Ako zabrániť Word Hotlinking v WordPress?

„Mám v WordPress zachovať alebo odstrániť odkazy na obrázky?“ To je otázka, o ktorej sa dá diskutovať po dlhú dobu.


Aj keď ste po výbere spravovaného hostenia programu WordPress pravdepodobne zachovali predvolené nastavenia. Ale predstavte si, že keď odovzdáte a vložíte obrázok do článku alebo stránky, automaticky sa pridá odkaz na samotný obrázok.

A ak vaši návštevníci kliknú na obrázok v článku, budú presunutí na inú webovú stránku alebo na stránku, ktorá zobrazuje iba obrázok v pôvodnej veľkosti. Vo všeobecnosti sú obrázky upravené tak, aby sa hladko prispôsobili vašim článkom. Tento jav sa nazýva hotlinking alebo inline linking.

Zabráňte prepojeniu obrázkov v programe WordPress

Čo je to Image Hotlinking?

Hotlinking, tiež známy ako „krádež šírky pásma“, je nesprávny postup vykonávaný jednotlivcami, ktorí vytvárajú priame odkazy na obsah (obrázky, videá) hostené na iných serveroch, aby mohli využívať svoje výpočtové a šírkové prostriedky..

Klasický príklad pozostáva z priamych odkazov na multimediálny obsah na serveri ktoré sú vložené do webových stránok obsluhovaných serverom B; prehliadač návštevníka, ktorý pristupuje na webovú stránku na serveri B vykoná HTTP požiadavky na server na načítanie multimediálnych zdrojov, ktoré spôsobujú zbytočné CPU a šírku pásma a nakoniec aj peniaze.

Ako funguje Hotlinking?

Musíte sa vrátiť späť do kódu HTML, aby ste najskôr pochopili, ako sa obrázky zobrazujú na webových stránkach.

Bez podrobností je HTML jednoduchým jazykom štruktúrovaným podľa značiek: značky (v tomto prípade značky HTML) vymedzujú každý prvok stránky hierarchickým spôsobom, ohraničujú hodnoty a prinášajú atribúty do ich obsahu (šírka alebo výška obrázok alebo alternatívny text, ktorý umožňuje napríklad jeho popis).

Klasické zobrazenie obrázka sa realizuje pomocou img tag pre obrázok a alt tag pre popis v kóde stránky umiestnenej na webe. Zvážte napríklad nasledujúce scenáre.

HTML kód servera Web:

”description”/

Webová stránka, ktorá vykonáva horúcu linku, tak jednoducho postupuje a používa ju v atribúte src (čo znamená zdroj) značiek obrázkov, priamu adresu vašich obrázkov.

To zvyčajne robíme napríklad vtedy, keď zobrazujeme obrázky z našich vlastných webových stránok.

HTML kód webovej stránky servera B:

”description”/

Nakoniec skončíte s jedným z vašich obrázkov uverejnených na webových stránkach, ktoré nie sú vaše, bez autorizácie od vás a s polevou na torte: páchateľ tohto neplechu pichá na šírku pásma!

Ako detekovať Hotlinking?

To nie je zrejmé!

Stále môžete používať nástroje ako TinEye. Je to rozšírenie prehliadača webových stránok, ktoré bude môcť vyhľadávať obrázky podobné tým, ktoré označíte. Funguje to veľmi dobre, v limite webových stránok, ktoré index TinEye indexuje, a vyžaduje ručnú kontrolu všetkých vašich obrázkov!

Druhým riešením je automatizácia detekcie obrázkov načítaných z iných webových stránok ako je tá vaša. Je to technicky zložitejšie, ale funguje to veľmi dobre.

V zásade .htaccess súbor servera Apache je zodpovedný za zachytenie obrázkov pred ich zobrazením.

Ako zabrániť Hotlinking v WordPress pomocou. Htaccess

Pozrime sa, ako môžete zabrániť rýchlemu prepojeniu vo vašom WordPress vložením niekoľkých riadkov do .htaccess súbor v koreňovom priečinku dokumentu.

Prihláste sa na svoju hostiteľskú platformu, použite svoje prihlasovacie údaje v akomkoľvek softvéri FTP (používam Filezilla), prejdite na / Public_html / → a získajte prístup k svojmu .htaccess súbor.

Predstavte si, aký vplyv môže mať tento druh správania, ak sa niekoľko vašich obrázkov zobrazuje na fórach s veľmi vysokou návštevnosťou?

Pripojte sa k FTP

Najprv musíte View / Edit (alebo vytvorte) súbor .htaccess v koreňovom adresári vašej webovej stránky.

Pripojte sa k FTP 2

Po otvorení súboru vložte na koniec nasledujúce riadky a uložte súbor:

PrepíšteEngine on
RewriteCond "% {HTTP_REFERER}" "!^ $"
RewriteCond "% {HTTP_REFERER}" "!www.yourdomain.com" [NC]
RewriteRule "\ (Jpg | jpeg | png | gif | SVG). $"    "-" [F, NC]

Poznámka: Nezabudnite vymeniť yourdomain.com s názvom a príponou vášho webu.

 • Prvý riadok slúži na aktiváciu mod_rewrite.
 • Druhý riadok umožňuje prázdne sprostredkovanie. Mali by ste to povoliť, pretože niektorí návštevníci môžu používať osobný firewall alebo antivírusový program, ktorý odstráni informácie o sprostredkovateľovi stránky odoslané webovým prehliadačom..
 • Na druhej strane, tretí riadok je ten, ktorý zabraňuje stiahnutiu a prepojeniu obsahu, keď HTTP_REFERER nie je explicitne nastavený na yourdomain.com, ktorý má byť chránený. V takom prípade je potrebné vymeniť yourdomain.com  s menom domény, ktorú chcete chrániť.
 • Štvrtý riadok uvádza zakázané rozšírenia, ktoré sú blokované rýchlym prepojením.

V takom prípade môžete určiť ľubovoľný počet rozšírení oddelených znakom „|“ charakteru. Aj v tomto prípade je porovnanie malé a veľké písmená a v prípade pozitívnej zhody sa žiadosť prepíše do nulového súboru., s chybou 403.

Z prehliadača podľa príkladu serverov a B urobil na začiatku webovú stránku načítanú serverom B Zdá sa, že nemá načítaný žiadny obsah . Použitie servera šírka pásma a CPU sa týmto spôsobom stávajú zanedbateľnými a obmedzujú sa iba na spracovanie žiadosti prepísacím motorom.

Použite doplnok, aby ste sa vyhli prepojeniu

Ako pravdepodobne viete, doplnok môže rozšíriť funkčnosť vašich webových stránok, a tak zabrániť horúcim odkazom na vašich webových stránkach. Tu sú 2 z najpopulárnejších doplnkov v tejto oblasti:

1. iThemes Security

Doplnok zabezpečenia iTheme

iThemes Security opravuje bežné zraniteľné miesta, zastavuje automatické útoky a zabezpečuje poverenia. Doplnok obsahuje systém na kontrolu škodlivého softvéru, ako aj schopnosť sledovať používateľov, ktorí vykonávajú zmeny obsahu, ako aj pripojenia a odpojenia. Zabezpečenie webových stránok vám pomáha mnoho ďalších funkcií.

Zabalenie!

Ak chcete zistiť, či ste zablokovali hotlink prostredníctvom .htaccess alebo doplnok, otestujte svoje webové stránky altlab.com, kde budete musieť zadať adresu obrázku. Ak sa nezobrazí alebo sa zobrazí obrázok, ktorý ste vybrali, bude aktívny anti-hotlink.

Poznáte ďalšie spôsoby odstránenia odkazov z obrázkov WordPress? Ak áno, podeľte sa o svoj spôsob, ako to urobiť, v komentároch nižšie.

* Toto je príspevok hosťa od Saud Razzak z Cloudways.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map