15 najważniejszych wtyczek WordPress dla SEO, optymalizacji prędkości, kopii zapasowych, bezpieczeństwa i optymalizacji strony internetowej

Wtyczki WordPress


Obsesję na punkcie Wtyczki WordPress jak ja?

Oto lista wtyczek do SEO, optymalizacja prędkości, projektowanie, bezpieczeństwo, kopie zapasowe i inne wtyczki do optymalizacji witryny. Używam ich wszystkich na własnej stronie WordPress, a wszystkie mają ocenę 4+. Napisałem tutoriale na wiele z nich, w tym jak skonfigurować ustawienia Yoast, optymalizacja zawartości za pomocą Yoast, i konfigurowanie W3 Total Cache aby poprawić czasy ładowania. Większość samouczków zawiera mnóstwo komentarzy, ponieważ wiele osób uznało je za pomocne – mam nadzieję, że Ty też.

Wszystkie te wtyczki są lekkie jak mam obsesję Optymalizacja prędkości WordPress. Korzystam z prawie wszystkich wtyczek z tej listy, a moja strona wciąż się ładuje poniżej 1 sekundy w Pingdom. Jeśli jednak nie używasz wtyczek w określonych momentach i potrzebujesz ich tylko raz na jakiś czas, warto je usunąć, a następnie aktywować tylko w razie potrzeby. Oto moja lista ważnych wtyczek WordPress:

 1. Yoast SEO
 2. W3 Total Cache
 3. Wszystko w jednym Schema.org Rich Snippets
 4. Wyobraź sobie
 5. iThemes Security
 6. UpdraftPlus
 7. P3 (Profiler wydajności wtyczek)
 8. Szybkie przekierowanie strony / postu
 9. Anty spam
 10. Logika widgetów
 11. TinyMCE Advanced
 12. Google Analytics
 13. TablePress
 14. Broken Link Checker
 15. Kontrola bicia serca

Chociaż w tym poście znajduje się 15 wtyczek, 10 najlepszych wymieniono tutaj:

top-10-wordpress-plugins-infographic

1. Yoast SEO

Wiem, że większość z was ma już Yoast, ale prawdopodobnie nie skonfigurowali Państwo odpowiednich ustawień, nie wyszukali słów kluczowych najlepiej ukierunkowanych ani nie zoptymalizowali treści pod kątem pełnego potencjału. Skorzystaj z moich przewodników poniżej, aby wyostrzyć swoje umiejętności i rozpocząć ranking stron / postów wyżej w wyszukiwarkach.

Skonfiguruj ustawienia Yoast – wypełnij informacje o swojej firmie, skonfiguruj Google Search Console i inne narzędzia dla webmasterów, ustaw idealną strukturę swoich tytułów SEO, zapobiegaj powielaniu treści w mapie witryny, napraw uszkodzone strony (błędy indeksowania) i dostosuj wszystkie ustawienia Yoast, aby były optymalne dla SEO. Samouczek ustawień My Yoast był używany przez ponad 50 000 osób.

Ustawienia ogólne Yoast

Badanie kluczowych słów kluczowych – posługiwać się Autouzupełnianie Google i Eksplorator słów kluczowych Moz (moim zdaniem dwa najlepsze narzędzia do badania słów kluczowych), aby utworzyć listę słów kluczowych z długim ogonem i upewnić się, że nie umknie ŻADNE frazy. Google każde słowo kluczowe za pomocą Rozszerzenie MozBar Google Chrome aby poznać konkurencję poszczególnych słów kluczowych. Skorzystaj z tych danych, aby odfiltrować konkurencyjne frazy, pozostawiając Ci słowa kluczowe o dużej szansie, które powinieneś mieć na stronie 1.

Słowa kluczowe z autouzupełnianiem Google

moz-keyword-explorer-research

Optymalizacja treści / zielonego światła – ludzie mający obsesję na punkcie zielonego światła w Yoast nie rozumieją w pełni szerokiego obrazu optymalizacji treści. Yoast wykrywa tylko dokładne dopasowanie słów kluczowych, więc zielone światła nie zawsze są możliwe, a ponadto istnieje mnóstwo sposobów na optymalizację treści poza Yoast (filmy, fragmenty rozszerzone, dodawanie spisu treści i więcej). Skorzystaj z tego samouczka, aby uzyskać pomysły na optymalizację treści zamiast obsesji na punkcie zielonych świateł Yoast.

Analiza treści Yoast SEO

Rozszerzenia Yoast

2). W3 Total Cache

Najpopularniejszym tutorialem na mojej stronie jest mój zalecane ustawienia W3 Total Cache co pomogło wielu osobom skrócić czas ładowania strony do mniej niż 1 sekundy (przeczytaj komentarze). Zawiera wstępnie skonfigurowany plik zip, który można przesłać bezpośrednio do własnej wtyczki W3 Total Cache.

Jest to jedna z najlepszych wtyczek pamięci podręcznej i poprawi wyniki prędkości w narzędziach takich jak GTmetrix i Google PageSpeed ​​Insights. Jednak podobnie jak Yoast, wiele osób nie konfiguruje ustawień poprawnie. Skorzystaj z mojego samouczka, aby skonfigurować zakładki „wydajności” różnicy po lewej stronie deski rozdzielczej W3 Total Cache jest zainstalowany. Ta wtyczka integruje się z Cloudflare (bezpłatny) i MaxCDN (6,75 USD / miesiąc z my 25% zniżki na kupon MaxCDN), Którego możesz użyć Cloudflare i MaxCDN sekcja w moim samouczku, aby jeszcze bardziej poprawić czasy ładowania. Kiedy skończysz konfigurować W3 Total Cache (i mam nadzieję, że przeczytałeś moje całe) Przewodnik po optymalizacji prędkości WordPress), mam nadzieję, że Twoje wyniki GTmetrix będą wyglądać mniej więcej tak…

Raport prędkości GTmetrix WordPress

3). Wszystko w jednym Schema.org Rich Snippets

Dodaje fragmenty rozszerzone do witryny WordPress co pomaga wyróżnić się w wyszukiwarkach poprzez dodanie „dodatkowych informacji” do fragmentów w postaci gwiazdek recenzji, informacji o przepisach, wydarzeń i innych obsługiwanych danych. Możesz to zrobić za pomocą All In One Schema.org Rich Snippets Plugin (bezpłatny, ale bardzo minimalny i ma wiele ograniczeń) lub Wtyczka Rich Snippets WP (premium i ma znacznie więcej funkcji). To się poprawia współczynniki klikalności i ruch, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przeczytaj moje przewodniki na temat tych wtyczek, które pokazują, jak je dodać.

Rich-Snippets-Markup

4. Wyobraź sobie

Bezstratnie kompresuj obrazy, aby ładować się szybciej (luzem). Imagify jest bezpłatny, dopóki nie osiągniesz miesięcznego limitu 25 MB miesięcznie lub nie będzie to 4,99 USD miesięcznie za 1 GB (który zwykle możesz użyć jednorazowo dla wszystkich istniejących obrazów w pierwszym miesiącu, anuluj, a następnie skorzystaj z bezpłatnego konta). Ta wtyczka jest DUŻO lepsza niż inne całkowicie darmowe wtyczki, ponieważ często mogą one niszczyć obrazy, a nie kompresować je, lub mogą zawierać błędy. Dzięki Imagify you just Zapisz się, zainstaluj wtyczkę, wprowadź interfejs API w ustawieniach, przejdź do sekcji „media”, aby zbiorczo zoptymalizować wszystkie obrazy.

imagify-wordpress-image-optimization

5. iThemes Security

Prawdopodobnie słyszałeś, że iThemes, WordFence i Sucuri to 3 najlepsze wtyczki bezpieczeństwa dla WordPress. Lubię iThemes Security, ponieważ możesz uruchomić kontrolę bezpieczeństwa 1 kliknięciem i przejść do prostej listy luk w zabezpieczeniach. Kliknij przycisk „napraw” i każdy powinien być całkiem łatwy.

ithemes-security-plugin

6. UpdraftPlus

UpdraftPlus umożliwia wykonywanie kopii zapasowych ręcznie lub automatycznie. Ma 5 gwiazdek i jest bardzo łatwy w obsłudze i konfiguracji ustawień. Nie bądź osobą, która traci witrynę, ponieważ nie wykonałeś kopii zapasowej. UpdraftPlus może uchronić Cię przed utratą setek godzin pracy.

Kopia zapasowa UpdraftPlus

7. P3 (Profiler wydajności wtyczek)

Zdiagnozuj wolno ładujące się wtyczki WordPress wpływające na szybkość witryny, dzięki czemu możesz je usunąć lub znaleźć alternatywne, lekkie wtyczki. Zbyt wiele wtyczek (lub tylko 1 duża wtyczka) może zabić szybkość Twojej witryny. Lubię też uruchamiać wtyczkę P3 za każdym razem, gdy instaluję nową wtyczkę, aby zobaczyć, jak wpływa ona na mój czas ładowania. Jeśli nie korzystałeś wcześniej z P3 i masz dużo wolnych wtyczek, musisz poszukać alternatywnych wtyczek, które są lekkie, ale zapewniają taką samą funkcjonalność jak stara wtyczka.

Profiler wydajności P3

8. Szybkie przekierowanie strony / postu

Jeśli opublikujesz stronę / post i zmienisz jej adres URL (bezpośredni link), musisz skonfigurować Przekierowanie 301 aby skierować stary adres URL na nowy adres URL. W przeciwnym razie stanie się stroną 404 i stracisz wszystkie linki, które wskazywały tę stronę. Możesz to zrobić za pomocą szybkiego przekierowania strony / postu (bezpłatnej metody, którą ci pokażę) lub wersja premium Yoast czyli 69 USD rocznie.

Aby znaleźć te błędy indeksowania w swojej witrynie, musisz najpierw skonfigurować Google Search Console w sekcji „Narzędzia dla webmasterów” w Yoast przy użyciu opcji weryfikacji HTML. Następnie przejdź do „Search Console” Yoast i uwierzytelnij Yoast za pomocą Search Console. Powinieneś zobaczyć wszystkie swoje błędy indeksowania. Jeśli tylko skonfigurujesz Search Console, wypełnienie danych zajmie kilka dni.

Yoast-Google-Search-Console

Aby skonfigurować przekierowanie 301 za pomocą szybkiego przekierowania strony / postu, zainstaluj wtyczkę, a następnie przejdź do Szybkie przekierowania -> Szybkie przekierowania na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Wpisz stary zepsuty adres URL pokazany w Yoast, a następnie nowy adres URL (najbardziej odpowiedniej strony w witrynie), do którego ma zostać przekierowany…

301 Przykład przekierowania

9. Anty spam

Przetestowałem wiele wtyczek antyspamowych i ten jest najłatwiejszy do skonfigurowania, odkąd go zainstalowałeś. Co ważniejsze, działa. Zainstaluj i obserwuj, jak znikają twoje komentarze do spamu.

wtyczka antyspamowa

10. Logika widgetów

Pozwala kontrolować, które widżety wyświetlają się na różnych stronach, postach, kategoriach i zarchiwizowanych stronach. To ci pomaga pokaż najbardziej odpowiednią treść w widżetach, w zależności od tego, jakie treści przegląda Twój czytelnik. Po zainstalowaniu zobaczysz sekcję „logika widżetów” na dole każdego widżetu, w której wejdziesz tag warunkowy kontrolować, gdzie się pojawia.

logika widgetów

11. TinyMCE Advanced

Chcesz więcej opcji edycji w edytorze wizualnym? Ta fajna wtyczka WordPress dodaje dodatkowe funkcje do edytora, dzięki czemu możesz dalej dostosowywać zawartość i sprawiać, by wyglądała ładnie.

tinymce-zaawansowane

12. Google Analytics

Chociaż zawsze najlepiej jest wstawić kod śledzenia Google Analytics ręcznie w stopce, możesz użyć tej wtyczki do weryfikacji Google Analytics w witrynie WordPress. Wystarczy skopiować kod UA z Google Analytics i wkleić go do wtyczki w Ustawieniach -> Google Analytics. Poczekaj kilka dni na aktywację, a następnie przejdź na swoje konto Google Analytics, aby uzyskać dane.

