Ako ľahko zmeniť predponu tabuľky databázy WordPress

Počas inštalácie WordPress sa zobrazí otázka, či chcete zmeniť predponu tabuľky databázy „wp_“ na niečo. Túto vec zvyčajne preskočíme, takže program WordPress automaticky vytvorí databázu s predvolenou predponou tabuľky „wp_“. 


Mnoho používateľov WordPress sa často pýta, ako zmeniť predponu tabuľky databázy WordPress. Veria, že zmenou predvolenej predpony tabuľky v programe WordPress zvýši bezpečnosť ich stránok. Podľa WordFence, nerobí nič pre zvýšenie bezpečnosti vašich stránok a je to príliš riskantný proces. V niektorých prípadoch sa používatelia pokúsia zmeniť alebo upraviť svoju databázu bez nutnosti zálohovania a v dôsledku toho skončia stratou svojich stránok.. 

Prečo zmena predpony tabuľky databázy nezvyšuje bezpečnosť lokality?

Teraz sa porozprávajte o spôsobe hackovania databázy WordPress. Najbežnejší útok sa zvyčajne nazýva „SQL injection“, keď hacker spustí v aplikácii zraniteľnosť, aby získal prístup, a najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je pomocou doplnku. Ak útočník napriek tomu získa prístup k vašej databáze, bude mať rovnakú schopnosť, akú máte v databáze. Zvyčajne spúšťajú skript v databáze, aby získali všetky podrobnosti. 

Zmenou predpony tabuľky s databázou v programe WordPress nerobíte nič pre zvýšenie bezpečnosti svojho webu, pretože útočník získava prístup prostredníctvom zraniteľnej aplikácie, napríklad doplnku, a môže ľahko získať všetky podrobnosti o vašom webe.. 

Dôrazne vám odporúčame, aby ste si nikdy nestiahli žiaden doplnok alebo tému s nulovou hodnotou, pretože doplnok alebo téma s nulovou hodnotou môže obsahovať zraniteľné skripty. Ak ho použijete, hackeri ľahko získajú prístup k vašej databáze a môžu zničiť vaše stránky..

Ak chcete zabezpečiť svoje stránky a databázy, môžete použiť vynikajúcu bezpečnostnú službu, ako je napríklad Securi. Securi je kompletné riešenie zabezpečenia webových stránok, chráni vaše stránky pred útočníkmi, ako sú DDoS, brutálna sila, útoky na zraniteľnosť atď. vyčistite svoj hacknutý web a oveľa viac. Ak máte vážne obavy týkajúce sa zabezpečenia vášho webu WordPress, mali by ste použiť Securi. Skontrolujte Securi.

Ako zmeniť predponu tabuľky databázy WordPress

Ako sme už uviedli, pre bezpečnostné účely nemusíte meniť predponu databázy. Ak chcete zmeniť predponu databázy na svojom webe WordPress, môžete to urobiť. Ukážeme vám presné kroky, ako môžete ľahko zmeniť predponu databázy na svojom webe WordPress.

Príprava: Skôr ako začneme, dôrazne vám odporúčame, aby ste si vzali úplnú zálohu svojho webu a databázy. V prípade, že sa niečo pokazí, môžete svoju databázu ľahko obnoviť jedným kliknutím. BackupBuddy je dobrý záložný doplnok a môžete obnoviť svoju databázu alebo web jediným kliknutím.

Predponu databázy WordPress môžete zmeniť dvoma spôsobmi,

 • Predponu databázy môžete zmeniť pomocou phpMyAdmin
 • Predponu tabuľky databázy WordPress môžete zmeniť pomocou doplnku

V tomto článku si ukážeme obe metódy. Tak poďme do toho.

Metóda 1, zmena predpony tabuľky databázy pomocou phpMyAdmin

Toto je veľmi častá metóda na zmenu predpony databázy. Z tohto dôvodu sa musíte prihlásiť do svojho hostiteľa cPanel.

Krok 1, úprava súboru wp-config.php

Po prihlásení na váš hosting cPanel prejdite do svojho koreňového adresára, kde ste nainštalovali svoj WordPress. Otvor wp-config.php súbor a vyhľadajte riadok „$ table_prefix =‘ wp_ “;“. 

Zmeňte riadok s predponou tabuľky wp_ napríklad na niečo, čo sa vám páči, ry_ alebo xz_013654. Môžete použiť iba písmená, čísla a podčiarknutia. 

Vyhľadajte súbor wp-config programu WordPress

Po dokončení úpravy predpony tabuľky ju nezabudnite uložiť.

Krok 2, zmena názvu tabuľky databázy v phpMyAdmin

V ďalšom kroku musíte získať prístup k svojej databáze prostredníctvom phpMyAdmin. Ak používate hosting cPanel WordPress, môžete phpMyAdmin ľahko nájsť v sekcii databázy.

