7 Temat më të mira Premium për WordPress për Blogim (Edicioni 2017)

04.06.2020
TEMAT '7 Temat më të mira Premium për WordPress për Blogim (Edicioni 2017)
0 15 мин.

Kurdoherë që është fjala për të zgjedhur platformën më të mirë të Blogging, ne gjithmonë preferojmë WordPress. Ka pothuajse 74 milion faqe interneti mundësohen nga WordPress. Shtë falas të instaloni, vendosni dhe azhurnoni në çdo kohë. Ju mund të vetë-pritni WordPress pa asnjë kosto (Rekomandohet mbajtja e hostit InMotion). Mund të ndërtoni çdo lloj uebsajti duke përdorur WordPress. E mira është që ka më shumë se 48,000 shtesa WordPress dhe gjithsej 2428 tema të disponueshme për WordPress. Ju mund të përdorni ndonjë prej tyre për nevojën tuaj. Por gjithmonë temat e lira nuk janë të mira dhe nuk japin veçori të njëjta si Temat Premium WordPress.


Temat falas janë shpesh të mira nëse sapo filluat blogun tuaj. Por ndërsa faqja juaj rritet, duhet të kaloni në një Temë Premium WordPress. Shumë pronarë të faqeve të internetit shpesh thonë se “Pse na duhet Temë Premium ose e paguar nëse një temë falas na jep të gjitha opsionet”? Epo, kjo është mjaft e vërtetë dhe në një anë tjetër kjo është e gabuar. Ka shumë përparësi të përdorimit të një temë premium WordPress.

Pse duhet të përdorni Temat Premium WordPress?

Këtu janë 6 arsyet për të përdorur një Tema Premium për WordPress për Blogim.

Cilësia e temës: 

Nuk është çudi që temat Premium gjithmonë më mirë se temat e lira. Disa tema të paguara zhvillohen nga kompani të dizajnimit të uebit që punësojnë një ekip zhvilluesish. Ata në thelb janë shumë të aftë në hartimin grafik, kodimin HTML dhe CSS, optimizimin e motorëve të kërkimit, si dhe programimin PHP dhe JavaScript. Pra, për të marrë produktin më të mirë, duhet të paguani dhe ia vlen.

Personalizimi i temave:

 Temat maksimale falas vijnë me karakteristika të kufizuara. Kjo do të thotë që ju jeni në gjendje të përdorni vetëm disa mundësi dhe ju kërkohet të përmirësoni në premium. Për më tepër, temat e paguara për të pasur shumë mundësi opsionesh, si navigimi i faqes, paraqitja e përmbajtjes, stilet e fontit, opsionet e figurave etj.

Optimizimi i Motorit të Kërkimit (SEO) Friendly: 

Jo të gjitha temat janë dizajne miqësore të motorit të kërkimit. Shumë blogerë përdorin një temë falas dhe nuk vini re për sitin e tyre SEO. Në këtë mënyrë ju mund të humbni trafikun tuaj organik. Për të mos përmendur, temat e paguara kanë një ndikim pozitiv në SEO.

Shpejtësia e shpejtë: 

Një nga faktet më të rëndësishme është Shpejtësia. Temat Premium WordPress janë shumë më mirë sesa temat e lira. Temat falas nuk janë optimizuar mirë, kështu që mund të rrisë kohën e ngarkesës në sit.

Pronësia e temave: 

Disa temë falas nuk ju lejojnë të hiqni opsionet e markës së shitësit dhe licencohen si softuer falas nën GPL ose licencën e përgjithshme publike. Por në temën e paguar, ju mund ta hiqni atë, pasi çdo klient merr një numër unik licence për të përdorur temën e tyre premium. 

Mbështetje për temën: 

Duke përdorur një temë falas, nuk do të merrni mbështetje kur keni probleme me hartimin e blogut tuaj. Mund të kërkoni vetëm në forumin e mbështetjes së drejtorive të temave të WordPress. Por duke përdorur një temë premium WordPress, mund t’i kontaktoni përmes emailit, telefonit dhe sistemit të bisedës live. Nëse jeni duke u përballur me ndonjë problem të problemit ose ndonjë problem tjetër me temën tuaj, mund t’i kërkoni krijuesit tuaj të temës që ta zgjidhë atë.

Tani, mund të pyesni se cila temë është Tema më e mirë premium për WordPress për Blogim

Epo, zgjedhja e temës më të mirë premium nuk është e lehtë siç e shihni. Ekzistojnë 100+ tema premium WordPress në dispozicion dhe ofron pothuajse të njëjtat karakteristika. Por në këtë artikull, ne po shkruajmë rreth 7 Temat më të mira Premium WordPress për Bloggerët.

7 Temat më të mira Premium për WordPress për Bloggerët

# 1. FocusBlog

FocusBlog

FocusBlog është ndërtuar nga Thrive Themes. FocusBlog është një temë me shumë qëllime, kështu që ju mund të ndërtoni çdo lloj siti si uebfaqja e korporatave, faqja e marketingut, faqja e biznesit dhe blog site duke përdorur këtë temë.

Kjo temë vjen me shumë karakteristika të përqendruara në konvertim, të cilat nuk mund t’i gjeni në asnjë temë tjetër. Pasi të aktivizoni temën tuaj me çelësin e licencës, do të merrni një panel të fuqishëm për të konfiguruar blogun tuaj. Ju mund të ndryshoni stilin e fontit, cilësimet e paraqitjes, kodin e përcjelljes së analitikëve të Google dhe mund të shtoni butona të mediave sociale.

Një tjetër arsye për të zgjedhur të lulëzoni tema është se secila temë përfshin opsione për ndryshimin e figurës, me të cilat ju lehtë mund të kompresoni imazhet tuaja pa ndryshuar ndonjë cilësi. Nuk janë të gjitha. Ka gjithsej 3 nivele të ngjeshjes së figurës.

Lulëzoni Opsionet e TemësNga pulti i WordPress, lehtë mund të shtoni format e zgjedhjes në Zonat e Fokusit të synuara që tregojnë ofertat më të rëndësishme për vizitorët tuaj. Me opsionin e gjeneratorit të faqeve të lulëzuara, ju mund të krijoni faqe shembujsh të shitjeve, faqet e zgjedhjes, faqet ligjore dhe më shumë me vetëm disa klikime.

Features:

 • Dizajn i bukur.
 • Kompresimi automatik i figurës.
 • Format e zgjedhjes në dispozicion.
 • Lulëzoni gjeneratorin e faqeve të temave.
 • SEO miqësore.
 • Plotësisht i përshtatshëm.
 • Modelet e faqeve të uljes.
 • Përgjegjshëm plotësisht celular.
 • Ndërtimi i opsioneve të ndarjes sociale.
 • Lulëzoni panelin e temave.

Nëse përdorni temë të lulëzuar, atëherë nuk ju duhen shtojca shtesë për kompresimin e imazhit, forma opt-in, butona etj. Me temat, Temat e lulëzojnë gjithashtu ofrojnë lulëzime të lulëzuara, ndërtues të përmbajtjes së lulëzojnë, faqe të ndalimit dhe më shumë.

Çmimi:

Ky çmim teme është $ 49 për një sit të vetëm. Ata gjithashtu sigurojnë anëtarësimin e Lulëzojnë, i cili ju lejon të përdorni të gjithë produktin e tyre.

# 2. Korniza e Zanafillës

Tematika e Kornizës së Zanafillës

Korniza e Zanafillës është një nga më të mirët Temat Premium WordPress për ndërtimin e uebfaqeve mahnitëse. Zanafilla ofron veçori për ta bërë të thjeshtë vendosjen e faqes tuaj saktësisht ashtu si dëshironi.

Kjo temë është ndërtuar mbi HTML5 kodi dhe jep dizajnin shumë të përgjegjshëm të blogut tuaj. Si tema të lulëzuara, Zanafilla rrit shpejtësinë e faqes tuaj. Por ka veçori shtesë, që e çojnë temën në nivelin tjetër. Ajo vjen me opsione të integruara të SEO, të cilat ju ndihmojnë të renditeni mirë në motorët e kërkimit dhe është e rehatshme me Yoast dhe All me një shtojcë SEO.

Features:

 • Performanca e shpejtë e zjarrtë.
 • Qasja e gatshme.
 • Opsionet e temave.
 • Modelet e faqeve të personalizuara.
 • Përgjegjës celular.
 • Mundësitë e integruara të SEO.
 • Siguria hermetike.
 • Modelet e përgjegjshme HTML5.
 • Qasja në tutoriale të hollësishme.
 • Përditësime të pakufizuara, mbështetje & Sites.

Çmimi:

Tematika e Kornizës së Zanafillës çmimi është $ 59.95. Por nëse doni të përdorni më shumë tema nga StudioPress, atëherë mund të blini planin e anëtarësimit Pro Plus për të përdorur të gjitha temat.

# 3. autoritet

autoritet

autoritet është një temë shumë e optimizuar e WordPress që ndihmon në ndërtimin e faqes tuaj të preferuar lehtësisht. Isshtë i mbushur me karakteristika të përparuara dhe personalizim.

Ajo vjen me 4 paraqitje të faqeve të ndryshme që i japin blogut tuaj një pamje krejtësisht unike. Për më tepër, paneli i opsioneve të fuqishme ju jep të gjitha kontrollet, kështu që ju të mund të menaxhoni faqen tuaj me vetëm disa klikime. Autoriteti mbështet bordurat anësore të pakufizuara dhe prejardhje të pakufizuar, kështu që ju mund të zgjidhni sa më mirë që ju nevojitet.

Autoriteti përdor një kërkim të bazuar në AJAX dhe ju mund ta ndizni ose çaktivizoni. Kjo ndihmon vizitorët tuaj të shohin rezultatet nga faqja juaj ndërsa po shtypin.

Features:

 • Përdorime të pakufizuara të domenit.
 • SEO miqësore & lëngu i përgjegjshëm.
 • Skema e integruar.
 • Menyja celulare Off-Canvas.
 • AdSense gati.
 • 590 ikona të mahnitshme.
 • Modeli i lëvizjes paralele.
 • Rrëshqitës i kutisë së lehta në dispozicion.
 • Shirita anësor të pakufizuar.
 • Kërkimi AJAX aktiv / çaktivizuar.
 • Mbështetje për temën e fëmijëve.
 • WooCommerce gati.

Çmimi: $ 59.

# 4. shtesë

shtesë

Shtesë nga Temat Elegante është një temë plotësisht e përgjegjshme për WordPress. Nëse doni blogun tuaj që duket më i dashur, atëherë ky Tema Premium WordPress është alternativa më e mirë për ju.

Duke përdorur Temat Elegant, mund të përdorni pikiatë plugin, i cili është një nga ndërtuesit më të mirë të faqeve vizuale që ndihmon për ta bërë blogun tuaj më të përparuar dhe elegant. Extra merr kornizën Divi Builder dhe shtrin Drag-in e saj të përparuar & Hidhni fuqinë e ndërtuesit për të punuar në faqen tuaj dhe kategoritë me një grup të ri të moduleve pas bazës.

Për më tepër, Extra është SEO i optimizuar dhe plotësisht i përgjegjshëm temë premium WordPress. Kështu që, faqja juaj e internetit duket e shkëlqyeshme në çdo pajisje dhe madhësi të ekranit.

Features:

 • Dizajn i bukur.
 • Opsioni i personalizimit të kokës në dispozicion.
 • Plotësisht i përgjegjshëm.
 • SEO optimizuar.
 • Mundësuar nga Divi Builder.
 • Përditësime të jetës.
 • Mbështetje Premium.
 • Tregtia elektronike e gatshme.

Çmimi: 

Ivemimi i Temave të Lulëzon është i ndryshëm nga të tjerët. Ju merrni akses të plotë në të gjitha temat thjesht $ 69 / vit, por ju nuk mund të hyni në shtojcat e tyre. Për të hyrë në të gjitha produktet e tyre, duhet të paguani $ 249 dhe kjo është një tarifë një herë. 

# 5. socialMe

socialMesocialMe është një vështrim i lehtë dhe modern Tema Premium WordPress që është perfekt për krijimin e jashtëzakonshëm Blogging dhe uebfaqen e lajmeve. 

Kjo temë vjen me 4 modele të faqes në shtëpi dhe 16 pajisje të fuqishme. Në secilin post, ajo automatikisht shton kutinë e autorit, kështu që nuk do të të duhet të instalosh ndonjë shtesë shtesë të kutisë së autorit për këtë. socialMe është një temë e përgjegjshme për rrjedhën, kështu që përshtatet me dimensionet e çdo ekrani dhe ngarkesat aq shpejt. Po ashtu siguron imazhe ngarkuese dembelë për performanca më të mira.

