilirsiniz HubShout WebGrader anahtar kelimelerini görüntülemek için…

Rakip Anahtar Kelime Listesi

Anahtar Kelime Listenizi Oluşturun

Artık bir anahtar kelime listesini nasıl oluşturacağınızı bildiğinize göre devam edin ve yapın! İşte bazı ipuçları:

Benzer Anahtar Kelimeler – iki anahtar kelime aynı anlama geliyorsa (eşanlamlılar, çoğul kelimeler, farklı kelime sıralamasına sahip ifadeler), yalnızca ürün / hizmetle en iyi eşleşen en alakalı 1 anahtar kelimeyi seçin. Bunun nedeni, sayfa başına yalnızca 1 birincil anahtar kelime hedeflemeniz gerektiğidir. Ayrıca, Google’ın Algoritması iyi bir analiz işi yapar kullanıcı amacı ve ilgili kelime öbekleri için “otomatik olarak” sıralama web siteleri; ikincil anahtar kelimeler nasıl hedeflenir? bu işe yaramazsa, en anlamlı 1 anahtar kelimeyi seçmeniz yeterlidir.

Ana Sayfa Anahtar Kelime – genellikle sıralamak istediğiniz 1 ana anahtar kelimeyi hedeflemelidir.

Blog Yayını Anahtar Kelimeleri – yazdığınız her makale için 1 anahtar kelime bulmak üzere Google Otomatik Tamamlama’yı kullanın. Bunlar tanıtım amaçlı olmamalı (ör. “Nasıl yapılır” makalesi) ve ayrıca uzun kuyruklu olmalıdır. Buna iyi bir örnek “macbook pro’yu beyaz ekranla düzeltme” olabilir.

URL Yapınızı Düzenleyin (Bonus Adım)

Seçtiğiniz anahtar kelimeler URL yapınızı ve sitenize gelen içeriği etkileyebilir. Sitenizi oluşturmadan önce anahtar kelime listesi oluşturmak iyi bir fikirdir.

URL yapınız şöyle görünebilir:

 • website.com/ (ana sayfa)
 • website.com/macbook-pro/ (Macbook Pro hizmetlerinizi özetler)
 • website.com/macbook-pro/water-damage-repair (özel hizmet)

Ve konuma özgü anahtar kelimeler için bir URL yapısı:

 • website.com/locations/chicago/macbook-pro-laptop-repair
 • website.com/locations/springfield/macbook-pro-laptop-repair
 • website.com/locations/miami/macbook-pro-laptop-repair

Sorular? Yorumlar? Bana yaz!

Anahtar kelime listenizi oluşturduktan sonra, kalıcı bağlantılarınızı düzenlemeye başlayın, içeriği sitenize ekleyin, ardından sayfa başlığında, SEO başlığında, meta açıklamasında, içerik gövdesinde vb. anahtar kelimenizi kullanarak içeriği optimize edin.!

Anahtar kelime listesinin nasıl oluşturulacağıyla ilgili sorularınız varsa, yorumlarda bana bir satır bırakın. Sorularınız için size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Umarım makaleyi beğenmişsindir!

Şerefe,

Tom İmzası

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector