WordPress.com vs WordPress.org (SEO-võrdlus)

WordPress.com vs WordPress.org SEO


Kui otsustate vahel wordpress.com ja wordpress.org SEO jaoks pole kahtlust peaksite kasutama wordpress.org-i versiooni.

WordPress.org annab teile juurdepääsu:

WordPress.org tähendab ka seda, et TE majutate oma veebisaiti (mitte WordPressi), mis annab teile rohkem kontrolli oma kujunduse, SEO ja kogu veebisaidi üle. Ehkki wordpress.com võimaldab minimaalsete tehniliste teadmistega veebisaidi (või ajaveebi) üles viskamist, soovite lõpuks siiski seda teha asju, mida saate teha ainult WordPress.org-iga. Säästad palju aega .org-versiooniga alustades palju aega, isegi kui see tähendab vabakutseline arendaja (umbes 100 dollarit), et installida oma teema WordPress, seejärel paluge arendajal teile saata teie uus WordPressi sisselogimisinfo.

Samuti tahan alustada öeldes Matt Cutts Google’ist soovitab WordPressi ja märkad selles videos, mida ta kasutab WordPressi pluginad (juurdepääsetav ainult WordPress.org-i kasutajatele), nii et see peaks teile midagi nahkhiirast rääkima. Kuigi WordPress.com väidab, et tal on hea SEO, nad on erapoolikud, kuna .com versioon teenib neile domeeni ostmisel rohkem raha. Mul on minu saidil palju WordPressi SEO juhendeid, kuid seda peaksite alustamiseks teadma.

WordPress.com

 • Minimaalne kulu / aeg investeering
 • Vajalikud minimaalsed kodeerimise teadmised
 • Kuid… pole juurdepääsu pistikprogrammidele (nagu Yoast), mis on teie WordPressi veebisaidi optimeerimise ja kujundamise võtmeosa
 • Puudub juurdepääs rikkalike katkendite pistikprogrammidele, mis lisavad kommentaaride, retseptide teabe jms lõikudele „lisateavet“, nii et saate oma saidile lisaliiklust juhtida
 • Juurdepääs puudub Google’i otsingukonsool, ka oluline osa teie saidi optimeerimisel
 • Vorm www.example.wordpress.com on SEO jaoks halb ja kuigi saate seda teha domeeni registreerimine saidi wordpress.com abil (nt www.example.com) annab teile oma veebisaidi hostimine rohkem kontrolli
 • Kui valite .wordpress.com ja soovite lõpuks vahetada, peate ostma saidi ümbersuunamine aastatasu eest, kuid kaotab vahetamise ajal umbes 10–15% oma “lingimahlast”
 • WordPress.com teemad pole kõik SEO-sõbralikud, eriti kui võrrelda neid StudioPressi teemadega, mida soovitavad WordPressi parimad inimesed, nagu Joost D Valk (Yoast) ja Google’i Matt Cutts
 • WordPressi bränding ja reklaam muudavad teie saidi välja nägemata nagu päris ettevõte, mida Google tunneb ära
 • WordPress.com on endiselt SEO jaoks hea kuna kõik teemad tule koos XML-i saidikaart, automaatne varundamine ja saate märksõnade ümber (SEO keskmes) siiski head sisu luua, kuid wordpress.org on kindlasti parem

WordPress.org

 • Teie veebisaidi täielik omandiõigus
 • Juurdepääsu SEO-sõbralikud WordPressi teemad (nt StudioPress)
 • Juurdepääsu Yoasti WordPressi SEO pistikprogramm aidata SEO paremate seadete ja sisu optimeerimisel, sealhulgas võimalusel kirjutada märksõnarikkaid lõike (SEO pealkirjad ja metakirjeldused)
 • Juurdepääsu kiiruse optimeerimise pistikprogrammid nagu W3 kogu vahemälu, mis võib teie laadimisajast sekundeid maha raputada (veebisaidi kiirus on Google’is järjekoha tegur)
 • Juurdepääsu rikkalikud katkendite pistikprogrammid lõikude täiustamiseks arvustustähtede, retseptiinfo ja muude andmetüüpidega
 • Juurdepääsu Google’i otsingukonsool katkiste linkide tuvastamiseks, Google’ile saidikaardi esitamiseks, mobiili- ja turbevigade kontrollimiseks, märksõnade valimiseks ja palju muid SEO parandamise meetodeid
 • Veel disainivõimalusi võib muuta teie veebisaidi kasutajasõbralikumaks ja parandada sisu, mis on peamine SEO tegur
 • Kõik tõsised SEO-d ja veebidisainerid kasutavad wordpress.org-i (nt Yoast + Matt Cutts)
 • Alustamiseks kulub rohkem aega, raha ja teadmisi, kuid pikaajaline kasu ületab kaugelt esialgsed kulud (domeen + hostimine on 3,95 dollarit kuus SiteGround, host, mida ma kasutaksin, ja StudioPressi teema on 100 USD)
 • Tehniliste teadmiste puudumine on põhjus, miks inimesed WordPress.orgit ei kasuta, kuid saate seadistamise hõlbustamiseks palgata arendaja 100 dollari eest (vt allpool)

WordPress.org annab teile juurdepääsu Yoasti SEO pistikprogrammile

Pärm on WordPressi kõige robustsem SEO plugin ja võimaldab teil seda konfigureerida saidiülese SEO seaded andes teile abiks sisu optimeerimise kontrollnimekirja optimeerige leht või postitus märksõna jaoks. WordPressi pistikprogrammid (sh Yoast) on saadaval ainult saidil wordpress.org. Yoast SEO pistikprogrammi installimisel saate konfigureerida saidiüleseid SEO sätteid …

Pärmi üldised seaded

Lehe või postituse muutmisel näete kontrollnimekirja, mis aitab teil seda märksõna jaoks optimeerida …

Pärmi sisuanalüüsi SEO

Saate kasutada ka Yoasti SEO pistikprogrammi, et laadida igale lehele ja postitada kohandatud pilte, nii et kui seda jagatakse Facebookis või Twitteris, siis vormistatakse esiletõstetud pilt korralikult. Allpool on koht, kuhu soovite lehe kohandamisel või üleslaadimisel kohandatud pilte üles laadida (Yoasti abil) …

Yoast Social Media optimeerimine

See muudab pildi kenaks, kui postitust sotsiaalmeedias jagatakse…

facebook-jaga

Samuti saate juurdepääsu kiiruse optimeerimise pistikprogrammidele

Kiired veebisaidid on Google’is kõrgemal (allikas), mida tehakse peamiselt mitmesuguste kiiruse optimeerimise pistikprogrammid (pluss Pilv ja MaxCDN), mida saab kasutada ainult koos WordPress.org-iga. Vahemälu pistikprogrammid on peamised kiiruse pluginad, nagu W3 kogu vahemälu ja WP super vahemälu. Kui otsustate minna WordPress.org-iga, soovitan kasutada minu W3 kogu vahemälu õpetus optimaalsete seadete konfigureerimiseks, mida on kasutanud üle 50 000 inimese, kellest paljud on laadinud vähem kui 1 s. Mul on täielik juhend aeglase WordPress-saidi kinnitamine kuid soovite kindlasti kasutada vahemälu pistikprogrammi + Cloudflare + MaxCDN.

Parimad W3 vahemälu sätted

Rikkalikud katkendite pistikprogrammid

Rikkalikud katkendid täiustage lõikeid lisateabega ja eristage teid otsingutulemustes. Seda saab teha ülevaadete, retseptiinfo ja muu abil andmetüübid. Rikkalikud katkendid suurenevad klikkimise määrad ja üldine liiklus teie veebisaidile. Neid saab kasutada ainult koos wordpress.org-iga, kuna peate kasutama rikkaliku katkendi pistikprogrammi nagu Kõik ühes Schema.org (tasuta ja minimaalne) või WP rikkalikud katkendid (esmaklassiline ja vastupidav). Kui plaanite blogida arvustuste, retseptide või muude teemade kohta, mida saab rikkalike lõikudega täiustada, soovite WordPress.org.

rikkalikud katkendid-seo

Google’i otsingukonsool on saadaval ainult saidil WordPress.org

Kuigi Google Analytics tegeleb rohkem liikluse analüüsimisega oma veebisaidi parendamiseks, Google’i otsingukonsool on ainult SEO täiustamisele keskendunud tööriist ja seda saab kasutada ainult koos wordpress.org-iga. Eeldusel, et kasutate sõnapres.org, on seda lihtne seadistada minu Yoasti õpetuse jaotises Veebimeistri tööriistad. Kuid te tahate seda kindlasti oma SEO tööriistade kasti.

Näiteks võimaldab Search Console näha teie veebisaidil indekseerimisvigu (katkiseid lehti) …

Google'i otsingukonsooli indekseerimise vead

Samuti saate oma SEO-d sihtida konkreetsesse riiki …

Rahvusvaheline sihtimine

Või kasutage funktsiooni Search Analaytics, et õppida märksõnu, millele teie WordPressi sait kuulub…

Google'i otsingukonsooli päringud

See on vaid väike Google’i otsingukonsooli eelvaade ja seal on palju muid asju, mida saate teha (vt minu Google Search Console õpetus WordPressile). Kuid see on teie veebisaidi optimeerimise jaoks tingimata oluline. Ehkki Google Search Console’ist on vähem inimesi kuulnud kui Google Analyticsist, on see teie veebisaidi optimeerimisel vaieldamatult kasulikum. Jällegi saate Google’i otsingukonsooli kasutada ainult koos wordpress.org-iga, mis integreerub Yoasti SEO pistikprogrammiga.

SEO-sõbralikud WordPressi teemad WordPress.org-i jaoks

Selles on palju segadust WordPressi teemad ja kas need on SEO-sõbralikud. Iga WordPressi arendaja saab oma teemal sõnu „SEO-sõbralik” lahata, isegi kui see pole nii. Mis teeb teie teemad SEO-sõbralikuks, on see, mis kerge kodeerimine (mis muudab teie saidi laadimise kiiremaks), mobiilne reageerimisvõime, ja mis kõige tähtsam arendaja maine.

Selle asemel, et kasutada tasuta wordpress.com teema, wordpress.org annab teile juurdepääsu kolmandate osapoolte teemadele sellistelt veebisaitidelt nagu StudioPress. Need on kiiresti muutunud SEO-sõbralike teemade tööstusstandardiks ja neid soovitavad Yoast, Google’i Matt Cutts ja WordPressi asutaja Matt Mullenweg. Teie teema vahel on umbes 100 dollarit + Genesise raamistik.

stuudiopress-teemad

Kõik StudioPressi teemad on:

 • Kerge (nii et need laadivad kiiresti)
 • Mobiilne reageeriv
 • Enamik neist on HTML5
 • Uuendatud, et WordPressiga kursis olla
 • SEO-sõbralik Genesise raamistiku kaudu
 • Usaldusväärne (StudioPressil on hea maine)

Loe minu StudioPressi teemade ülevaade et näha, miks ma neid kasutan iga oma WordPressi saidi jaoks, mille ma ehitan. Soovitan VASTU kasutada tasuta teemasid, kuna palka saavad arendajad teevad kodeerimise, teema värskendamise ja tugiteenuste pakkumisel ilmselt parema töö. Ma ei saa teile öelda, kui palju veebisaite olen pidanud StudioPressi teema abil ümber kujundama, kuna vanal saidil on kasutatud jubedat teemat kuskilt nagu ThemeForest, kes pakub sõltumatute arendajate teemasid (kes võivad olla või mitte olla usaldusväärsed). Vältige tulevikus oma saidi ümberkujundamist ja minge koos StudioPressi premium-teema WordPressi teemaga. See võib säästa palju aega.

Ja võitja on…

Kui soovite veenduda, et teie veebisait on SEO-sõbralik, wordpress.org on selge võitja. Jah, see nõuab domeeni, hostimise, esmaklassilise WordPressi teema ja algset investeeringut ning võib-olla abi arendajalt, kes teie teema üles seadis. Kuid teil on juurdepääs pistikprogrammidele, otsingukonsoolile ja SEO tööriistadele, mis teil muidu poleks WordPress.com-il olnud.

WordPress.org-iga alustamine

 • Ostke domeen + hostimine healt hostilt (SiteGround) 3,95 dollarit kuus
 • Osta WordPressi teema usaldusväärselt arendajalt (StudioPress) 100 dollari eest
 • Installige WordPress, teema ja Genesis Framework (vaadake WP Beginner juhendajat)
 • Kui 4. samm muutub liiga tehniliseks, võite palgata arendaja, kes seda teie jaoks teeks (vt allpool)

Kui vajate WordPressi teema seadistamisel abi, võite palgata sama WordPressi arendaja, mida ma kasutan, registreerudes a freelancer.com seejärel otsitakse kasutaja bdkamol (40 dollarit tunnis). Olen maksnud talle enda ja klientide jaoks WordPressi arendamise ja kiiruse optimeerimise eest rohkem kui 20 000 dollarit ning oleme alates 1. päevast teinud koostööd, luues üle 20 veebisaidi, sealhulgas minu enda. Ta elab Bangladeshis ja räägib head inglise keelt.

pronaya-vabakutseline

Loodetavasti aitas see artikkel teil mõista, kas wordpress.com vs. wordpress.org on teie jaoks õige valik. Kui see õnnestus ja arvasite, et sellest on abi, siis palun jagage seda. Ma hindaksin seda.

Terviseks,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map