Hosting phpMyAdmin

Môžete vidieť rôzne tabuľky a záleží to na štruktúre vašich stránok alebo na tom, koľko doplnkov ste nainštalovali.

Tabuľky databázy WordPress

Najrýchlejší spôsob, ako premenovať predponu tabuľky, je spustenie dotazov SQL. Teraz spustite príkaz SQL z časti SQL, ktorú som zobrazil na obrázku vyššie. Máme dotaz SQL, ktorý môžete použiť:

RENAME tabuľka `wp_commentmeta` TO` jr_commentmeta`;
RENAME tabuľka `wp_comments` TO` jr_comments`;
RENAME tabuľka `wp_links` TO` jr_links`;
RENAME tabuľka `wp_options` TO` jr_options`;
RENAME tabuľka `wp_postmeta` TO` jr_postmeta`;
RENAME tabuľka `wp_posts` TO` jr_posts`;
RENAME tabuľka `wp_termmeta` TO` jr_termmeta`;
RENAME tabuľka `wp_terms` TO` jr_terms`;
RENAME tabuľka `wp_term_relationships` TO` jr_term_relationships`;
RENAME tabuľka `wp_term_taxonomy` TO TO jr_term_taxonomy`;
RENAME tabuľka `wp_usermeta` TO` jr_usermeta`;
RENAME tabuľka `wp_users` TO` jr_users`;

Toto je predvolený príkaz SQL a ak máte ďalšie tabuľky, môžete ich ľahko pridať. Neprepadajte panike. Je to také ľahké. Ako by som sa chcel zmeniť wp_ na jr_, takže ak chcete zmeniť názov tabuľky navyše, musíte napísať takto:

Tabuľka RENAME `wp_yoast_seo_links` TO` jr_yoast_seo_links`; 

Spustite dotaz SQL

Po zadaní príkazov SQL spustite proces kliknutím na GO.

Krok 3, Premenujte wp_fields v databázových tabuľkách

Stále existujú dve polia, ktoré používajú wp_ ako predponu (wp_options a wp_usermeta), spustením nasledujúcich dopytov môžeme ľahko zmeniť predponu týchto polí. Môže sa líšiť, koľko doplnkov ste nainštalovali, ak nájdete viac polí wp_, musíte ich tiež premenovať. 

UPDATE `jr_options` SET` option_name` = REPLACE (`option_name`, ‘wp _’, ‘jr_’) KDE` option_name` LIKE ‘% wp_%’;
UPDATE `jr_usermeta` SET` meta_key` = REPLACE (`meta_key`, ‘wp _’, ‘jr_’) KDE` meta_key` LIKE ‘% wp_%’;

Po zadaní skriptov SQL pokračujte stlačením tlačidla Go. Vo WordPress ste úspešne zmenili predponu tabuľky databázy.

Takto to vyzerá po zmene predpony databázy.

Zmeniť predponu databázy WordPress

Metóda 2, zmena predpony tabuľky databázy pomocou doplnku

Ak sa nechcete dotknúť svojej databázy alebo manuálneho postupu, môžete tak urobiť pomocou doplnku Brozzme DB. Pomocou tohto doplnku môžete zmeniť predponu databázy odkiaľkoľvek (databázu a wp-config.php) jediným kliknutím.

Najskôr nainštalujte a aktivujte Doplnok Brozzme DB. Na paneli správcu WordPress prejdite na stránku náradie> DB PREFIX. V predvolenom nastavení tento doplnok automaticky generuje novú predponu, ak sa vám nepáči, môžete zadať svoju vlastnú predponu. Môžete použiť iba písmená, čísla a podčiarknutia.

Predpona databázy Brozzme

Nakoniec kliknite na Zmeniť predponu databázy a ste hotoví.

Otestujte svoje stránky WordPress

Po zmene predpony databázy WordPress je čas vyskúšať svoje stránky. Najprv sa musíte prihlásiť na svoje stránky a otestovať stránky, príspevky, vyhľadávanie a všetko, čo vás napadne. Ak váš web funguje rovnako dobre ako predtým, urobte si ďalšiu zálohu databázy. 

Dúfam, že tento tutoriál vám pomohol pochopiť, ako útoky útočia na databázu pomocou zraniteľnej aplikácie a ako sa im vyhnúť. Tiež sme ukázali, ako zmeniť predponu tabuľky databázy v programe WordPress pomocou doplnku a pomocou phpMyAdmin. Ak sa vyskytne chyba, dajte nám vedieť v sekcii komentárov. Nezabudnite zdieľať tento článok so svojimi priateľmi.

Ďalšie užitočné články,

 • Ako optimalizovať databázu WordPress na urýchlenie vašich stránok
 • Ako zakázať všetky doplnky WordPress, ak sa nemôžete prihlásiť na svoje stránky
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map