Ako skontrolovať a opraviť nefunkčné odkazy vo WordPress automaticky

Nefunkčné odkazy sú známe aj ako nefunkčné odkazy. Je to veľká bolesť hlavy pre majiteľov webových stránok. Ak vlastníte webovú stránku a už ste ju odoslali do Nástrojov správcu webu Google, v konzole Google Search Console sa zobrazia všetky nefunkčné odkazy. Použitie niekoľkých nefunkčných odkazov nemá na váš web zásadný vplyv. Ale ak máte veľa nefunkčných odkazov alebo 404 chybových stránok, musíte to urobiť Opraviť nefunkčné odkazy z vášho webu. Keď používate WordPress, môžete Skontrolujte a opravte nefunkčné odkazy na svojom webe WordPress pomocou doplnku Broken Link Checker.


Nefunkčné odkazy nie sú iba nepríjemné, vytvárajú zlé používateľské prostredie a môžu ovplyvniť hodnotenie vašich stránok. Napríklad, ak máte asi 404 stránok, táto skutočnosť sama osebe nijako neubližuje vášmu SEO. Avšak, ako sa zvyšuje, musíte opraviť nefunkčné odkazy. Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa rodia nefunkčné odkazy alebo mŕtve odkazy:

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa rodia nefunkčné odkazy alebo mŕtve odkazy:

 • Externá webová stránka prešla do režimu offline.
 • Osamelý odkaz, ktorý odkazuje na starú stránku webu, ktorý bol presunutý na iné miesto.
 • Návštevník nesprávne zadal adresu URL.
 • Správca webu zmenil štruktúru permalinku.

To sú príčiny, ktoré spôsobujú 404 chybových stránok. V tomto tutoriále vám ukážem, ako skontrolovať a opraviť nefunkčné odkazy na vašom webe WordPress pomocou doplnku Broken Link Checker Plugin..

Ako skontrolovať a opraviť nefunkčné odkazy v WordPress pomocou nástroja Broken Link Checker

Kontrola nefunkčných odkazov je najlepším doplnkom na kontrolu nefunkčných odkazov na vašom webe WordPress. Doplnok Kontrola poškodených odkazov monitoruje odkazy vo vašich príspevkoch, stránkach, komentároch, vlastných poliach atď. A zisťuje odkazy, ktoré nefungujú, a tiež chýbajúce obrázky. Po zistení nefunkčných odkazov vás upozorní prostredníctvom hlavného panela WordPress a e-mailom. 

Najprv musíte nainštalovať Kontrola prerušeného odkazu Pripojte a aktivujte ho. Po inštalácii prejdite na stránku nastavenie> Kontrola odkazov na paneli WordPress.

Všeobecné nastavenia

Vo všeobecných nastaveniach sa zobrazuje stav nefunkčných odkazov, ktorý ukazuje, či máte na webe nefunkčné odkazy. Napríklad na tomto obrázku ste si všimli, že tento doplnok našiel jeden nefunkčný odkaz z mojej webovej stránky. Frekvenciu kontroly odkazov môžete zmeniť, ale predvolený čas je 72 hodín. To znamená, že každý odkaz bude skontrolovaný každých 72 hodín. 

V predvolenom nastavení tento doplnok používa váš predvolený e-mail na odosielanie e-mailových upozornení o nefunkčných odkazoch. Môžete tiež zmeniť svoj e-mail, aby ste dostali upozornenie na nefunkčné odkazy. Ak máte na svojich stránkach viacerých autorov, môžete autorom zaslať e-mailové upozornenia na nefunkčné odkazy v ich príspevkoch.

Z možnosti Vylepšiť prepojenie môžete zabrániť vyhľadávacím nástrojom v sledovaní nefunkčných odkazov.

Možnosti kontroly prerušeného odkazu

Vyhľadajte odkazy v

Na karte „Vyhľadať odkazy na“ môžete prispôsobiť miesta na kontrolu prerušených odkazov. V predvolenom nastavení sú povolené komentáre, stránky a príspevky. Ak si myslíte, že musíte byť informovaní o vlastnom CSS, začiarknite toto políčko. Nezabudnite kliknúť na Uložiť zmeny. Po prispôsobení tejto možnosti bude skontrolujte nefunkčné odkazy z nasledujúcich ciest.

Ubuntu Link Kontrola odkazov In

Odkazy na kontrolu

Na ďalšej karte môžete nastaviť, ktoré typy odkazov chcete skontrolovať, tj odkazy HTML, obrázky HTML, vložené videá YouTube atď. Ak chcete skontrolovať viac typov odkazov, potom ich začiarknite a kliknite na uložte zmeny.

Kontrola prerušeného odkazu na kontrolu

protokoly & API

V predvolenom nastavení program Broken Link Checker používa rozhranie Basic HTTP a YouTube API. Odporúčame vám nechať ho predvolené.

Protokoly a API na kontrolu poškodených odkazov

Pokročilé nastavenia

V rozšírených nastaveniach môžete nastaviť náhodné časové oneskorenie. Týmto spôsobom každý odkaz, ktorý trvá dlhšie, než je konkrétny čas na načítanie, a ktorý bude označený ako prerušený odkaz. Okrem toho môžete pridať viacero akcií „zobraziť odkaz“. Kliknutím na tlačidlo Vynútiť opätovné skontrolovanie všetkých stránok sa tento doplnok vyprázdni z databázy odkazov a znova sa skontroluje celá stránka.

Predvolené nastavenie je ideálne pre vaše stránky, takže nemusíte nič meniť. V prípade akejkoľvek zmeny nezabudnite uložiť zmeny.

Rozšírené nastavenia kontroly poškodených odkazov

Ako opraviť nefunkčné odkazy

V predchádzajúcej časti som ukázal, ako nastaviť a skontrolovať nefunkčné odkazy. Ak doplnok nájde na vašom webe nefunkčné odkazy, rýchlo vás na to upozorní. Potom musíte opraviť nefunkčné odkazy z ovládacieho panela WordPress.

Za týmto účelom prejdite na stránku náradie> Nefunkčné odkazy. Tam uvidíte celkový počet nefunkčných odkazov, ktoré boli zistené. Odtiaľ môžete upravovať nefunkčnú adresu URL, zrušiť prepojenie a zrušiť ju. Ak ste nefunkčnú adresu URL už opravili, môžete znova skontrolovať adresu URL. Znova to skontroluje a dá vám vedieť, či je opravená.

Opraviť nefunkčné odkazy

Týmto spôsobom môžete ľahko skontrolovať a opraviť nefunkčné odkazy pomocou doplnku Broken Link Checker WordPress.

Dúfam, že vám tento článok pomôže opraviť nefunkčné odkazy na vašom webe WordPress. Tiež som ukázal, ako ľahko skontrolujte nefunkčné odkazy. Ak máte stále problém alebo máte nejaký návrh, dajte nám vedieť a zanechajte komentár nižšie. Môžete sa tiež s nami spojiť  Facebook, cvrlikání, Google+.

Súvisiace články,

 • 5 najlepších doplnkov pre presmerovanie pre WordPress
 • Ako nastaviť SEO WordPress SEO Plugin (vydanie 2017)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map