Jak dodać pytania bezpieczeństwa do strony logowania WordPress

Prawdopodobnie zauważyłeś, że większość dużych firm, instytucji edukacyjnych i organizacji finansowych prosi o dodanie pytań bezpieczeństwa na koncie podczas rejestracji, aby zweryfikować Twoją tożsamość. Pytanie zabezpieczające i odpowiedź zapewniają dodatkową warstwę bezpieczeństwa w celu dalszego uwierzytelnienia tożsamości podczas logowania. Jeśli korzystasz z WordPress, możesz łatwo dodać pytania bezpieczeństwa do strony logowania i rejestracji WordPress.


W tym samouczku pokażemy, jak dodać pytania bezpieczeństwa do strony rejestracji i logowania WordPress.

Dlaczego warto dodawać pytania bezpieczeństwa do strony logowania i rejestracji WordPress?

Dodając pytania bezpieczeństwa do strony rejestracji WordPress, użytkownicy zostaną poproszeni o ustawienie pytania bezpieczeństwa z odpowiedzią. Następnie użytkownik musi odpowiedzieć na pytanie bezpieczeństwa dotyczące logowania, które zostało ustawione podczas rejestracji na stronie. Jeśli użytkownik poda błędną odpowiedź, nie będzie mógł się zalogować. 

Podobnie w przypadku hasła WordPress pytanie bezpieczeństwa ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo WordPress. Jeśli prowadzisz witrynę z wieloma autorami, prawdopodobnie musisz dodać pytania bezpieczeństwa do ekranu logowania WordPress.

Na przykład normalną nazwę użytkownika i hasło do WordPressa można łatwo zhakować, ale pytanie bezpieczeństwa i odpowiedź nie są zgadywane. Więc nie ma mowy, żeby to złamać. W ten sposób możesz chronić swoją witrynę przed hakerami i spamerami.

Jak dodać pytania bezpieczeństwa do strony logowania i rejestracji w WordPress?

Dodanie pytania bezpieczeństwa do strony logowania i rejestracji WordPress jest bardzo proste. Najpierw musisz zainstalować i aktywować Pytanie bezpieczeństwa WP z katalogu wtyczek WordPress. Wtyczka bezpieczeństwa WP włącza opcję pytania bezpieczeństwa przy rejestracji WordPress, ekranie logowania i zapomniałem hasła. 

Funkcje:

 • Możesz dodać nieograniczoną liczbę pytań bezpieczeństwa.
 • Możesz pokazać / ukryć pytanie bezpieczeństwa na stronie rejestracji, stronie logowania i stronie zapomnianego hasła.
 • Użytkownicy mogą ustawić odpowiedź bezpieczeństwa ze strony swojego profilu.

Ustawienie pytania bezpieczeństwa WP

Iść do Ustawienia> Pytania bezpieczeństwa WP> Ustawienia jak pokazałem na powyższym obrazku. Domyślnie do tej wtyczki dodano wiele pytań. Stamtąd możesz dodawać lub usuwać dowolne pytania z listy.

Dodawanie pytań bezpieczeństwa na ekranie logowania do WordPress, rejestracji i zapomnienia hasła

Na końcu strony ustawień „WP Security Questions” zobaczysz kilka takich opcji poniżej. Włączenie ich spowoduje dodanie pytań bezpieczeństwa do ekranu logowania do WordPress, rejestracji i zapomnienia hasła.

Opcje ekranu logowania WP

Teraz kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia. Następnie odśwież stronę logowania, aby zobaczyć zmiany.

Ekran logowania: Twój ekran logowania będzie wyglądał następująco. Odtąd musisz podać swoją nazwę użytkownika, hasło i odpowiedź bezpieczeństwa.WP Security Login

Zarejestruj ekran: Jeśli dodasz pytanie bezpieczeństwa do strony rejestru WordPress, ekran rejestracji będzie wyglądał następująco. Możesz wybrać dowolne pytanie zabezpieczające z rozwijanego przycisku.

Rejestr bezpieczeństwa WP

Zapomniałem ekranu hasła: Zapomniałem hasła ekran będzie wyglądał następująco. Dobrym pomysłem jest włączenie opcji pytania bezpieczeństwa na stronie zapomnianego hasła. Zapobiegnie to spamerom żądania „zapomnienia hasła” w Twojej witrynie.

Bezpieczeństwo WP Zgubione hasło

Dodaj pytanie bezpieczeństwa ręcznie do swoich użytkowników

Korzystając z wtyczki WP Security Question, możesz dodać Pytania bezpieczeństwa na stronie rejestracji WordPress. Dlatego tylko nowi użytkownicy mogą ustawić własne pytanie bezpieczeństwa i odpowiedź.

Jeśli chcesz ustawić pytanie ochronne dla swoich starych użytkowników w swojej witrynie, musisz dodać je ręcznie. W tym celu użytkownicy muszą przejść do sekcji strony profilu i ustawić własne pytania i odpowiedzi dotyczące bezpieczeństwa. W takim przypadku zarówno użytkownicy, jak i administrator witryny mogą ustawić pytanie bezpieczeństwa.

WP dodaj pytanie użytkownika

Wniosek

Istnieje wiele różnych sposobów zabezpieczenia strony internetowej WordPress. Dodanie pytania bezpieczeństwa na stronie logowania lub rejestracji WordPress to dobry wybór i ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo Twojej witryny. Zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo warstwy, sprawdzając tożsamość użytkownika.

Co więcej, dodanie pola pytania bezpieczeństwa na wtyczce „login” i „zapomniałem hasła” WordPress również uniemożliwia spamerom korzystanie z opcji logowania i zapomnienia hasła.

Czy dodałeś pytania bezpieczeństwa do swojej strony logowania WordPress? Oto więcej artykułów o zabezpieczeniach WordPress dla Ciebie.

 • Jak zmienić adres URL logowania administratora WordPress
 • Jak zmienić WordPress Security i Salt Keys
 • Jak ograniczyć próby logowania w WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map