Jak przenieść witrynę WordPress na nowy host lub serwer (bez przestojów)

Ilekroć chcesz utworzyć nową stronę internetową, zawsze wolę budować za pomocą WordPressa, ponieważ jest to przydatne, jest mnóstwo wtyczek i motywów, a przede wszystkim hosting. Ale większość ludzi podejmuje błędną decyzję, wybierając hosting na podstawie ich niskiej ceny. Problem pojawia się, gdy Twoja witryna zaczyna generować ruch. Wtedy generalnie twoja strona staje się wolniejsza i powoduje ogromne przestoje. W takim przypadku musisz przenieść witrynę WordPress na nowy host lub serwer.


Wiele firm hostingowych nie oferuje bezpłatnej migracji witryny lub pobiera dodatkową opłatę za migrację witryny do nowego hosta. Ale nie jest to trudny proces i możesz to zrobić z łatwością. Po co płacić dodatkowo, skoro można łatwo migrować witrynę WordPress do nowego hosta lub serwera. W tym temacie napiszę przewodnik krok po kroku, jak to zrobić przenieś witrynę WordPress na nowy hosting lub serwer bez żadnych przestojów.

Przewodnik krok po kroku, aby przenieść witrynę WordPress na nowy host (bez żadnych przestojów)

Aby przeprowadzić migrację witryny WordPress, musisz wykonać kilka czynności i musisz to zrobić ostrożnie. Prawdopodobnie zastanawiasz się, czy Twoja witryna przejdzie w tryb offline i utraci ruch podczas procesu migracji. Odpowiedź brzmi nie. Twoja strona pozostanie online jak wcześniej i będzie widoczna dla wszystkich. Zacznijmy migrować witrynę WordPress na nowy host.

Jeśli nie wiesz, gdzie przenieść witrynę WordPress lub który hosting WordPress będzie lepszy, a także oferować bezpłatną usługę migracji, oto kilka rekomendacji, z którymi możesz przejść.

Zalecany hosting WordPress:

 • Najlepszy hosting współdzielony: Siteground to najlepszy udostępniany hosting WordPress. Jest zalecany przez WordPress, bezpłatny certyfikat SSL i posiada centra danych. Oferują bezpłatną usługę migracji WordPress. Aby przenieść witrynę WordPress, możesz poprosić o to i zrobi to w ciągu kilku godzin. Zapewniają również najlepszą obsługę klienta w branży hostingu. Ich cena zaczyna się od 3,95 USD / miesiąc. Odwiedź hosting SiteGround (kupon rabatowy% dodany w tym linku).
 • Najlepiej zarządzany hosting WordPress: Jeśli Twoja witryna ma duży ruch, wybierz Hosting WPX. Jest to najlepiej zarządzany hosting WordPress i jest zbyt tani. Nie wspominając już o tym, że za kilka godzin będą migrować witrynę WordPress. Ich podstawowy plan pozwala na hostowanie 5 witryn, a wszystkie plany zawierają nieograniczony SSL. Ich plan zaczyna się od 24,99 USD / mc. Odwiedź stronę WPX Hosting (kupon rabatowy% dodany w tym linku)
 • Najlepszy hosting VPS: Jeśli potrzebujesz więcej mocy, możesz uzyskać hosting VPS. Polecamy Hosting InMotion. Możesz hostować swoje nieograniczone domeny, a wszystkie ich serwery są zasilane przez najlepsze sterowniki SSD. Na żądanie ich ekspert WordPress przeprowadzi migrację witryny WordPress w ciągu kilku godzin. Ich podstawowy plan VPS zaczyna się od 24,99 USD / mc. Odwiedź Inmotion Hosting (kupon rabatowy% dodany w tym linku)

Ważne – co należy zrobić przed migracją witryny WordPress:

Zanim zaczniemy, przejdź do swojego starego usługodawcy hostingowego i:

 • Zrób kopię zapasową plików i bazy danych
 • Usuń wszystkie komentarze do spamu
 • Wyczyść pamięć podręczną, jeśli korzystasz z dowolnej wtyczki pamięci podręcznej
 • Zoptymalizuj bazę danych WordPress. Zobacz, jak zoptymalizować bazę danych WordPress.

Krok 1, Zainstaluj duplikator wtyczki WordPress

Duplicator to najlepsza wtyczka migracji do WordPress. Ma ponad 1 milion pobrań i najwyżej ocenianą wtyczkę do migracji. Jest to darmowa wtyczka i za pomocą tej wtyczki możesz tworzyć kopie zapasowe, klonować i łatwo migrować witrynę WordPress na nowy host. 

Jedną z najlepszych zalet wtyczki Duplicator jest to, że Twoja witryna nie przejdzie w tryb offline podczas przenoszenia witryny WordPress na nowy host.

Aby użyć tej wtyczki, najpierw przejdź do wtyczek WordPress> Dodaj nowe i wyszukaj Powielacz. Następnie zainstaluj i aktywuj tę wtyczkę.

Instalacja wtyczki duplikatora

Teraz musisz utworzyć nowy pakiet dla swojej witryny. Pakiet zawiera witrynę i bazę danych WordPress. W prawej górnej części zobaczysz „utwórz pakiet”I kliknij. Następnie zobaczysz następujące opcje, kliknij przycisk Dalej.

Pakiet tworzenia duplikatora

Następnie przeskanuje witrynę i jej ukończenie może potrwać kilka sekund. Po zakończeniu skanowania musisz zbudować pakiet, ale upewnij się, że wszystkie opcje są oznaczone jako dobre. Jeśli opcja jest oznaczona jako zła, musisz ją naprawić. Teraz kliknij build, a zacznie się budować twój pakiet. Zajmie to kilka minut, więc pozostaw kartę otwartą i poczekaj na jej zakończenie.

Skanowanie strony powielacza

Po zakończeniu budowania pakietów musisz pobrać oba „Instalator” i “Archiwum”. Pobierz pliki i przechowuj w bezpiecznym miejscu. Będziesz go potrzebować, aby przenieść witrynę WordPress na nowy host.

Status pakietu powielacza

Krok 2, Zaimportuj swoją witrynę WordPress na nowego hosta

W następnym kroku musisz przesłać „Instalator” i “Archiwum”Pliki do nowego hosta, które pobrałeś. Możesz przesłać go za pośrednictwem hostingu cPanel lub klienta FTP.

Po zakończeniu przesyłania plików musisz to zrobić utwórz nową bazę danych od twojego nowego hosta. Ale upewnij się, że nadałeś wszystkie uprawnienia użytkownikowi. Musisz zachować nową nazwę użytkownika bazy danych, użytkownika i hasło lokalnie, a my potrzebujemy go później.

MySQL

Krok 3: Edytuj plik hostów na komputerze, aby zapobiec przestojom

Po przesłaniu plików witryny do nowego hosta musisz uzyskać do nich dostęp Instalator plik, aby rozpocząć instalację witryny. Możesz uzyskać dostęp do pliku instalatora, wpisując go w przeglądarce internetowej,

„Http://www.yoursite.com/installer.php”

Podczas próby otwarcia tego adresu URL prawdopodobnie pojawia się błąd 404, ponieważ nazwa domeny nadal wskazuje stary hosting. Więc teraz, jeśli zmienisz swoje serwery nazw domen, dostaniesz uszkodzoną stronę lub twoja strona będzie offline. W rezultacie twoja strona będzie niedostępna.

Aby zapobiec przestojom, musisz najpierw edytować plik hosts na swoim komputerze. Dzięki temu plik hosts mapuje nazwę domeny na określony adres IP. Ale możesz to zrobić tylko z komputera. Oznacza to, że tylko Ty możesz zobaczyć witrynę z nowego hosta, gdzie reszta świata zobaczy Twoją witrynę ze starego hosta. Pokażę ci, jak edytować plik hosts z systemu Windows i Mac.

Pierwszą rzeczą, którą musisz znaleźć adres IP swojego nowego hosta. Zaloguj się do nowego hostingu cPanel, aw lewym lub prawym rogu możesz zobaczyć swój adres IP hostingu. Jeśli masz problem ze znalezieniem go, możesz zapytać swojego dostawcę usług hostingowych. Następnie skopiuj adres IP i zapisz go lokalnie.

SG cPanel IP

Jak widać, mój adres IP hostingu to 37.60.253.54, więc skopiuję go i zanotuję. Twój adres IP nie będzie taki sam jak mój, więc musisz napisać swój.

Następnie, jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, przejdź do Programy> Wszystkie programy> Akcesoria. Znajdź notatnik i uruchom jako administrator. Następnie przejdź „C: \ Windows \ System32 \ Drivers \ itp„. Tam zobaczysz plik hosts i go otworzysz.

C: \ Windows \ System32 \ Drivers \ itp

Użytkownicy komputerów Mac przejdź do Aplikacje > Narzędzia > Terminal i wprowadź następujące polecenie, aby je uruchomić.

sudo nano / private / etc / hosts

Teraz wystarczy dodać nowy adres IP do pliku hosts.

Edycja pliku hosta

Musisz podać swój adres IP i nazwę domeny zamiast twojadomena.com. Nie zapomnij go zapisać. Teraz możesz uzyskać dostęp do nowej witryny z komputera.

Krok 4: Rozpocznij proces instalacji witryny na nowym hoście

Teraz możesz już uruchomić plik instalatora. Aby uruchomić instalatora, musisz otworzyć przeglądarkę internetową i wpisać URL Twojej strony z installer.php jak poniżej.

http://www.yoursite.com/installer.php

Po wprowadzeniu adresu URL zobaczysz stronę taką jak ta. Jeśli wszystkie opcje są pokazane jako pass, możesz zacząć. Aby to przetworzyć, kliknij przycisk Dalej poniżej.

Wdrażanie duplikatora 1

W tym kroku musisz wprowadzić nową nazwę bazy danych, użytkownika i hasło, które właśnie utworzyłeś. Ale upewnij się, że nie ma spacji między tymi postaciami. Teraz kliknij Baza danych testów aby sprawdzić, czy poprawnie wprowadziłeś dane bazy danych. Jeśli test się powiedzie, musisz kliknąć przycisk Dalej, aby przejść do następnego kroku.

Test bazy danych powielacza

W tym polu musisz zaktualizować swoją witrynę. Najpierw wpisz adres URL swojej witryny w polu URL. Domyślnie wtyczka Duplicator ustawia ścieżkę do Twojej witryny, więc nie musisz jej edytować. Możesz teraz wpisać tytuł swojej witryny lub edytować go później w ustawieniach.

Gdy przenosisz witrynę WordPress na nowy host, możesz utworzyć nowe konto administratora, ale jest to opcjonalne. Pozostaw to pole puste, jeśli chcesz używać starego konta administratora, którego używasz w starej witrynie.

Dane aktualizacji duplikatora

W ostatnim kroku musisz zalogować się na swojej stronie i sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie.

Test powielacza

Po zalogowaniu musisz usunąć pliki instalacyjne, wyczyścić pamięć podręczną kompilacji, zapisać łącza bezpośrednie i gotowe. Teraz pomyślnie migrowałeś witrynę WordPress na nowy host.

Czyszczenie danych powielacza

Krok 5, Zmień serwery nazw

Właśnie przeniosłeś swoją witrynę WordPress na nowy host, ale nazwa domeny nadal wskazuje na twojego starego hosta. Musisz więc zmienić swój serwer nazw. W tym przewodniku pokażę ci, jak zmienić serwery nazw domen.

Najpierw przejdź do nowego panelu hostingu, przejdź do informacji o koncie, tam znajdziesz swoje serwery nazw. Teraz po prostu skopiuj swoje serwery nazw i zanotuj to. Jeśli nie możesz znaleźć serwerów nazw, musisz skontaktować się z dostawcą usług hostingowych.

SiteGround NameServers

Jeśli zarejestrowałeś swoją nazwę domeny w GoDaddy, NameCheap lub innym rejestratorze nazw domen, musisz się tam zalogować. Ponieważ zarejestrowałem swoją nazwę domeny w GoDaddy, więc pokazuję, jak zmienić serwery nazw. Ten proces jest taki sam dla wszystkich rejestratorów nazw domen.

Teraz przejdź do „Moich produktów”, wybierz domenę i kliknij Zarządzaj DNS.

Nazwa domeny GoDaddy

Następnie kliknij „Zmień serwery nazw”, a pojawi się okno. Następnie wprowadź swoje nowe serwery nazw, które skopiowałeś z nowego hosta. Po dodaniu kliknij Zapisz i gotowe.

GoDaddy dodaje serwery nazw

Teraz proces migracji WordPress jest całkowicie zakończony. Właśnie zmieniłeś serwery nazw domen, pełne rozpowszechnienie może potrwać 6-24 godzin. Ponieważ Twój stary i nowy host zawiera tę samą zawartość witryny, więc Twoja witryna będzie widoczna dla wszystkich. To potwierdza 100% czasu sprawności Twojej witryny.

Po zakończeniu propagacji nie zapomnij zmienić pliku hosts z komputera, który zmieniłeś w kroku 3.

Po zakończeniu propagacji nowy host będzie udostępniać odwiedzającym pliki witryny. Ale powinieneś poczekać 5 dni, zanim anulujesz starego hosta.

Wniosek

Jeśli Twój obecny hosting nie jest dobry, jak się spodziewałeś lub masz duży ruch na swojej stronie, powinieneś przenieść witrynę WordPress na dobrego hosta. Ale nie powinieneś płacić ani wynajmować eksperta do migracji witryny WordPress. Migracja strony WordPress na nowy host jest bardzo łatwym i szybkim procesem. W tym samouczku pokazałem, jak to zrobić krok po kroku. 

Do migracji witryny WordPress użyłem najlepszej wtyczki migracji WordPress o nazwie Duplicator, ponieważ jest ona darmowa i wygodniejsza. A najlepsze w tej wtyczce jest to, że możesz łatwo utworzyć kopię zapasową swojej witryny i łatwo przenieść witrynę WordPress na nowy host.

Mam nadzieję, że ten samouczek pomógł Ci z powodzeniem przenieść lub przenieść witrynę WordPress na nowy host bez żadnych przestojów. Jeśli masz jakieś pytania lub opinie dotyczące tego samouczka, zostaw komentarz poniżej. Możesz również podłączyć nas na Facebook, Świergot, Google+.

Oto ważniejsze artykuły WordPress, które możesz chcieć zobaczyć,

 • 5 najlepszych wtyczek do migracji WordPress, aby bezpiecznie przenieść witrynę WordPress na nowy host
 • 7 najlepszych wtyczek Google AdSense dla WordPress [edycja 2017]
 • 9 Najlepszy hosting WordPress w 2017 r. [TOP Picks eksperta]
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map