Możesz pobrać je za darmo niestandardowe pulpity nawigacyjne Google Analytics do segmentowania ruchu z SEO, mediów społecznościowych, urządzeń mobilnych, ruchu związanego z poleceniami i innych pomocnych danych na temat odwiedzających. Chociaż w Google Analytics jest mnóstwo danych, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to spójrz na swoje mało wydajne strony (strony o niskim średnim czasie na stronie + wysoki współczynnik odrzuceń) i poprawiaj treść na tych stronach.

W skrócie - pulpit nawigacyjny Google Analytics

13. TablePress

Użyj tej wtyczki z 5 gwiazdkami do tworzenia tabel w witrynie WordPress. CSS i styl można całkowicie dostosować do kolorów / marki Twojej witryny WordPress. Ta konkretna tabela pokazuje dlaczego nie powinieneś usuwać słów stop w Yoast ponieważ może to sprawić, że twoje permalinki będą wyglądać dziwnie. Wtyczka dodaje opcję „TablePress” do głównej karty pulpitu po lewej stronie, utworzyłbyś tabelę, a następnie użyjesz shortcode, aby dodać tabelę w dowolnym miejscu.

wtyczka tablepress-wordpress

14. Broken Link Checker

Z tej wtyczki należy korzystać TYLKO co kilka miesięcy, aby skanować uszkodzone linki. W przeciwnym razie zużyje mnóstwo zasobów serwera i może spowodować spowolnienie działania witryny (dlatego właśnie ta wtyczka jest dostępna) zbanowany od gospodarzy takich jak Godaddy). Jeśli jednak możesz uruchomić tę wtyczkę raz na jakiś czas, natychmiast napraw uszkodzone linki, a następnie usuń ją, nie powinno być problemu. Jest to najlepsza wtyczka do tego i bardzo łatwo naprawia uszkodzone linki bezpośrednio w interfejsie.

Po zainstalowaniu wtyczki natychmiast rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu uszkodzonych łączy. Pozwól mu działać i wypełnić przez kilka minut, a następnie przejdź do Narzędzia -> Uszkodzone linki, aby znaleźć listę niedziałających linków w Twojej witrynie. Przejrzyj każdy z nich i możesz naprawić link, odłączyć go lub odrzucić. Tak jak powiedziałem możesz naprawić wszystkie zepsute linki na tym pulpicie nawigacyjnym bez konieczności przechodzenia przez każdą stronę / post.

broken-link-checker-plugin

15. Kontrola bicia serca

Pozostawienie deski rozdzielczej WordPress na dłuższy czas może spowolnić twoją stronę i zassać zasoby serwera z twojego hosta (potencjalnie powodując nadmiar procesora). Kontrola pulsu pozwala zarządzaj częstotliwością interfejsu API pulsu WordPress co temu zapobiega. Możesz zmienić częstotliwość na 15-60 sekund lub całkowicie ją wyłączyć. Po zainstalowaniu przejdź do Ustawienia -> Kontrola bicia serca i zmień częstotliwość zastępowania pulsu na 60 sekund.

Kontrola pulsu WordPress

Zobacz też:

Wtyczki Genesis Framework – jeśli używasz Genesis Framework przez StudioPress i szukają Wtyczki Genesis do dostosowywania witryny (poza tymi, które przed chwilą nie wymieniłem w Genesis) stworzyłem osobną listę. Zawiera niektóre Wtyczki StudioPress ale także kilka innych.

Są to wszystkie ważne wtyczki WordPress. Kilka razy zmodyfikowałem tę listę, aby nadal służyła jako solidny zasób. Jeśli uznasz to za przydatne, udostępnij je. Doceniam to :)

Twoje zdrowie,
Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map