SEO için WordPress Permalink Yapınızı Kurma

WordPress Kalıcı Yapı SEO


Yapımız hakkında düşündüğümüzde WordPress kalıcı bağlantıları web sitemizin organizasyonunu ve hiyerarşisini düşünmeliyiz. Bir tür site haritası gibi.

Kullanıcılar için en uygun deneyimi sunmak istiyoruz (onlara yararlı sayfalar vererek), ancak SEO için en iyi WordPress kalıcı bağlantı yapısına sahip olduğumuzdan da emin olmak istiyoruz.

Bu makale, sayfalar, yayınlar ve WordPress SEO’nuzu en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak diğer ilgili kalıcı bağlantı ayarlarının nasıl yapılandırılacağını kapsar..

6 Adımda SEO Dostu Kalıcı Bağlantılar

 1. SEO Dostu Permalink Yapısı Nedir?
 2. Sayfalar İçin Kalıcı Bağlantı Yapısı (Üst Sayfalar)
 3. Mesajlar için Kalıcı Yapı (Kategoriler)
 4. Kalıcı Bağlantıları ve 301 Yönlendirmelerini Değiştirme
 5. Yoast Permalink Ayarları
 6. WWW ve WWW dışı

1. SEO Dostu Permalink Yapısı Nedir?

Ek olarak iyi site mimarisi ve kullanıcı dostu navigasyon (kullanıcılar istedikleri sayfaları bulabilir), kalıcı bağlantıları da yapılandırabilir daha fazla anahtar kelime hedefleyebilmeniz için sayfaları bölmenizi teşvik eder.

Diyelim ki farklı yerlerde 5 ofisiniz var. Her ofis için bir sayfa oluşturmak, her birinin coğrafi konumunu daha iyi hedeflemenize yardımcı olur (Chicago Web Designer, San Diego Web Designer, vb.). Bu, bu sayfaları daha üst sıralara yerleştirir çünkü her sayfa, odak kelime.

Blog makaleleri için kalıcı bağlantı yapısı, kullanıcıların aradıklarını bulmalarına yardımcı olur.

2. Sayfalar İçin Kalıcı Bağlantı Yapısı (Üst Sayfalar)

kullanma ebeveyn sayfaları sayfaları hiyerarşiye göre kategorilere ayırmanın bir yoludur. Örneğin Hizmetler sayfasının üst sayfası olabilir web tasarım. Bu durumda kalıcı bağlantı yapınız şöyle görünür: example.com/services/web-design

Ortak Kullanımlar

Ortak Kalıcı Yapılar

Bunu Created Using üzerinde oluşturdum WriteMaps kendi yapmak istiyorsan. Ayrıca, Google’ın kullanmak için iyi bir kalıcı bağlantı yapısı olduğunu doğrulayan bir Googles Matt Cuts videosu da vardır:

Üst Sayfalar Nasıl Oluşturulur

WordPress kontrol panelinizde, ebeveyn olmayan bir sayfayı düzenleyin (Web Tasarım) ve sağ tarafta bir üst sayfa seçmek için bir bölüm göreceksiniz (Hizmetler).

WordPress Üst Sayfaları

3. Mesajlar için Kalıcı Yapı (Kategoriler)

WordPress varsayılan kalıcı bağlantı yapınızı şu şekilde ayarlar:

WordPress Kalıcı Yapı Yapısı Varsayılan

Varsayılan? P = 123 biçimi SEO için açıklayıcı bir kalıcı bağlantı yapısı değildir ve hiç tavsiye edilmez.

Bir tercih meselesi olduğu için SEO için en iyi kalıcı bağlantı yapısı yoktur, ancak şunu söyleyeceğim Matt Cutts (bize SEO’yu tavsiye eden) bu video 1:51 ‘de özel bir /%posta adı%/ çünkü “basit”. Bunu bende kullanıyorum.

En İyi WordPress Permalink Yapısı

Peki ya çok fazla makaleniz varsa? Bazıları kullanarak /% Kategorisi,% /% postname /% daha iyi. Yine bir tercih meselesi. Eğer uzun bir süreniz varsa alan adı sonra da kalıcı bağlantı yolunda uzun bir kelime dahil SEO zarar verebilir. Bu yüzden bu yapıyı kullanırsanız, burada ayarlayacağınız “makaleler” gibi bir şey kullanmak isteyebilirsiniz:

Özel WordPress Kalıcı Bağlantı Yapısı

Tarih ve sayılara gelince, bunlar çok açıklayıcı değildir. Ayrıca kalıcı bağlantı yapınızdaki tarihleri ​​kullanmak, içeriğinizin SEO’nuza zarar verebilecek şekilde eski görünmesine neden olabilir..

Blogunuzun Kalıcı Bağlantı Yapısını Ayarlama

Sadece Ayarlar’a gidin -> Kalıcı.

4. Kalıcı Bağlantıları ve 301 Yönlendirmelerini Değiştirme

Kalıcı bağlantıların değiştirilmesi gerçekten böyle çirkin olmadıkça önerilmez, bunun gibi…

example.com/?p=id-5363843

Bir kalıcı bağlantıyı değiştirirseniz, ziyaretçileri ve arama motorlarını yeni kalıcı bağlantıya yönlendirmek için 301 yönlendirmesi ayarlamak istersiniz. ben kullanıyorum Hızlı Sayfa / Yeniden Yönlendirme Eklentisi ki bu kullanımı çok kolaydır. Yüklendikten sonra Yönlendirme Seçenekleri -> Hızlı Yönlendirmeler. Şimdi aşağıdaki “istek” ve “hedef” örneklerini izleyin:

301 Yönlendirme WordPress

5. Yoast Permalink Ayarları

Eğer varsa Yoast WordPress SEO Eklentisi yüklüyse, daha fazla kalıcı bağlantı ayarını düzenleyebileceğiniz bir bölüm vardır. İşte önerim:

Yoast Permalink Ayarları

Bununla ilgili sorularınız mı var? Bunu daha fazla Yoast dersimde açıklarım kalıcı bağlantı bölümü.

6. WWW ve WWW dışı

Web sitenizin www.website.com veya website.com olarak görünmesini istiyor musunuz? Ben www olmadan tercih ederim ama aynı zamanda bir tercih ve SEO etkilemez. İstediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz, WordPress’te tercih ettiğiniz alan adının aynı olduğundan emin olun Google Web Yöneticisi Araçları. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır…

 • WordPress’te Ayarlar -> Genel
 • Google Web Yöneticisi Araçları’nda, Dişli Simgesi -> Site ayarları -> Tercih Edilen Alan Adı

Son olarak, kullanmadığınız kişiyi kullandığınız kişiye yönlendirin.

Şerefe,

Tom İmzası

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map