Jak přesunout web WordPress na nového hostitele nebo server (bez prostojů)

04.06.2020
WordPress 'Jak přesunout web WordPress na nového hostitele nebo server (bez prostojů)
0 14 мин.

Kdykoli budete chtít vytvořit svůj nový web, vždy raději buduji s WordPress, jak se to hodí, jsou k dispozici spoustu pluginů a témat a hlavně webhosting. Ale většina lidí se špatně rozhodne, když si vyberou webhosting na základě své levné ceny. Problém nastává, když váš web začne získávat návštěvnost. Obecně se pak váš web stává pomalejším a masivním prostojem. V tomto případě musíte přesunout web WordPress na nového webového hostitele nebo server.


Mnoho webhostingových společností nenabízí bezplatnou migraci stránek ani účtuje další penny za migraci vašich stránek na nového hostitele. Není to však těžký proces a můžete to udělat snadno. Proč platit navíc, když můžete snadno přenést web WordPress na nového webového hostitele nebo server. Takže v tomto tématu budu psát průvodce krok za krokem, jak přesunout web WordPress na nový webhosting nebo server bez jakýchkoli prostojů.

Průvodce krok za krokem, jak přesunout web WordPress na nového hostitele (bez jakýchkoli prostojů)

Existuje několik kroků pro migraci webu WordPress a musíte to udělat opatrně. Pravděpodobně jste zvědaví, zda váš web přejde do režimu offline a během procesu migrace ztratí provoz. Odpověď je ne. Váš web zůstane online jako dříve a bude viditelný pro všechny. Začněme tedy migrovat web WordPress na nového hostitele.

V případě, že nevíte, kam přesunout svůj web WordPress nebo který hosting hostingu WordPress bude lepší a nabídnete také bezplatnou migrační službu, zde je několik doporučení, abyste mohli jít s.

Doporučený hosting WordPress:

 • Nejlepší sdílený hosting: Siteground je nejlepší sdílený hosting WordPress. Doporučuje se WordPress, bezplatný SSL certifikát a má datová centra. Nabízejí bezplatnou migrační službu WordPress. Chcete-li přesunout web WordPress, můžete o ně požádat a uděláte to během několika příštích hodin. Poskytují také nejlepší zákaznickou podporu v odvětví webhostingu. Jejich cena začíná od $ 3,95 / měsíc. Navštivte web SiteGround hosting (v tomto odkazu byl přidán kupón se slevou%).
 • Nejlepší Managed WordPress Hosting: Pokud má váš web velký objem provozu, pak jděte na WPX Hosting. Je to nejlépe spravovaný hosting WordPress a je příliš levný. Nemluvě o tom, že během příštích několika hodin zdarma migrují web WordPress. Jejich základní plán umožňuje hostit 5 webů a všechny plány zahrnují neomezený počet SSL. Jejich plán začíná od 24,99 $ / měsíc. Navštivte WPX Hosting (v tomto odkazu byl přidán kupón se slevou%)
 • Nejlepší hosting VPS: V případě, že potřebujete více energie, můžete získat hosting VPS. Doporučujeme InMotion Hosting. Můžete hostovat neomezené domény a všechny jejich servery jsou napájeny špičkovými ovladači SSD. Na požádání migruje jejich odborník na WordPress web WordPress během několika hodin. Jejich základní plán VPS začíná od 24,99 $ / měsíc. Navštivte Inmotion Hosting (v tomto odkazu byl přidán kupón s slevou%)

Důležité – Co udělat před migrací webu WordPress:

Než začneme, přejděte ke svému starému hostiteli webu a:

 • Vezměte si zálohu souborů a databáze
 • Odstraňte všechny komentáře ke spamu
 • Pokud používáte libovolný plugin pro mezipaměť, vymažte mezipaměť
 • Optimalizujte svou databázi WordPress. Podívejte se, jak optimalizovat databázi WordPress.

Krok 1, nainstalujte duplikátor WordPress Plugin

Duplicator je nejlepší migrační plugin pro WordPress. Má více než 1 milion stažení a nejvyšší migrační plugin. Jedná se o bezplatný plugin a pomocí tohoto pluginu můžete zálohovat, klonovat a snadno migrovat web WordPress na nového hostitele. 

Jednou z nejlepších věcí pluginu Duplicator je to, že váš web nepřejde do režimu offline, když přesunete web WordPress na nového hostitele.

Chcete-li použít tento plugin, nejdřív jděte na pluginy WordPress> Přidat nový a hledat Duplikátor. Poté nainstalujte a aktivujte tento plugin.

Instalace doplňku pro duplikátor

Nyní musíte pro svůj web vytvořit nový balíček. Balíček obsahuje váš web a databázi WordPress. V pravé horní části uvidíte „vytvořit balíček“A klikněte na něj. Poté uvidíte následující možnosti, klikněte na tlačítko Další.

Balíček pro vytvoření duplikátoru

Poté váš web prohledá a dokončení může trvat několik sekund. Po dokončení skenování je třeba sestavit balíček, ale ujistěte se, že jsou všechny možnosti označeny jako dobré. V případě, že je volba označena jako špatná, je třeba ji opravit. Nyní klikněte na build a začne se vytvářet balíček. Bude to trvat několik minut, takže ponechte kartu otevřenou a počkejte, až skončí.

Prohledávání stránek duplikátoru

Po dokončení vytváření balíčků je třeba stáhnout obě „Instalační program” a “Archiv“. Stáhněte si soubory a uložte je na bezpečném místě. Budete jej potřebovat, abyste přesunuli web WordPress na nového hostitele.

Stav balíčku duplikátoru

Krok 2, importujte svůj web WordPress do nového hostitele

V dalším kroku musíte nahrát „Instalační program” a “Archiv”Soubory ke svému novému hostiteli, který jste stáhli. Můžete jej nahrát prostřednictvím svého hostitele cPanel nebo FTP klienta.

Po dokončení nahrávání souborů musíte vytvořit novou databázi od vašeho nového hostitele webu. Ujistěte se však, že jste uživateli udělili všechna oprávnění. Vaše nové uživatelské jméno databáze, uživatelské jméno a heslo si musíte ponechat místně a my to potřebujeme později.

MySQL

Krok 3, Upravte soubor hostitelů z počítače, abyste předešli prostojům

Po nahrání souborů webových stránek do nového hostitele je třeba přistupovat k serveru Instalační program soubor pro zahájení instalace vašeho webu. Do instalačního souboru se dostanete zadáním do webového prohlížeče,

„Http://www.yoursite.com/installer.php“

Při pokusu o otevření této adresy URL pravděpodobně dojde k chybě 404, protože název vaší domény stále ukazuje na vašeho starého webového hostitele. Takže pokud změníte doménové jmenné servery, získáte rozbitý web nebo bude váš web offline. V důsledku toho bude váš web nepřístupný.

Abyste zabránili prostojům, musíte nejprve upravit svůj soubor hosts z počítače. Soubor hosts tedy mapuje název domény na konkrétní IP adresu. Ale můžete to udělat pouze z počítače. To znamená, že pouze vy uvidíte web od nového hostitele, kde zbytek světa uvidí váš web od vašeho starého hostitele. Ukážu vám, jak upravit soubor hosts z Windows i Mac.

První věc, kterou musíte najít IP adresu vašeho nového web hostitele. Přihlaste se ke svému novému hostovacímu cPanelu a v levém nebo pravém rohu uvidíte svou IP adresu hostitele. Pokud máte potíže s jeho nalezením, můžete požádat svého poskytovatele webhostingu. Poté zkopírujte IP adresu a uložte ji místně.

SG cPanel IP

Jak vidíte, že moje IP adresa hostingu je 37.60.253.54, tak ji zkopíruji a poznamenám si. Vaše IP adresa nebude stejná jako moje, takže musíte napsat svoji.

Pokud jste uživatelem systému Windows, přejděte na Programy> Všechny programy> Příslušenství. Najděte Poznámkový blok a spusťte jej jako Administrátor. Poté přejděte „C: \ Windows \ System32 \ Drivers \ atd“. Zde uvidíte svůj soubor hostitelů a otevřete jej.

C: \ Windows \ System32 \ Drivers \ atd

Uživatelé Macu jděte na Aplikace > Utility > Terminál a zadejte následující příkaz pro jeho spuštění.

sudo nano / private / etc / hosts

Nyní stačí přidat novou IP adresu do vašeho hosts souboru.

Upravit soubor hostitelů

Místo vaší domény.com musíte zadat svou IP adresu a název domény. Nezapomeňte ji uložit. Nyní můžete přistupovat k nové webové stránce z počítače.

Krok 4, Zahajte instalaci procesu vašeho webu na nového hostitele

Nyní jste připraveni spustit instalační soubor. Chcete-li spustit instalační program, musíte otevřít webový prohlížeč a napsat URL vašeho webu s installer.php jako níže.

http://www.yoursite.com/installer.php

Po zadání adresy URL se zobrazí tato stránka. Pokud jsou všechny možnosti zobrazeny jako průchod, je dobré jít. Chcete-li to zpracovat, klikněte na další tlačítko níže.

Nasazení duplikátoru 1

V tomto kroku musíte zadat nové jméno databáze, uživatele a heslo, které jste právě vytvořili. Ujistěte se však, že mezi těmito postavami není mezera. Nyní klikněte na Testovací databáze abyste zkontrolovali, zda jste správně zadali údaje o databázi. Pokud test prošel, musíte kliknout na další tlačítko pro další krok.

Test databáze duplikátoru

V tomto poli musíte svůj web aktualizovat. Nejprve zadejte URL svého webu do pole URL. Ve výchozím nastavení Duplicator plugin nastavuje vaši webovou cestu, takže ji nemusíte upravovat. Nyní můžete zadat název svého webu nebo jej později upravit z nastavení.

Při přechodu webu WordPress na nového hostitele můžete vytvořit nový účet správce, ale je volitelný. Pokud chcete použít svůj starý administrátorský účet, který používáte pro svůj starý web, ponechte toto pole prázdné.

Data aktualizace duplikátoru

V posledním kroku se musíte přihlásit ke svému webu a zkontrolovat, zda vše funguje správně.

Test duplikátoru

Po přihlášení musíte odstranit instalační soubory, vymazat mezipaměť sestavení, uložit permalinky a máte hotovo. Nyní jste úspěšně přenesli svůj web WordPress na nového hostitele.

Data duplikátoru byla vyčištěna

Krok 5, změna jmenných serverů

Jak jste právě přesunuli web WordPress na nového hostitele, název vaší domény stále ukazuje na vašeho starého webového hostitele. Musíte tedy změnit svůj jmenný server a v této příručce vám ukážu, jak změnit jmenné servery domén.

Nejprve přejděte na nový panel webového hostingu, přejděte na informace o účtu, kde najdete své jmenné servery. Nyní zkopírujte své jmenné servery a poznamenejte si je. V případě, že nenajdete své jmenné servery, musíte kontaktovat svého poskytovatele hostingu.

SiteGround NameServers

Pokud jste zaregistrovali své doménové jméno u GoDaddy, NameCheap nebo jiného registrátora doménových jmen, musíte se zde přihlásit. Když jsem zaregistroval své doménové jméno u GoDaddy, tak vám ukážu, jak změnit jmenné servery. Tento proces je stejný pro všechny registrátory doménových jmen.

Nyní přejděte na „Moje produkty“, vyberte svou doménu a klikněte na Spravovat DNS.

Název domény GoDaddy

Poté klikněte na „Change Nameservers“ a objeví se pole. Poté zadejte své nové hostující Nameservers, které jste zkopírovali z nového hostitele. Po přidání klikněte na uložení a jste hotovi.

GoDaddy přidává jmenné servery

Nyní je proces migrace WordPress zcela dokončen. Právě jste změnili své doménové jmenné servery, může trvat 6 až 24 hodin, než se plně rozšíří. Protože váš starý i nový hostitel obsahuje stejný obsah webových stránek, bude váš web viditelný pro všechny. To potvrzuje 100% dostupnost vašeho webu.

Po dokončení propagace nezapomeňte změnit soubor hostitelů zpět z počítače, který jste změnili v kroku 3.

Po dokončení propagace váš nový hostitel bude návštěvníkům poskytovat soubory webových stránek. Měli byste však počkat 5 dní, než zrušíte svého starého hostitele.

Závěr

Pokud váš současný webový hostitel není dobrý, jak jste očekávali, nebo máte na svém webu velký provoz, měli byste přesunout web WordPress na dobrého webového hostitele. Neměli byste však platit ani najímat odborníka za migraci svého webu WordPress. Migrace webu WordPress na nového hostitele je velmi snadný a rychlý proces. V tomto tutoriálu jsem ukázala postupný postup, jak to udělat. 

Pro migraci webu WordPress jsem použil nejlepší migrační plugin WordPress s názvem Duplicator, jakmile se objeví bezplatně a ručně. Nejlepší věcí tohoto pluginu je, že můžete snadno vytvořit zálohu svého webu a snadno přesunout web WordPress na nového web hostitele.

Doufám, že tento tutoriál vám pomohl úspěšně přesunout nebo migrovat web WordPress na nového hostitele bez jakýchkoli prostojů. Pokud máte nějaké dotazy nebo názory týkající se tohoto tutoriálu, napište prosím komentář níže. Můžete nás také připojit Facebook, Cvrlikání, Google+.

Zde jsou důležitější články WordPress, které byste rádi viděli,

 • 5 nejlepších pluginů pro migraci WordPress pro bezpečné přesunutí webu WordPress na nového hostitele
 • 7 nejlepších pluginů Google AdSense pro WordPress [vydání 2017]
 • 9 nejlepších hostingů WordPress v roce 2017 [TOP TOP Picks]
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector