Jak osadzić formularze Google w WordPress

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak osadzić formularze Google w swojej witrynie WordPress zamiast wtyczki? Cóż, dodanie formularza Google w witrynie WordPress jest całkowicie łatwe i ma więcej funkcji niż zwykła wtyczka formularza.


Jeśli sprzedajesz produkty lub usługi online, powinieneś wziąć opinie / sugestie od swoich klientów, aby poprawić jakość swojego produktu i dodać funkcje. W tym celu potrzebujesz formularza ankiety lub formularza opinii. Co więcej, jeśli potrzebujesz formularza rejestracyjnego lub innego formularza zaproszenia, musisz do tego potrzebować wtyczki WordPress.

Ale zanim zainstalujesz wtyczkę formularza WordPress, powinieneś spróbować Formularz Google. Formularze Google są znacznie lepsze niż jakakolwiek inna wtyczka formularza WordPress. Formularze Google są łatwe w użyciu i można tworzyć dowolne formularze bez żadnych ograniczeń.

Dlaczego warto korzystać z Formularzy Google?

Osadzaj formularze Google

Formularz Google to bezpłatne oprogramowanie internetowe oferowane przez Google. Korzystając z formularzy Google, możesz łatwo tworzyć ankiety online, quizy, formularze rejestracyjne, a także umieszczać je na swojej stronie WordPress, a nawet udostępniać je wielu witrynom.

Formularze Google można łatwo tworzyć i ma wiele opcji dostosowywania niż wtyczka formularza WordPress. Niektóre z wielkich funkcji formularzy Google to:

 • Możesz tworzyć ankiety online, formularze rejestracyjne, quizy, ankiety online itp.
 • Możesz utworzyć własny tekst, akapit, opcje wielokrotnego wyboru i pola wyboru.
 • Używając ich przeciągnięcia & upuść, możesz łatwo ustawić pytania.
 • Dostępnych jest wiele form szablonów.
 • Możesz zbierać e-maile dla subskrybentów newslettera.
 • Możesz użyć ich dodatków do bardziej zaawansowanych funkcji.
 • I wiele więcej.

W tym samouczku pokazuję, jak osadzić Formularze Google w swojej witrynie WordPress. Istnieją dwa sposoby dodania formularza Google do swojej witryny:

 • Możesz bezpośrednio utworzyć formularz Google i osadzić go w swojej witrynie WordPress i nie potrzebujesz do tego żadnej wtyczki.
 • Możesz dodać formularz Google do swojej witryny za pomocą wtyczki.

Jak osadzić formularze Google w WordPress?

Integracja formularza Google z WordPress jest bardzo łatwa. Jeśli masz już konto Gmail, wystarczy się zalogować i przejść do Formularze Google. Formularze Google mogą być pomocne w przypadku prostych formularzy, ale jeśli chcesz tworzyć bardziej złożone formularze, które mają logikę warunkową, integrację płatności itp., Możesz to sprawdzić Alternatywa dla Formularzy Google.

Szablony formularzy Google

Po otwarciu strony formularzy Google musisz wybrać szablon formularza. Dostępnych jest kilka rodzajów formularzy, np. formularz kontaktowy, zaproszenie na imprezę, rejestracja wydarzenia, quizy itp. Są to najczęściej używane formularze. Jeśli chcesz zobaczyć więcej szablonów formularzy Google, kliknij przycisk strzałki rozwijanej pokazany na tym obrazku.

Teraz kliknij dowolny szablon, którego chcesz użyć w formularzu. Aby utworzyć formularz Google, najpierw podaj tytuł formularza i opis, a następnie zacznij dodawać pola formularza. Domyślnie zobaczysz jedyne pole z pytaniami dotyczącymi imienia, adresu e-mail i numeru telefonu. Aby dodać nowe pytanie, kliknij przycisk plus. Dostępnych jest wiele opcji formularzy. Możesz również dodawać zdjęcia i filmy do formularza Google, a także podzielić formularz na podstawie własnego wyboru.

Formularz edycji formularzy Google

Ten formularz ma wbudowaną funkcję przeciągnij i upuść. Jeśli chcesz przenieść pytanie w górę lub w dół, po prostu przeciągnij pytanie i upuść je w dowolnym miejscu formularza. Jeśli chcesz edytować pytanie, kliknij je lewym przyciskiem myszy i edytuj.

Zmiana tła formularza Google

Każdy formularz Google ma domyślny motyw i kolor tła. Jeśli chcesz zmienić tło formularza Google, kliknij Paleta kolorów i wybierz motyw. Dostępnych jest wiele motywów lub możesz użyć własnego zdjęcia. 

Formularze Google Zmień ustawienia

Po zakończeniu edycji formularza kliknij przycisk Wysłać przycisk, aby uzyskać kod do osadzenia.

Po kliknięciu na wysłać przycisk, pojawi się wyskakujące okienko. Następnie kliknij opcję osadzania i możesz edytować rozmiar formularza. Domyślnie rozmiar formularza to 760 PX / 500 PX i możesz go zmienić, jeśli chcesz. Teraz kliknij link, aby skopiować kod do osadzenia.

Formularz Google do osadzania kodu

Teraz musisz zalogować się do pulpitu administratora WordPress. Możesz dodać formularz Google w dowolnym miejscu w swojej witrynie, tj. Na stronach, postach, nagłówku i stopce. Aby osadzić formularz Google na stronie WordPress, przejdź do Strony> Dodaj nowe i przejdź do tekst redaktor. Następnie po prostu wklej tam kod.

dodaj formularz Google Embed w WordPress

Teraz kliknij Publikować aby zapisać zmiany, możesz przejrzeć formularz, klikając Podgląd zmian aby zobaczyć formularz Google osadzony w WordPress.

Podgląd formularza Google

Teraz pomyślnie osadziłeś formularz Google na swojej stronie WordPress.

Problem z prostym osadzaniem kodu w witrynie WordPress w formie Google ma domyślny styl i nie pasuje do motywu WordPress. Poza tym nie możesz dostosować formularza tak, jak chcesz.

Więc nadchodzi Wtyczka WordPress do formularzy Google Forms. Za pomocą tej wtyczki będziesz mógł dostosować ten formularz i przenieść swój formularz Google na wyższy poziom.

Zobaczmy, jak dodać formularze Google do witryny WordPress za pomocą wtyczki.

Jak zintegrować formularz Google z WordPress za pomocą wtyczki

Wtyczka WordPress z Google Form

Formularze Google to bardzo prosta wtyczka WordPress, która pobiera opublikowane formularze Google za pomocą niestandardowego posta lub krótkiego kodu WordPress. Ta wtyczka najpierw usuwa kod HTML rapera Google, a następnie renderuje go jako formularz HTML na stronie lub w poście. Ta wtyczka dodaje więcej dodatkowych opcji niezbędnych do formularza, na przykład:

 • Możesz dodać Google Captcha do swojego formularza, aby zapobiec przesyłaniu formularzy spamowych
 • Możesz podzielić formularz na kolumny
 • Po przesłaniu formularza wyśle ​​wiadomość e-mail do użytkownika
 • Możesz dodać niestandardowy adres URL strony potwierdzenia
 • Możesz użyć niestandardowego CSS dla formularza
 • i wiele więcej…

Aby użyć tej wtyczki, najpierw pobierz Formularze Google Wtyczka WordPress i zainstaluj ją. Po aktywacji możesz zobaczyć opcję Formularzy Google na pulpicie administracyjnym WordPress.

Zainstaluj formularze Google

Następnie kliknij Dodaj nowy formularz Google, aby osadzić wstępnie przygotowany formularz Google w swojej witrynie WordPress. Jeśli już utworzyłeś formularze, kliknij formularze Google, aby wyświetlić utworzone formularze.

Starsze formularze Google

Stamtąd kliknij Wysłać z jak w przypadku nowszej wersji formularzy Google. Po kliknięciu otrzymasz link do udostępnienia, ale nie klikaj osadzania.

Wyślij stary formularz Google

Teraz wystarczy skopiować adres URL i wrócić do pulpitu administracyjnego WordPress, gdzie przerwałeś. Iść do Formularze Google> Dodaj nowy formularz Google.

Ustawienia formularza Google WordPress

W polu adresu URL formularza wprowadź link do formularza Google, który właśnie utworzyłeś za pomocą starych formularzy Google. Następnie kliknij Publikować aby zapisać ustawienia.

Następnie możesz dodać opcjonalne Potwierdź adres URL także. Może to być strona z potwierdzeniem lub strona z podziękowaniami, jak chcesz. Dodając adres URL strony w polu Potwierdź adres URL, użytkownik zostanie przekierowany na tę stronę po pomyślnym wypełnieniu tego formularza Google w Twojej witrynie.

W przypadku niestandardowego atrybutu stylu strony potwierdzenia można zdefiniować sposób prezentacji strony potwierdzenia. Możesz to ustawić Żaden, Przeadresować lub AJAX. Jeśli wybierzesz opcję none, nie przekieruje Cię ona na żadną stronę, a jeśli wybierzesz opcję Przekieruj, przekieruje Cię na stronę URL przekierowania po przesłaniu formularza.

Publikowanie formularzy Google w witrynie WordPress

Teraz umieściłeś formularz Google na swojej stronie WordPress, teraz nadszedł czas, aby go opublikować. Zaletą formularzy Google jest to, że nie trzeba kopiować adresu URL formularza Google, można bezpośrednio dodać formularz Google do witryny WordPress za pomocą skrótów. Po utworzeniu formularzy Google i osadzeniu ich w witrynie WordPress przejdź do formularzy Google z pulpitu nawigacyjnego WordPress. Tam zobaczysz, ile formularzy utworzyłeś. Na przykład utworzyłem formularz zaproszenia na imprezę i dodam go do mojej witryny.

Krótki kod formularza Google

Aby dodać formularz Google na swojej stronie WordPress, skopiuj ten krótki kod i wklej go w dowolnym miejscu na swojej stronie lub w poście.

Kod formularza Google

Teraz możesz wyświetlić swoją stronę, aby sprawdzić, jak wygląda formularz. Jeśli zapomniałeś dodać jakieś pytanie do formularza Google lub musisz go zmodyfikować, możesz to zrobić, edytując oryginalny formularz Google. Sprawdźmy, jak wygląda formularz.

Osadzanie formularzy Google w WordPress

Jak przeglądać formularze Google i zarządzać nimi

Po pomyślnym dodaniu formularza Google na stronie WordPress możesz zastanawiać się, jak wyświetlić odpowiedzi formularza. To bardzo proste. Najpierw musisz przejść do formularza Google, którego obecnie używasz w witrynie WordPress, a następnie kliknąć formularz.

Jeśli używasz starego formularza Google, możesz zobaczyć odpowiedzi formularza z górnego paska menu.

Stare odpowiedzi formularza Google

Po przejściu do formularza kliknij Odpowiedzi> Zobacz odpowiedzi aby sprawdzić, kto odpowiedział na twój formularz. Odpowiedź formularza zostanie wyświetlona w arkuszach kalkulacyjnych Google. Stamtąd możesz zobaczyć, co ludzie odpowiedzieli na Twój formularz. Oto przykład odpowiedzi, których użyłem „Formularz zaproszenia na przyjęcie”. Jeśli chcesz pobrać arkusz odpowiedzi, możesz pobrać, przechodząc Plik> Pobierz jako...

Formularz odpowiedzi na formularz Google

Jeśli chcesz zmienić miejsce docelowe odpowiedzi formularza, możesz po prostu zmienić, przechodząc Odpowiedzi> Zmień miejsce docelowe odpowiedzi i utwórz nowe arkusze kalkulacyjne. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli chcesz przeprowadzać ankiety lub podobne co miesiąc, możesz tworzyć nowe arkusze kalkulacyjne co miesiąc, a odpowiedzi będziesz otrzymywać w osobnych arkuszach kalkulacyjnych.

Możesz także wyświetlić Podsumowanie odpowiedzi, przechodząc Odpowiedzi> Podsumowanie odpowiedzi. Ta opcja pokaże statystyki twojego formularza.

Jeśli nie chcesz już akceptować odpowiedzi na formularze, możesz wyłączyć formularz i będzie on niewidoczny dla użytkowników.

Wniosek

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że formularze Google są znacznie lepsze niż jakiekolwiek inne wtyczki formularzy WordPress. Większość wtyczek formularzy WordPress ma ograniczone funkcje i aby rozszerzyć dowolną funkcję, musisz kupić pakiet dodatków, ale możesz korzystać z tych opcji bezpłatnie w formularzu Google. Co więcej, formularze Google nie są używane wyłącznie jako formularz kontaktowy, ale także formularz ankiet online, formularz zaproszenia, formularz quizu itp..

Osadzenie formularzy Google w WordPress zajmuje tylko kilka minut i można z nich korzystać bez żadnych ograniczeń.

Mam nadzieję, że ten samouczek pomógł ci osadzić formularze Google na swojej stronie WordPress. Jeśli masz problem z dodawaniem formularzy Google na swojej stronie WordPress, zostaw komentarz poniżej.

Powiązane artykuły,

 • 7 najlepszych wtyczek Google Analytics dla WordPress
 • Jak skonfigurować pasek powiadomień o plikach cookie w WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map