10+ Temat më të mira të marketingut për WordPress për 2018

04.06.2020
TEMAT '10+ Temat më të mira të marketingut për WordPress për 2018
0 16 мин.

Marketingu është një pjesë themelore dhe thelbësore e çdo biznesi, i madh apo i vogël. Me të gjithë që shkojnë në internet tani, metodat e marketingut po marrin një ndryshim nga tradicionalja dhe do të marrin një qasje më dixhitale. Të dish se si, kur dhe ku të tregosh faqen tuaj të internetit është, natyrisht, e dhënë.


Por a e dini se WordPress gjithashtu ju ndihmon në këtë drejtim, me gamën e saj të temave të marketingut? Këto tema janë krijuar posaçërisht për faqet e internetit të marketingut dhe ofrojnë veçoritë e sakta që do të duheshin. Në këtë artikull, ne po mbulojmë 10 temat më të mira të marketingut nga WordPress.

10 Temat e marketingut nga WordPress Vlen të Kontrollohen

1. Tema Moto

Tema Moto

Moto është një temë gjithëpërfshirëse e marketingut WordPress që vjen me shumë më tepër sesa veçori të marketingut. Tema vjen me një paraqitje të mirë për faqen dhe faqen e përmbledhjes së blogut. Qëllimi i vetëm i faqes së blog-ut të dizajnuar mirë është të angazhoni përdoruesin tuaj për të lexuar më shumë. Shumë tema të WordPress nuk arrijnë të vendosin përmbajtjen e duhur në formatin e duhur përpara përdoruesit tuaj, i cili përfundimisht rezulton në kohë të ulët të banimit dhe ritëm të lartë të fryrjes. 

Ajo gjithashtu vjen me opsione dhe funksionalitete për gjenerimin e plumbit. Kjo temë ju lejon të krijoni një mori kolateralesh të marketingut në faqen tuaj të internetit si faqet e uljes, faqet e shitjeve, postat elektronike, faqet e portofolit, faqet e internetit të e-Tregtisë, etj. Moto është i pajtueshëm me WooCommerce, me një ndërtues faqesh tërheqëse, 80+ kode të shkurtra , konfigurimi me një klik dhe shumë më tepër, gjë që e bën atë fleksibël, miqësor ndaj përdoruesit dhe të lehtë për t’u përdorur.

Karakteristikat kryesore:

 • 50 Gati për të përdorur Layout Lidhjet
 • 865 faqe mbresëlënëse dhe 55 rrëshqitës Unik Demo
 • Drag dhe Drop ndërtues faqe
 • Tregtia elektronike gati
 • Ajo vjen me 80 + kode të shkurtra
 • edhe me shume…

Mimi: 19 dollarë

2. Pro marketing

temë pro marketingut

Marketingu Pro është një temë mjaft e fuqishme e marketingut nga WordPress me një kornizë fleksibël dhe një dizajn të përgjegjshëm. Me një dizajn intuitiv, ajo vjen me 9 shabllone të gatshëm, kompozitor vizual, paraqitje dhe rregullime të rregullueshme, dhe tonelata Widgets, kjo është një temë me të vërtetë gjithëpërfshirëse. Shtë e shkëlqyeshme për faqet e internetit të marketingut dixhital dhe do të funksionojë pa probleme në të gjitha pajisjet dhe rezolutat.

Karakteristikat kryesore:

 • Tema me shumë qëllime WordPress
 • Projektuar për tregtarët dixhitalë / në internet, ekspertë të SEO
 • 9+ Model i bukur dhe i lartë konvertues
 • drag and drop ndërtues faqe
 • Shumë plugins premium të përfshira
 • Temë e optimizuar me shpejtësi

Mimi: 49 dollarë

3. Sfidues 

kandidat

Challenger është një temë e cilësisë premium për marketing, blogging dhe faqet e shfletimit. Isshtë plotësisht i përgjegjshëm në mënyrë që të duket i shkëlqyeshëm në të gjitha pajisjet, si kompjuter, laptop dhe celular.

Tema është e pajtueshme me Gutenberg dhe ju lehtë mund të shtoni WooCommerce në faqen tuaj. Ajo gjithashtu luan mirë me shumicën e ndërtuesve të faqeve si Elementor.

Tema e Challenger-it me versionin falas përfshin 4 zona me widget, 50+ ikona të mediave sociale dhe një seksion me kokë të personalizueshme për shtimin e një forme abonimi me email.

Karakteristikat kryesore:

 • Tema WordPress me shumë qëllime
 • 4+ zona widget dhe 50+ ikona të mediave sociale
 • Epo optimizuar SEO
 • Temë e optimizuar me shpejtësi
 • 24 × 7 Mbështetje e klientit

Mimi: Falas

4. Biznesi i përgjegjshëm

temë e përgjegjshme e biznesit

Biznesi i përgjegjshëm është një temë marketingu nga WordPress që është e përsosur për faqet e internetit profesionale dhe të biznesit. Shtë një temë gjithëpërfshirëse dhe fleksibël që ofron shumë mundësi në shabllone për të krijuar faqe efektive. Tema vjen me SlideDeck3 e cila rrëshqet dhe plugin animacion për faqen tuaj te internetit. Ai përshtatet në mënyrë të përkryer në faqen tuaj, duke i dhënë asaj një ndjenjë të pasur dhe ta bëjë atë të duket interesante në natyrë. Rrëshqitësit mund të bëjnë mrekulli nëse janë të integruar në mënyrë të përsosur në faqen e internetit. Ka mundësi të shumta widget, një seksion dëshmish, thirrje CTA, statistika, përputhshmëri dhe shumë më tepër për të shfaqur arritjet tuaja te klientët.

Karakteristikat kryesore:

 • Modele me shumë faqe të disponueshme
 • Tema WordPress e gatshme për biznes
 • Rrëshqitëset Premium në dispozicion
 • Tipografi e bukur në dispozicion

Mimi: 27 dollarë

5. Stash

fsheh

Stash është një temë me shumë koncepte WordPress që ju lejon të krijoni një mori faqesh marketingu, ose një faqe të tërë në internet, në asnjë kohë me kompozitorin e tij të fuqishëm vizual. Dizajni i përgjegjshëm dhe paraqitja estetike sigurojnë që të duket po aq e bukur në të gjitha ekranet. Të qenit në gjendje të krijoni çdo lloj plan urbanistik në të gjithë temën me ndihmën e shtojcave është një bekim. Tema vjen me kod të pastër dhe opsione të thjeshta tërheqëse dhe tërheqëse për përdoruesit. Një tjetër gjë e shkëlqyeshme është se mund të arrini lehtë instaloni këtë temë WordPress lehtë.

Stash vjen me integrimin e plotë të paraqitjeve Font Awesome, Retina të gatshme dhe të përgjegjshme. Ajo ofron shumë gjëra, si 16 faqe të brendshme, 7 lloje portofolesh, prejardhje të personalizueshme, paraqitjet dhe shkronjat, një panel i avancuar dhe një sërë demonstrimesh. Shtë e shkëlqyeshme për të gjitha llojet e faqeve të internetit që janë duke kërkuar për Paralaksim Paralaks dhe markë në të gjithë faqen e internetit për ngjyra specifike sipas markave të tyre, dhe një mjet efektiv i marketingut.

Karakteristikat kryesore:

 • 48 Shtëpi
 • Blloqet e ndërtuesve të faqeve në dispozicion 260
 • 15 faqe të brendshme të gatshme
 • WooCommerce gati
 • Shtojcat Premium të përfshira
 • Paraqitja plotësisht e përgjegjshme
 • Përkthimi gati
 • edhe me shume…

Mimi: 59 dollarë

6. Mendime te lumtura

tema e mendimeve te lumtura

Happy Thoughts është një temë e gjallë por praktike e marketingut dhe biznesit nga WordPress. Ajo përmban një plan urbanistik profesional me një mori opsionesh në shabllone. Pika kryesore e mendimeve të lumtur është se ajo është një temë miqësore me SEO, përfshin elementë të ndryshëm tërheqës dhe rënie për elementë të ndryshëm për ta bërë faqen tuaj të internetit të duket e pasur me natyrë.

Tema gjithashtu vjen me një rrëshqitës inbuilt e cila ju kursen nga telashet e instalimit të një shtojce të ndryshme. Karakteristikat e saj të ndryshme miqësore SEO janë optimizuar për performancën më të mirë, e cila automatikisht ndihmon me renditjen e faqes suaj të internetit. Dhe modeli i përgjegjshëm i shton asaj. Tema vjen me 2 faqosje të faqes fillestare një me një rrëshqitës me gjerësi të plotë dhe një tjetër me 3 rrëshqitës kolonë duke dhënë pamjen e gjithanshme të faqes suaj të internetit për faqet e internetit dhe blogjet. Në përgjithësi, kjo është një temë e shkëlqyeshme për faqet e internetit profesionale dhe afariste.

Karakteristikat kryesore:

 • 2 faqosjet në faqen e internetit
 • Rrëshqitës me gjerësi të plotë
 • 3 paraqitjet kolonë për postimet dhe faqet
 • Krijuesi i faqeve në dispozicion
 • Seksioni Testimonial në dispozicion

Mimi: 27 dollarë

7. LeadEngine

temë udhëheqëse

LeadEngine është një temë dinamike dhe tërheqëse nga WordPress. E ndërtuar si një temë me shumë qëllime, LeadEngine është e shkëlqyeshme për përpjekjet e marketingut. Shumëllojshmëria e jashtëzakonshme në demonstrimet e faqeve është dëshmi e faktit. Karakteristika me një klikim-instalimi WPBakery Builder Page ju lejon të krijoni faqe të personalizuara në një çast. Mund të krijoni tabela dhe grafikë, animacione dhe grafika, skedarë multimedialë, dhe shumë më tepër me 200 + kode të shkurtra. Ai gjithashtu integrohet me portat e pagesave. LeadEngine është e mbushur me të gjitha llojet e karakteristikave që ju mund të imagjinoni për biznesin tuaj, jo vetëm që ajo performon më mirë në të gjithë mjedisin dhe shkon pa telashe. Tema plotësisht e plotë.

Karakteristikat kryesore:

 • Tema plotësisht e përgjegjshme
 • 200+ Blloqet e modeleve të disponueshme
 • 30+ Uebfaqe të para-ndërtuara
 • Importues demo me një klikim
 • Paneli i fuqishëm i opsioneve
 • Shumë shtesa premium në dispozicion
 • edhe me shume…

Mimi: 49 dollarë

8. E paprekur

temë e paprekur

E paprekur është një temë e bukur e WordPress që është e përsosur për marketing. Ajo përmban 10 demo të ndërtuara që janë krijuar për lloje specifike të bizneseve ose faqeve të internetit. 12 Faqet kryesore dhe funksionaliteti i faqeve të brendshme i japin faqes tuaj të internetit një nxitje të tepruar për të kuruar dhe paraqitur më shumë informacion për vizitorët tuaj. Tema ka faqe në blog që tregojnë postimin tuaj të fundit në një mënyrë unike për të rrëmbyer vëmendjen e përdoruesit. Ajo performon jashtëzakonisht për biznesin tuaj. Pjesa SEO e temës është kujdesur shumë nga kodi i optimizuar, duke e bërë atë të përgjegjshëm në natyrë dhe i lehtë për Google të zvarritet pasi Google gjithmonë i jep përparësi një faqe në internet e cila ka një kuti të pastër të kodeve dhe veçorive.

Kjo temë përfshin disa plugins premium dhe karakteristika të shkëlqyera, si rrëshqitësi i revolucionit, galeria e dritës së dritës, kompozitori vizual, etj. Me opsione të shumta në shkronja, prejardhje, headers, widget, menu, etj., E paprekur është vërtet një temë e larmishme.

Karakteristikat kryesore:

 • 12 Ndërtimi i Demos
 • 12 Shtëpi të bukura
 • Demo me një klik të instaluar
 • Plotësisht i përgjegjshëm dhe i thjeshtë për tu përshtatur
 • Rrëshqitës i revolucionit në dispozicion
 • Shtojcat Premium të përfshira
 • Plotësisht i përkthyeshëm

Mimi: 49 dollarë

9. Studio 9

temë në studio 9

Studio 9 është një temë elegant dhe moderne WordPress që funksionon mirë për krijimin e faqeve të uljes dhe kolateralit të marketingut. Flexibleshtë fleksibël dhe intuitiv dhe mjaft i përshtatshëm, pasi shumë opsione të kodit të shkurtër janë në dispozicion për personalizime. Pronari i temës pretendon se është një nga temat më të shpejta për një faqe interneti të agjencisë. Mund të jetë një faktor i dobishëm pasi faqja e internetit e shpejtë shpesh vlerësohet si më e mirë për renditje në krahasim me faqet e internetit që ka kohë ngarkese mbi 4-5 sekonda. Mund ta krijoni me WooCommerce për të shitur produkte direkt nga faqja e internetit tuaj.

Temat vijnë me Skema të Pafundme Ngjyrash e cila është një tipar i shkëlqyeshëm për ta bërë faqen tuaj të internetit të duket gjithnjë e më e optimizuar për markën tuaj. Një nga gjërat që vërtet qëndron jashtë kutisë është aftësia për të kaluar në mënyrë të përsosur në shumë gjuhë për audiencën tuaj në mbarë botën. Studio 9 përmban paraqitjen e gjithanshme, reagueshmërinë, gatishmërinë e përkthimit dhe shumë mundësi të tjera për hartimin e faqeve dhe vjen me mbështetje të madhe nga krijuesi i temës. E shkëlqyeshme për të gjitha llojet e bizneseve.

Karakteristikat kryesore:

 • Dizajn të përgjegjshëm
 • WooCommerce gati
 • Importi me një klik demo
 • Shumëgjuhësh gati
 • Shtojcë kodesh të shkurtër në dispozicion

Mimi: 99 dollarë

10. Ngarko

temë ngritëse

Uplift është një miksim i të gjitha gjërave të mira të mbështjella në një – është i shpejtë, i lehtë, i butë, i gjithanshëm dhe shumë elegant. Shtë tema e përsosur për bizneset dhe faqet e internetit të korporatave, me një ngarkesë funksionesh dhe karakteristikash, dhe e zhvilluar bukur për webmasterët nga të gjitha prejardhjet. Ndonjëherë janë gjërat e vogla që e bëjnë një temë në internet unike dhe të ndryshme nga pjesa tjetër. Mundësia për të zmadhuar një produkt në celular u jep më shumë funksionalitet përdoruesve.

Uplift është në përputhje me WooCommerce dhe integron me të pa probleme. Sinkronizohet gjithashtu me një mori shtojcash. Në përgjithësi, është një temë e shkëlqyeshme, plotësisht e përgjegjshme dhe gjithëpërfshirëse, me pamje të shkëlqyeshme dhe funksionalitet më të mirë që do t’i japë biznesit tuaj shtytjen e nevojshme për sukses.

Karakteristikat kryesore:

 • Zvarrit dhe lësho ndërtuesin e faqes me 54 elementë
 • 9 Demos të bukura të ndërtuara
 • Temë e optimizuar plotësisht e SEO
 • 10+ Stilet e kokës
 • 42 faqe të parafabrikuara dhe 14 stile portofoli
 • Ekipi AJAX rrëshqet jashtë
 • Plotësisht shumë gjuhë
 • edhe me shume…

Mimi: 59 dollarë

11. Vinçi

temë vinçi WordPress

Vinçi është i bukur, i larmishëm, i gjithanshëm dhe shumë funksional. Shtë tema e përsosur e marketingut për të bërë shitje. Shkathtësia e temës bën të mundur shitjen e gjithçkaje, dyqane virtuale ose fizike të përfshira. Vinçi ofron shumë mundësi të faqeve të brendshme dhe madje edhe më shumë ikona, me zgjedhje në paraqitjen dhe dizajnin. Vinçi është ideal për shitjen e mallrave dixhitale për vizitorët tuaj. Paketon gjithashtu një UI të fuqishëm për bloget duke e bërë atë më të gjithanshëm për kapjen e interesit të audiencës tuaj.

Vinçi është plotësisht i pajtueshëm me shtojcat WooCommerce dhe funksionon si një hijeshi edhe për një fillestar. Kodi i temës është i pastër dhe i lehtë për botët e Google të zvarriten. Ju mund të shfaqni portofolet, katalogët, kompanitë ose dyqanet me tulla dhe llaç duke përdorur këtë temë mahnitëse.

Karakteristikat kryesore:

 • 150+ Paraqitjet e faqeve të para-ndërtuara
 • Retina e gatshme dhe plotësisht e përgjegjshme
 • Paraqitjet e pakufizuara të kokës
 • 25 imazhe Premium clipart
 • Sfondet e efekteve paralele
 • Shirita anësor të pakufizuar
 • Demo me një klik të instaluar
 • Plotësisht i përkthyeshëm

Mimi: 39 dollarë

Mendimet e ndarjes

Duke pasur parasysh se shumica e këtyre temave janë SEO-miqësore, por duke marrë një Mjet analize SEO do t’ju ndihmojë të kryeni një auditim të thelluar të faqes tuaj dhe të rritni faqen tuaj në faqen e rezultateve të kërkimit Google.

Ju mund të shihni, WordPress ofron një ton temash të marketingut që janë unike në mënyrën e tyre dhe kujdesen për specifikimet tuaja, si dhe nevojat e përgjithshme të marketingut. Një që ju zgjidhni varet nga biznesi juaj, dhe natyrisht, cili ju pëlqen më së miri.

Artikujt e lidhur,

 • 7 Temat më të mira të Blogimit Premium për WordPress
 • Shtojca më e mirë e optimizmit të imazhit për WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector