Ako manuálne aktualizovať WordPress, doplnky a motívy

Aktualizácie WordPress sú také dôležité a vždy by ste mali aktualizovať svoju verziu WordPress, doplnky a motívy. Pri každej aktualizácii WordPress pridáva niektoré funkcie, zvyšuje bezpečnosť, opravuje chyby a oveľa viac. Dobré na WordPress s vlastným hosťovaním je, že ak bude k dispozícii aktualizácia, budete automaticky upozornení. Aktualizácia verzie programu WordPress je veľmi jednoduchá a dá sa to vykonať pomocou ovládacieho panela programu WordPress. V niektorých prípadoch však aktualizácia jedným kliknutím nefunguje a používateľom sa zobrazí chyba „Aktualizácia zlyhala“. Ak k tomu dôjde, budete musieť aktualizovať verziu WordPress ručne.


V tomto článku vám ukážeme, ako ručne aktualizovať verziu, motívy a doplnky WordPress.

Zálohujte svoju databázu & súbory

Predtým, ako začnete aktualizovať svoj web WordPress, mali by ste si vždy vziať úplnú zálohu svojho webu a databázy. V prípade, že ste urobili niečo zlé, môžete sa kedykoľvek vrátiť späť k staršej verzii. Ak váš poskytovateľ hostingu neposkytuje možnosť denného zálohovania, môžete pomocou nástroja BackUpBuddy ľahko vykonať úplnú zálohu svojho webu..

Dobre, čas začať aktualizovať verziu WordPress ručne.

1. Ručné aktualizujte WordPress

Najprv si stiahnite novú kópiu najnovšieho softvéru WordPress z WordPress.org a rozbaľte ho na plochu. Po jeho rozbalení uvidíte priečinok s názvom wordpress. Ak nemáte nainštalovaný softvér FTP, stiahnite si ho z FileZilla a nainštalujte ho do svojho počítača.

Ak používate hosting cPanel, môžete si ľahko vytvoriť svoj FTP účet. Ak chcete vytvoriť nový účet FTP, prejdite na svoj hostiteľský cPanel a vyhľadajte možnosť FTP Account a odtiaľ si vytvorte nový účet FTP. Ak už máte účet FTP, nemusíte si vytvárať nový.

Teraz musíte svoj web prepojiť pomocou FTP klienta z počítača. Po pripojení prejdite do koreňového priečinka svojho webu. Teraz nahrajte všetky súbory vo formáte wordpress a skopírujte z počítača do koreňového priečinka svojich webových stránok.

FTP upload súborov

Počas nahrávania sa zobrazí otázka, či chcete prepísať staré súbory. Potom vyberte možnosť Prepísať a kliknite na OK. Toto je snímka obrazovky, ktorú môžete sledovať. Týmto sa všetky staré súbory WordPress prepíšu novými. Je to najrýchlejšia metóda aktualizácie vášho webu WordPress.

FTP súbory prepísať

Po dokončení nahrávania musíte teraz aktualizovať svoju databázu WordPress.

Aktualizácia databázy WordPress

Po manuálnej aktualizácii vášho webu WordPress musíte aktualizovať svoju databázu WordPress. 

Ak ste svoju verziu WordPress neaktualizovali dlho, zobrazí sa výzva na aktualizáciu databázy WordPress. Nenechajte sa panikáriť, ak sa nezobrazí žiadna správa o aktualizácii databázy.

V prípade, že sa dostanete Vyžaduje sa aktualizácia databázy upozornenie, prihláste sa do svojho administračného panela WordPress a kliknite na Aktualizovať databázu WordPress.

Aktualizácia databázy WordPress

Tento proces môže trvať niekoľko minút. Potom sa môžete prihlásiť na svoju stránku WordPress, aby ste sa uistili, že je všetko v poriadku.

To je všetko. Ručné ste úspešne aktualizovali svoj WordPress na najnovšiu verziu.

2. Ručne aktualizujte doplnky WordPress pomocou FTP

Manuálna aktualizácia doplnkov WordPress je veľmi ľahký proces a je rovnaká ako aktualizácia verzie WordPress. Ak ste tak ešte neurobili, musíte si vziať úplnú zálohu svojho webu a databázy WordPress.

Najprv si stiahnite novú kópiu doplnku, ktorý chcete aktualizovať. Napríklad berieme váš doplnok SEO. Po stiahnutí ho rozbalte na počítači a v priečinku archívu nájdete priečinok s názvom wordpress-seo.

Teraz pripojte koreňový adresár svojich webových stránok k počítaču pomocou klienta FTP. Po pripojení k svojmu webu prostredníctvom FTP prejdite na wp-content / plugins / plugin-name. Tam musíte nahradiť staré súbory novými súbormi pomocou FTP klienta.

Aktualizácia SEO WordPress

Z wordpress-seo vyberte všetky súbory a kliknite na Nahrať. Spustí sa nahrávanie súborov. Počas nahrávania vás požiada o prepísanie týchto súborov, potom kliknite na prepísať a OK.

Teraz sa prihláste na svoju stránku WordPress a prejdite na stránku prístrojová doska> plugins> Nainštalované doplnky overte, či je doplnok aktualizovaný na najnovšiu verziu. To je všetko. Váš doplnok WordPress ste úspešne aktualizovali manuálne.

3. Manuálne aktualizujte verziu WordPress Theme

Ak chcete inovovať svoju tematickú verziu WordPress, dôrazne vám odporúčame, aby ste si vzali úplnú zálohu svojho webu a databázy.

Ak priamo inovujete svoju verziu témy, stratíte všetky prispôsobenia, ktoré ste vykonali v starej verzii témy. Odporúčame vám uložiť prispôsobenia alebo kódy do súboru poznámkového bloku v počítači, takže po inovácii tematickej verzie sa môžete na novú tému ľahko prihlásiť.

Najprv stiahnite súbor zip témy, ktorú chcete inovovať, a rozbaľte ho do počítača. Potom jednoducho pripojte počítač k webovej stránke pomocou FTP klienta. Po pripojení prejdite na stránku wp-content / themes / theme-name a nahraďte starú tému za novú nahraním nezzipovaných súborov tém. Je to rovnaký proces ako v predchádzajúcom prípade.

Teraz sa prihláste na svoju stránku WordPress a prejdite na stránku Appeanence> témy a overte, či bola téma aktualizovaná.

záver

Aktualizácia verzie, témy a doplnkov WordPress je nevyhnutná. WordPress uľahčil tento proces aktualizácie. Stačí sa prihlásiť do hlavného panela WordPress a kliknúť na tlačidlo Aktualizovať.

Ale mnohokrát, proces One-Click-Update zlyhal a stránka ukazuje a stránka údržby. Preto používatelia sotva inovujú svoje stránky WordPress na nový softvér verzie. Ak funkcia automatickej aktualizácie nefunguje, môžete svoju verziu, témy a doplnky WordPress aktualizovať manuálne. V tomto článku sme vám ukázali postupný postup, ako môžete manuálne inovovať svoje stránky WordPress. 

Ak vám tento tutoriál pomohol manuálne aktualizovať WordPress, doplnky a tematickú verziu na najnovšiu, zdieľajte ich so svojimi priateľmi. Ak sa stretnete s akýmkoľvek problémom súvisiacim s týmto tutoriálom, napíšte komentár nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map