Features:

 • i pastër & Dizajn i bukur.
 • Plotësisht i përgjegjshëm dhe & SEO Friendly.
 • Lloje të ndryshme pagination.
 • Ngarkimi AJAX.
 • Efekt lëvizje paralele.
 • Imazhe me ngarkesë të lezetshme.
 • Koha super e shpejtë e ngarkesës.
 • Mbështetje WooCommerce.
 • Përdorni në faqet e pakufizuara.

Çmimi:

Mmimi i temës shoqërore është $ 59 dhe ju mund ta përdorni këtë Tema Premium në faqet tuaja të pakufizuara.

# 6. skemë

Skema.

Skema nga MyThemeShop është një ngarkim i shpejtë, ultra-miqësor miqësor Tema Premium WordPress. Ai përfshin të gjitha tiparet më të mira të MyThemeShop, duke përfshirë panelin tonë të opsioneve me porosi. Skema gjithashtu përfshin copa të pasura në mënyrë që të ndihmojnë motorët e kërkimit faqen tuaj dhe t’ju renditen më lart.

Si temat e tjera të MyThemeShop, mund të përdorni të gjitha kodet e shkurtra dhe widget. ju mund të përdorni temat dhe shtojcat e tyre në fusha të pakufizuara që zotëroni ju.

Features:

 • Plotësisht i përgjegjshëm.
 • Përdorni në fusha të pakufizuara.
 • ultrafast & SEO gati.
 • Paneli i fuqishëm i opsioneve.
 • Mundësia e administrimit të reklamave në dispozicion.
 • Sistemi i integruar i rishikimit.
 • Mbështetje e pasur me copëza.
 • Prejardhje të pakufizuar.
 • Përkthimi gati.
 • Kodet e shkurtër në dispozicion.

Çmimi:

$ 59

# 7 nominal

formal

Emri është një tjetër Tema Premium e WordPress, me të cilën mund të ndërtoni vetë Blogging faqe interneti. Nominal është i përgjegjshëm nga dizajni, kështu që duket mirë në çdo madhësi të pajisjes dhe ekranit. 

Si parazgjedhje, kjo temë e ndërtuar në optimizimin e kërkimit, e cila funksionon me çdo plugins SEO të palëve të treta si Yoast, All in One SEO. Ashtu si MyThemeShop (MTS) themes, Nominal është ndërtuar me kodim HTML5 dhe CSS3 që përfiton nga blogu juaj. Për më tepër, ju mund të personalizoni temën tuaj të re duke zgjedhur ngjyrat tuaja të preferuara, duke përdorur zgjedhësin e ngjyrave për zgjedhje të pakufizuara.

Features:

 • Plotësisht i përgjegjshëm & SEO e optimizuar.
 • Paneli i fuqishëm i opsioneve.
 • Media e Integruar Sociale.
 • E ndërtuar me HTML5 / CSS3.
 • Fonts të Pafund Google Web të Pafund.
 • Skemat e pakufizuar me ngjyra.
 • Dizajni i tryezës me porosi.
 • Mbështetje premium.

Çmimi: $ 59.

Përfundim, (Cilin duhet të blini)?

Nëse keni filluar tuaj Blogu i WordPress dhe gjetja e Tema më e mirë Premium WordPress për Blogim, ju ndoshta keni një listë të gjatë Temat Premium. Do temë vjen me modelin, veçoritë dhe personalizimet e veta. Më shumë se kaq, zgjedhja e një teme perfekte nuk është punë e thjeshtë, pavarësisht nëse është tema falas apo tema premium. 

Pra, në këtë postim, kemi shkruar rreth 7 Temat më të mira Premium WordPress për Bloggerët, të cilat janë plotësisht të përgjegjshme, SEO të optimizuara, ngarkojnë kaq çmim të shpejtë dhe të lirë. Tani mund të zgjidhni lehtësisht çdo temë nga kjo listë që i përshtatet blogut tuaj. Blogim i lumtur! ��

Artikujt e lidhur,

 • Si të merrni një Certifikatë Falas SSL për sitin tuaj
 • Cilësimet më të mira të WordPress Yoast SEO
 • Si të instaloni Google AMP në faqen e WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector