Ako úplne zablokovať komentáre a registráciu spamu vo WordPress

04.06.2020
WordPress 'Ako úplne zablokovať komentáre a registráciu spamu vo WordPress
0 8 мин.

Už vás nebaví získavať veľa spamových komentárov a registrácií na vašom blogu WordPress? Nie ste sami, všetci čelia rovnakému problému viac či menej. Spamové komentáre sú generované spamovými robotmi, ktoré vyplnia časť s komentármi spamovými odkazmi. Tieto typy odkazov nezasielajú spam iba na vašu oblasť komentárov, ale poškodzujú aj vaše SEO. Našťastie pre program WordPress sú k dispozícii doplnky proti spamu, ktoré môžu blokovať komentáre, registrácie a zabrániť robotom v prístupe na vaše webové stránky..


Väčšina doplnkov pre antispam však môže urobiť len určitú úlohu, napríklad blokovať komentáre proti spamu alebo zastaviť registrácie nevyžiadanej pošty atď. Ak chcete blokovať spamovacie roboty v rôznych oblastiach, ako sú komentáre, registračná stránka, kontaktný formulár, prihlasovací formulár atď. je potrebné nainštalovať viac doplnkov pre každý problém, čo je veľká bolesť hlavy a predovšetkým môžu spomaliť vaše webové stránky.

Tak tu prichádza CleanTalk, all-in-one antispamový doplnok pre WordPress.

V tomto tutoriále sa budem deliť o tom, ako blokovať komentáre a registrácie robotov v programe WordPress pomocou doplnku CleanTalk.

Prečo používať CleanTalk?

CleanTalk je jedným z najlepších doplnkov na ochranu pred nevyžiadanou poštou pre WordPress, ktorý blokuje všetky komentáre, registrácie, odbery spamu a zabraňuje spamovacím robotom zapojiť sa na vaše stránky.. 

Na rozdiel od iných doplnkov Anti-Spam WordPress nevyžaduje CleanTalk žiadne nastavenie. Funguje to hneď po vybalení z krabice, ale môžete prispôsobiť nastavenia.

Jednou z najlepších funkcií tohto doplnku je, že nevyžaduje, aby používatelia vyplňovali Captcha, kvízy, matematické otázky alebo porovnávanie obrázkov, aby zanechali komentár alebo registráciu na vašom webe..

CleanTalk je neviditeľný. Po aktivácii CleanTalk začne pracovať. CleanTalk môže:

 • Zastavte komentáre spamu
 • Zastavte registrácie spamu
 • Zastaviť odbery spamu
 • Zastavte e-mailové kontakty s kontaktom proti spamu
 • Zastavte rezervovanie spamu, prieskumy, ankety
 • Zastavte spam vo WooCommerce
 • Skontrolujte existujúce komentáre, či neobsahujú spam
 • Chráňte vstupné stránky WordPress

CleanTalk funguje skvele s populárnymi pluginmi pre vyrovnávaciu pamäť WordPress ako W3 Total Cache, WP Fastest Cache, WP Super Cache, WP-Rocket atď..

Ak chcete zvýšiť ochranu pred nevyžiadanou poštou a správy, môžete tiež blokovať komentáre obsahujúce „stop slová“.

Tento doplnok má viacero vrstiev filtrácie spambotov a blokuje iba spamboty.

CleanTalk tvrdí, že poskytujú najlepšiu službu ochrany proti spamu pre webové stránky a ich proces filtrácie nevyžiadanej pošty je veľmi pozitívny (99,9% pozitívne výsledky).

Ako blokovať komentáre a registrácie spamu pomocou

Najskôr nainštalujte a aktivujte doplnok CleanTalk z galérie doplnkov WordPress.

Inštalácia doplnku Cleantalk WordPress

Po aktivácii doplnku prejdite na stránku nastavenie> Anti-Spam od CleanTalk. Požiada vás o zadanie Prístupový kľúč. Prístupový kľúč je aktivačný kód pre CleanTalk.

Náklady na doplnok $ 8 za rok, ale môžete získať skúšobnú verziu na 7 dní.

Získajte prístupový kľúč CleanTalk

Klikni na Získajte prístupový kľúč automaticky Tlačidlo. Doplnok tak automaticky vytvorí účet a vygeneruje prístupový kľúč na aktiváciu tohto doplnku. Dostanete tiež e-mail obsahujúci vaše používateľské meno, heslo a prístupový kľúč CleanTalk.

Ak chcete získať prístupový kľúč ručne, kliknite na tlačidlo Získať prístupový kľúč manuálne a dostanete sa na stránku registrácie CleanTalk..

Po získaní prístupového kľúča kliknite na ikonu Uložiť zmeny na uloženie nastavení.

Odteraz sú vaše registračné formuláre, formuláre na komentáre, kontaktné formuláre, vlastné kontaktné formuláre chránené spoločnosťou Cleantalk.

Spam FireWall: CleanTalk tiež poskytuje webový firewall, ktorý pomáha filtrovať spamboty skôr, ako sa dostanú na váš web. Znižuje sa tým aj využitie procesora hostiteľa a zvyšuje sa rýchlosť načítania stránok.

Rozšírené nastavenia CleanTalk: V predvolenom nastavení CleanTalk používa nastavenie, ktoré funguje dobre. Ak chcete zmeniť nastavenia, kliknite na Rozšírené nastavenia.

Nižšie uvádzam nastavenia doplnkov, ktoré používam.

1. Formy na ochranu:

Formy na ochranu CleanTalk

2. Komentáre a správy

Komentáre a správy CleanTalk

3. Spracovanie údajov

Spracovanie dát CleanTalk

4. Panel správcov

Panel správcov CleanTalk

Po dokončení úprav nastavení doplnku kliknite na Uložiť zmeny na uloženie nových zmien.

To je všetko. Nastavenie je hotové.

Kontrola protokolov spamu na paneli CleanTalk

Štatistiku protokolu spamu môžete vidieť na paneli správcu WordPress. Ak chcete získať podrobnejšie denníky spamu, prihláste sa do svojho Účet CleanTalk.

Na paneli môžete vidieť, koľko žiadostí je označených ako spam alebo schválených.

Štatistika protokolov spamu CleanTalk

Podrobné informácie získate kliknutím na ikonu log.

Webové stránky CleanTalk

Z denníka môžete skontrolovať, či ide o spam alebo nie. Môžete ich tiež označiť ako spam a pridať ich do osobných čiernobielych zoznamov.

Protokoly spamu CleanTalk

Osobné zoznamy CleanTalk

Odtiaľ môžete spravovať svoju osobnú čiernu farbu & biele zoznamy, obmedzené slová, zákaz krajiny, zoznam zakázaných jazykov a mnoho ďalších.

Najprv kliknite na ikonu Osobné zoznamy z administračného panela CleanTalk. Potom kliknite na Pridajte nový filter a vyberte filter z rozbaľovacej možnosti, ktorú chcete povoliť.

Filter osobných zoznamov CleanTalk

Teraz kliknite na ikonu čierna listina na uloženie nových nastavení.

To je všetko. Odteraz bude doplnok blokovať všetky komentáre k spamu, registrácie, predplatné atď. A vy uvidíte zlepšenie svojho SEO.

ceny: Náklady na doplnok $ 8/ rok.

Navštívte doplnok CleanTalk

Záverečné myšlienky

Nikto nemá rád spam.

Existujú rôzne spôsoby, ako môžu spameri zničiť vašu webovú stránku pomocou komentára, registrácie, kontaktných formulárov a vyťaženia z neproduktívnych diel..

Ak na svojom blogu WordPress získavate veľa komentárov a registrácií spamu, je veľmi ťažké bojovať proti spamom a pochopiť, ktorý je skutočný a ktorý je spam.

Preto by ste mali pre svoj web WordPress používať doplnok proti spamu.

Doplnok proti spamu automaticky blokuje komentáre, registrácie a registrácie spamu a zabraňuje spambotom v prístupe na vaše webové stránky. Šetrí to váš čas a môžete sa sústrediť na svoju prácu.

V tomto článku som zdieľal, ako môžete blokovať komentáre a registrácie spamu vo WordPress pomocou antispamového doplnku CleanTalk. Tiež som ukázal, ako správne nakonfigurovať doplnok.

Ak vám tento tutoriál pomôže, zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Ak máte akékoľvek otázky, dajte nám vedieť v sekcii komentárov.

[easy-tweet tweet = “Denne som na svojom #WordPress stránkach dostával veľa komentárov # spam. Nakoniec som problém vyriešil pomocou tejto príručky “]

Súvisiace články WordPress,

 • Sprievodca pre začiatočníkov k úlohám a schopnostiam programu WordPress
 • 5 najlepších doplnkov na sledovanie aktivity používateľov vo WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector