WordPress.com vs. WordPress.org (porovnání SEO)

WordPress.com vs. WordPress.org SEO


Pokud se rozhodujete mezi wordpress.com a wordpress.org pro SEO není pochyb měli byste používat verzi wordpress.org.

WordPress.org vám poskytuje přístup k:

WordPress.org také znamená, že hostujete své webové stránky (nikoli WordPress), což vám dává větší kontrolu nad svým designem, SEO a celkovými webovými stránkami. Zatímco wordpress.com usnadňuje vyhodit web (nebo blog) s minimálními technickými znalostmi, budete nakonec chtít věci, které můžete dělat pouze s wordpress.org. Ušetřete spoustu času počínaje verzí .org, i když to znamená najmout vývojář na volné noze (přibližně za 100 USD), abyste si nainstalovali WordPress, motiv, a nechte vývojáře, aby vám zaslal nové přihlašovací údaje WordPress.

Také chci začít tím, že řeknu Matt Cutts od společnosti Google doporučuje WordPress a všimnete si toho videa, které používá Doplňky WordPress (přístupné pouze uživatelům WordPress.org), takže by vám to mělo říct něco netopýra. Zatímco WordPress.com tvrdí, že má dobré SEO, jsou zkresleně od verze .com, která jim dává více peněz, když lidé kupují doménu. Na svém webu mám spoustu průvodce WordPress SEO, ale měli byste vědět, jak začít.

WordPress.com

 • Minimální cena / čas investice
 • Potřebné minimální znalosti kódování
 • Ale … žádný přístup k pluginům (jako je Yoast), které jsou klíčovou součástí jak optimalizace, tak navrhování vašich webových stránek WordPress
 • Žádný přístup k bohatým pluginům pro úryvky, které přidávají „dodatečné informace“ k úryvkům o recenzích, informacích o receptech atd., Takže můžete na svůj web přenést další provoz.
 • Žádný přístup k Google Search Console, také klíčovou součástí optimalizace vašich stránek
 • Formát www.example.wordpress.com je pro SEO špatný, ačkoli můžete zaregistrovat doménu s wordpress.com (např. www.example.com), hostování vašich vlastních webových stránek vám dává větší kontrola
 • Pokud zvolíte .wordpress.com a nakonec chcete přepnout, musíte si zakoupit přesměrování webu za roční poplatek, ale při přepnutí ztratí asi 10–15% své „šťávy z odkazu“
 • Témata WordPress.com nejsou všechna optimalizovaná pro SEO, zejména ve srovnání s tématy StudioPress, která doporučují nejlepší uživatelé WordPress jako Joost D Valk (Yoast) a Matt Cutts Google
 • Značky a reklama WordPress způsobí, že váš web nebude vypadat jako skutečná firma, kterou Google rozpozná
 • WordPress.com je stále dobré pro SEO od všeho témata přijít s XML soubor Sitemap, automatické zálohování a stále můžete vytvářet dobrý obsah kolem klíčových slov (srdce SEO), ale wordpress.org je rozhodně lepší

WordPress.org

 • Úplné vlastnictví vašeho webu
 • Přístup k SEO WordPress témata přívětivá (např. StudioPress)
 • Přístup k Váš plugin pro WordPress SEO pomoci s lepším nastavením SEO a optimalizací obsahu, včetně schopnosti psát úryvky bohaté na klíčová slova (SEO tituly a meta popisy)
 • Přístup k pluginy pro optimalizaci rychlosti jako je W3 Total Cache, která může oholit vteřiny z doby načítání (rychlost webu je v Google faktorem pořadí)
 • Přístup k bohaté doplňky pro úryvky abyste vylepšili úryvky s recenzními hvězdami, informacemi o receptech a dalšími datovými typy
 • Přístup k Google Search Console identifikovat nefunkční odkazy, odeslat soubor Sitemap Googlu, zkontrolovat chyby v mobilních zařízeních a zabezpečení, zjistit, jaká klíčová slova hodláte a spoustu dalších metod pro vylepšení SEO
 • Další možnosti designu může váš web učinit uživatelsky přívětivějším a zlepšit obsah, hlavní faktor SEO
 • Všechny seriózní SEO a weboví designéři používají wordpress.org (např. Yoast + Matt Cutts)
 • Zahájení vyžaduje více času, peněz a znalostí, ale dlouhodobé výhody daleko převyšují počáteční náklady (doména + hosting je 3,95 $ / měsíc od SiteGround, hostitele, kterého bych použil a téma StudioPress je 100 $)
 • Nedostatek technických znalostí je důvodem, proč lidé nepoužívají wordpress.org, ale můžete snadno najmout vývojáře za 100 USD, abyste se dostali do nastavení (viz níže)

WordPress.org vám poskytuje přístup k SEO pluginu pluginu

Yoast je nejrobustnější SEO plugin pro WordPress a umožňuje konfiguraci nastavení SEO pro celý web a zároveň vám poskytne kontrolní seznam pro optimalizaci obsahu optimalizujte stránku nebo příspěvek pro fokusové klíčové slovo. Doplňky WordPress (včetně Yoast) jsou k dispozici pouze s wordpress.org. Když nainstalujete Yoast SEO Plugin, budete moci konfigurovat webová nastavení SEO …

Vaše obecné nastavení

Když upravujete stránku nebo příspěvek, zobrazí se kontrolní seznam, který vám pomůže optimalizovat je pro klíčové slovo…

SEO pro analýzu obsahu

Můžete také použít zásuvný modul SEO pro odesílání vlastních obrázků na každou stránku a publikovat, takže když je sdílený na Facebooku nebo Twitteru, je doporučený obrázek správně naformátován. Níže je místo, kam byste nahráli vlastní obrázky (pomocí Yoast), když upravujete stránku nebo příspěvek…

Optimalizace sociálních médií

Díky tomu vypadá obrázek hezky, když je příspěvek sdílen na sociálních médiích…

sdílení na Facebooku

Získáte také přístup k pluginům pro optimalizaci rychlosti

Rychlé weby v Googlu mají vyšší hodnocení (zdroj), které se primárně provádí pomocí různých pluginy pro optimalizaci rychlosti (Plus Zataženo a MaxCDN), které lze použít pouze s wordpress.org. Pluginy s mezipamětí jsou hlavní pluginy s rychlostí, jako je W3 Total Cache a WP Super Cache. Pokud se rozhodnete jít s wordpress.org, doporučujeme použít můj Výukový program W3 Total Cache konfigurovat optimální nastavení, které používalo více než 50 000 lidí, z nichž mnoho získalo méně než 1s dobu načítání. Mám plného průvodce oprava pomalého webu WordPress ale určitě chcete používat plugin pro mezipaměť + Cloudflare + MaxCDN.

Nejlepší nastavení celkové mezipaměti W3

Rich Snippet Pluginy

Bohaté úryvky vylepšete úryvky pomocí „dodatečných informací“ a díky nim budete ve výsledcích vyhledávání vyniknout. To lze provést pomocí recenzí, informací o receptu a dalších typy dat. Bohaté úryvky se zvyšují míry prokliku a celkový provoz na vašem webu. Mohou být použity pouze s wordpress.org, protože musíte použít bohatý úryvkový plugin jako Vše v jednom Schema.org (zdarma a minimální) nebo Bohaté úryvky WP (prvotřídní a robustní). Pokud plánujete blogovat o recenzích, receptech nebo jiných tématech, která mohou být vylepšena bohatými úryvky, chcete wordpress.org.

rich-snippets-seo

Google Search Console je k dispozici pouze pro WordPress.org

Zatímco Google Analytics je více o analýze provozu za účelem zlepšení vašeho webu, Google Search Console je nástroj zaměřený čistě na vylepšení SEO a lze jej použít pouze s wordpress.org. Za předpokladu, že používáte wordpres.org, je snadné nastavení pomocí části Nástroje pro webmastery mého průvodce. DEFINITELNĚ to chcete ve své krabici s nástroji SEO.

Například Search Console vám umožní vidět chyby procházení (nefunkční stránky) na vašem webu …

Chyby procházení konzoly Google Search Console

Můžete také zacílit svůj SEO na konkrétní zemi …

Mezinárodní cílení

Nebo použijte funkci Search Analaytics a zjistěte klíčová slova, která váš web WordPress řadí …

Vyhledávací konzole Google Search Console

To je jen malý náhled na Google Search Console a existuje mnoho dalších věcí, které můžete udělat (viz moje Výukový program Google Search Console pro WordPress). Ale to je naprosto KLÍČ k optimalizaci vašich webových stránek. Přestože o službě Google Search Console slyšelo méně lidí než Google Analytics, je zřejmě při optimalizaci vašeho webu pravděpodobně užitečnější. Opět můžete použít Konzoli pro vyhledávání Google pouze s wordpress.org, která se integruje s SEO pluginem Yoast.

SEO-Friendly WordPress Motivy pro WordPress.org

O tom je hodně zmatek Témata WordPress a to, zda jsou přátelské k SEO. Jakýkoli vývojář WordPress může na své téma pleskat slova „přátelský k SEO“, i když tomu tak není. Co opravdu dělá vaše témata SEO-Friendly je lehké kódování (což urychluje načítání webu), mobilní citlivost, a co je nejdůležitější pověst vývojáře.

Místo použití a volný, uvolnit wordpress.com téma, wordpress.org vám poskytuje přístup k tématům třetích stran z webů jako StudioPress. Ty se rychle staly průmyslovým standardem pro témata přátelská k SEO a doporučují je Yoast, Matt Cutts Google a zakladatel WordPress Matt Mullenweg. Mezi vaším tématem jsou asi 100 $ + Genesis Framework.

studiopress-témat

Všechna témata aplikace StudioPress jsou:

 • Lehký (takže se rychle načítají)
 • Mobilní reagovat
 • Většina z nich je HTML5
 • Aktualizováno, aby zůstalo aktuální s WordPress
 • SEO-Friendly prostřednictvím Genesis Framework
 • Spolehlivý (StudioPress má skvělou pověst)

Přečtěte si můj recenze témat StudioPress abych zjistil, proč je používám pro každý web, který jsem vytvořil. Doporučuji AGAINST používat bezplatná témata, protože vývojáři, kteří dostanou zaplaceno, zřejmě odvedou lepší práci, pokud jde o kódování, aktualizaci tématu a poskytování podpory. Nemůžu vám sdělit, kolik webů jsem musel přepracovat pomocí motivu StudioPress, protože starý web používá mizerný motiv odněkud, jako je ThemeForest, který nabízí témata od nezávislých vývojářů (kteří mohou nebo nemusí být spolehliví). V budoucnu se nemusíte přepracovávat a jít s prémiovým tématem WordPress od StudioPress. To vám může ušetřit spoustu času.

A vítězem je…

Pokud se chcete ujistit, že váš web je SEO-přátelský, wordpress.org je jasný vítěz. Ano, bude to vyžadovat počáteční investici mezi doménou, hostingem, prémiovým tématem WordPress a možná pomoc od vývojáře, který nastaví vaše téma. Budete ale mít přístup k pluginům, Search Console a SEO nástrojům, které byste jinak s wordpress.com neměli.

Začínáme s WordPress.org

 • Koupit doménu + hosting od dobrého hostitele (SiteGround) za 3,95 $ / měsíc
 • Nákup motivu WordPress od spolehlivého vývojáře (StudioPress) za 100 USD
 • Nainstalujte WordPress, téma a Genesis Framework (viz návod od WP Beginnera)
 • Pokud je krok 4 příliš technický, můžete najmout vývojáře, aby to udělal za vás (viz níže)

Pokud potřebujete pomoc s nastavením motivu WordPress, můžete si najmout stejného vývojáře WordPress, jaký používám, a zaregistrovat se na freelancer.com účet a poté hledá uživatele bdkamol (40 $ / hodinu). Zaplatil jsem mu více než 20 000 dolarů za vývoj WordPress a optimalizaci rychlosti pro sebe a klienty a od prvního dne pracujeme společně na navrhování více než 20 webových stránek včetně mých vlastních. Žije v Bangladéši a mluví dobře anglicky.

na volné noze pronaya

Doufám, že vám tento článek pomohl pochopit, zda je slovo wordpress.com vs. wordpress.org pro vás tou správnou volbou. Pokud ano, a zjistili jste, že je to užitečné, sdílejte jej prosím. To bych ocenil.

Na zdraví,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map