WordPress Sitenize Doğal, Dahili Bağlantılar Nasıl Gidilir

03.06.2020
SEO 'WordPress Sitenize Doğal, Dahili Bağlantılar Nasıl Gidilir
0 6 мин.

Bir anahtar kelimeyi araştırın, içeriği yazın, optimize edin, yayınlayın.


Bu, sayfa üzerinde iyi bir SEO süreci gibi görünüyor, ancak kritik bir adımı kaçırıyor… İçeriği yayınladıktan sonra, birkaç dahili bağlantı oluşturana kadar optimizasyonu yapmadınız. Bu en kolay yol sitenize bağlantılar alın ve kaçıracak mısın? Artık değil…

Bir sayfaya bağlantılar, daha önce yazdığınız mevcut içeriği kullanmaktan daha yüksek bir sıralamaya ve onları oluşturmanın daha iyi bir yoluna sahiptir. Tüm yapman gereken ilgili içerik bulmak web sitenizde / blogunuzda ve bu yeni sayfaya bağlantı verin. Bu, sayfanın sıralamasını iyileştirebilir ve arama motorlarında daha hızlı dizine eklenmesine yardımcı olur. Ve en iyi yanı… yapmak sadece 3 dakika sürüyor.

Bir dahaki sefere bir sayfa veya yayın yayınladığınızda, burada durmayın. Bu makaleyi okuyun ve dahili bağlantıları oluşturmak için fazladan 3 dakikanızı ayırın. Sayfalarınız% 20 daha yüksek sıralamaya başlayabilir …

Sayfa Düzeyi Bağlantı ÖzellikleriGoogle Sıralama Faktörleri – Moz

Alakalı Sayfalardan / Yayınlardan Bağlantı

WordPress’te Ara – mevcut sayfalarınızda / yayınlarınızda konuyla ilgili alakalı içerik arayın. Her şeyi bulamayabilirsiniz (WordPress yalnızca tam anahtar kelimeyi içeren içeriği gösterir), ancak iyi bir başlangıçtır. Bu sayfalara gidin ve konuyu belirttiğiniz bölümü bulun, ardından yeni sayfanıza dahili bir bağlantı oluşturun. Yeterli içeriğiniz varsa, muhtemelen birkaç sayfa düşünebilir ve başınızın üst kısmından yayınlar yayınlayabilirsiniz … sayfayı belirli bir miktar yayınladığı için bağlantılarla tıklamayın. bağlantı suyu. Burada Yoast’ı konu olarak kullanıyorum:

WordPress Arama

Google’da ara – Google’da arama: site: web siteniz.com “anahtar kelimeniz” ve sitenizde bu anahtar kelimeyle ilgili sayfalar görürsünüz. Bu, dahili bağlantıları alabileceğiniz alakalı içeriğin daha kapsamlı bir listesini bulmanın en iyi yollarından biridir..

Dahili Bağlantılarda Google'da Ara

Google Search Console’u kullanın – en yüksek yetki sayfalarınızdan bağlantı almak istiyorsanız şu adrese gidin: Google Arama Konsolu ve Arama Trafiği’ne gidin -> Web Sitenize Bağlantılar. “İçeriğe en çok bağlı olanlara” gidin (bunu sağ tarafta görürsünüz) ve bağlantı alabileceğiniz alakalı sayfalara göz atın. Daha fazla bağlantısı olan sayfalar daha fazla bağlantı yetkisine sahip olma eğilimindedir.

Most LinkedIn To Pages - Google Arama Konsolu

Dahili Bağlama En İyi Uygulamaları

Artık iç bağlantıları nereden bulacağınıza göre, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır…

Bağlantı Metninizi Çeşitlendirin – aynı sayfaya işaret eden birden fazla dahili bağlantıda değişen bağlantı metni (bağlantının görüntülenen metni) olmalıdır, bu nedenle aynı bağlantı metnini tekrar tekrar kullanmayın. Her bağlantı metni benzersiz, açıklayıcı ve anahtar kelime açısından zengin DEĞİL olmalıdır. Aynı sayfaya, eskiden işe yarayan anahtar kelime açısından zengin yinelenen bağlantı metin bağlantıları ile bağlantı vermek, ancak Google Penguen bu spam içerikli görünür ve bir penaltı riskiyle karşı karşıya kalabilir. Uzun ve açıklayıcı olun.

Derin Bağlantıları Kullan – ana sayfanıza veya kişi sayfanıza bağlantı vermek yerine, daha derin (çok açık olmayan) sayfalara bağlantı vermek okuyucuların belirli konular hakkında daha spesifik bilgiler bulmasına yardımcı olur, ayrıca bunlar en çok bağlantı gerektiren sayfalardır. Suyu yaymak istiyorsun… web sitenizi her şeyin birbirine bağlanması gereken bir ekosistem olarak düşünün.

En İyi Yapıyı Bilin – “mükemmel” bir iç bağlantı yapısı var, ama bir tane tuzla al. Her web sitesinin bunu takip etmesi gerçekçi değildir, ancak kavramın bilinmesine yardımcı olur.

İç Bağlantı Yapısı

Otomatik Dahili Bağlama Eklentilerinden Kaçının – belirli bir anahtar kelimeyi kullandığınızda, bu eklentiler belirlediğiniz belirli bir sayfaya oluşturulacak dahili bir bağlantıyı tetikler. İyi bir kısayol gibi geliyor, ancak bunlar bağlantıları manuel olarak eklemeniz kadar kişisel değil. Ayrıca bu eklentilerin birçoğu (daha önce bahsettiğim gibi) değişen bağlantı metnine izin vermez, bu nedenle de bir ceza riski altına girebilirler. “İlgili Yayın” eklentileri de kişiselleştirilmemiştir. Sadece bunlardan kaçın.

Sonuç

Bu makaleyi yazarken, bir müşteri için bunu yazmamı isteyen büyük bir iç bağlantı projesinin ortasındayım. Özellikle zaten iç bağlantıları ekleyebileceğiniz yüzlerce makaleniz varsa, kesinlikle biraz zaman harcamaya değer. Yalnızca 20 kadar sayfanız varsa, yapmanız gerekebilir daha fazla içerik oluştur etkin bir şekilde yapmak için, ancak şimdi başlayacağım, böylece içeriğinizi bağlama ve içeriğinizi optimize etme alışkanlığı kazanabilirsiniz.

Birçok SEO görevi çok zaman alır, ancak dahili bağlantılar bunlardan ne kadar değer elde ettiğinizle karşılaştırılmaz. Bunu henüz yapmadıysanız, geri dönün ve mevcut içeriğinize ekleyin veya en azından bir sonraki parçanızı yazdığınızda başlayın. Cidden, sadece 3 dakika sürüyor. Her zaman olduğu gibi, herhangi bir sorunuz varsa bana bir yorum bırakın – yardım etmek için buradayım!

Şerefe,

Tom İmzası

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector