Jak automatycznie sprawdzać i naprawiać uszkodzone linki w WordPress

04.06.2020
WordPress 'Jak automatycznie sprawdzać i naprawiać uszkodzone linki w WordPress
0 6 мин.

Uszkodzone linki są również znane jako martwe linki, co jest wielkim bólem głowy dla właścicieli witryn. Jeśli jesteś właścicielem witryny i przesłałeś ją już do Narzędzi Google dla webmasterów, możesz zobaczyć, że wszystkie uszkodzone linki są podświetlone w Google Search Console. Kilka uszkodzonych linków nie ma większego wpływu na Twoją witrynę. Ale jeśli masz wiele uszkodzonych linków lub stron błędów 404, musisz to zrobić Napraw uszkodzone linki z twojej strony. Gdy korzystasz z WordPress, możesz Sprawdź i napraw zepsute linki na swojej stronie WordPress za pomocą wtyczki Broken Link Checker.


Uszkodzone linki są nie tylko irytujące, ale również powodują złe wrażenia użytkowników i mogą wpływać na pozycję witryny w rankingu. Na przykład, jeśli masz około 404 stron, sam ten fakt nie zaszkodzi Twojemu SEO. Jednak w miarę wzrostu musisz naprawić niedziałające linki. Istnieje kilka przyczyn powstawania niedziałających lub martwych linków:

Istnieje kilka przyczyn powstawania niedziałających lub martwych linków:

 • Zewnętrzna witryna została wyłączona.
 • Osierocony link prowadzący do starej strony witryny, który został przeniesiony w inne miejsce.
 • Gość błędnie wpisał adres URL.
 • Webmaster zmienił strukturę permalink.

To są powody, które powodują strony błędów 404. W tym samouczku pokażę, jak sprawdzić i naprawić zepsute linki w witrynie WordPress za pomocą wtyczki Broken Link Checker.

Broken Link Checker to najlepsza wtyczka do sprawdzania uszkodzonych linków w witrynie WordPress. Broken Link Checker Plugin monitoruje linki w twoich postach, stronach, komentarzach, niestandardowych polach itp. I wykrywa linki, które nie działają, a także brakujące obrazy. Po wykryciu zepsutych linków powiadamia Cię za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego WordPress i e-mailem. 

Najpierw musisz zainstalować Broken Link Checker Plugin i aktywuj go. Po instalacji przejdź do Oprawa> Link Checker w panelu WordPress.

Ustawienia główne

W ustawieniach ogólnych zobaczysz status uszkodzonych linków, który pokazuje, czy masz uszkodzone linki w swojej witrynie. Na przykład na tym zdjęciu zauważyłeś, że ta wtyczka znalazła jeden uszkodzony link z mojej strony. Możesz zmienić częstotliwość sprawdzania linków, ale domyślny czas to 72 godziny. Oznacza to, że każde łącze będzie sprawdzane co 72 godziny. 

Domyślnie ta wtyczka używa domyślnego adresu e-mail do wysyłania powiadomień e-mail o uszkodzonych linkach. Możesz także zmienić adres e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o uszkodzonych linkach. Jeśli masz na swojej stronie wielu autorów, możesz wysyłać autorom powiadomienia e-mail o uszkodzonych linkach w ich postach.

Dzięki opcji Poprawki linków możesz uniemożliwić wyszukiwarkom śledzenie uszkodzonych linków.

Opcje sprawdzania uszkodzonego łącza

W zakładce „Szukaj linków w” możesz dostosować lokalizacje uszkodzonych linków. Domyślnie komentarze, strony i posty są włączone. Jeśli uważasz, że musisz zostać powiadomiony o niestandardowym CSS, sprawdź to. Nie zapomnij kliknąć Zapisz zmiany. Po dostosowaniu tej opcji będzie sprawdź uszkodzone linki z następujących ścieżek.

Broken Link Checker Links In

Które linki do sprawdzenia

Na następnej karcie możesz ustawić typy linków, które chcesz sprawdzić, tj. Linki HTML, obrazy HTML, osadzone filmy z YouTube itp. Jeśli chcesz sprawdzić więcej typów linków, sprawdź je i kliknij Zapisz zmiany.

Broken Link Checker to Check

Protokoły & Pszczoła

Domyślnie Broken Link Checker używa Basic HTTP i YouTube API. Zalecamy pozostawienie domyślnej wartości.

Protokoły i interfejsy API Broken Link Checker

Zaawansowane ustawienia

W ustawieniach zaawansowanych można ustawić losowy „limit czasu”. W ten sposób każdy link, który ładuje się dłużej niż określony czas, zostanie oznaczony jako uszkodzony link. Co więcej, możesz dodać wiele „pokaż działania linków”. Klikając „Wymuś ponowne sprawdzenie wszystkich stron”, sprawisz, że wtyczka opróżni bazę danych linków i sprawdzi ponownie całą witrynę.

Domyślne ustawienie jest idealne dla Twojej witryny, więc nie musisz niczego zmieniać. W przypadku wprowadzenia zmian nie zapomnij zapisać zmian.

Ustawienia zaawansowane Broken Link Checker

Jak naprawić zepsute linki

W powyższej części pokazałem, jak skonfigurować i sprawdzić uszkodzone linki. Jeśli wtyczka znajdzie jakieś uszkodzone linki w Twojej witrynie, powiadomi Cię szybko. Następnie musisz naprawić zepsute linki z pulpitu WordPress.

W tym celu przejdź do Przybory> Zepsute połączenia. Tam zobaczysz całkowitą liczbę uszkodzonych linków, które zostały wykryte. Stamtąd możesz edytować uszkodzony adres URL, Odłączyć i odrzucić. Jeśli naprawiłeś już uszkodzony adres URL, możesz go ponownie sprawdzić. Sprawdzi ponownie i poinformuje cię, czy zostało to naprawione.

Napraw uszkodzone linki

W ten sposób możesz łatwo sprawdzić i naprawić uszkodzone linki za pomocą wtyczki WordPress do sprawdzania uszkodzonych linków.

Mam nadzieję, że ten artykuł ci pomoże napraw uszkodzone linki na twojej stronie WordPress. Pokazałem też, jak łatwo sprawdź uszkodzone linki. Jeśli nadal masz problem lub masz jakieś sugestie, daj nam znać, zostawiając komentarz poniżej. Możesz również połączyć się z nami na  Facebook, Świergot, Google+.

Powiązane artykuły,

 • 5 najlepszych wtyczek przekierowujących dla WordPress
 • Jak skonfigurować wtyczkę Yoast WordPress SEO (edycja 2017)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector