Ako pridať bezpečnostné otázky na prihlasovaciu stránku WordPress

Pravdepodobne ste si všimli, že väčšina veľkých spoločností, vzdelávacích inštitúcií alebo finančných organizácií vás požiada o doplnenie bezpečnostných otázok na váš účet počas registrácie, aby sa overila vaša totožnosť. Bezpečnostná otázka a odpoveď poskytujú ďalšiu úroveň zabezpečenia na ďalšiu autentifikáciu vašej identity, keď sa prihlásite. Ak používate WordPress, môžete ľahko pridať bezpečnostné otázky na prihlasovaciu a registračnú stránku WordPress..


V tomto návode sa budeme zdieľať Ako pridať bezpečnostné otázky na stránku registrácie a prihlásenia programu WordPress.

Prečo by ste mali pridať bezpečnostné otázky na prihlasovaciu a registračnú stránku WordPress?

Pridaním bezpečnostných otázok na registračnú stránku WordPress sa od používateľov vyžaduje, aby položili bezpečnostnú otázku s odpoveďou. Potom musí užívateľ odpovedať na bezpečnostnú otázku pre prihlásenie, ktorú nastavil pri registrácii na mieste. Ak používateľ zadá nesprávnu odpoveď, nemôže sa prihlásiť. 

Podobne s heslom WordPress má bezpečnostná otázka obrovský vplyv na bezpečnosť WordPress. Ak prevádzkujete web pre viacerých autorov, pravdepodobne budete musieť na prihlasovaciu obrazovku WordPress pridať bezpečnostné otázky.

Napríklad bežné používateľské meno a heslo WordPress sa dá ľahko napadnúť, ale bezpečnostná otázka a odpoveď nie sú hádané. Takže to nie je možné. Týmto spôsobom môžete chrániť svoje stránky pred hackermi a spamermi.

Ako pridať bezpečnostné otázky na prihlasovaciu a registračnú stránku WordPress?

Pridanie bezpečnostnej otázky na prihlasovaciu a registračnú stránku WordPress je veľmi jednoduché. Najprv musíte nainštalovať a aktivovať Bezpečnostná otázka WP z adresára doplnkov WordPress. Bezpečnostný doplnok WP umožňuje voľbu bezpečnostnej otázky pri registrácii WordPress, prihlasovacom a zabudnutom hesle. 

Vlastnosti:

 • Môžete pridať neobmedzený počet bezpečnostných otázok.
 • Bezpečnostnú otázku môžete zobraziť / skryť na stránke registrácie, prihlasovacej stránke a na stránke so zabudnutým heslom.
 • Používatelia môžu nastaviť bezpečnostnú odpoveď na svojej stránke profilu.

Nastavenie bezpečnostnej otázky WP

Ísť do nastavenie> Bezpečnostné otázky WP> nastavenie ako som ukázal na vyššie uvedenom obrázku. V predvolenom nastavení má tento doplnok veľa otázok. Odtiaľ môžete pridávať alebo odstraňovať akékoľvek otázky zo zoznamu.

Pridanie bezpečnostných otázok na prihlásenie, registráciu a zabudnuté heslo na WordPress

Na konci tejto stránky s nastaveniami „Otázky zabezpečenia WP“ sa zobrazí niekoľko nižšie uvedených možností. Ak ich povolíte, pridá sa na vaše prihlásenie, registrácia a zabudnuté heslo na obrazovke WordPress.

Možnosti prihlasovacej obrazovky WP

Teraz kliknite na tlačidlo Uložiť a uložte nastavenia. Ak chcete zobraziť zmeny, obnovte prihlasovaciu stránku.

Prihlasovacia obrazovka: Vaša prihlasovacia obrazovka bude vyzerať takto. Od tejto chvíle musíte zadať svoje používateľské meno, heslo a bezpečnostnú odpoveď.Bezpečnostné prihlásenie WP

Obrazovka registrácie: Ak na stránku registrácie WordPress pridáte bezpečnostnú otázku, obrazovka registrácie bude vyzerať takto. Z rozbaľovacieho tlačidla môžete vybrať ľubovoľnú bezpečnostnú otázku.

Register bezpečnosti WP

Obrazovka zabudnutého hesla: Obrazovka zabudnutého hesla bude vyzerať takto. Je vhodné, ak na stránke zabudnutého hesla povolíte možnosť bezpečnostnej otázky. Spamerom zabráni, aby na vašom webe požiadali o zabudnuté heslo.

Zabudnuté heslo zabezpečenia WP

Ručné pridanie bezpečnostnej otázky svojim používateľom

Použitím doplnku bezpečnostnej otázky WP môžete pridať bezpečnostné otázky na registračnú stránku WordPress. Svoju vlastnú bezpečnostnú otázku a odpoveď tak môžu nastaviť iba noví používatelia.

Ak chcete nastaviť bezpečnostnú otázku pre svojich starých používateľov na svojom webe, musíte ju pridať ručne. Za týmto účelom musia používatelia prejsť do sekcie svojej stránky profilu a nastaviť si vlastné bezpečnostné otázky a odpovede. V takom prípade si môžu bezpečnostná otázka položiť používatelia aj správca stránok.

WP pridať otázku užívateľa

záver

Existuje veľa rôznych spôsobov, ako zabezpečiť webovú stránku WordPress. Pridanie bezpečnostnej otázky na prihlasovaciu alebo registračnú stránku WordPress je dobrá voľba a má obrovský vplyv na bezpečnosť vašich stránok. Poskytuje ďalšiu vrstvu zabezpečenia overením identity používateľa.

Okrem toho pridanie poľa bezpečnostnej otázky do doplnku „login“ a „zabudnuté heslo“ programu WordPress tiež zabráni spammerom v používaní možností prihlásenia a zabudnutého hesla.

Pridali ste bezpečnostné otázky na svoju prihlasovaciu stránku WordPress? Tu je viac článkov o zabezpečení WordPress pre vás.

 • Ako zmeniť prihlasovaciu URL správcu WordPress
 • Ako zmeniť zabezpečenie WordPress a soľné kľúče
 • Ako obmedziť prihlasovacie pokusy vo WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map