Dlaczego WordPress jest niesamowity (i jak rozpocząć projektowanie i optymalizację całkowicie legalnej witryny)

WordPress Blue


Jeśli chcesz zaprojektować profesjonalną stronę internetową lub blog (szczególnie taki, który jest przyjazny dla SEO), WordPress jest doskonałym wyborem.

WordPress jest w 100% darmowy i obsługuje ponad 24% stron internetowych. Istnieje niesamowity wybór motywów, hostingu, wtyczek (w celu dodania funkcjonalności), a sam WordPress jest dość łatwy do nauczenia się. Projektuję i optymalizuję strony WordPress od 2011 roku i pokażę, dlaczego WordPress jest niesamowity, a także wskazówki, jak zacząć korzystać z domen, hostingu, motywów i innych zasobów.

Zdecydowanie polecam WordPress.org zamiast WordPress.com, ponieważ daje to pełną kontrolę nad witryną i dostęp do niej ważne wtyczki (plus inne opcje). Chociaż konfiguracja jest nieco bardziej skomplikowana, zawsze możesz wynająć niezależnego programistę WordPress za 40 USD / godzinę.

Jedyną rzeczą, której nauczyłem się o WordPress, jest to, że istnieją nieskończone możliwości zarówno z punktu widzenia projektu strony internetowej, jak i SEO. Istnieje mnóstwo Motywy WordPress zoptymalizowane pod kątem SEO do wyboru które można całkowicie dostosować do unikalnego projektu witryny i potrzeb SEO. Rozumiem również, że istnieje wiele informacji, a krzywa uczenia się może być dość stroma dla kogoś, kto jest nowy w pracy z WordPress, nie mówiąc już o SEO.

Oto niektóre zasoby, które pomogą Ci zacząć…

  • 10-etapowa lista kontrolna do projektowania witryny WordPress
  • Migracja istniejącej witryny do WordPress

1. Hosting WordPress
Uzyskanie domeny i hostingu to pierwszy krok do zbudowania strony internetowej. Polecam plan GoGeek SiteGround (11,95 USD / miesiąc), ponieważ przyspiesza ładowanie witryny ORAZ priorytetową pomoc. Jeśli masz napięty budżet, mają StartUp (3,95 USD / miesiąc) i plan GrowBig (5,95 / miesiąc). SiteGround ma najlepszą dostępną obsługę, a ponadto otrzymujesz bezpłatną nazwę domeny.

2. Motywy WordPress
Są to te same szablony, co szablony stron internetowych, tylko większość motywów WordPress jest bardzo elastyczna i może być bardzo dostosowana. Istnieje mnóstwo motywów WordPress, a niektóre są lepsze niż inne. Proponuję zacząć od najlepszych sklepów z motywami:

3. Wtyczki WordPress
Wtyczki WordPress są jak aplikacje na smartfony. Dodają funkcjonalność do Twojej witryny, która może nie być wbudowana w motyw WordPress (może to być projekt, SEO, Google Analytics, przyciski mediów społecznościowych itp.). Podobnie jak aplikacje, istnieją tysiące wtyczek WordPress. Aby to ułatwić, oto wtyczki, które polecam na początek:

4. SEO (optymalizacja wyszukiwarek)
Matt Cutts (szef spamu w Google) twierdzi, że WordPress zajmuje się około 90% mechaniki SEO – technicznej części SEO. SEO ma wiele do zaoferowania, więc wszystko, o co nie musisz się martwić, to dobra rzecz. Istnieje również mnóstwo wtyczek, narzędzi i zasobów WordPress. Oto kilka samouczków SEO WordPress, które pomogą Ci zacząć…

5. Blogowanie
WordPress został pierwotnie zbudowany jako platforma blogowa, ale z biegiem lat przekształcił się w system zarządzania treścią wykorzystywany do tworzenia stron internetowych, blogów i stron internetowych z blogami. Możesz łatwo dodawać strony i posty na blogu, używać kategorii / tagów do organizowania artykułów i dostosowywać je tak, aby wyglądały super ładnie. Ten artykuł pomoże zarówno w blogowaniu, jak i projektowaniu…

6. Projekt
„Czy WordPress może to zrobić?” To najczęstsze pytanie, które słyszę i szczerze mówiąc nigdy nie musiałem odmawiać. Prawie wszystkie motywy WordPress mają wbudowane funkcje, takie jak portfele, media społecznościowe, formularze kontaktowe, suwaki i inne funkcje. Jeśli motyw go nie ma, prawdopodobnie jest to wtyczka.
7. Funkcjonalność
Od dodawania treści po osadzanie filmów na YouTube, aż po sprzedaż produktów za pośrednictwem e-commerce i integrację biuletynu, WordPress poradzi sobie praktycznie z wszystkim.
8. Mniej kodowania
Po skonfigurowaniu witryny w WordPress edytujesz ją w panelu WordPress. Pulpit nawigacyjny ułatwia dodawanie i edytowanie treści bez znajomości kodu. Jednak nauka HTML i CSS będzie bardzo pomocna. Możesz się tego nauczyć w szkołach W3:

9. Społeczność i wsparcie
Bezpłatna pomoc WordPress jest łatwa do zdobycia. Fora WordPress może dokładnie powiedzieć, jak rozwiązać większość problemów. Wiele motywów WordPress również ma własne forum wsparcia, a ponieważ WordPress jest powszechnie używany, na YouTube są tysiące samouczków wideo.
10. Płatna pomoc jest tuż za rogiem
Znalezienie projektanta WordPress jest łatwe (kiedyś nim byłem i wciąż podejmuję się niektórych projektów). Sprawdź projektantów WordPress w Upwork – możesz filtrować freelancerów według recenzji, cen itp. W ten sposób tworzyłem strony internetowe, które wykraczały poza moje umiejętności.

11. WordPress jest bezpłatny
Każda witryna ma opłaty za domenę i hosting, ale sam WordPress jest całkowicie bezpłatny. Podobnie jak większość wtyczek WordPress. Możesz nawet znaleźć wiele darmowych motywów WordPress, ale trzymałbym się motywu premium, ponieważ twórca motywów zarabia – więc upewnią się, że motyw jest legalny. Głównym kosztem stworzenia strony internetowej jest Twój czas.
12. Pierwsze kroki są łatwe
Zacznij od przejścia na SiteGround, aby uzyskać domenę i hosting. Następnie wybierz motyw WordPress, który odpowiada Twoim potrzebom projektowym (sprawdź StudioPress, Zigzagpress, Web Savvy Marketing). Przy wyborze motywu możesz skonsultować się z ekspertem WordPress, ale te sklepy z motywami, które wymieniłem, są dobrym miejscem do rozpoczęcia. Następnie zainstaluj WordPress i motyw na swoim koncie SiteGround, a następnie będziesz gotowy do zalogowania się na swojej stronie i rozpoczęcia tworzenia.

Wiem, że istnieje krzywa uczenia się do korzystania z WordPress. Chociaż nie prowadzę żadnych bezpłatnych konsultacji, zawsze chętnie odpowiem na wszelkie pytania w sekcji komentarzy! Po prostu napisz do mnie, a skontaktuję się z Tobą zwykle za dzień lub dwa. Powodzenia z twoją stroną internetową!

Twoje zdrowie,

Tom Signature

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map