Tomi WordPressi SEO õpetus: 101 viisi saidi optimeerimiseks kõrgema paremusjärjestuse saavutamiseks – tõsiselt pikk juhend, kuid 100% väärt lugemist

03.06.2020
SEO 'Tomi WordPressi SEO õpetus: 101 viisi saidi optimeerimiseks kõrgema paremusjärjestuse saavutamiseks – tõsiselt pikk juhend, kuid 100% väärt lugemist
0 57 мин.

Jah, me tapame Google’i.


See WordPressi SEO õpetus ulatub kaugemale Yoasti rohelistest tuledest (mis vaevalt töötavad).

Lõikame siis kohevuse ja lubage mul näidata teile, mis mul ühe inimese näitusena 2500 külastajat päevas andis – kui keegi, kes kirjutab WordPressi SEO + kiiruse optimeerimise õpetusi elamiseks.

See on kõik peate oma WordPressi saidi paremusjärjestuses otsingumootorites järjestama: Yoasti konfigureerimine, Search Console, pika sabaga märksõnade uurimine ja miks HTML-sisukorra lisamine on üks parimaid asju, mida saate SEO-lehel teha. Kaanen ka rikkalikke katkendeid, Google’i esiletoodud lõikude saamist, kiiruse optimeerimist, pildi optimeerimist, klikkimise määra, kohalikku SEO-d ja miks Yoasti roheliste tulede kinnisidee pole hea mõte, kuna see võib viia märksõna täitetrahv. Kõik ekraanipildid peaksid olema värsked. Palun andke mulle teada, kui nad seda pole!

Nautige 🙂

Contents

1. Lisage sisukord

Google ütleb

Veenduge, et teie saidi pikad mitme teemaga lehed oleksid hästi üles ehitatud ja jagatud selgeteks loogilisteks osadeks. Teiseks veenduge, et igal sektsioonil on seotud kirjeldava nimega ankur (st mitte ainult jaotis 2.1) ja et teie lehel oleks sisukord, mis sisaldab linke üksikutele ankrutele.

Miks see on minu nimekirjas nr 1

 • Soodustab pikka sisu (eesmärk on rohkem kui 3000 sõna)
 • Inimesed saavad linkida teie postituse konkreetsete jaotistega
 • Inimesed saavad sisu koorida ja leiavad vajaliku
 • Inimesed klõpsavad sellel lehel ringi (sobib SEO jaoks)
 • Võimalus saada hüppavad lingid kasutades nimega ankrud (näidatud allpool)

Hüppa linkidele

Kuidas luua HTML-i sisukorda
Sisukord HTML näeb välja selline …

Iga alamrubriigi HTML näeb välja selline …

Üksus üks

Teine punkt

Kolmas punkt

ma soovitan oma TOC kodeerimine HTML / CSS-is kuid võite proovida ka Lihtne sisukorra plugin. Kui teil on õhuke sisu, lisage sisukord ja veiseliha üles. Tegin seda oma Yoast SEO juhendajaga ja nädalas käis see 10–100 külastajaga päevas! Nüüd loon ainult pikki (üksikasjalikke) õpetusi ja alustan neist igaühega, kirjutades oma põhioskuste teemasid. Töötab nagu unenägu.

2. Pärmi seadistamine

Enamikul inimestel on Pärm kuid vähesed inimesed kasutavad seda õigesti.

4 peamist sammu pärmi juurde

 • Seadete konfigureerimine
 • Veebimeistri tööriistade kinnitamine
 • Pika sabaga (spetsiifiliste) märksõnade uurimine
 • Sisu optimeerimine (selles on rohkemat kui roheline tuli)

Yoast-WordPress-SEO-plugina seaded

Alustame seadete konfigureerimisega …

2.1. Keela mittevajalikud funktsioonid

Valige Yoast jaotises SEO → Üldine → Funktsioonid. Katsetage kõiki ja otsustage, kas sellest on abi. Nende lihtsalt lubamine EI aita SEO-d – need on lihtsalt tööriistad mis proovivad aidata teil sisu optimeerida.

Ma ei vaja seda Loetavuse analüüs öeldes mulle, kas mu laused on liiga lühikesed / pikad. Lisan loomulikult oma sisule linke ega vaja seda Tekstilingi loendur. Kontrollimiseks saan kasutada Search Console’i mis sisu Google’is indekseeritakse, ja ma ei kasuta kunagi Yoasti administraatori riba. Ma keelasin need ära.

Pärmi omadused

Peale Yoasti olen kindel veendumus, et hea sisu on loomulikult kõrge seni, kuni see on kõrge a) inimesed leiavad, et sellest on abi, b) valisite pika sabaga märksõna, mille konkurents Google’i otsingutulemustes on väike, ja c) optimeerisite pealkirja / katkendid, et inimesi lugema meelitada.

Ülejäänud on suhteliselt väikesed asjad …

2.2. Veebimeistri tööriistad
 • Registreeruge Google’i otsingukonsool
 • Kasuta HTML-i sildi kinnitamise võimalus
 • Kopeerige kood, mille pakub Search Console
 • Kleebi Yoast (SEO → Üldine → Veebimeistri tööriistad)
 • Kustutage kõik väljaspool tsitaate (sealhulgas tsitaadid)
 • Salvestage muudatused Yoastis
 • Klõpsake otsingukonsoolis kinnita
 • Mõne teabe sisestamine otsingukonsoolil võtab paar päeva
 • Sama HTML-i sildi kinnitusprotsessi saab kasutada Bing + Yandex
 • Ma üritasin Baidu aga tulutult (vaevalt on mu lugejatest nagunii hiinlased)

HTML-i märgend Google'i otsingukonsooli kinnitamine

Yoast-Webmaster-Tools

2.3. XML-saidikaardi esitamine
 • Yoast’is minge jaotisse SEO → XML-saidiplaanid
 • Klõpsake nuppu XML-saidiplaan
 • Kopeerige URL-i viimane minevik: /sitemap_index.xml
 • Logi sisse Google’i otsingukonsooli
 • Valige armatuurlaua vasakul küljel roomata → Saidikaardid
 • Kleebi URL (ekraanipilt allpool)
 • Katsetage ja saatke
 • Korda seda Bing + Yandex
 • Vaata tavalised saidiplaani vead

Pärmi saidiplaan

2.4. Indekseerimise vead

Indeksamisvead on katkised lehed, mis on tavaliselt põhjustatud lehtede kustutamisest või püsilinkide muutmisest.

Samm 1: autentige Yoasti otsingukonsooli seadetes Yoasti Google Search Console’iga …

yoast-search-console-autentimine

2. samm: Pärast autentimist võib kõigi indekseerimisvigade täitmine võtta mitu päeva / nädalat …

yoast-search-console-indeksointi-vead

3. samm: Suunake igaüks uuele URL-ile (mitte ainult avalehele). Kasuta Kiire lehe / postituse ümbersuunamise pistikprogramm, Yoast Premiumi ümbersuunamishaldur või looge ümbersuunamised .htaccessi kaudu.

301 WordPressi ümbersuunamine

2.5. Vältige katkendite muutujaid

Katkendi muutujad käitu nii mallid teie SEO pealkirjade + metakirjelduste jaoks, kui te ei kirjuta neid käsitsi. Peaksite ALATI need käsitsi kirjutama, et need loeksid kenasti (inimesed soovivad teil lingil klõpsata), nii et need jäävad tähemärkide piires ja hõlmavad teie tähelepanu keskpunkti märksõna.

Kasutan allpool toodud malle juhuks, kui unustan kirjutada oma SEO pealkirja + metakirjelduse (mida ma kunagi ei tee). Saate selle ka seada, kuid ärge tuginege katkendi muutujatele – nad on halb otsetee.

SEO pealkirja lõigu muutuja: Pealkirja eraldaja saidi pealkiri
Meta kirjelduse lõigu muutuja: Katkend (Google’i valitud sisu lühikokkuvõte)

Pärmi-katkendid-muutujad

2.6. Noindex kahjutu sisu

Tavaliselt ei soovi te teatud sisu kuvamist otsingumootorites (silte, postitusvorminguid, autoriarhiive, kuupäevaarhiive). Valige Yoast jaotises SEO → Otsingu välimus. Mine läbi oma sisutüüpide, taksonoomiate ja arhiivide vahekaart ja ärge kuvage neid otsingutulemustes. Ilmselt soovite indekseerida lehti / postitusi ja võib-olla kategoorialehti, kui teil on iga artikli all piisavalt artikleid, kuid ülejäänu põhjustab tavaliselt sisu dubleerimist, mida saate kontrollida Siteliner.

Noindexing-Content-Yoast

2.7. Lisage lõigu eelvaatesse kuupäev (postituste jaoks)

Lihtne viis postituste klikkimise määra (CTR) suurendamiseks on näidata nende avaldamise kuupäeva lõikudena – see hoiab teie sisu värskena. Google kasutab postitatud muudetud kuupäev mille saate lisada postituste ülaossa. Iga kord, kui värskendate postitust, kasutab Google seda päeva.

Avaldamise kuupäev

Esmalt lubage Yoastis „kuupäeva lõigu eelvaates” (SEO → Otsingu välimus → Sisutüübid).

Kuupäeva-sisselõigu-eelvaate-pärm

Nüüd lisage see kood oma teema juurde (või kasutage nuppu Postituse ajakohastatud pistikprogramm), mis teeb sama asja. Kui kasutate Genesise raamistik sa võid kasutada Genesise lihtsa redigeerimise pistikprogramm et lisada muudetud kuupäeva lühinumber jaotisesse „Sisestusmeta” jaotises Genesis → Lihtsad muudatused.

Viimati muudetud: <?php the_modified_date (); ?>

Minu oma näeb välja selline …

Sisenemine-meta

Mille tulemuseks on…

Sisenemise postituse muudetud kuupäev

2,8. Ribakategooria URL-idest

Kui kategooria / kategooria / on teie ajaveebi postitustes püsilinkides, pole sellel mingit eesmärki ja peaksite selle Yoastis eemaldama (SEO → Otsinguilme → Taksonoomiad). Olge siiski ettevaatlik, see muudab URL-ides sõnaga „kategooria” postituste püsilinke (häälestamise ümbersuunamised). Vaadake, millal püsilinke muuta.

Pärmi-kategooriad-eesliide

2.9. Leivapätsid

Maiuspalad on navigeerimistekst, mida näete tavaliselt sisu ülaosas …

Leivapätsid

Need ilmuvad ka otsingutulemustes …

SEO riivsaiad

Luba riivsaiad Yoastis (SEO → Otsi välimust → Leivapuru) …

Pärmi-leivapuru-seaded

Seejärel lisage see kood kuhu iganes soovite riivsaia kuvada. Kõige tavalisemad kohad on header.php, single.php või page.php. Siin on Yoast riivsaia õpetus kui vajate abi. Ma ei kasuta neid, kuna mulle ei meeldi segadused, kuid kui te ei mõtle neile, kuidas need välja näevad, võib see SEO-d pisut parandada, kuna see aitab kasutajatel ja otsimootoritel teie sisustruktuuri õppida.

<?php
if (function_exists (‘yoast_breadcrumb’)) {
yoast_breadcrumb (‘

‘,’

‘);
}
?>

2.10. Sotsiaalsed metaandmed

Kohandage, kuidas teie sisu välja näeb, kui seda jagatakse Facebookis / Twitteris …

facebook-jaga

Valige Yoast jaotises SEO → Social, seejärel lubage Facebooki / Twitteri vahekaardil metaandmed. Siin viibimise ajal ärge unustage kinnitage oma sait Pinteresti abil ja lisage oma Google+ leht Yoasti.

Pärm-sotsiaalsed-metaandmed

Nüüd redigeerige lehte / postitust, kerige alla jaotiseni Yoast, klõpsake jagamislinki (näidatud allpool) ja saate pilte üles laadida Facebooki (1200 x 630 pikslit) ja Twitterisse (1024 x 512 pikslit). Jah, see tähendab, et peate iga sisu jaoks looma 2 graafikat, kui soovite, et see kena välja näeks.

pärm-sotsiaalmeedia-optimeerimine

Kui suurendate Facebooki reklaamide postitusi, saate reklaami teksti Yoasti abil juhtida. Facebook ei lase teil pealkirja muuta, nii et enne oma postituse jagamist Facebookis andke talle soovitud pealkiri, kasutades Yoasti välja „Facebooki pealkiri” (mis võib erineda SEO pealkirjast + metakirjeldusest). Kui teie Facebooki pealkiri ei tööta kohe, proovige tühjendada oma veebisaidi vahemälu. Leidsin, et uue Facebooki pealkirja / pildi värskendamine võib mõnikord võtta mitu päeva.

Yoast Facebooki pealkiri

2.11. Hulgitoimetaja

Muutke SEO pealkirju + metakirjeldusi lahtiselt, ilma et peaksite iga lehte / postitust läbi vaatama. Super abiks metakirjelduste täpsustamisel, et suurendada CTR-i või kirjutada neid, kui te pole seda veel teinud. Yoast’i hulgitoimetaja EI ütle teile iga postituse fookus märksõna ega näita pikkuse riba, nii et lisage kindlasti oma fookuse märksõna ja püsige tähemärkide piires.

Yoast-Bulk-Editor

2.12. Yoast Premium: seda väärt? Ei.

See polnud minu jaoks.

See sisaldab ümbersuunamishaldurit, mida saab teha tasuta pistikprogrammi Kiire leht / postitamine abil. Mitme märksõna analüüs tuvastab ainult teie keskendunud märksõna täpsed vasted (sekundaarseid märksõnu kasutatakse tavaliselt osaliste vastena) … seega on see mõttetu, välja arvatud nende jälgimiseks. Kuni kirjutate suurepärast sisu ja teete Yoasti tasuta pistikprogrammi abil head SEO-d (ja selle juhendi näpunäiteid), ärge kulutage Yoasti lisatasu eest aastas 89 dollarit.

Ülevaade igast funktsioonist …

Ümbersuunamishaldur – võimaldab ümbersuunamiste seadistamise abil parandada indekseerimisvigu Yoasti otsingukonsooli vahekaardil (kuid võite kasutada ka Kiire lehe / postituse ümbersuunamised). Kui püsilink on muudetud, seadistab Yoast ümbersuunamised automaatselt, mis on tore, kuna enamik teisi ümbersuunamise pistikprogramme seda ei tee. Samuti saate importida olemasolevaid ümbersuunamisi kaustast Ümbersuunamise pistikprogramm ja .htaccess.

yoast-redirect-manager

Mitu fokuseerimise märksõna – teiseseid märksõnu saab sihtida, uurides teie peamise märksõna sünonüümi ja hõlmates osalise vastega kogu sisu … WordPressi teemapaketid (esmane) + WordPressi arendajapaketid (teisene) = 10 parimat WordPressi teemapaketti / arendajapaketid (pealkiri, mis sisaldab mõlemat) . Kuna sekundaarset märksõna ei kasutata täpse vastena, siis Yoast seda ei tuvasta ja teie teisese märksõna mullid Yoastis on punased … mis on hea, kuid muudab selle funktsionaalsuse kasutuks.

Pealkiri

Sisemine linkimine – näitab seotud artikleid, mille olete kirjutanud sisemise lingi ettepanekute jaoks.

Sissevaated – näitab lehel enim kasutatud sõnu.

Sotsiaalne eelvaade – näitab eelvaadet postituse väljanägemise kohta, kui seda jagatakse Facebookis ja Twitteris, kuid seni, kuni laadite üles kohandatud pilte, nagu on kirjeldatud jaotises jaotis 2.11, saate teada, kuidas need ikkagi välja näevad (sama nagu teie üles laaditud fotodega), nii et te ei peaks seda vajama.

yoast-social-previews

Lisatasu – Olen kuulnud paljudelt inimestelt, et nad suunavad teid lihtsalt õppematerjalidele.

Järeldus – kui näete midagi sellist, mis teile meeldib, väärt 89 dollarit aastas, siis kindlasti. Kuid enamik inimesi ei vaja seda tingimata. Tõenäoliselt ei paranda see SEO-d üldse … see on asjatu luksus, kui te minult küsite.

3. märksõna uurimine

Parimad märksõnad on konkreetsed (pika sabaga) fraasid, mille sisu Google’i otsingutulemustes on nõrk. Kui kasutate Google’i märksõna ja näete lühikest sisu, mis seda teemat põhjalikult ei hõlma, on teil tavaliselt võitja. Siin on tööriistad / strateegiad, mida kasutan märksõnade otsimiseks.

3.1. Vastus avalikkusele

Vastus avalikkusele tõmbab Google Autocomplete’i märksõnad ja jagab need küsimusteks, eessõnadeks ja võrdlusteks. See on sõna otseses mõttes lahedam märksõnade uurimise tööriist.

Pärmi märksõnad - AnswerThePublic

3.2. Google’i automaatne täitmine

Minema google.com ja alustage märksõna sisestamist, et Google täidaks fraasi (pidage meeles, et otsite pika sabaga fraase, mis sisaldavad tavaliselt 3+ sõna kuna need on palju vähem konkurentsivõimelised). Võite fraasis ükskõik kus kasutada ka alakriipsu _ ja Google täidab selle tühja. Selle meetodi jaoks peate lõpetama alakriipsu.

Google'i automaatne täitmine-täitke-tühi-1

Kui soovite rippmenüüst veelgi rohkem märksõnu näha, kasutage mitmuseid või erinevat sõnajärjestust …

Google-täidetakse-paljusõnad

Iga teenus (ja asukoht) peaks olema suunatud eraldi lehed teie veebisaidil …

Mitu lokaalset märksõna

Konkurentsivõimeliste ajaveebi postitusteemade jaoks valige alati väga konkreetne (pika sabaga) märksõna …

Pika saba märksõnad

Sama saate teha ka video märksõnade puhul …

Video märksõnad

Kuidas leidsin märksõna oma Yoasti õpetuse jaoks …

Pärm-märksõna-uuringud

Pärm-märksõna

3.3. Moz märksõnade uurija

Veenduge, et teil ei jää puudu ühtegi Google Autocomplete’i märksõna, kasutage Moz märksõnade uurija mis on nagu Google’i märksõnade plaanija ainult parem (ja tasuta). Alustage laia fraasiga, käivitage tööriist ja valige seejärel rühma märksõnade alt “vähese leksikaalse sarnasusega jah”. See välistab, et peate ikka ja jälle sarnaseid märksõnavariante sirvima.

Moz märksõnasoovitused

3.4. HubShout WebGarder

Konkureerivate veebisaitide täieliku märksõnaloendi kuvamiseks käivitage need läbi HubShout WebGrader

Minu märksõnad

3.5. Pika saba märksõnad

Pika sabaga märksõnad on väga spetsiifilised fraasid (mitte laiad), tavaliselt fraasis 3+ sõna. Tavaliselt on neil vähem otsinguid, kuid on nii vähem konkurentsivõimeline. Kui te ei saa oma SEO-ga tulemusi, siis sihite tõenäoliselt kas liiga laia märksõna märksõnu või pole teie sisu piisavalt pikk / põhjalik. Võite isegi Chicago Web Designi asemel sihtida Chicago WordPress Design’i (kuna see on täpsem), mis vähendab ka konkurentsi. Pika sabaga märksõnad toovad teie saidile ka sihipärasema külastaja (inimesed, kes soovivad WordPressi kujundust).

Pika saba märksõnad

3.6. Kuupäeva märksõnad

Lisage liiklust, sihtides ajatundlike postituste jaoks kuupäeva märksõnu …

Ajatundlikud märksõnad

Peamine on lisada kuupäev (aasta) oma lehe pealkirja, SEO pealkirja, metakirjeldusse. Muidugi nõuab see minult õpetuse ajakohasena hoidmist, kuid see on juba 2017. aastal ajendanud üsna palju lisaliiklust (saate kontrollida oma enim otsitud märksõnu otsinguanalüütika).

Kuupäevad SEO jaotistes

3.7. Sihtmärgi sünonüümid samal lehel

Üldreegel on, kui kahel märksõnal on sama otsingu eesmärk (inimesed kavatsevad kummagi märksõna otsimisel leida sama teavet), saavad mõlemad lehed olla sihitud samale lehele.

Kuid mõnikord peate otsingutulemusi analüüsima, et näha, kui palju need kõikuvad. Mul on eraldi lehed jaoks WordPressi SEO teenused, WordPress SEO nõustamine, ja WordPressi SEO ekspert. Need tähendavad peaaegu kõike täpselt sama asja, kuid otsingutulemused on väga erinevad … nii et lõin igale lehele ja olen kõigi nende seas kahel kohal. Tegin omaga sama Genesis WooCommerce teemad postitus, mis on suunatud ka „Genesise e-kaubanduse teemadele”, sest kui ma mõlemat märksõna Google’isse otsisin, olid otsingutulemid peaaegu identsed.

3.8. Mitme märksõna sihtimine

Kõik, mida peate tegema, on uurida oma peamise märksõna sünonüümi, seejärel kaasata need mõlemad oma lehe pealkirja, SEO pealkirja ja metakirjeldusse. See on FAR-i järgi kõige olulisem osa, kuid võite ka oma sekundaarset märksõna 1-2 korda oma sisule piserdada. Te ei pea MITTE kõiki märksõnu (täpsed vasted) kaasama, vastasel juhul näeb teie pealkiri rämpsuks. Pealkirja meisterdamine, mis kõlab hästi ja sisaldab osalised vasted on tee minna.

Samm 1: Uurige oma peamist märksõna …

Teisesed märksõnad

2. samm: Uurige oma teisest märksõna …

Teisese fookuse märksõna

3. samm: Kirjutage pealkiri, mis sisaldab mõlemat ja kõlab endiselt kenasti …

Pealkiri

4. samm: Asetus mõlema märksõna jaoks …

fookus-märksõna-1

fookus-märksõna-2

Sama strateegiat saate kasutada oma metakirjelduses ja (säästlikult) sisukorras.

4. Märksõnade võistlus

Märksõna on konkurentsivõimelisem, kui:

 • See on lai
 • Parimatel tulemustel on tugev sisu
 • Parimate tulemuste korral on MozBar kõrge DA / PA-ga
 • Parimad tulemused on asustatud ametiasutuste veebisaitidega
 • Näete palju Google AdWordsi reklaame
 • Otsingutulemusi on palju (33,8 miljonit on liiga palju)
 • Olete sihitanud laia fraasi suures linnas (nt Chicago Web Design)
4.1. Analüüsige Google’i otsingutulemusi

Teie märksõna Google’i otsimine ja otsingutulemuste analüüsimine on kohustuslik. Te ei soovi kogu selle aja kulutada sisu loomiseks märksõnale, mille jaoks te kunagi ei kuulu. Kui Google’i märksõna ja näete allpool olevaid indikaatoreid, võiksite valida mõne muu märksõna (vihje: täpsustage).

Märksõna võistlus

4.2. Mozbar

MozBari Chrome’i laiendus võimaldab teil Google’ile suvalist märksõna vaadata ja vaadata DA-d (domeeniasutus) ja PA (lehe autoriteet) iga otsingutulemiga. Mida suuremad numbrid, seda konkurentsivõimelisem on märksõna. Kasutage Mozi Explorer oma veebisaidi domeenivolituse tundmaõppimiseks ja oma levila piires konkureerimiseks (vt allolevat tabelit). Oma domeenivalitsuse ülesehitamisel (luues vinge sisu ja linke) saate hakata sihtima rohkem konkurentsivõimelisi märksõnu, millel on igakuised otsingud suuremates tööriistades nagu Märksõnade uurija. Uued madala DA-ga veebisaidid peaksid olema suunatud väga konkreetsetele, madala konkurentsiga fraasidele ja madala igakuise otsinguga.

MozBari märksõnavõistlus

4.3. Mitu kuus otsitakse?

Mida kõrgem on teie domeeni autoriteet, seda rohkem teie märksõnadega otsinguid saab teha. Hallake oma veebisaiti läbi Mozi Link Explorer (või kasutage ükskõik millist domeeniasutuse kontrollija) enda teada saada.

Domeeni amet

Kasutage seda diagrammi alates Orbit Media. Peamiselt sihin 3-sõnalisi fraase, kuid kulutasin palju aega sisule. Mida konkurentsivõimelisem märksõna, seda rohkem aega peaksite sisule kulutama.

Märksõna uurimise otsetee

5. Sisu optimeerimine

Ärge unustage lisage sisukord pikkadesse postitustesse! Siin on veel mõned näpunäited …

5.1. Täiuslikult optimeeritud lehed (näited)

Backlinko oma lehel SEO infograafik on parim, mida ma seni näinud olen (sellel postitusel on üle 19 000 aktsia). Lõpetage roheliste tulede pärast nii palju muretsemine, minge marsruudile „tekst ja fotod” ja hakake midagi teistmoodi tegema. Super detailne sisu, videod ja / või infograafika. Tehke üks!

lehel-seo

Moz’s lehel järjestamise tegurid on ka kindlad…

Lehel SEO

5.2. Sisu terviklikkus

Sisu terviklikkus on idee, mis sisu peaks vastama kasutaja päringu kõigile aspektidele. Seetõttu on SEO-s pikkuseks tugevus (küsimussõnade nägemiseks kasutage vastust avalikkusele).

5.3. Eesmärk 3000+ sõna

Olen selle WordPressi SEO õpetuse veetnud mitu nädalat, kuid tõenäoliselt saab see päevas vähemalt 100 vaatamist (enamik mu pikki artikleid). Mida konkurentsivõimelisem märksõna, seda rohkem sisu teil peaks olema. Võiksite kasutada vähese konkurentsiga märksõnade jaoks 1000 sõna, kuid konkureerivate fraaside jaoks on tavaliselt vaja rohkem kui 3000 sõna (märksõnad, millel on rohkem igakuiseid otsinguid ja mis konkureerivad MozBar). Ma ei ütle, et lisate lihtsalt hunniku teksti … tuleks arvestada kena graafika, sisukorra, videotega lehtede ja blogipostituste kujundamisega ….

WordPress Word Count

Peamiste teemade ümber postituste lisamine on põhjus, miks minu sait külastas 500–2 500 kasutajat päevas.

5.4. Nurgakivi sisu

See on teie veebisaidi kõige kasulikum sisu. Minu jaoks on need minu õpetused Yoastist, kiiruse optimeerimisest, Google’i otsingukonsoolist jms. Ainult 20 minu 100-st ja enamast õppematerjalist genereerib umbes 80% minu liiklusest. Samuti saavad nad minust enamiku oma klientide, linkide, tellijate ja sidusettevõtte müügi kaudu. Panin need esi- ja keskosad oma kodulehele, navigatsioonimenüüsse, külgribale ja pärast sisenemist vidinale.

WordPressi SEO seeria

Panustan nendesse õpetustesse KÕIGILT oma suure liiklusega. Need on palju kasulikumad kui minu igavad WordPress SEO nõustamine lehte (keegi ei hakka sellele lingima). Peate õppima, millist sisu teie vaatajaskond leiaks kõige kasulikumalt ja mida selle sisu loomisel tegelikult kasutada saaks.

Google Analyticsi statistika

5.5. Katkendite tähemärgipiirangud
 • SEO pealkiri: ideaaljuhul 50–55 tähemärki
 • Meta kirjeldus: ideaalis 145-155 tähemärki

Yoast ütleb teile, kas need on liiga lühikesed või pikad …

Pärmi tähemärkide arv

Nii saab ka HTML-i täiustused Google’i otsingukonsooli jaotis …

HTML-i täiustused

Google kasutab pikemaid metakirjeldusi (mõnikord)
Google hakkas mõnes otsingutulemustes näitama pikemaid metakirjeldusi. Need on mille on valinud Google (neid ei tõmmata Yoastist) ja need võetakse tavaliselt lehe tegelikust sisust. Teie metakirjeldused peaksid ikkagi järgima Yoasti pikkuse mõõturit, juhuks kui Google otsustab kasutada tavalist tähemärki, ja jätma pikema versiooni tõmmata Google’ile – kui nad valivad.

Pikemad metakirjeldused

Selles piiksuma Danny Sullivan Google’ist ütleb, et …

onger-meta-kirjeldused-Google

5.6. Rikkalikud katkendid

Rikkalikud lõigud lisavad lõikudele lisateavet ja võivad suurendada CTR-i …

Struktureeritud andmeülevaate tähed

Juhised

 • Kirjutage arvustusi, retsepte või muud sisutüübid kus saab kasutada rikkalikke katkendeid
 • Valige rikkalike lõikude pistikprogramm (nt. Kõik ühes skeem või WP ülevaade)
 • Süsteem All In One on tasuta, kuid sellel on minimaalsed kohandamisvõimalused ja see näeb välja igav
 • WP Review näeb välja palju parem, sellel on mitu eelsoodustatud malli, seda hooldab ja värskendab MyThemeShop sageli, see toetab 14 andmetüüpi ja on see, mida ma kasutan
 • Kasutage pistikprogrammi sisu märgistamiseks ja selle testimiseks Google’i struktureeritud andmete tööriist
 • Kasuta minu õpetust saidil rikaste lõikude lisamine WordPressile täielike juhiste saamiseks
5.7. Esiletoodud katkendid

Esiletõstetud katkendid on siis, kui Google näitab teie sisu osasid kõige paremas tulemuses. Google tõmbab selle igalt 1. lehe tulemuselt, mis teeb suurepärase töö küsimustele lühidalt vastamine lõikude, loetelude ja tabelite kujul (3 tüüpi esiletõstetud fragmente).

Panustan selle juurde märksõna (SiteGround vs. Bluehost) kena graafilise kujunduse kirjutamisse, viidates kvaliteedi- / erapooletutele viidetele, mida Google peab faktid (kuidas Bluehost kuulub EIG, Facebooki küsitlused, WordPressi soovitatud hostimisleht) ja pidades seda faktipõhiseks.

Esiletoodud katkendid

Kuidas saada Google’ilt autasustatud katkendid

 • Sihtige märksõna, kus inimesed soovivad lühikest vastust
 • Moz märksõnade uurija on filter, mis aitab leida küsimussõnu
 • Määrake, kas vastus peaks olema punkt, loetelu või tabel
 • Sihtige märksõnu, millel on juba esile toodud koodilõik, kuid mis teevad kehva tööd
 • Looge faktipõhist sisu kvaliteetsete viidetega (lingid, graafika jne)
 • Kui sihite vastusevälja, sihtige oma märksõna täpse vastega
 • Veenduge, et olete märksõna esimesel lehel, kui mitte, siis parandage sisu
 • Lõpuks otsustab Google, kas nad näitavad teie tulemust või üldse mingit tulemust
5.8. Pealkirjade meisterdamine

Pealkirjad – postituste pealkirjad on tavaliselt pikemad kui lehekülgedel. Minu postituse pealkirjad lähevad tavaliselt umbes nii: Ideaalsed WP raketi seaded koos Cloudflare + StackPath juhistega (# 1 hinnatud vahemälu plugin, uusim versioon 3.0.5.1). Minu lehed on rohkem sellised: WordPress SEO Consulting. Enamikul minu lehtedel on teenuse kirjeldamiseks täpne märksõna vaste, samal ajal kui minu postitustes kirjeldatakse ka õpetuses sisalduvat (ja sageli hõlmab kuupäev 2018. aastat kuupäevade märksõnade sihtimiseks). See ahvatleb inimesi lugema ja võib põhjustada madalamaid põrkemäärasid.

Lehe pealkiri: WordPress SEO Consulting – lühike
Postituse pealkiri: Ideaalsed WP raketi seaded koos Cloudflare + StackPath juhistega (nr 1 vahemälu plugin, uusim versioon 3.0.5.1) – pikk

5.9. SEO jaotiste meisterdamine

Mõni inimene proovib Yoastis rohelist tuld nii raske saada, kui lisab märksõna, unustavad unustada kirjutada toreda pealkirja, mis paneb inimesi nende linki klõpsama. Siin on mõned pealkirjade näited.

6. pealkiri

3. pealkiri

4. pealkiri

5. pealkiri

2. pealkiri

SEO jaotised – postitage SEO pealkirjad on tavaliselt teie pikema pealkirja lühendatud versioon: Ideaalsed WP raketi seaded koos Cloudflare + StackPath CDN (2018). Lehed on tavaliselt teie lühikese pealkirja pikem versioon: WordPressi SEO konsultant / Yoast Expert – Tom Dupuis. Lisasin “Yoast Experti”, kuna tean, et enamik WordPressi SEO konsultatsioone otsivaid inimesi vajab Yoastiga abi. Märksõna ja perenime lisamise asemel (broneerimine), pange ennast pisut silma paistma – öelge neile, MIKS olete teistsugune kui kõik teised Google’is.

Lehe SEO pealkiri: WordPressi SEO konsultant / Yoast Expert – Tom Dupuis – minu pealkirja “WordPress SEO Consulting” laiendatud versioon
Postitage SEO pealkiri (lühendatud): Ideaalsed WP raketi seaded koos Cloudflare + MaxCDN-ga (V. 3.0.5.1) – Minu pealkirja “Ideaalsed WP raketi sätted Cloudflare’i + StackPathi juhistega” lühike versioon (nr 1 vahemälu plugin, uusim versioon 3.0.5.1) “

5.10. Metakirjelduste meisterdamine

Jah, siin peaksite kasutama oma tähelepanu märksõna (või selle varianti). Kuid meta kirjelduse peamine eesmärk on sisu kokkuvõte ja öelda inimestele, MIKS nad peaksid teie tulemusele klõpsama. Minu Pärmi seadete õpetus metakirjeldus ütleb inimestele, et lisan oma eelkonfigureeritud Yoasti sätete zip-faili. Sellised väikesed asjad võivad teie klikkimise määra hõlpsalt suurendada.

Meta kirjeldus

5.11. Sotsiaalse pildi optimeerimine

Vaata jaotis 2.11 oma sisuvormingu korrektseks muutmiseks, kui seda jagatakse Facebookis / Twitteris.

5.12. Pange märksõna paar korda sisu sisse

Märksõna tihedusel pole vahet (tegelikult võite ka saada karistatud märksõna topimise eest), kuid peaksite seda paar korda sisus kasutama, kõige olulisem on paar esimest lauset. Pärm teeb sellega palju märksõna tihedus kuid ma ei ole sellega nõus, see põhjustab sageli rämpsposti sisu.

See ei pea olema teie keskendunud märksõna täielik 100% täpne vaste, kuid see peaks olema lähedal ja lugema loomulikult. Yoast tuvastab visuaalsetes redigeerijates (mitte lehtede koostajates) ainult täpsed märksõna vasted. Niikaua kui mainite seda (või variatsiooni), võite ignoreerida märksõna tiheduse soovitust Yoastis. Ja kui lisate pildi postituse ülaossa, loeb Yoast seda esimeseks lõiguks – seega pole teie „esimese lõigu märksõna“ (Yoasti soovitus) kasutamine mõnikord võimalik. Ärge seda üle mõelge … seda teemat kirjutades mainite tavaliselt bitti märksõna sisu loomulikult teie sisus / piltides. Seda soovib Google.

Yoast FOcus märksõna tihedus

Keskenduge märksõna esimeses lõigus

5.13. Vältige märksõnade polstrit

Miks ei tohiks roheliste tulede pärast kinnisidee olla …

 • Google karistab märksõna täidis
 • Yoast tuvastab ainult teie fookuse märksõna TÄPSED vasted
 • Kui kasutate osalisi vasteid (sünonüüme), siis Yoast seda ei tuvasta
 • Liiga palju täpseid märksõna vasteid muudab teie sisu rämpsuks
 • Osalisi vasteid / sünonüüme soovitatakse ja need kõlavad sageli loomulikumalt
 • Pealkirjad peaksid inimesi lugema meelitama, mitte ainult sisaldama teie tähelepanu märksõna
 • Sisu optimeerimine on midagi enamat kui märksõna kasutamine, mida Yoast enamasti soovitab

Mida peaks ütlema Yoasti SEO analüüs:

HOIATUS: märksõnade sisestamine oma sisusse / lõikudesse muudab need rämpsuks! Kas olete mõelnud CTR-i suurendamiseks SEO pealkirja + metakirjelduse kirjutamist? Kõik Google’i tulemused kasutavad märksõna – miks keegi klõpsaks teie lingil? Jah, sa peaksid kasutama oma märksõna lehe pealkirjas, SEO pealkirjas ja metakirjelduses … kuid ärge sisestage märksõnu lihtsalt selleks, et Yoast saaks rohelist tuld. Unustage märksõnade tihedus ja alamrubriikide märksõnad … hakake mõtlema sisukorra lisamisele pikematele postitustele, videotele, infograafikale, rikkalikele katkenditele, ühiskondlikult jagatavatele piltidele ja õhukese sisu loomine muuta see paremaks (üksikasjalikumaks) kui kõik teised.

5.14. Permalinkid

Mõned märkused püsilinkide kohta (URLid / nälkjad) …

5.14.1. Lühendage Permalinks

Permalinkide lühendamine rõhutab märksõnu otsingumootoritele …

Lühendatud Permalinkid

5.14.2. Ärge eemaldage alati stoppsõnu

Lõpetage sõnad on lühikesed kirjeldamata sõnad, mida Yoast soovitab alalistelt linkidelt eemaldada, et teie tähelepanu märksõnale suuremat rõhku panna. Kuigi see on tavaliselt hea, võib see muuta teie püsilinke ka väga imelikeks (vt allpool). Kui inimesed saavad vaadata teie püsilinki ja teada, millest see artikkel räägib, eemaldage need. Aga kui see paneb neid naljakaks lugema, siis ära tee seda.

Pärm-stopp-sõnad

Miks ei peaks alati peatussõnu eemaldama …

Pärm-stop-sõnad-näited

5.14.3. Permalinkide muutmise aeg

Permalinkide muutmine on OK.

 • Olete lülitumas SSL-i (HTTPS)
 • Olete lülitanud mitte-WWW-le
 • Sõna „kategooria” on postituse URL-ides
 • Kasutate püsilinki struktuuri? P = 123
 • Yoasti vana versioon eemaldas kõik teie peatussõnad
 • Püsilink ei kirjelda lehe sisu / märksõna
 • Kirjutate sisu ümber, et sihtida täiesti teist märksõna
 • Leht / postitus pole hästi sisse seatud (sellel on vähe liiklust / linke / jagamisi)

Parim on kinnitada püsilinke kõik korraga, mitte neid mitu korda muuta. Kui vahetate niikuinii SSL-i, võite samamoodi lülituda ka muudele kui WWW-dele, eemaldada blogi URL-idest kategooria „kategooria” ja parandada püsilinkidega lehti / postitusi, mis ei kirjelda selle sisu / märksõna. Seadistage kindlasti õiged ümbersuunamised ja andke Google’ile aega oma saidi uuesti arvutamiseks ja otsingutulemustes uute püsilinkide värskendamiseks. Võite näha paremusjärjestuse langust – mis on tavaliselt ajutine.

5.14.4. Kasutage alamlingi struktuuri „Postituse nimi”

Postituse nime püsilinkide struktuur (www.yourwebsite.com/postinimi/) on üldiselt parim valik. Selle leiate WordPressist menüüst Seaded → Permalinkid. See on lühike ja laseb teie postituse pealkirjal olla oma püsilinkide ees (mis sisaldab teie märksõna). Võite kaaluda kohandatud struktuuri kategooriasse /% category% /% postname% /, mis liigitab teie postitused oma ajaveebikategooriate alla. Mõlemad on head, kui teil pole erineva struktuuri kasutamiseks põhjust.

Postituse nime püsilinkide seaded

5.15. Kujutise SEO

Pea meeles optimeerige pilte kiiruse saavutamiseks jaotises 6.7.

5.15.1. Pildifaili nimi

Enne nende WordPressi üleslaadimist sildistage pildid siltidega seega kirjeldab faili nimi pilti. Kui olete need juba kirjeldamatute failinimedega (DSC12345) üles laadinud, laadige need uuesti. ÄRGE pange märksõnu failinimedesse ega alt-teksti (kasutage seda ainult siis, kui see kirjeldab pilti tegelikult) ja ignoreerige seda Yoasti soovitust, kui mull on punane. Kirjeldage lihtsalt pilti.

Pildifaili nimi

5.15.2. Pilt alt tekst

Alt-tekst peaks olema sama kui faili nimi. WordPressi altteksti automaatseks täitmiseks kasutage pistikprogrammi nagu Automaatsed pildi atribuudid failinimest hulgivärskendusega.

Alternatiivne tekst

5.16. Lingid

Selles jaotises käsitletakse sisemisi linke, väliseid linke, linkide pealkirju, siduslinke ja purustatud linkide parandamist. See puudutab ka lingid – tavaliselt omandatakse need silmapaistva sisu loomisel.

5.16.1. Sisemised lingid

Siselingid on loomulik viis oma sisulinkide loomiseks, aidates samal ajal inimestel konkreetse teema kohta teavet leida. Kui soovitan WP Rocketit selles juhendis konfigureerida, osutan iga ekraanipildi kleepimise asemel oma WP Rocketi õpetusele, mis oleks dubleeriv sisu.

Saidilingide juhtimine – mida rohkem on linke lehele, seda tõenäolisemalt see lehel kuvatakse saidilingid Google’i otsingutulemite jaotis. Sisesed lingid on peamine viis nende kontrollimiseks.

Saidilingid

Ärge kasutage sisemise linkimise pistikprogramme – ükski algoritm ei tee paremat tööd kui linkide käsitsi sisestamine, mis kehtib ka “seotud postituste” pistikprogrammide kohta. Lisaks võivad need pistikprogrammid teie saiti aeglustada.

5.16.2. Välised lingid

Välised lingid on nagu allikate tsiteerimine Google’ile. Need peaksid olema usaldusväärsetelt veebisaitidelt, kuid peaksid ka lisainfot konkreetsete teemade kohta. Vältige linkimist üldistele veebisaitidele, näiteks Wikipediale, ja linkige selle asemel oma niši sisule. Kasutage igal lehel mõnda, kuna Google kasutab teie lingitud sisu teie enda sisu asjakohasussignaalina ja täiustab selle SEO-d.

5.16.3 Ankru tekst

Ankru tekst on tekst, mida kasutatakse teie lingi nimetamiseks. Moz soovitab kasutada lühikest, kirjeldavat ja võtmesõnata rasket ankurteksti, samas kui Vikipeedia kasutab kogu täpse vastega ankurteksti (mis mõnede arvates aitab selle lehe paremusjärjestust selle märksõna jaoks paremaks muuta). Ma järgin Mozi strateegiat, kuna täpsed vasted võivad tunduda rämpsud ja võib öelda, et Google proovite paremusjärjestusega manipuleerida.

Ankru teksti näide

5.16.4 Lingi pealkirjad

Kas soovite vähendada põrkemäärasid? Kasutage linkide pealkirju, et aidata inimestel õppida, mida nad klõpsavad.

Lingi pealkirjad

Kui lisate linki, lisage ka pealkiri …

WordPressi lingi pealkirjad

5.16.5 Sidusettevõtte lingid

Teenin elatist sidusettevõtte turunduse kaudu ja teen paar nippi varrukast üles …

SiteGround-Affiliate-Sales

Näpunäited:

 • Ärge kasutage ühel lehel palju siduslinke
 • Lisage rel = ”nofollow” kõigile oma sidusettevõtete linkidele
 • Ärge alati kõigepealt loetlege kõige kallimaid / sidusettevõtteid
 • Looge müüdavate toodete jaoks sihtlehti ja linkige nende asemel nende toodetega
 • Klõpsake sidusettevõtete linke või kasutage sidusettevõtte linkide kohandajat, kui see on saadaval (siteGround.com/go/managed-wordpress-hosting näeb palju parem välja kui onlinemediamasters.com/go/managed-wordpress-hosting)
 • Karistuste vältimiseks lisage oma sisule väärtus TON (sidusettevõtte saidid on altid)

ps. kui teil on WordPressi valdkond, vaadake minu nimekirja sidusprogrammid WordPressi jaoks.

5.16.6 Katkised lingid

Dr Link Check skannib tasuta kuni 7500 linki kuus. Vältige Broken Link Checker plugin mis teeb küll head tööd, kuid skannimised tarbivad protsessorit ja paljud hostimisettevõtted on selle keelanud.

Dr-Link-Check

4.15.7. Lingid

Ainus kord, kui ma palkasin linkiehitaja (kelle saidil upwork.com oli täiuslik 5 tärni ülevaade), sain Google’i trahvi. See purustas mu veebisaidi liikluse / rahanduse. Sain karistuse tühistada, läbides mõlemad individuaalne link minu saidile, paludes veebimeistritel eemaldada minu vabakutselise loodud lingid ja saates a uuesti läbivaatamise taotlemine Google’ile. Töötasin väsimatult ka oma sisu parendamise nimel. Alles üks aasta hiljem karistus lõplikult kaotati.

Õppetund: ärge palgake linkiehitajat. Laenutage infograafiline disainer.

Backlinko linkide ehitamise juhend loetleb „visuaalse vara” numbri nr 1 all, viidates konkreetselt infograafikale, põhjalikele juhenditele ja teie saidi asjadele, mida inimesed soovivad linkida. Ta sai 19 000+ aktsiat lehel SEO juhend… Mis sai alguse magusast infograafikast. Ära raiska oma aega lingiskeemid või pöördudes inimeste poole, kellega te ei tunne linki küsida … töötage sisu kallal, astuge sellest kõrgemal ja inimesed leiavad teid üles ning nad loovad teile lingi. Sisu yo, sisu!

5.17. Klikkimise määrad

Kaanen juhendis kõike, mida on vaja klikkimise määra suurendamiseks, kuid see on meeldetuletus nende olulisuse kohta. Neid saab mõõta Google’i otsingukonsooli otsinguanalüüsis.

Klikkimise määrad

5.18. Videod + infograafika

Kas oskate öelda, kui palju aega mul on ekraanipiltidel kulunud? Päevad ilmselt. Saate seda teha nii videote kui ka infograafikana. Valige üks või kaks. Kuid teil on vaja ühte neist – mitte ainult kirjutatud teksti.

5.19. Alla 1 kategooria failipostitused

Sisu dubleerimise vältimiseks sildistage postitused 1 kategooria alla.

WordPressi kategooriate sildid

Kui plaanite kategoorialehti indekseerida (Yoasti vahekaardil Taksonoomiad), peaksite need kategoorialehed kujundama nii, et need näeksid kenad välja! Pange sellele pealkiri, kategooria kirjeldus, kujundage külgriba ja kirjutage kohandatud SEO pealkiri + metakirjeldus koos selle kategooria märksõnaga. Sellel on paremad võimalused paremusjärjestuseks.

5.20. Ärge siltidega üle pingutage

Need on tavaliselt postituses käsitletud põhiteemad.

WordPressi kategooriate sildid

6. Kiiruse optimeerimine

Kas soovite 100% GTmetrixi hindeid? See jaotis näitab teile, kuidas ma seda tegin.

6.1. GTmetrix vs Pingdom vs PageSpeed ​​Insights

Laadimisaeg on peamine mõõdik, mida peaksite mõõtma, mille hinded on väga korrelatsioonis. Neid täiustatakse kiirussoovituste fikseerimisega (GTmetrix on minu lemmikvahend selleks).

GTmetrix – vaadake vahekaardil „Waterfall”, milliseid pistikprogramme / elemente laadimine võtab kõige kauem (need ilmuvad mitu korda ka teie lehel Speed ​​/ YSlow aruandes), optimeerimata pildid, CDN-kontroll vahekaardil YSlow ja kontrollige oma TTFB-d (aeg esimese bait), mis kuvatakse vahekaardil „Ajastused“.

Pingdom – kõige täpsem tööriist laadimisaegade mõõtmiseks vastavalt WP Rockettile.

Google PageSpeed ​​Insights – mõõdud serveri reageerimise ajad mis peaks olema <200 ms. Muidugi kasutu, kuna see ei mõõda laadimisaegu (GTmetrix / Pingdomi soovitused on palju paremad), samas kui mobiili kiirust parandatakse tavaliselt koos töölaua kiirusega.

6.2. Hosting

Sõna “server” mainitakse sõna otseses mõttes 70 korda WordPressi optimeerimise juhend ja 35 korda GTmetrixis miks on minu lehe aeglane õpetus? (uudiste välk … see on omamoodi oluline). Juhtige oma sait läbi Google PageSpeed ​​Insights et näha kas lühendada serveri reageerimisaega on teie aruandes. Kui see pole all 320 ms nagu Google soovitab see tähendab tõenäoliselt, et teie server (hostimine) on aeglane.

Vähendage serveri reageerimise aega

Teine viide on see, kui teie aeg esimese baidini on vahekaardi „Ajastused” kõrgel kohal GTmetrix

GTmetrix-aeg-esimene-bait

Sama ettevõte (EIG) omab ettevõtteid Bluehost, HostGator, iPage, Site5, Unified Layer ja enam 60 erinevat hosting firmat. Nad on tuntud kulude kärpimise eest, kuna nad pakivad samasse serverisse liiga palju inimesi (rõhutades seda) ja teil on selle pärast jube ülevaateid. Paljudel EIG-i hallatavatel veebisaitidel on pikk reageerimise aeg ja ma väldiksin nende ettevõtete kasutamist iga hinna eest.

EIG-kaubamärkide loend

ma kasutan SiteGround ja on 200 ms reageerimisajad 100% GTmetrix skooriga ja .4 s Pingdomi laadimisajad. Tehke hostimiskontroll, viige läbi oma testid või klõpsake minu kiire laadimise lehti. Neid hinnati 26 Facebooki küsitluses # 1 hostiks ja nad on maailmad paremad kui EIG (Sinine vaim, HostGator), Godaddy, ja muud hostid, kes koondavad samasse serverisse liiga palju inimesi. On olnud palju inimesi WHO rännanud ja postitatud tulemused peal Facebook ja Twitter. Tweet pärast piiksuma, postitada pärast postitada, küsitlus pärast küsitlus pärast küsitlus, kiirem hostimine parandama aeglased reageerimisajad. Nad on soovitab WordPress, teha vaba ränne, ja ma kasutan nende pooleldi pühendatud kava.

2019. aasta küsitluse hostimine

2017-WordPress-Hosting-FB-küsitlus

Elemendi majutamise soovitused

Juuli 2019 majutamissoovitus

WordPress-Host-Poll-august-2018

Jagatud-majutamine-küsitlus-2017

2019-hostimine-küsitlus

Go-To-Hosting-ettevõte

WordPress-hostimine-küsitlus-2017

Hallatud-majutamine-küsitlus

WooCommerce-Hosting-FB-küsitlus

2016-Veebimajutus-küsitlus

Parima WordPress-hostingu pakkuja-küsitlus

Parim veebimajutus-2019-küsitlus

WP sõbraliku veebimajutusküsitlus

2016-WordPress-Hosting-FB-küsitlus

Elementori lemmikmajutus

2018. aasta majutamissoovitused

WordPress Hosting Poll september 2018.png

Hallatud-WordPress-Hosting-Küsitlus-2017

2019-Hosts-Poll-1

Hostimine-küsitlus kiiruse jaoks

WordPress-hostimine-küsitlus-juuni-1

SiteGround-soovitus

2014-Haldaja-WordPress-Hosting-FB-küsitlus

Parima veebimajutuse pakkuja-küsitlus

Vastuvõtt-küsitlus-veebruar 2019

Hostimine-soovitused-küsitlus

Bluehost vs SiteGround

WordPressi veebimajutaja küsitlus

Mida teised inimesed ütlevad …

WordPress-hosting-küsimus

Inimesed, kes rändasid …

Üleminek saidile SiteGround

Saidi maapealse laadimise aja migratsioon

Bluehost to SiteGround GTmetrix

HostGator saidile SiteGround

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

100 täiuslikku tulemust saidil

SiteGround Genesis

SiteGround'i edastatud kiirus

SiteGround GTmetrix aruanne

Lühendatud saidiaegadega laadimisajad

Uued SiteGround reageerimise ajad

HostGator saidi maapealsele migratsioonile

SiteGround reageerimise ajad Joomlas

Lülitatud saidi maapealsele hostimisele

SiteGround Rocket Kujutage ette Combo

Joomla GTmetrix saidil SiteGround

SiteGround PageSpeed ​​Insights

SiteGround Joomlas

SiteGround lühendatud laadimisajad

SiteGround kiire hostimine

Uued Pingdomi tulemused saidil SiteGround

Uus saidipõhine reageerimise aeg

Saidi maapealse reageerimise aja parandamine

Neil on 3 plaanid

SiteGround-hostimine

Olen nende peal poolenisti pühendatud GoGeek-kava ja siin on minu Pingdomi raport

2019-Pingdom-aruanne

Minu GTmetrixi aruanne …

2019-GTmetrix-aruanne

Kõrgemad plaanid sisaldavad enamat serveriressursid (serverite arv on WordPressi optimeerimise juhendis tegur nr 1). Näete a täielik võrdlustabel nende plaanist StartUp vs. GrowBig vs. GoGeek, kuid GrowBig annab teile umbes 2x serveriressursse kui StartUp ja GoGeek on pooleldi pühendatud hostimine mis annab teile veelgi rohkem serveriressursse. GrowBig + GoGeek on eelistatud toega ja saate majutada piiramatuid saite. Pilvemajutus on üsna suur hüpe 80 dollaril aastas, kuid kaasas 2 CPU-ga + 4 GB muutmälu ja on isegi kiirem kui GoGeekil.

Seda näete lehel funktsioonide leht

Saidi maa-server-ressursid-diagramm

Nende kiirustehnoloogia on peamine põhjus, miks inimesed neid valivad (NGINX-serverid, tahkismäluseadmed, HTTP / 2, PHP7, HHVM ja 1-klõpsu Cloudflare aktiveerimine cPanelis võimalusega kasutada agressiivset vahemällu salvestamist, minimeerida ja Raudtee). Kombineerige SiteGround + Cloudflare + WP Rocket ja ma maksan teile sõna otseses mõttes 50 USD, kui teie hinded / laadimisaeg ei parane. Nende uptime tehnoloogia on sama hea ja mul on 100% uptimes aastal Uptime Robot. Samuti saate WordPressiga seotud tuge, mis vastab piletitele umbes 10 minutit keskmiselt, automaatne igapäevane varundamine, tasuta Krüptime SSL-i e-kaubanduse jaoks ja muuks WordPressi funktsioonid. SiteGround migreerib KÕIK teie veebisaidid / e-posti tasuta kui olete cPanelis, ja 1 veebisait, kui mitte cPanelis.

Minu jaoks peaaegu 5 aastat …

SiteGround-hostimine

Sidusettevõttest loobumine – kui registreerute saidil SiteGround minu sidusettevõte link Annetan teile hea kulla, ilma et oleksite kulutatud. Igal aastal annetada 3 000 dollarit GoFundMe kampaaniate jaoks (2018 oli näljaste toitmine Denveris, 2017 oli Punase Risti orkaan Harvey). Teie toetus aitab ja ma hindan seda siiralt. Püüan muuta oma arvustusi erapooletuks ja toetada tõendid kujul Facebooki küsitlused, säutsud, ja tõelised vestlused. Kui te ei soovi seda kasutada, tehke järgmist mitte-sidusettevõtete link saidile SiteGround. Mõlemal juhul usun tõesti, et nad on täheline WordPressi host ja teie sait töötab kiiremini / sujuvamalt … tehke oma uurimistööd Facebooki gruppides + Twitter ja te leiate kõige rohkem inimesi öelda sama.

6.3. Kerged kujundused (StudioPress)

StudioPressi teemad on kerged (laadivad ülikiiresti) ja neid soovitavad Yoast, Matt Cutts (Google) ja isegi Matt Mullenweg. Kergetel teemadel on minimaalne sisseehitatud funktsionaalsus, mille tulemuseks on vähem tarbetu paisumine, selle asemel loodetakse pistikprogrammid ainult vajalike funktsioonide lisamiseks. Divi ja ThemeForesti teemadel on sageli nii palju sisseehitatud funktsioone, mis võivad teie laadimisajad tappa. Seal on palju kergeid teemasid, kuid StudioPress on kindlasti üks kõrgelt hinnatud teemakauplusi. Ma kasutan nende Outreach Pro teema.

StudioPressi teemad

6.4. Kerged pistikprogrammid (loend)

VarundamineUpdraftPlus.

LiuguridÜksinda, LayerSlider, või Meteoriidiliugurid.

PortfellEnvira galerii, FooGalleri, või Võrk.

Sotsiaalne jagamineSassy sotsiaalne jagamine või DVK sotsiaalne jagamine.

Analytics – Google Analyticsit ja otsingukonsooli peaks olema palju, või Klõps.

LeheehitajadMotoPressi loodud WordPressi lehe ehitaja, kuid ükski lehekoostja ei tööta kiiremini kui emakeelena loodud WordPressi redigeerija. Kombineeri see Paljundusaparaadi pistikprogramm ja te ei peaks lehtede koostajat (sealhulgas WordPressi teemade sisseehitatud leheehitajaid) vajama. Kui teie meeskond absoluutselt ei keeldu õppige natuke HTML-i (lihtsaim kodeerimiskeel), vältige lehtede koostajaid.

KommentaaridDisquse tingimuslik koormus.

StudioPressi pistikprogrammid – Genesise raamistiku kerged pistikprogrammid.

6.5. Kiiruse optimeerimise pistikprogrammid (loend)

Need kõik on kõrgeima reitinguga, kuid vältige kahe pistikprogrammi installimist, kui neil on dubleeriv funktsioon.

6.6. Kõrge CPU pistikprogrammid (loend)

* Tavaliste süüdlaste hulka kuuluvad seotud postitused, statistika, saidiplaan, vestlus, kalender, lehtede koostajad ja pistikprogrammid, mis teostavad käimasolevat skannimist / protsessi või näitavad GTmetrixis kõrget CPU-d.

6.7. Kujutise optimeerimine

Kujutiste optimeerimiseks on tegelikult 20 viisi – kes teadis? Kuid kui me võtame kiirust, on need kolm parimat GTmetrix. Pidage ainult meeles, et GTmetrix näitab a jaoks ainult optimeerimata pilte üks leht nii et kõige parem on alustada piltidelt, mis ilmuvad mitmel lehel (logo, külgriba, jaluse pildid), seejärel käivitage oma kõige olulisemad lehed läbi GTmetrix ja optimeerige nendel pilte.

pildi optimeerimine

Lugege minu täielikku WordPressi pildi optimeerimise õpetust, et õppida:

Kujutise optimeerimise TOC

Esitage skaleeritud pilte – suurte piltide suuruse muutmine GTmetrixis näidatud mõõtmeteks. Mõnikord näitab GTmetrix valesid mõõtmeid. Sel juhul võite teha pildi ekraanipildi 100% suumimisel ja mõõta laiust + kõrgust programmis nagu GIMP (minu kasutatav pilditöötlustööriist).

Esitage skaleeritud pilte

Kadudeta tihendamine – see on üksus “optimeeri pilte” GTmetrixis. Kujutage ette ja Kraken on selle jaoks parimad pluginad, ma kasutan Imagify. Teistel pistikprogrammidel on vead, pilte ei tihendata või need võivad pilte rikkuda. Neil on tasuta kontode jaoks kuupiirang, kuid need on palju paremad.

 1. Registreeruge Kujutage ette
 2. Installige Kujutage pistikprogrammi
 3. Minge WP-s oma meediumiosale
 4. Kõigi oma saidil olevate piltide tihendamine hulgikaupa
 5. Kui olete ületanud 25 MB piiri, makske 1 GB andmete eest 4,99 dollarit või oodake järgmist kuud

Kujutage ette-WordPress-pildi optimeerimine

Täpsustage pildi mõõtmed – tähendab, et peate pildi HTML-is või CSS-is määrama laiuse / kõrguse. Visuaalne redaktor teeb seda automaatselt, nii et see juhtub tavaliselt vidinate, CSS-i või muude teie veebisaidi käsitsi kodeeritud jaotiste korral. Lihtsalt järgige alloleval fotol olevat näidet …

Täpsustage pildi mõõtmed

6.8. Vahemälu pistikprogramm

WP Rocket sai mitmetes Facebooki küsitlustes vahemälu pistikprogrammi # 1 Kiire jõudlus (uus laps plokis) ja WP kiireim vahemälu on tavaliselt 2. ja 3. klass. SiteGroundi SG-i optimeerija on ka paremaks läinud. Ka paljud inimesed kasutavad W3 kogu vahemälu kuid teatatud on palju vigadest. Teil peaks olema installitud ainult 1 vahemälu plugin, aga kui kasutate tasuta pistikprogrammi, peaksite katsetama mitut vahemälu pistikprogrammi, et näha, milline neist annab parima laadimisaja.

Kirjutasin õpetused kõigile 5-le …

2016. aasta parima vahemälu pistikprogrammi küsitlus

2019. aasta vahemälu pistikprogrammi küsitlus

Kiire vs WP rakett

2016. aasta vahemälu pistikprogrammi küsitlus

Parimate vahemälu pluginate 2018 küsitlus

wp rakett vs w3 totla vahemälu

6.9. Pilv

Pilv on lihtne (ja tasuta) viis kiiruse parandamiseks nende abil CDN ja kaitsta oma veebisaiti, kasutades nende interneti turvalisus. See sõltub teie hostist, kuid paljud teist saavad lubada CloudPlare’i oma cPanelis (allolev ekraanipilt on mõeldud rakendusele SiteGround). WP Rocket, WP Fasetst Cache ja W3 Total Cache integreeruvad Cloudflare’iga, kui eelistaksite selle sel viisil üles seada.

Või aktiveerige see oma cPanelis …

SiteGround Cloudflare aktiveerimine

Lülitage kindlasti sisse agressiivne vahemälu, minimeerige ja Raudtee veelgi kiiremate laadimisaegade jaoks …

SiteGround Cloudflare'i seaded

6.10. CDN

Cloudflare keskendub rohkem hostimisele, samal ajal kui StackPath keskendub puhtalt CDN-le (kiirus). Pilvevalgus on 200+ andmekeskust kui StackPathil on 30 andmekeskust, kuid rohkem andmekeskusi = kiirem veebisait, ja StackPathi asuvad enamasti USA-s, kus vähemalt on minu lugejaid. Cloudflare võtab HTTPS-i liikluse eest lisatasusid ja seda tasuta kavaga ei toetata. Mõlema teenuse kombineerimine andis mulle GTmetrix + Pingdomis kiireimad laadimisajad ja hinded ning praegu kasutan mõlemat. StackPath on 30-päevase tasuta prooviversiooniga 10 dollarit kuus, Cloudflare on tasuta. Minu õpetused näitavad teile, kuidas StackPathi vahemälu pistikprogrammiga häälestada, kuid pöörduksin nende poole, kui olete lõpetanud, kuna nad aitasid mul laadimisaega veelgi parandada.

StackPath-andmekeskused

6.11. Lazy Load Videos

Videod on tavaliselt lehe kõige raskem element. See lükkab nende laadimise edasi, kuni kerite alla ja näete tegelikult videot, mis peaks laadimisaegu mitme sekundi võrra vähendama (tegin seda 2 videoga postituses ja see parandas seda 6 sekundi võrra). Kui kasutate WP Rocketti, on neil võimalus see põhiseadetes lubada või võite kasutada nuppu Lazy Load for Videos plugin. Ma ei laadi pilte lazyload’iga, kuna see võib teie lugejatele tüütu olla, kui pilte pidevalt laaditakse.

WP raketi lazyload võimalus

6.12. Veebifondid

Kui näete GTmetrixis / Pingdomis fontidega seotud vigu, peaks fontide kohalik hostimine aitama neid parandada.

Google-Fonts-GTmetrix

Kuidas võõrustada kohalikke Google’i fonte

 1. Vali Google’i font
 2. Laadige font alla
 3. Teisendamine veebifondideks (kasutades Transfonter)
 4. Fontide / kaalu arv peab olema minimaalne
 5. Laadige alla konverteeritud fondifailid
 6. Laadige fontfailid üles WordPressi (ideaaljuhul kausta wp-content / uploads)
 7. Lisage CSS-ile kohandatud font
 8. Testige fonti
 9. Seadke vaikimisi font
 10. Kasutage alati fonti varu

6.13. Eemalda päringustringid

See on üksus, mida võite näha kiiruse testimise tööriistades (Pingdom, GTmetrix, PageSpeed ​​Insights). WP Rocketil on selleks ka võimalus, nii et lubage see kindlasti edasistes valikutes. Võite ka proovida Eemaldage päringstring staatiliste ressursside pistikprogrammist kuid ma olen kuulnud, et see ei toimi alati. Võite proovida ka pistikprogrammide minimeerimist ja teie üksuse skoor peaks paranema.

Eemaldage päringustringid staatilistest ressurssidest

6.14. Andmebaasi puhastamine

See kustutab rämpsfailid (prügikast ja rämpsposti kaust, postituse muudatused, mis kogunevad iga postituse värskendamisel, prügikasti kommentaarid, mööduvad, ja muu rämps. Kasutage WP Rocketi andmebaasi seadeid oma andmebaasi puhastamiseks või WP-pistikprogrammi optimeerimine mis teeb ka suurepärast tööd.

WP raketi andmebaasi seaded

6.15. Pistikprogrammi optimeerimine
 • Laiendage oma üksuse üksusi GTmetrix aruanne probleemsete pistikprogrammide otsimiseks
 • Kasutage vahekaarti GTmetrix juga, et näha pluginaid, mille laadimine võtab kõige kauem aega
 • Kustutage / desaktiveerige pluginad, mida te ei kasuta, ja kasutage kergeid pistikprogramme
 • Sisestage Google Analyticsi jälgimiskood käsitsi, ilma pistikprogrammi kasutamata
 • Asendage sotsiaalmeedia pistikprogrammid versiooniga Facebooki lehe pistikprogrammid või Vidistama vidinad
 • Deaktiveerige käimasolevad skannimised, mis põhjustab CPU suurt kasutamist (nt Wordfence’i reaalajas liikluse aruanne)
 • Kui kasutate pistikprogramme, kuna te ei tea koodi, küsige arendajalt alternatiivide kohta
6.16. Kommentaari optimeerimine

Laiska koormuse kommentaarid – kasutamine Disquse tingimuslik koormus kui kasutate Disqust.

GravataaridGravataarid aeglustage paljude kommentaaridega postitusi (käivitage kommentaaridega postitus läbi GTmetrix ja näete, et Gravatars rikub teie aruande). Teil on mõned võimalused …

 • Keela kommentaarid täielikult
 • Valige Gravatar vaikimisi väärtuseks Tühi
 • Keelake Gravatars menüüs Seaded → Arutelu
 • Kustutage kommentaarid, mis ei lisa teie postitusele väärtust
 • Valige vaikimisi Gravatar oma serveris kohandatud pildiks
 • Piirake oma Granatuuri pilte väikeste mõõtmetega (nt 32 pikslit)
 • Laadige kommentaarid dünaamiliselt, kasutades nuppu Peida pistikprogramm Kuva kommentaarid

Rämpsposti vältimineRämpspostitõrje pistikprogramm teeb suurepärast tööd ja ei kasuta captcha-d.

6.17. Keela mittevajalikud funktsioonid

Selge ja WP Keela tehke suurepärast tööd selliste funktsioonide keelamiseks nagu südamelöögi juhtimine, puldi taasesitus, tagasilükkamine, automaatsalvestused, XML-RPC, postituse korrigeerimise piiramine ja palju muud. Põhimõtteliselt puhastab see teie veebisaidi kasutamata funktsioonidest, mis võivad ilmneda teie GTmetrix / Pingdomi aruannetes.

Nõuanded WP keelamiseks

 • Keelake kõik, mida te ei kasuta
 • Rämpsposti kustutamise ajastamine on hea mõte
 • Emotikonid, Google Maps ja Gravataarid laadimine võtab kaua aega
 • Pingbacks ja trackback pole tavaliselt lisaressursse väärt
 • Pange postituste korrigeerimised väärtusele 3-5, nii et teil oleks varukoopiaid, kuid te ei vaja sadu
 • Laadimisaega saab veelgi paremaks muuta vahekaardi „Taotlus“ mitmesugused valikud

WP-Keela-taotleb

WP-Keela-sildid-sätted

WP-Keela-Administraator

/ WP-Keela-SEO.

WP-Keela-teised

Hostige Google Analytics kohapeal
WP Keela seadete paremas servas on teil võimalus sisestada oma Google Analytics UA-kood. See peaks parandama Google Analyticsi üksuse „brauseri võimenduse vahemällu salvestamine”, mida sageli näha GTmetrixis, Pingdomis ja Google PageSpeed ​​Insightsis. Kustutage kindlasti kõik muud jälgimiskoodid ja Google Analyticsi pistikprogrammid ning veenduge, et GA jälgiks endiselt kasutaja andmeid.

WP-Keela-Google-Analytics-Kohalik

Finantsvõimendus-brauser-vahemälu-Google-Analytics

6.18. AMP (kiirendatud mobiililehed)

AMP lehed muutke oma mobiililehed kiiremaks laadimiseks ja lisage mobiilitulemustele AMP-tempel …

Kiirendatud mobiililehed

Pärmi AMP

Kuidas lisada AMP lehti WordPressi

 • Installige AMP pistikprogramm (lisab tegelikud AMP lehed)
 • Installige Liim pärmi jaoks & AMP (saate disaini kohandada)
 • Lisage / amp / ükskõik millisele lehele, et näha, kuidas see välja näeb ja veenduge, et see töötab
 • Kujunduse muutmiseks ja kohandatud postitustüüpide lubamiseks minge Yoasti seadetesse → AMP
 • Näpistage oma esiletõstetud pilt kindlasti oma lehtede ülaossa (vaata Yoasti õpetust)
 • Kontrolli AMP jaotis Google Search Console’i ​​abil ja leidke ning parandage AMP-i vead
 • Lülita sisse Kiirendatud mobiilsed lingid Cloudflare’i kiiruse seadetes (vt allpool)

Cloudflare kiirendatud mobiilsed lingid

6.19. Vältige väliseid ressursse

Vältida tuleks Google Mapsit, AdSense’i, töökuulutusteenuseid või pistikprogramme, mis tõmbavad sisu mujalt. Pildid tuleks oma WordPressi juhtpaneelile üles laadida ja neid ei tohiks kopeerida / kleepida teiselt veebisaidilt teie omale asetamiseks. Väliste veebisaitide sisu tõmbamine ja nende näitamine teie saidil tapab absoluutselt hinded / laadimisajad. Kontrollige oma GTmetrix aruannet.

GTmetrix-reklaamid

7. Google’i otsingukonsool

Google’i otsingukonsool on minu saidi optimeerimisel olnud palju kasulikum kui Google Analytics. Selle saate seadistada jaotises Yoast abil. Teie andmete asustamiseks kulub mõni päev ja otsinguanalüütika kasutamiseks isegi paar kuud, kuni piisavalt andmeid kogutakse..

7.1. Ära kaasa WWW-d

Ideaalne domeeninimi pole www koos SSL-iga: https://onlinemediamasters.com/

Saate muuta oma eelistatud domeeninimi otsingukonsooli saidiseadetes. See peaks WordPressis olema sama versioon (Seaded → Üldine → WordPressi aadress + saidi aadress). Veenduge, et kõik teie saidi lingid poleks www (võite kasutada linki Parem otsing Asenda pistikprogramm), häälestage ümbersuunamised ja kontrollige uut versiooni Search Console’is, säilitades samal ajal vana.

Eelistatud domeeninimi

John Mueller Google’ist ütleb, et …

Peaksite seda siiski omamoodi nägema saidi rändena, nii et tahaksin kindlasti tutvuda migratsiooninippidega, mis meil abikeskuses on, ümbersuunamiste, kanoonikate, hreflangide, õigesti seadistamise osas veenduge, et see oleks seadistatud erinevate versioonide vahel …

… kui teete selle muudatuse ja olete endiselt veebisaidil http, siis on võib-olla mõistlik öelda, et võtame selle hetke, kus peame nagunii migratsiooni tegema, ja kolima https-i. Nii, et astume järgmise sammu juba selle asemel, et jätta järgmiseks aastaks selline läbi jooksma.

7.2. Rahvusvaheline sihtimine

Seadistamine rahvusvaheline sihtimine ütleb Google’i otsingukonsoolis Google’ile, millised riigid on teie jaoks kõige olulisemad. Ja ei, see ei välista teie veebisaidi kasutamist kõigis teistes riikides.

Rahvusvaheline Google'i otsingukonsool

7.3. Indekseerimise vead (vt punkt 2.4)

7.4. Mobiili kasutatavuse vead

mobiilne kasutatavus jaotises Google Search Console kuvatakse KÕIK teie saidil olevad mobiilivead (Google’i mobiilse testimise tööriist näitab ainult ühe lehe vigu). See, et kasutate mobiilselt reageerivat teemat, EI tähenda, et teie saidil pole mobiilivigu, kontrollige alati!

Otsingukonsool-mobiil-kasutatavus-vead

7.5. WordPressi turvalisus

Turvalisuse probleemid Google Search Console’i ​​jaotis ütleb teile, kas teie saidil on probleeme, kuid Sucuri turvakontroll on ka hea. Lisaks oma üldise „Administraatori” kasutajanime muutmisele, tugeva parooli kasutamisele ja WordPressi tuuma / teemade / pistikprogrammide värskendamise veendumisele Wordfence. Lihtsalt veenduge, et keelate reaalajas liikluse aruanded, mis kulutavad serveriressursse ja aeglustavad teie saiti. iThemesi turvalisus on ka hea, kuid kasutage ainult ühte turbe pluginat.

Sucuri turvakontroll

7.6 Search Analytics

Google’i otsingukonsooli saidid otsinguanalüütika on SEO mõõtmine parem kui Google Analytics. Kui olete otsinguanalüüsi vahekaardil, näpistage filtrid, et mõõta paremusjärjestust, CTR-i, klikke jne.

Otsige Analyticsi filtrist

Võrrelge oma SEO-d eelmise ajaperioodiga …

Kuupäevade võrdlus

Vaadake päringuid (märksõnu), mille jaoks teid hinnatakse

Google'i otsingukonsooli päringud

Vaadake konkreetsete teemadega seotud päringuid (see on SiteGroundi kohta) …

Otsige Analyticsi päringufiltrist

Parandage madala kvaliteediga sisu …

Madala jõudlusega sisu-Google-otsingukonsool

Kui teile need meeldivad, siis vaadake minu 7 Google Analyticsi kohandatud juhtpaneeli.

8. Kohalik SEO

Siit saate teada, kuidas Google Mapsis ja kohalikes tulemustes paremusjärjestus saada.

8.1. 2018. aasta kohalikud edetabelitegurid

Siin on viimased 2018. aasta kohaliku otsingu järjestamise tegurid (teatas Moz iga 2 aasta järel).

2018. aasta kohaliku otsingu edetabeli tegurid

8.2. Tsitaadid

Tsitaadid – mainib veebis teie ettevõtte nime, kuid enamik inimesi mõtleb nendest kataloogide / sotsiaalmeedia profiilidena (Google’i minu ettevõte, YellowPages, Bing Places, Facebook, Yelp, TripAdvisor ja nišisaidid). Kohalikes otsingutulemustes – eriti Google Mapsis – kõrgemale kohale jõudmiseks on kõige parem teha hulgaliselt tsitaate ja saada nende kohta arvustusi. Moz Local ja Whitespark aitavad teil neid tsitaate üles ehitada (või allhankeid tellida).

8.3. NAP

NAP (ärinimi, aadress, telefon) – need peavad olema ühtsed kõigis teie tsitaatides ja teie veebisaidil. Kui teil on ainult 1 asukoht, saate oma jaotuskava jaluses loetleda. Kui teil on mitu asukohta, loetlege nende individuaalsed NAP-id kuskil nende sihtlehtedel.

8.4. Google’i minu ettevõte

Google’i minu ettevõtte lehe optimeerimine

* Google arvestab üha enam ettevõtete omanike aktiveerimisega, kes: postitavad Google’i postitustes, vastavad arvustustele, ajakohastavad spetsiaalseid töötunde, vastavad küsimustele, muudavad klientide URL-ide abil GMB-ga otseste toimingute tegemise mugavaks..

Google'i minu ettevõtte logo

8,5. Moz kohalik

Moz kohalik näitab teile, kas teie ettevõte on kantud viitekümne parima veebisaidi hulka ja kui teil on profiilid puudulikud, vastuolulised või dubleerivad. Samuti ütleb see teile täpselt, mida teha (täiendavad profiilid, mida peate looma, millised profiilid vajavad rohkem fotosid ja kustutamiseks koopiaid. Nende parandamisel paraneb teie tulemus – ideaaljuhul on teie tulemus 100% lähedal).

Mozi kohaliku tsitaadi skoor

8.6. Valgepark

Google Mapsis kõrgemale kohale jõudmiseks vajate isegi rohkem tsitaate kui Moz Localis. Võite need ise üles ehitada (kasutades Whitesparki populaarseimate tsitaatide loend) või rendi Whitespark nende ehitamiseks 4-5 dollarit tsitaadi eest. Olen kasutanud nende teenust, et saada mitu klienti Mapsi ja selle kolme parima tulemuse hulka peaks parandama mitmete lokaliseeritud märksõnade paremusjärjestust. Alustan tavaliselt teenustest Google’i minu ettevõte ja Moz Local, seejärel lisanduvad 500 dollarit väärt Whitesparki tsitaadid. See töötab väga hästi ja neil on täiuslik Viis tärni Google’is, millel on üle 200 arvustuse.

Whitesparki tsiteerimishoone

8.7. Ülevaated

Teie leht „Google’i minu ettevõte” on arvustuste saamiseks kõige olulisem koht ja teil on vaja ainult ühte nende arvustuste tärnide kuvamiseks Google’i otsingutulemustes. Ehkki arvustused moodustavad ainult 10% teie asetusest, määravad need sageli ilmatu 90% teie konversioonimääradest. Need kuvatakse siis, kui Google’i oma ettevõtte nime ja kaubamärgita lokaliseeritud märksõnu Google’is kuvatakse.

Google'i ülevaated SEO kohta

8.8. Kohalikud märksõnad

Ma käsitlen märksõna uurimist 3. osas, kuid kohalikel märksõnadel on ainulaadne strateegia …

 • Väikesed linnad tavaliselt on paar laia märksõna (Lake Forest fotograaf)
 • Suured linnad tavaliselt on palju konkreetseid märksõnu (Chicago vastsündinud fotograaf)
 • Igal linnal on unikaalsed märksõnad, nii et kui sihite mitut asukohta, uurige kõiki neid
 • Näide: kui olete Chicago pulmafotograaf, looge ka lehti indiaanlaste ja geide jaoks
 • Kasutage allakriipsutatud märki, et Google saaks erinevate teenuste jaoks „tühja täita”

Sõnade tellimise märksõnad

8.9. Mitu asukohta

Igas asukohas peaks olema oma tsitaadid – igal asukohal peaks olema oma Google’i minu ettevõtte leht, Yelp’i leht, sotsiaalsed profiilid ja muud Moz Locali ja Whitesparki tsitaadid.

Uuringute märksõnad – igal linnal on oma märksõnade komplekt, mida tuleks Google’is uurida. Suurtes linnades on rohkem märksõnu kui väikelinnades (kuna rahvaarv on suurem).

Chicago märksõnad

Looge geograafiliselt sihitud lehed iga linna märksõnade jaoks – tüüpiline strateegia on luua iga linna jaoks 1 leht, mis on suunatud peamistele märksõnadele (nt Chicago hambaarst, Orlando hambaarst jne), mille püsilinkide struktuur on veebisait.com/locations/chicago. Kui Google Autocompletis otsitakse muid täpsemaid märksõnu, saate nende jaoks eraldi lehed luua.

8.10. Geo-sihitud lehed

Ainulaadne sisu – saate kujundada malli, mida saaks kasutada geograafiliselt sihitud lehtede jaoks, kuid vältige otsimist ja asendage lehti (kus kõik on sama, välja arvatud juhul, kui vahetate välja linna nime ja paar pilti), kuna see on dubleeriv sisu. Iga leht peaks asukoha järgi olema kordumatu.

Google Map + ülevaated – Tavaliselt soovitan vältida Google Mapsi, kuna need aeglustavad laadimisaegu, kuid see on suurepärane viis geo-sihitud lehtede eristamiseks ja tundub ka kena.

NAP – igal lehel peaks olema asukoha kordumatu NAP (ettevõtte nimi, aadress, telefon).

8.11. Isikupärastamine

Klikkimise määr – kena Yoast SEO pealkirja ja metakirjelduse kirjutamine, et panna inimesi teie otsingutulemustel klõpsama, ja muidugi parandab rohkem arvustuste saamine klikkimise määra.

Mobiiliklõpsud helistamiseks – lisage nupp (või hüperlink), kus inimesed saavad teile helistamiseks klõpsata.

555-555-1212

Registreerimised – autasustada inimesi registreerimise eest.

8.12. Kohaliku edetabeli jälgija

Ükski teine ​​tööriist ei mõõda kohalikku SEO-d nagu Whitesparki kohaliku auastme jälgija. See on täpne ja jälgib märksõnade asukohti Google’i orgaanilises, Google Mapsis (suupistepakk), Bingi orgaanilises versioonis, Bingi pakis ja muudes otsingutulemustes. Nende väike äriplaan on 20 dollarit aastas, kuid see on seda väärt, kuna see on parim / lihtsaim viis kohalike edetabelite jälgimiseks. Jah, parem kui Search Analytics.

valgepark-kohalik-auaste-jälgija

9. YouTube’i SEO

Videote järjestamine YouTube’is (ja Google’is) …

9.1. YouTube’i edetabeli tegurid

YouTube tugineb suuresti kihlasignaalid videote järjestamiseks (vaatamisaeg, meeldimised, jagamised, kommentaarid, tellimused, kommentaarid, klikkimise määrad). Nii nagu mis tahes sisu optimeerimine lehel olevad tegurid (märksõna pealkirjas, kirjeldus, faili nimi, atraktiivne pisipilt …) ja lehevälised tegurid (lingid videole, manuste arv). Parim viis paremusjärjestuse määramiseks on märksõnade uurimine ja video loomine, mis on parem kui parimad tulemused. Tavaliselt veedan 8 tundi video jaoks.

youtube-video-seo-järjestamine-tegurid-infograafiline

Kokkuvõte

 • Uurige YouTube’i automaatse lõpuleviimise video märksõna kohta
 • Uurige konkurentsi kasutades VidIQ Chrome’i laiend
 • Salvestage vähemalt 10-minutine HD-video
 • Julgustage inimesi meeldima / tellima
 • Lisage märksõna videofaili nime, pealkirja, kirjeldusse
 • Lisage ajatemplid video kirjeldusesse ja kasulikke linke
 • Lisage silte, kohandatud pisipilt ja laadige üleskiri
 • Vastake kommentaaridele ja manustage video oma saidile
9,2. Video märksõnad

Parimad videomärksõnad on konkreetsed (pika sabaga) fraasid, mis kuvatakse nii YouTube’is kui ka Google Autocomplete’is. Nii saate reastada mõlemas kohas – võimendades säritust. Alustage märksõna sisestamist YouTube’is ja see täidab fraasi või kasutage allakriipsutatud märki _, et see tühjaks täidaks veel mõne märksõna ideega. Saate seda teha kõikjal fraasis.

YouTube’i automaatne täitmine (täitke fraas)
Youtube-SEO-märksõnad

Google’i automaatne täitmine (täitke tühi)
Automaatselt täidetavad fraasid

9.3. Video märksõna võistlus

vidIQ Chrome’i laiend – otsige oma märksõnast YouTube’is ja vaadake parimaid tulemusi, et näha iga video SEO-signaale. SEO skoor põhineb meeldimise, mittemeeldimiste, vaadete, kommentaaride, jagamiste, vaatamisaja, tellijate, siltide, video kirjelduse pikkuse ja muude mõõdikute alusel. Madalam hinne = seda videot on kergem ületada. Kõige olulisemad (IMO) on vaated, meeldimiste / mittemeeldimiste suhe ja kommentaaride arv.

Youtube-Videokonkurss

Enamikku signaale saab näha ilma laiendita …

Youtube-SEO-võistlus

MozBari Chrome’i laiend – Google’i oma märksõna YouTube’is otsimisel, näiteks järgmine: sait: www.youtube.com teie otsingusõna. Kõrgema PA-ga (lehe volitus) tulemused tähendavad suuremat konkurentsi, mis tähendab, et peaksite tõenäoliselt leidma konkreetsema (pika sabaga) versiooni.

Video-märksõna-võistlus

9.4. Eesmärk 10+ minutit

Pikkus on tugevus – nagu ka postitused, saavad kõrgemad ka pikemad videod, mis seda teemat põhjalikult käsitlevad. Ärge unustage lisada oma video kirjeldusesse ajatempleid, et aidata inimestel navigeerida.

Öelge oma märksõna – märksõna paar korda verbaalselt öelmine on nagu videote märksõnade tihedus. Tavaliselt tuleb see loomulikult (osalised vasted on ka head), nii et ärge öelge seda lihtsalt, et seda öelda.

HD-kvaliteet – Uutel iPhone’idel on tavaliselt parem kvaliteet kui Androididel ja isegi mõnel amatöörkaameral. ma kasutan Ekraanisaade-O-Matic ekraanil salvestamiseks ja redigeerimiseks koos a Sinine Yeti mikrofon. Arvuti salvestamisel kontrollige, kas teie seade on optimaalne video + heli jaoks.

9,5. Videofaili nimi

Enne video üleslaadimisel sildistage videofail märksõnaks …

Youtube-File-Name

9.6. Video pealkiri

Youtube-video-pealkiri

Heal pealkirjal on 2 asja: teie märksõna ja köitev pealkiri. Google kuvab tavaliselt esimesed 50–60 tähemärki, nii et proovige jääda sellesse vahemikku. Te ei pea ALATI oma märksõna täpset vastet kasutama, kuid iga sõna peaks vähemalt video pealkirjas olema.

9.7. Video kirjeldus

Kirjutage pikad kirjeldused koos ajatemplitega, kasulike linkidega ja üldine kokkuvõte.

Youtube-Video-Description

Kaasa märksõna esimeses lauses – nii YouTube kui ka Google kasutavad (umbes) esimesi 155 tähemärki meta kirjeldusena, mis ilmub mõlemas nende otsingutulemustes. Koorige seda lauset või kahte targalt – inimesed loevad selle läbi, et teha kindlaks, kas nad klõpsavad teie videol. Mulle meeldib lisada märksõna umbes 2 korda kirjeldusse, üks kord esimese 155 tähemärgi vahele.

Youtube-Meta-Description

Youtube-SEO-meta-kirjeldus

Ajatemplid – võimaldab vaatajatel hüpata video lõikudele, et nad leiaksid, mida nad otsivad, mis parandab ka teie videoga seotust. See on eriti kasulik pikkade videote puhul.

Näited

 • : 21 (21 sekundit)
 • 1:21 (1 minut ja kakskümmend üks sekundit)
 • 1:30:21 (1 tund, 30 minutit ja 21 sekundit)
9.8. Lisage silte (konservatiivselt)

Ärge askeldage selle üle, lisage vaid mõni …

Youtube'i sildid

9.9. Kohandatud pisipilt

Laadige üles a kohandatud pisipilt sisse videohaldur jaotises Info & Seadistused (peate tegema Kinnita oma kasutaja esimene). Mõõtmed peaksid olema 1280 (w) x 720 (h) pikslit. See ilmub YouTube’i otsingutulemustes ja jaotises „seotud otsingud”. Proovige kirjutada midagi suurtest tähtedest.

Youtube-Custom-Thumbnail

9.10. Ärakiri

Google ei tee videote tekstiks transkribeerimist eriti hästi (vaadake, kui lohakas see fotol on). Peate selle käsitsi transkribeerima, vastasel juhul lähevad teie videos mainitud märksõnad raisku. Sa saad ka tellige see upwork.com-is odavalt vabakutseliseks.

Youtube-subtiitrid

Youtube-Video-ärakiri

Youtube-video-transkribeerija

9.11. Videote manustamine

Iframe’i korrigeerimine

1. võimalus: kopeerige YouTube’i link ja kleepige see oma sisusse (ülejäänu teeb WordPress).

2. võimalus: minge manustatavale YouTube’i videole ja kopeerige ja kleepige manuskood oma HTML-i. See meetod võimaldab teil määrata video laiuse ja kõrguse:

Manustage YouTube'i video

3. võimalus: avage video, kui klõpsate linki, kasutades nuppu WP video valguskasti pistikprogramm.

Peida YouTube’i video pealkiri

Peida YouTube’i video juhtnupud

9.12. Vasta kommentaaridele

Mis muudab videod kõrgemaks? Kommentaarid. Mis saab veel kommentaare? Vastused!

YouTube'i kommentaarid

10. Koefitsiendid ja lõpeb

Mõni asi, millel mul polnud kategooriat …

10.1. Kodulehe SEO

Teie avaleht peaks tavaliselt sihima peamist märksõna, mille jaoks soovite järjestada. Yoast’is minge SEO → Otsi välimus → Üldine. Siia kirjutate oma kodulehe katkendi (teie SEO pealkiri ja metakirjeldus, mis kuvatakse otsingutulemustes). Teie avaleht peaks tavaliselt sihitama teie peamist märksõna, mis peaks olema uuritud sellises tööriistas nagu Google Autocomplete või Moz Keyword Explorer. Peaksite kirjutama need oma saidil IGAL lehel / postituses mitte ainult märksõna kaasamiseks, vaid ka nende toredaks lugemiseks ja CTR-i suurendamiseks …

Koduleht-Google-katkend

Vidinate abil avatav leht näeb välja selline:

Vidinad-SEO-pealkiri-meta-kirjeldus

Siit näete välja vidinateta avaleht …

Vidinateta koduleht

Vidinateta avalehel on link teie avalehele, kuhu saate need kirjutada …

Koduleht-katkend-toimetaja

ÄRGE minge SEO pealkirjade + metakirjelduste kirjutamisel tähemärgist üle (või alla) – pikkuseriba peaks Yoast olema roheline! Te ei näe seda riba Yoasti seadete jaotises Juhtpaneel → Koduleht või Tööriistad → Hulgiredaktor). Nendes kohtades PEAB tegema sõnaarvestust.

Parem on minna lühemaks kui üle, kuna Google võib pikki lõike ära lõigata (tavaliselt seetõttu, et inimesed sisestavad siia mitu märksõna, selle asemel, et kirjutada seda õigustatud pealkirjana).

Siin on hea näide …

Pärmi sisu optimeerimine

10,2. Kirjutage tapja leht „About”

Ma ei teadnud, kui oluline see oli, kuni hakkasin e-kirju saama, et minu lugu inspireeris neid tööst loobuma ja täistööajaga sidusettevõtte turundust tegema, kuidas inimesed hindasid GoFundMe annetust, mida ma igal aastal teen, või isegi lihtsat LOL-i minu Uberi kohta lugu. Google soovib teada, et olete legitiimne ettevõte, ja inimesed tahavad teada, et olete legitiimne inimene. Vaadake minu kohta leht et näha mida tegin (ole lihtsalt valmis õppima minu kohta mõnda väga kummalist asja).

About-Me-Page

10,3. Duplikaatne sisu (saidiliin)

Siteliner leiab dubleeritud sisu, mis (IMO) toimub enamasti siis, kui inimesed loovad kohaliku SEO jaoks geo-sihitud maandumislehti (erinevatele linnadele sihitamiseks), kuid ainulaadse sisu asemel loovad nad sama otsingulehena otsingu- ja asendamislehed, ainult linna nime on muudetud. Kujutist ja mõnda tekstirida saate uuesti kasutada, kuid ärge looge dubleerivaid lehti. Noindexing-sildid, autoriarhiivid ja muu sisu Yoasti seadetes võivad ära hoida ka sisu dubleerimise.

Sitelineri duplikaadisisu

Näpunäited

 • Lühendage oma ajaveebi kokkuvõtteid (katkendeid)
 • Noindexi sildid, autoriarhiivid ja kuupäevapõhised arhiivid Yoasti seadetes
 • Vältige „otsige ja asendage lehti”, kus on 2 ja peaaegu ühesugust lehte
 • Luba Cloudflare’i kraapimiskaitse et inimesed ei saaks teie sisu varastada
10.4. SSL

Google hävitatud veebisaitidel, millel pole SSL-i alates juulist 2018. Lülitasin hiljuti sisse SSL-i, kasutades SiteGround’i tasuta Let’s Encrypt SSL ega märganud liikluse ega sidusettevõtte müügi langust. Tegelikult kasvas minu müük pisut ja ma arvan, et selle põhjuseks on see, et inimesed näevad minu saiti usutavamana. SSL-i lisamine on alati kõige lihtsam enne oma veebisaidi käivitamist, kuid endiselt pole põhjust seda mitte teha. Lihtsalt veenduge, et teete koostööd arendajaga, kes teab, mida nad teevad.

10,5. Google’i karistused

Sidusettevõtte link-Google-trahv

Karistus vs algoritm – Google’i karistusi on lihtne avastada (need kuvatakse ajakirjas Käsitsi toimingud Google’i otsingukonsooli). Google’i algoritmi muudatusi, mis mõjutasid teie veebisaiti, on raskem tuvastada, kuid võite kontrollida oma analüütikat, et näha, millal langus toimus, ja seejärel kontrollida Google’i algoritmi muudatuste ajalugu värskenduste saamiseks ajal, mil teie liiklus langes.

Ebaloomulikud lingid teie saidile – vältige igat tüüpi lingiskeemid (rämpsposti linkide ehitajad, linkide eest tasumine jne). Google leiab teid ja nad purustavad teid. Kui teil on see karistus juba olemas, siis siin on mõned asjad, mida saate teha. Nende sammude abil on karistus edukalt eemaldatud …

 • Vaata kõiki lingid teie saidile Google’i otsingukonsoolis
 • Minge läbi kõik lingid ja kirjutage rämpspostitused üles (nt need, kus on rikka märksõna teksti, linke ebaolulistel veebisaitidel / sisul, linke rämpsposti ajaveebi kommentaarides)
 • Leidke nende veebimeistrite kontaktteave ja taotlege, et need lingid eemaldataks
 • Oodake nende vastuseid, kuid jälgige, kui nad ei vasta
 • Kui olete kõvasti pingutanud nende linkide eemaldamiseks, tagasi lükkama kõik ülejäänud halvad lingid
 • Esitage a uuesti läbivaatamise taotlus Google’ile, selgitades teie katset neid eemaldada

Õhuke sisu, vähese lisandväärtusega või ilma selleta – vähese ainega lühike sisu on harva auastmes. Kasutage Google Analyticsi madala kvaliteediga sisu leidmiseks (kõrge põrkeprotsendiga lehed + lehe keskmine aeg). Olge loomulikud, eriti kui need on teie lugejate jaoks olulised teemad. Avaldasin selle WordPressi SEO õpetuse esimese versiooni 2014. aastal ja töötan selle kallal ka täna.

Häkkinud veebisait – näitab jaotises Käsitsi toimingud või kasutamine Sucuri saidikontroll.

Märksõna polstrid – vältige märksõnade sisestamist, et saada Yoastis rohelist tuld.

Sidusettevõtte karistused – sidusettevõtte saidid said tabas 2014. aastal kõvasti õhukese sisu, petlike tavade ja vähese väärtuse pakkumise eest peale müümise. Loetlesin näpunäiteid jaotis 4.15.5, kuid ülekaalukalt parim asi, mida saate teha, on teha Lisa väärtust oma sisule (peale müügi proovimise). Vältige liiga paljude sidusreklaamide linkide kasutamist, eriti sisu ülaosas, kuna see karjub Google’ile müügituluna. Samuti väldiksin Google AdSense’i ja igat tüüpi ribareklaame (need muudavad kogu teie saidi rämpsuks vaatamiseks klõpsu harva) ja tugineksin selle asemel tekstis strateegiliselt paigutatud siduslinkidele.

10.6. Riikliku edetabeli tegurid

Mozi postitus Edetabelitegurite klastrite kaalumine Google’i algoritmis võib pärineda 2013. aastast, kuid peamised järjestamise tegurid pole muutunud. See on endiselt parim graafik, mida ma näinud olen. Muidugi, täpse vastega domeenidel pole nii palju kaalu ja pirukaviilud on pisut muutunud, kuid see on suurepärane viis meelde tuletada, et ärge enam nii palju muretsege altteksti pärast ja hakake rohkem mõtlema, mis on endiselt oluline – sisu ja lingid. Moz teeb iga 2 aasta järel uue uuringu … siin on 2015. aasta pingetegurid. 2017. aasta pole veel välja tulnud, kuid postitan selle siia, kui see ilmub.

Google'i edetabeli tegurid

10.6. Tööriistad & Tingimused

Siin on täielik nimekiri SEO tööriistadest, mida ma kasutan, ja mõned terminid, mida peaksite teadma.

Korduma kippuvad küsimused

&# x2705; Millised SEO pistikprogrammid on kõige olulisemad?

Peamine SEO-pistikprogramm, nagu Yoast või Rank Math, on kõige olulisem, kuid teil peaks olema ka rikkalike lõikude pistikprogramm, mis võib lisada KKK-sid, ülevaateid ja muud tüüpi saidil olevaid rikkalikke katkendeid..

&# x2705; Kas pärmi rohelised tuled on tõesti olulised??

Mitte päris. Pärm on tõepoolest ainult märksõnakasutuse tuvastamiseks ja lehel olevale SEO-le on lisaks sellele midagi muud. Ainus koht, kus on oluline märksõna kasutada, on lehe pealkiri, URL, SEO pealkiri, metakirjeldus ja paar korda sisukorras. Ülejäänud osa sõltub täielikult sisust ja lehel olevatest SEO teguritest. Ärge kinnisideeks roheliste tulede pärast.

&# x2705; Millised muud lehe tegurid eksisteerivad peale Yoasti?

Rikaste lõikude, KKK-rikaste lõikude lisamine, klikkimise määra optimeerimine ja HTML-i sisukorra lisamine pikkadele postitustele (koos põhjaliku sisu loomisega) võivad kõik teie SEO-d parandada. Abiks on ka veebisaidi kiiremaks laadimine ja lingide hankimine.

&# x2705; Kuidas sa need KKK-rikkad katkendid said??

Kasutasin pluginast Struktureeritud sisu (sama, mida kasutas Neil Patel) ja emotsionaalsete küsimuste osadesse lisamisega.

&# x2705; Kuidas saate 100% GTmetrixi hindeid?

Hostimine, vahemälu pistikprogrammid, CDN-id, piltide optimeerimine ja muud tegurid aitavad teil GTmetrixis hindeid + laadimisaegu parandada. Mul on täielik WordPressi kiirjuhend, mis aitab teil seda teha.

Vau … see oli pikk.
Kaalun selle muutmist Amazoni raamatuks – mulle meeldiks tõsiselt kuulda teie tagasisidet, nii head kui ka halba. Mõlemal juhul tänan lugemise eest ja kommenteerige, kui teil on küsimusi.

Terviseks,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector