Të gjitha në një skemë të pasur të skedave të rishikimit të prizës / tutorial: Plugin minimal që bën punën, por ka një dizajn të mërzitshëm

Të gjitha në një Skema të pasura të skemës është një plugin WordPress që përdoret për të shënjuar faqet / postimet me copa të pasura.


Ka të mira komente dhe do të bëjë punën për shumë njerëz. Por njerëzit e tjerë (si unë) janë të vëmendshëm se si markup ndikon në hartimin e faqes. Meqenëse çdo shtojcë e pasur e shtojcave shton përmbajtje në faqen tuaj e cila është e nevojshme që Google të tregojë copëzat tuaja të pasura, Dallimi kryesor midis shtojcave të pasura me snippet është mënyra se si paraqiten informacionet në faqe.

Ky postim që po lexoni është shënuar me Copa të pasura WP dhe për mendimin tim, duket i mrekullueshëm. Mund të përfshijë një video, foto, lidhje, dhe shumë mundësi të tjera. Ndërsa të gjitha në një skemë të pasur skema të pasura janë të kufizuara kur bëhet fjalë për opsionet dhe përshtatjen e dizajnit.

Ja se si do të duket faqja juaj pasi ta shënoni me Snippets Të Gjithë Në Një Skemë të Pasura:

Të gjitha në një skemë të pasur shënime të markës së prizave

rekuizitë

 • falas
 • Lehtë për tu vendosur
 • Mbështet llojet më të pasura të copëzave

Cons

 • Mungojnë opsionet e dizajnit dhe përshtatjes
 • Informacioni i kufizuar mund të paraqitet
 • Nuk e mbështet shënimi i biznesit lokal

Llojet e mbështetur të të dhënave

Duhet të keni parasysh Plugins të tjerë të pasur me shishe?
Nëse jeni të kënaqur me modelin themelor të Të gjitha në Një Skemë të Pasura të Pasura, është më e mira falas plugin pasur me copa dhe unë do t’ju tregoj se si ta vendosni. Por nëse po kërkoni diçka më të fortë dhe keni 69 $ + për një shtojcë premium, shikoni Copa të pasura WP dhe shiko këtë tutorial. WP Rich Snippets ka më shumë mundësi dhe mbështet shënjimin e biznesit lokal i cili ndihmon Google të tregojë saktë informacionin e biznesit tuaj në Google Maps.

Tani le të fillojmë …

1. Instaloni të gjitha në një copëz të pasur skemë të pasur

Instalimi i të gjitha në një skemë të pasur me skema të pasura

2. Konfiguroni Cilësimet

Pasi të keni instaluar, do të shihni opsionet “Rich Snippets” në menunë e majtë të tabelës suaj WordPress. Kaloni përmes cilësimeve, veçanërisht skedat e konfigurimit dhe personalizimit. Skedat e tjera janë të dobishme, por unë listova një grup burimesh më të fortë në fund të këtij artikulli.

Cilësimet e konfigurimit të të gjitha në një skemë të pasur me skema të pasura

Opsionet themelore të stilimit…

Cilësimet e personalizuara të një skeme të pasur me një skemë të pasur

3. Shtoni Markup në Pages

Redaktoni një faqe / postim që dëshironi të shtoni copa të pasura për të lëvizur poshtë derisa të shihni “konfiguroni copëza të pasura”. Zgjidhni lloji i copëzave të pasura atëherë shtojca do të kërkojë të dhëna specifike. Plotësoni sa më shumë fusha të jetë e mundur pasi kjo do të ndihmojë Google të kuptojë të dhënat tuaja dhe t’i tregojë ato në rezultatet e kërkimit. Disa fusha shpesh kërkohen për copa të pasura për të punuar, por ju mund të përdorni Testimin e strukturuar të të dhënave të Google (hapi 4) për të parë nëse nuk keni fusha ose po merrni gabime.

Lloje të pasura me copëza

Konfiguroni copë të pasur

4. Provoni copat tuaja të pasura

Pasi të plotësoni të gjitha fushat që mundeni, përdorni Mjet i strukturuar i Google për Testimin e të Dhënave për të parë nëse copat tuaja të pasura janë duke punuar si duhet (ata nuk do të shfaqen menjëherë në rezultatet e kërkimit, kështu që përdorni këtë mjet në vend të kësaj). Nëse shihni gabime të kuqe, klikoni në kutinë për t’u zgjeruar dhe shikoni artikujt. Fiksimi i tyre mund të jetë aq i lehtë sa plotësimi i një fushe që e keni harruar gjatë shënimit të faqes.

Mjet i strukturuar i Google për Testimin e të Dhënave

Rezultati i Fundit

Kjo është ajo që do të duket një copë e pasur me rishikim pasi Google azhurnon rezultatet e kërkimit të tyre që zgjasin rreth 2-4 ditë. Për llojet e tjera të pasura me copëza do të shihni informacione të ndryshme; ngjarjet do të kenë orë dhe informacione për vendndodhjen, produktet do të kenë informacion mbi çmimet, etj. Pasi të keni varet, shkoni përpara dhe filloni të shënoni faqet / postimet e tjera që përfshijnë vlerësime, ngjarje, produkte, video dhe lloje të tjera të mbështetura të përdorura në copa të pasura.

Snippets Rich Rezultatet e Kërkimit në Google

Zgjidhje për problemet e zakonshme

 1. Shtoni të dhëna që Google ju thotë në Mjetin e Strukturuar të Testimit të të Dhënave
 2. Të dhënat e pasura të copëzave duhet të jenë të sakta dhe të përafruara me përmbajtjen në faqe
 3. Shtoni shënjimin në më shumë faqe në vend që të keni vetëm 1 faqe me shënjim
 4. Përditësoni thelbin, temën, shtojcat e WordPress, etj
 5. Shqyrtoni të gjitha në një skema të pasura të pasura ‘ forumi mbështetës
 6. Vizitoni këtë Forumi Google për të parë problemet e zakonshme dhe FAQ
 7. Vizitoni seksion i strukturuar i të dhënave të tastierës tuaj të kërkimit në Google
 8. Përputhuni me Politikat e strukturuara të të dhënave të Google dhe Udhëzimet e webmasterit

Nëse jeni akoma duke probleme, më lini një koment ose shiko të gjitha në një skemë të pasura të pasura ‘ forumi mbështetës. Përndryshe shpresoj se e keni parë këtë përmbledhje të dobishme dhe fat të mirë duke drejtuar më shumë trafik në faqen tuaj WordPress duke përdorur këtë shtojcë falas, të mrekullueshme të copëzave të pasura!

Faleminderit per leximin!

Nënshkrimi i Tomit

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map