Jak całkowicie zablokować komentarze do spamu i boty rejestracyjne w WordPress

04.06.2020
WordPress 'Jak całkowicie zablokować komentarze do spamu i boty rejestracyjne w WordPress
0 6 мин.

Czy masz dość otrzymywania wielu komentarzy i rejestracji spamu na swoim blogu WordPress? Nie jesteś sam, wszyscy mniej więcej mają ten sam problem. Komentarze spamu są generowane przez boty spamujące, które wypełniają sekcję komentarzy linkami spamerskimi. Tego typu linki nie tylko spamują Twój obszar komentarzy, ale także szkodzą Twojemu SEO. Na szczęście dostępne są wtyczki antyspamowe do WordPressa, które mogą blokować komentarze spamowe, rejestracje i zapobiegać dostępowi botów do twojej witryny.


Jednak większość wtyczek antyspamowych może wykonywać tylko określone zadania, na przykład blokowanie komentarzy spamowych lub zatrzymywanie rejestracji spamu itp. Jeśli chcesz zablokować roboty spamujące w różnych obszarach, takich jak komentarze, strona rejestracji, formularz kontaktowy, formularz subskrypcji itp. trzeba zainstalować wiele wtyczek dla każdego problemu, co jest wielkim bólem głowy, a przede wszystkim może spowolnić Twoją witrynę.

A więc nadchodzi CleanTalk, wszechstronna wtyczka antyspamowa do WordPress.

W tym samouczku przedstawię, jak blokować komentarze spamowe i boty rejestracyjne w WordPress przy użyciu wtyczki CleanTalk.

Dlaczego warto korzystać z CleanTalk?

CleanTalk to jedna z najlepszych wtyczek do ochrony przed spamem dla WordPress, która blokuje wszystkie komentarze spamowe, rejestracje, subskrypcje i zapobiega angażowaniu botów spamujących Twoją stronę. 

W przeciwieństwie do innych wtyczek antyspamowych WordPress, CleanTalk nie wymaga żadnej konfiguracji. Działa od razu po wyjęciu z pudełka, ale możesz dostosować ustawienia.

Jedną z najlepszych cech tej wtyczki jest to, że nie wymaga od użytkowników wypełnienia Captcha, quizów, pytań matematycznych lub dopasowania obrazu, aby dodać komentarz lub zarejestrować się na Twojej stronie.

CleanTalk jest niewidoczny. Po aktywacji CleanTalk zaczyna działać. CleanTalk może:

 • Zatrzymaj komentarze do spamu
 • Zatrzymaj rejestrację spamu
 • Zatrzymaj subskrypcje spamu
 • Zatrzymaj kontaktowe wiadomości e-mail ze spamem
 • Zatrzymaj rezerwowanie spamu, ankiety, ankiety
 • Zatrzymaj spam w WooCommerce
 • Sprawdź istniejące komentarze pod kątem spamu
 • Chroń strony docelowe WordPress

CleanTalk działa świetnie z popularnymi wtyczkami pamięci podręcznej WordPress, takimi jak W3 Total Cache, WP Fastest Cache, WP Super Cache, WP-Rocket itp..

Możesz także blokować komentarze zawierające „słowa zatrzymujące”, aby zwiększyć ochronę przed spamem i wiadomości.

Ta wtyczka ma wiele warstw filtrujących spam i blokuje tylko spamowanie.

CleanTalk twierdzi, że zapewniają najlepszą usługę ochrony przed spamem dla stron internetowych, a ich proces filtrowania spamu jest bardzo pozytywny (99,9% pozytywnych wyników).

Jak blokować komentarze i rejestracje spamu przy użyciu CleanTalk

Najpierw zainstaluj i aktywuj wtyczkę CleanTalk z galerii wtyczek WordPress.

Instalacja wtyczki Cleantalk WordPress

Po aktywacji wtyczki przejdź do Ustawienia> Anti-Spam firmy CleanTalk. Poprosi Cię o wpisanie klucz dostępu. Klucz dostępu to kod aktywacyjny dla CleanTalk.

Wtyczka kosztuje 8 USD rocznie, ale możesz uzyskać okres próbny na 7 dni.

CleanTalk Uzyskaj klucz dostępu

Kliknij na Uzyskaj klucz dostępu automatycznie przycisk. W ten sposób wtyczka automatycznie utworzy konto i wygeneruje klucz dostępu do aktywacji tej wtyczki. Otrzymasz również wiadomość e-mail zawierającą nazwę użytkownika, hasło i klucz dostępu CleanTalk.

Jeśli chcesz ręcznie uzyskać klucz dostępu, kliknij ręcznie przycisk Uzyskaj dostęp, aby przejść do strony rejestracji CleanTalk.

Po uzyskaniu klucza dostępu kliknij Zapisz zmiany aby zapisać ustawienia.

Od teraz Twoje formularze rejestracyjne, formularze komentarzy, formularze kontaktowe, niestandardowe formularze kontaktowe są chronione przez Cleantalk.

Spam FireWall: CleanTalk zapewnia również zaporę internetową, która pomaga filtrować robotów spamujących, zanim uzyskają one dostęp do Twojej witryny. Zmniejsza to również użycie procesora hostingu i skraca czas ładowania stron.

Ustawienia CleanTalk Advanced: Domyślnie CleanTalk używa ustawienia, które działa dobrze. Jeśli chcesz zmodyfikować ustawienia, kliknij Ustawienia zaawansowane.

Oto ustawienia wtyczki, których używam.

1. Formularze do ochrony:

Formy CleanTalk do ochrony

2. Komentarze i wiadomości

Komentarze i wiadomości CleanTalk

3. Przetwarzanie danych

Przetwarzanie danych CleanTalk

4. Pasek administratora

Pasek administratora CleanTalk

Po zakończeniu modyfikacji ustawień wtyczki kliknij Zapisz zmiany do przechowywania nowych zmian.

Otóż ​​to. Konfiguracja jest zakończona.

Sprawdzanie dzienników spamu na pulpicie CleanTalk

Możesz zobaczyć statystyki dziennika spamu z panelu administracyjnego WordPress. Aby uzyskać bardziej szczegółowe dzienniki spamu, zaloguj się do swojego Konto CleanTalk.

Z panelu możesz zobaczyć, ile żądań jest oznaczonych jako spam lub zatwierdzonych.

Statystyki dziennika spamu CleanTalk

Aby uzyskać szczegółowe informacje, kliknij Log.

Strona internetowa CleanTalk

W dzienniku możesz sprawdzić, czy jest to spam, czy nie. Możesz także oznaczyć je jako nie będące spamem i dodać do osobistych czarnych i białych list.

Dzienniki spamu CleanTalk

CleanTalk Personal Lists

Z tego miejsca możesz zarządzać swoją osobistą czernią & białe listy, ograniczone słowa, zakaz kraju, czarna lista języka i wiele innych.

Najpierw kliknij Listy osobiste z panelu administracyjnego CleanTalk. Następnie kliknij Dodaj nowy filtr i wybierz filtr z rozwijanej opcji, którą chcesz włączyć.

Filtr list osobistych CleanTalk

Teraz kliknij Czarna lista przycisk, aby zapisać nowe ustawienia.

Otóż ​​to. Od tej chwili wtyczka będzie blokować wszystkie komentarze spamowe, rejestracje, subskrypcje itp., A Ty poprawisz swoje SEO.

Cennik: Wtyczka kosztuje 8 USD/ rok.

Odwiedź wtyczkę CleanTalk

Końcowe przemyślenia

Nikt nie lubi spamu.

Spamerzy mogą zepsuć Twoją witrynę na różne sposoby, korzystając z komentarzy, rejestracji, formularzy kontaktowych i sprawiając, że jesteś bardziej zajęty nieproduktywnymi pracami.

Jeśli otrzymujesz wiele komentarzy spamowych, rejestracji na swoim blogu WordPress, bardzo trudno jest zwalczyć spam i zrozumieć, który z nich jest prawdziwy, a który jest spamem.

Dlatego powinieneś użyć wtyczki antyspamowej do swojej witryny WordPress.

Wtyczka antyspamowa automatycznie blokuje komentarze spamowe, rejestracje i uniemożliwia robotom spamującym dostęp do Twojej witryny. To oszczędza Twój czas i możesz skupić się na swojej pracy.

W tym artykule opisałem, jak można blokować komentarze spamowe i boty rejestracyjne w WordPress przy użyciu wtyczki antyspamowej CleanTalk. Pokazałem też, jak poprawnie skonfigurować wtyczkę.

Jeśli uznasz ten samouczek za pomocny, udostępnij go znajomym. Jeśli masz jakieś pytanie, daj nam znać w sekcji komentarzy.

[easy-tweet tweet = ”Codziennie dostawałem wiele #spamowych komentarzy na mojej stronie #WordPress. Wreszcie rozwiązałem problem, korzystając z tego przewodnika ”]

Powiązane artykuły WordPress,

 • Przewodnik dla początkujących po rolach i możliwościach WordPress
 • 5 najlepszych wtyczek do monitorowania aktywności użytkownika w WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector