Google Formları WordPress’e Gömme

Google formlarını eklenti yerine WordPress sitenize nasıl ekleyebileceğinizi hiç merak ettiniz mi? WordPress sitesine bir Google formu eklemek tamamen kolay bir işlemdir ve normal bir form eklentisinden daha fazla işlevselliğe sahiptir.


Çevrimiçi ürün veya hizmet satıyorsanız, ürününüzün kalitesini artırmak ve özellikler eklemek için müşterilerinizden geri bildirim / öneriler almalısınız. Bunun için bir anket formuna veya geri bildirim formuna ihtiyacınız var. Bundan daha fazlası, bir kayıt formu veya başka bir davetiye formu istiyorsanız, bunun için bir WordPress eklentisine ihtiyacınız vardır..

Ancak bir WordPress form eklentisi yüklemeden önce denemelisiniz Google formu. Google formları, diğer WordPress form eklentilerinden çok daha iyidir. Google formlarının kullanımı kolaydır ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın her tür form oluşturabilirsiniz.

Google Formlar’ı Neden Kullanmalısınız??

Google Formları yerleştir

Google formu, Google tarafından sunulan ücretsiz web tabanlı bir yazılımdır. Google formlarını kullanarak kolayca çevrimiçi anketler, kısa testler, kayıt formu oluşturabilir ve WordPress sitenize yerleştirebilir ve hatta bunu birden çok sitenizle paylaşabilirsiniz.

Google formlarının oluşturulması kolaydır ve WordPress form eklentisinden çok sayıda özelleştirme seçeneği vardır. Google formlarının harika özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Çevrimiçi anketler, kayıt formları, kısa sınavlar, çevrimiçi anketler vb. Oluşturabilirsiniz..
 • Özel metin, paragraf, çoktan seçmeli seçenekler ve onay kutuları oluşturabilirsiniz.
 • Sürüklemelerini kullanma & bırakma fonksiyonu, soruları kolayca ayarlayabilirsiniz.
 • Birçok şablon türü mevcuttur.
 • Bülten aboneleri için e-posta toplayabilirsiniz.
 • Eklentilerini daha güçlü özellikler için kullanabilirsiniz.
 • Ve daha fazlası.

Bu eğitimde, Google Formları WordPress sitenize nasıl yerleştireceğinizi göstereceğim. Google formunu web sitenize eklemenin iki yolu vardır:

 • Doğrudan bir google formu oluşturabilir ve WordPress sitenize yerleştirebilirsiniz ve bunun için herhangi bir eklentiye ihtiyacınız yoktur.
 • Bir eklenti kullanarak web sitenize bir google formu ekleyebilirsiniz.

Google formlarını WordPress’e gömme?

Google formunu WordPress’e entegre etmek çok kolaydır. Zaten bir Gmail hesabınız varsa, giriş yapmanız ve adresine gitmeniz yeterlidir. Google formları. Google Formlar basit form seçenekleri için yardımcı olabilir, ancak koşullu mantığı, ödeme entegrasyonları vb. Olan daha karmaşık formlar oluşturmak istiyorsanız bunu kontrol edebilirsiniz. Google Formlar alternatifi.

Google Form Şablonları

Google formları sayfasını açtıktan sonra oradan bir form şablonu seçmeniz gerekir. Mevcut çeşitli tipler vardır; iletişim formu, parti daveti, etkinlik kaydı, kısa sınavlar vb. Bunlar en yaygın olarak kullanılan formlardır. Daha fazla Google form şablonu görmek istiyorsanız, o resimde gösterilen açılır ok düğmesini tıklayın.

Şimdi formunuz için kullanmak istediğiniz herhangi bir şablonu tıklayın. Bir Google formu oluşturmak için, önce bir form başlığı ve açıklama girin ve ardından form alanları eklemeye başlayın. Varsayılan olarak, tek ad, e-posta ve telefon numarası soruları alanını görürsünüz. Yeni bir soru eklemek için artı düğmesini tıklayın. Birçok form seçeneği vardır.Ayrıca Google formuna resim ve video ekleyebilir ve formu seçiminize göre bölebilirsiniz..

Google Formlar Düzenleme Formu

Bu form dahili sürükle ve bırak özelliğine sahiptir. Bir soruyu yukarı veya aşağı taşımak istiyorsanız, soruyu sürükleyin ve formun herhangi bir yerine bırakın. Bir soruyu düzenlemek istiyorsanız, üzerine sol tıklayın ve düzenleyin.

Google Form Arka Planını Değiştirme

Her Google formu varsayılan teması ve arka plan rengiyle gelir. Google formunun arka planını değiştirmek istiyorsanız, Renk paleti ve bir tema seçin. Kullanılacak birçok tema var veya kendi fotoğrafınızı kullanabilirsiniz. 

Google Form Değiştirme Ayarları

Form düzenlemeyi bitirdiğinizde, Gönder gömme kodunu almak için.

Tıkladıktan sonra gönderme düğmesini tıkladığınızda bir açılır kutu görünür. Oradan yerleştir seçeneğini tıklamanız gerekir ve form boyutunu düzenleyebilirsiniz. Varsayılan olarak, form boyutu 760 PX / 500 PX’dir ve isterseniz form boyutunu değiştirebilirsiniz. Şimdi gömme kodunu kopyalamak için bağlantıyı tıklayın.

Google form yerleştirme kodu

Şimdi WordPress yönetici kontrol panelinize giriş yapmanız gerekiyor. Google formunu web sitenizdeki herhangi bir yere, yani sayfalar, yayınlar, üstbilgi ve altbilgi ekleyebilirsiniz. Google formunu WordPress sayfanıza gömmek için şu adrese gidin: Sayfalar> Yeni ekle ve Metin editör. Sonra kodu oraya yapıştırın.

WordPress'e Google Embed formu ekle

Şimdi tıklayın Yayınla Değişiklikleri kaydetmek ve üzerine tıklayarak formu önizleyebilirsiniz. Değişiklikleri Önizle Word gömme formunu gömme.

Google Form Önizleme

Artık Google formunu WordPress sitenize başarıyla yerleştirdiniz.

Ancak, Google formunun varsayılan stil temasıyla birlikte geldiği ve WordPress temanıza uymadığı, WordPress sitenize basitçe kod yerleştirme sorunu. Ayrıca, formu istediğiniz gibi özelleştiremezsiniz.

İşte geliyor Google Forms WordPress eklentisi. Bu eklentiyi kullanarak bu formu özelleştirebileceksiniz ve Google formunuzu bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

Şimdi bir eklenti kullanarak Google formlarını WordPress sitesine nasıl ekleyelim.

Eklenti Kullanarak Google Formu WordPress’e Nasıl Entegre Edilir

Google Form WordPress Eklentisi

Google Formlar WordPress özel yayını veya kısa kodu kullanarak yayınlanan bir Google formunu getiren çok basit bir WordPress eklentisidir. Bu eklenti önce Google rapçi HTML’sini kaldırır ve ardından sayfanızda veya yayında HTML formu olarak işler. Bu eklenti, formunuz için gerekli daha fazla seçenek ekler, örneğin:

 • Spam formu gönderilmesini önlemek için Google Captcha’yı formunuza ekleyebilirsiniz
 • Formu sütunlara bölebilirsiniz
 • Form gönderildikten sonra kullanıcıya e-posta gönderir
 • Özel onay sayfası URL’si ekleyebilirsiniz
 • Form için özel CSS kullanabilirsiniz
 • ve daha fazlası…

Bu eklentiyi kullanmak için önce indirin Google Formlar WordPress eklentisi ve yükleyin. Etkinleştirdikten sonra, WordPress yönetici kontrol panelinizde Google Formlar seçeneğini görebilirsiniz.

Google Formlar'ı yükle

Ardından, önceden hazırlanmış Google formunu WordPress sitenize yerleştirmek için Yeni Google Formu Ekle’yi tıklayın. Zaten formlar oluşturduysanız, oluşturduğunuz formları görmek için Google formlarını tıklayın.

Google Eski Formlar

Oradan, Form Gönder Google formlarının daha yeni sürümü için aynısını yaptığınız gibi tıklayın. Tıkladıktan sonra paylaşılabilir bir bağlantı elde edersiniz, ancak yerleştirmeyi tıklamayın.

Google Eski Form Gönderme

Şimdi URL’yi kopyalayın ve bıraktığınız WordPress yönetici kontrol panelinize geri dönün. Adresine git Google Formlar> Yeni Google Formu Ekle.

WordPress Google Form Ayarları

Form URL’si alanına, eski Google formlarını kullanarak oluşturduğunuz Google form bağlantınızı girin. Sonra tıklayın Yayınla ayarları kaydetmek için.

Sonra, isteğe bağlı ekleyebilirsiniz URL’yi onayla de. İstediğiniz gibi bir onay sayfası veya teşekkür sayfası olabilir. URL’yi Onayla alanına bir sayfa URL’si eklediğinizde, bir kullanıcı sitenizdeki bu Google formunu başarıyla doldurduktan sonra o sayfaya yönlendirilir.

Özel onay sayfası stili özelliği için, onay sayfasının nasıl sunulacağını tanımlayabilirsiniz. İçin ayarlayabilirsiniz Yok, Yönlendirme veya AJAX. Hiçbirini ayarlamazsanız, sizi hiçbir sayfaya yönlendirmez ve yeniden Yönlendirme olarak ayarlarsanız, form gönderdikten sonra sizi Yönlendirme URL sayfasına yönlendirir.

Google Formları WordPress Sitenizde Yayınlama

Artık Google formunu WordPress sitenize yerleştirdiniz, şimdi yayınlama zamanı. Google formları hakkında iyi olan şey, Google form URL’sini kopyalamanıza gerek olmamasıdır, Google formunu WordPress sitenize kısa kodlar kullanarak doğrudan ekleyebilirsiniz. Google formları oluşturup WordPress sitenize katıştırdıktan sonra, WordPress kontrol panelinizden Google formlarına gidin. Orada kaç form oluşturduğunuzu göreceksiniz. Örneğin, bir Parti Davet Formu oluşturdum ve bunu siteme ekleyeceğim.

Google Form Kısa Kodu

WordPress sitenize bir Google formu eklemek için bu kısa kodu kopyalayın ve sayfanızdaki veya yayınınızdaki herhangi bir yere yapıştırın.

Google form kodu

Artık formun nasıl göründüğünü kontrol etmek için sayfanızı görüntüleyebilirsiniz. Google formunuza herhangi bir soru eklemeyi unuttuysanız veya değiştirmeniz gerekiyorsa, orijinal Google formunu düzenleyerek yapabilirsiniz. Formun nasıl göründüğüne bakalım.

Google formlarını WordPress'e gömme

Google Form Yanıtlarını Görüntüleme ve Yönetme

Google formunu WordPress sitenize başarıyla ekledikten sonra, form yanıtlarını nasıl görüntüleyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Çok kolay. İlk olarak, şu anda WordPress sitenizde kullandığınız Google formunuza gitmeniz ve ardından formu tıklamanız gerekir..

Eski Google formunu kullanıyorsanız, form yanıtlarını üst menü çubuğundan görebilirsiniz.

Eski Google Form Yanıtları

Formunuza gittikten sonra Tepkiler> Yanıtları Görüntüle formunuza kimin yanıt verdiğini kontrol etmek için. Form yanıtı Google E-Tablolar’da gösterilir. Oradan, insanların formunuza ne yanıt verdiğini görebilirsiniz. İşte kullandığım bir “Parti Davetiye Formu” yanıtlarına bir örnek. Yanıt sayfasını indirmek istiyorsanız, Dosya> Olarak indir...

Google Form Yanıt Sayfası

Form yanıt hedefini değiştirmek isterseniz, Tepkiler> Yanıt Hedefini Değiştir ve yeni bir E-Tablolar oluşturun. Her ay anket veya benzeri bir şey almak istiyorsanız, her ay yeni E-Tablolar oluşturabilir ve ayrı E-Tablolarda yanıtlar alacaksınız..

Ayrıca, Yanıtların özetini Tepkiler> Yanıtların özeti. Bu seçenek formunuzun istatistiklerini gösterecektir.

Artık form yanıtlarını kabul etmek istemiyorsanız, formu kapatabilirsiniz ve kullanıcılar tarafından görülmez.

Sonuç

Kişisel deneyimlerime göre, Google formlarının diğer WordPress form eklentilerinden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. WordPress form eklentilerinin çoğu sınırlı özelliklerle gelir ve herhangi bir işlevi genişletmek için eklenti paketi satın almanız gerekir, ancak bu seçenekleri Google formuyla ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, Google formları yalnızca iletişim formu olarak kullanılmaz, aynı zamanda çevrimiçi anket formu, davet formu, bilgi yarışması formu vb..

Google formlarını WordPress’e gömmek sadece birkaç dakika sürer ve herhangi bir sınırlama olmadan kullanabilirsiniz.

Umarım bu eğitim Google formlarını WordPress sitenize yerleştirmenize yardımcı olmuştur. WordPress sitenize Google formları eklemeyle ilgili bir sorun yaşıyorsanız, lütfen aşağıya bir yorum bırakın.

İlgili Makaleler,

 • WordPress için En İyi Google Analytics Eklentileri
 • WordPress’de Çerez Bildirim Çubuğu Nasıl Kurulur
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map