20 Temat më të Mirë FALAS në WordPress Blog në 2019

04.06.2020
TEMAT '20 Temat më të Mirë FALAS në WordPress Blog në 2019
0 14 мин.

Pas instalimit të WordPress, gjëja tjetër që ju duhet të instaloni një temë të mirë WordPress që është e përgjegjshme për të gjitha pajisjet (kompjuter, tablet dhe celular), SEO miqësore dhe natyrisht ngarkesa shpejt. Zgjedhja e një teme të mirë të WordPress është mjaft sfiduese pasi ka mbi 10,000 tema falas në dispozicion në galerinë e temave të WordPress, dhe mund të jetë një proces që kërkon shumë kohë për ju që të zgjidhni temën e duhur. Pra, ne kemi mbledhur disa nga temat më të mira të blogut WordPress, të cilat janë të shpejtuara të optimizuara, SEO miqësore dhe të bukura në kërkim.


Në këtë postim, ne do të ndajmë 20 temat më të njohura të blogut falas për WordPress.

tema falas të WordPress në blog

Temat më të mira falas për WordPress Blog

OceanWP

OceanWP

OceanWP është një temë shumë e lehtë dhe plotësisht e personalizueshme falas për WordPress blog. Ka mbi 200,000 instalime aktive dhe një nga temat më të vlerësuara me WordPress.

Me OceanWP, ju mund të krijoni një lloj uebsajti të ndryshëm si një blog, biznes, portofol, dyqan WooCommerce dhe shumë më tepër. Kjo temë plotësisht e përgjegjshme dhe ngarkohet më shpejt në të gjitha pajisjet. Ajo funksionon mirë me ndërtuesit më të njohur të faqeve si Divi, Beaver Builder, SiteOrigin etj. Ai është plotësisht i përgjegjshëm dhe WooCommerce është gati. Ai gjithashtu mbështet gjuhët RTL dhe ju gjithashtu mund të përdorni gjuhët tuaja.

Ju mund të përdorni zgjerimin e tyre falas të importit për të ngarkuar përmbajtjen e tyre demo për të ndërtuar me lehtësi faqet e internetit. Ju gjithashtu mund të zgjëroni funksionalitetin e tij duke përdorur shtesat e tyre premium si Stick Anyothing, njoftim për cookie, ekranin e plotë, hyrje në popup, Sticky Footer, Widgets Elementor, Slider Posts dhe shumë më tepër.

Shikoni Demo | Shkarko

Astra

Astra

Astra është një nga temat më të njohura të WordPress që mund të përdorni për blogun tuaj personal, portofolin, biznesin dhe uebfaqen e WooCommerce. Shtë një temë shumë e lehtë dhe plotësisht e personalizueshme.

Kjo temë vjen me karakteristika të ndryshme dhe shabllone premade që funksionojnë mirë me të gjithë ndërtuesit e faqeve si Arkitekti i Lulëzimit, Beaver Builder, Divi, Visual Composer, dhe shumë të tjerë. Readyshtë gati WooCommerce, RTL & Përkthimi është i gatshëm dhe i përgjegjshëm në të gjitha pajisjet.

Tema është plotësisht e lirë dhe mund të zgjatet me shtesa premium. Nëse dëshironi një temë të shpejtë, plotësisht të personalizueshme dhe falas të WordPress, atëherë Astra është ajo e përsosur.

Shiko Demo | Shkarko

HUEman

HUEman

Hueman është një nga temat më të njohura të WordPress për bloget, revistat dhe faqet e internetit të biznesit. Totallyshtë plotësisht i përgjegjshëm dhe vjen me mundësi fleksibël të paraqitjes.

Kjo temë ka 4 opsione të ndryshme widget për këmbësorin dhe mund të shtoni një numër të pakufizuar të widget-ve në shiritin anësor. Ju mund të tregoni postimin tuaj më të fundit në histori të paraqitur ose rrëshqitës. Ju mund të zgjidhni çdo lloj fontesh që dëshironi të përdorni. Ato gjithashtu kanë zona widget për poshtër dhe header ku lehtë mund të futni reklama ose banderola.

Kjo temë është SEO miqësore dhe ngarkesa më e shpejtë në të gjitha llojet e pajisjeve. Nëse dëshironi të krijoni një blog, revistë, uebfaqe biznesi, kjo temë është një mundësi e mirë.

Shikoni Demo | Shkarko

ColorMag

ColorMag

ColorMag është një temë e shkëlqyer e stilit të revistave që mund të përdorni për blogun tuaj WordPress, lajmet, revistën, biznesin dhe çdo lloj uebsajti. Kjo temë është plotësisht në përputhje me shtojcën WooCommerce dhe mund të shtoni çdo lloj produkti dhe portë pagese për të shitur produktet tuaja. 

Ju mund të theksoni secilën kategori me ngjyrën unike të zgjedhjes suaj. Tema me versionin falas vjen me 6 pajisje widgetash të ndryshme dhe zonat me widget 15+. Kjo temë është krejtësisht SEO miqësore dhe e optimizuar për shpejtësinë. 

Shikoni Demo | Shkarko

i shkëlqyeshëm

i shkëlqyeshëmSparkling është një temë e thjeshtë dhe e pastër pa pagesë WordPress për blog, udhëtime, shëndet, biznes dhe çdo faqe të tjera. Kjo temë është plotësisht e përgjegjshme për celular dhe optimizuar mirë SEO. Kjo temë përfshin një rrëshqitës në ekran të plotë, integrimin e mediave sociale, widget postimesh të njohura, etj.

Ka paraqitje të ndryshme, ngjyra, shkronja, cilësime rrëshqitëse. Kjo temë është gjithashtu e përkthimit dhe e përgatitur shumë gjuhë. Ju gjithashtu mund të integroni WooCommerce, bbPress dhe shtesa të tjera të primit të njohura me këtë temë.

Shikoni Demo | Shkarko

Një Ikonik

Një IkonikIkonike është një temë e cilësisë blog premium falas me WordPress me tipografi të bukur. Kjo temë është plotësisht e përgjegjshme dhe ju lejon të personalizoni ashtu siç dëshironi. Ju lehtë mund të ngarkoni një logo, të ndryshoni ngjyrën e sfondit, tekstin e futbollit, ikonat e mediave sociale.

Ikonik vjen me një barbar të vetëm dhe një meny me kokë me navigim të lehtë.

Shikoni Demo | Shkarko

kandidat

Tema e Sfidës

Challenger është një temë premium falas me cilësi të WordPress për blogje, biznes, podcast në uebfaqe. Kjo temë është plotësisht e përgjegjshme dhe e optimizuar mirë për shpejtësinë në mënyrë që faqja juaj e internetit të ngarkohet më shpejt në të gjitha pajisjet.

Dizajni i temës është i thjeshtë dhe minimalist dhe tipografia e bukur e bën faqen tuaj më të lexueshme. Tema me versionin falas vjen me 4 zona të ndryshme widget, 50+ ikona të mediave sociale dhe një seksion header plotësisht të personalizueshëm për të rritur listën tuaj të emailit.

Shikoni Demo & Shkarko

Ashe

Ashe

Ashe është një temë blog shumë WordPress pa shumë autorë që është e përshtatshme për një blog personal, ushqim, udhëtim, bukuri, modë, martesë, fotografi dhe çdo lloj bloge. Ajo ka një plan urbanistik të përgjegjshëm minimal, elegant dhe celular që duket i mahnitshëm në të gjitha pajisjet.

Ju mund të integroni WooCommerce me temën Ashe. Tema është e kodifikuar mirë dhe funksionon shumë me të gjitha shtojcat e njohura dhe ndërtuesit e faqeve si Divi, Elementor, ndërtues Beaver, etj. Tema përfshin një rrëshqitës me ekran të plotë, imazh me kokë, widget për rrëshqitje në Instagram.

Shikoni Demo & Shkarko

Donovan

Donovan

Donovan është një temë falas blog për dizajn të pastër dhe modern për WordPress. Ajo ka 3 paraqitje të ndryshme në blog dhe menu të lehtë navigimi. Ju mund të shtoni ikona sociale në zonën më të lartë të widget dhe të rregulloni zonat e futbollit. Tema e tyre është optimizuar për SEO dhe mund të përkthehet në gjuhët tuaja. 

Shikoni Demo & Shkarko

Blog Master

Blog Master

Master Blog është një temë e pastër dhe moderne e blogjeve WordPress falas. Tema është plotësisht e përgjegjshme dhe ngarkohet më shpejt në të gjitha pajisjet. Kjo ju lejon të ndryshoni ngjyrën e sfondit dhe logon. Tema është plotësisht RTL dhe përkthimi është gati dhe pajtueshëm me WPML. Ai përmban një shirit anësor dhe mund të ndryshoni imazhin e kokës.

Shikoni Demo & Shkarko

Blog Elita

Blog ElitaBlog Elite është një temë blog-WordPress falas me shumë qëllime. Isshtë i përgjegjshëm dhe ofron mundësi të pasura me funksion. Kjo ju lejon të përdorni së bashku një kombinim të ndryshëm të stileve dhe opsioneve për t’ju ndihmuar të krijoni një faqe interneti të pastër brenda pak minutash. Ajo vjen me një shirit anësor dhe opsione të shumta për kokë. 

Shikoni Demo & Shkarko

Optmizer

Optmizer

Optmizer është një temë me shumë qëllime blog WordPress falas dhe vjen me shumë karakteristika të fuqishme. Kjo ju lejon të personalizoni çdo element pa modifikuar asnjë kod. Tema vjen me dy paraqitje dhe një rrëshqitës të bukur imazhi. Gjithashtu ju lejon të ngarkoni me lehtësi një logo për faqen tuaj, përdorimin e 600+ fonteve, shtimin e fushës me porosi CSS dhe opsione të tjera ngjyrash.

Tema është 100% e përgjegjshme, SEO miqësore, dhe shpejtësi e optimizuar. Shtë gati për përkthim dhe punon me WooCommerce, bbPress dhe shumë të tjerë. Nëse dëshironi një temë falas për WordPress për blogun tuaj, biznesin, portofolin, fotografinë dhe sitin e e-commerce, kjo temë është një mundësi e shkëlqyeshme.

Shikoni Demo & Shkarko

Kontrast

Kontrast

Kontrast është një temë elegante dhe e përgjegjshme falas për WordPress për blogje dhe revistë. Tema përfshin zona widget të pakufizuara, shirita anësor të majtë ose të djathtë, 4 kolona widget për këmbësorë, imazhe me plan urbanistik zero, postime të ngjashme dhe shumë më tepër. Ju gjithashtu mund të shtoni ikona sociale në krye ose në fund.

Shikoni Demo & Shkarko

Wellington

Wellington

Wellington është një temë e thjeshtë dhe moderne në kërkim falas e WordPress në blog. Ajo vjen me dy paraqitje postimesh të ndryshme, tipografi të bukur, një rrëshqitës të paraqitur dhe një shirit anësor. Tema është plotësisht e përgjegjshme dhe ju lehtë mund të modifikoni cilësimet e temës në personalizuesin.

Shikoni Demo & Shkarko

Lite shirita

Lite shirita

Ribbon Lite është një temë e thjeshtë dhe e përgjegjshme për Blogging WordPress. Tema është vetëtimë e shpejtë, SEO e optimizuar dhe plotësisht e personalizueshme. Tema përfshin një menu barbar dhe të lehtë navigimi. Ju mund të shtoni ikona sociale dhe të tregoni postime të lidhura, të cilat do t’i ndihmojnë lexuesit tuaj të përmbahen me përmbajtjen tuaj.

Shikoni Demo & Shkarko

Blogim VT

Blogim VT

Blogging VT është një temë elegante dhe minimale falas e WordPress. Tema është plotësisht e përgjegjshme dhe e krijuar posaçërisht për faqet e internetit të blogut. Friendlyshtë miqësor me celularin dhe zbaton praktikat më të mira të SEO. 

Tema përfshin një shirit anësor, ikona sociale, dhe për widget-in e autorit. Shtë përkthim i gatshëm dhe funksionon në mënyrë të përsosur në instalime multisite.

Shikoni Demo & Shkarko

Shkrimtarët Blogly

Shkrimtarët Blogly

Shkrimtarët Blogly është një temë falas WordPress miqësore dhe e përgjegjshme për Blogging, Gazeta, dhe faqet e fotografisë. Tema është e lehtë për tu vendosur dhe ka shumë hapësirë ​​reklamash për fitim parash nga faqja juaj. 

Tema funksionon shkëlqyeshëm me ndërtuesit e faqeve të njohura si Elementor, Beaver Builder, Divi etj. Ju lehtë mund të krijoni një lajm me një faqe ose një faqe të vetme, një faqe interneti arsimore me një kohë të shkurtër.

Shikoni Demo & Shkarko

Writee

Writee

Write është një temë Blogging WordPress falas dhe elegante në kërkim, që i përshtatet një blogu personal, ushqimi, udhëtimi, fotografie. Tema është plotësisht e përgjegjshme dhe e dizajnuar mirë.

Tema përmban dizajn të përsosur pixel, barbar të vetëm, vegël të shumta, rrëshqitës imazhi me gjerësi të plotë / kuti. Compatibleshtë në përputhje me WooComerce dhe përkthimi i gatshëm.

Shikoni Demo | Shkarko

lakër jeshile

lakër jeshile

Kale është një temë minimale, elegante dhe moderne në kërkim falas WordPress për një blog ushqimi dhe gjithashtu mund të përdoret për çdo qëllim tjetër. Tema është e lehtë për t’u përdorur dhe lehtë mund të integroheni me WooCommerce.

Kale vjen me një faqe të parë të bukur, në dukje të madhe me postim të shfaqur, opsione për të treguar banderolë ose reklama në kokë. Fullyshtë plotësisht RTL & të mbështetur në shumë gjuhë. Ajo gjithashtu vjen me paraqitje të shumëfishta të burimeve në blog, opsione për madhësinë e shiritit dhe mund të shfaqni ikonat e mediave tuaja sociale.

Shikoni Demo | Shkarko

Poseidoni

Poseidoni

Poseidon është një temë e thjeshtë blog dhe WordPress me dizajn të thjeshtë dhe elegant. Tema vjen me një slideshow të ekranit të plotë, paraqitjet e shumëfishta të blogeve, një shirit anësor dhe ikonat e mediave sociale. Fullyshtë plotësisht i përgjegjshëm dhe funksionon shumë me WooCommerce.

Shikoni Demo | Shkarko

Në këtë artikull, ne kemi ndarë 20 tema më të mira të blogut WordPress, të cilat mund t’i përdorni për blogun tuaj personal, biznesin, portofolin, fotografinë ose ndonjë sit tjetër..

Tani, ju duhet të provoni secilën nga temat për të parë nëse tema i përshtatet faqes tuaj apo jo. Sidoqoftë, nëse doni tipare të plota temë dhe mbështetje prioritare nga kompania e temave, mund të përmirësoni temën tuaj në versionin premium.

Dëshironi të shfaqni temën tuaj në këtë listë? Lini një koment më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector