Jak ręcznie zaktualizować WordPress, wtyczki i motywy

04.06.2020
WordPress 'Jak ręcznie zaktualizować WordPress, wtyczki i motywy
0 6 мин.

Aktualizacje WordPress są bardzo ważne i zawsze należy aktualizować wersję WordPress, wtyczki i motywy. Z każdą aktualizacją WordPress dodaje pewne funkcje, poprawia bezpieczeństwo, naprawia błędy i wiele więcej. Zaletą WordPressa jest to, że zostaniesz automatycznie powiadomiony, jeśli będzie dostępna aktualizacja. Aktualizacja wersji WordPress jest bardzo łatwa i można to zrobić z poziomu pulpitu administracyjnego WordPress. Ale w niektórych przypadkach aktualizacja za pomocą jednego kliknięcia nie działa, a użytkownicy otrzymują błąd „Aktualizacja nie powiodła się”. Jeśli tak się stanie, musisz ręcznie zaktualizować wersję WordPress.


W tym artykule pokażemy, jak ręcznie zaktualizować wersję WordPress, motywy i wtyczki.

Utwórz kopię zapasową bazy danych & Akta

Przed rozpoczęciem aktualizacji witryny WordPress należy zawsze wykonać pełną kopię zapasową witryny i bazy danych. Jeśli zrobiłeś coś złego, zawsze możesz przywrócić starszą wersję. Jeśli Twój dostawca hostingu nie zapewnia opcji codziennej kopii zapasowej, możesz łatwo wykonać pełną kopię zapasową witryny za pomocą BackUpBuddy.

Ok, czas zacząć ręcznie aktualizować wersję WordPress.

1. Ręcznie zaktualizuj WordPress

Najpierw pobierz nową wersję najnowszego oprogramowania WordPress z WordPress.org i wypakuj go na pulpit. Po rozpakowaniu zobaczysz folder o nazwie wordpress. Jeśli nie masz zainstalowanego oprogramowania FTP, pobierz je z FileZilla i zainstaluj go na swoim komputerze.

Jeśli korzystasz z hostingu cPanel, możesz łatwo założyć konto FTP. Aby utworzyć nowe konto FTP, przejdź do swojego hostingu cPanel i znajdź opcję Konto FTP, a następnie utwórz nowe konto FTP. Jeśli masz już konto FTP, nie musisz tworzyć nowego.

Teraz musisz połączyć swoją witrynę za pomocą klienta FTP z komputera. Po nawiązaniu połączenia przejdź do folderu głównego swojej witryny. Teraz prześlij wszystkie pliki do wordpress folder i skopiuj z komputera do folderu głównego witryny.

Przesyłanie plików FTP

Podczas przesyłania zapyta Cię, czy chcesz zastąpić stare pliki. Następnie wybierz opcję Zastąp i kliknij OK. Oto zrzut ekranu, który możesz obserwować. W ten sposób wszystkie stare pliki WordPress zostaną zastąpione nowymi plikami. Jest to najszybsza metoda aktualizacji witryny WordPress.

Nadpisywanie plików FTP

Po zakończeniu przesyłania musisz zaktualizować bazę danych WordPress.

Zaktualizuj bazę danych WordPress

Po ręcznej aktualizacji witryny WordPress musisz zaktualizować bazę danych WordPress. 

Jeśli nie aktualizowałeś swojej wersji WordPress przez długi czas, zostaniesz poproszony o aktualizację bazy danych WordPress. Nie panikuj, jeśli nie widzisz żadnej wiadomości aktualizującej bazę danych.

W razie dostania się Wymagana aktualizacja bazy danych powiadomienia, zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress i kliknij Aktualizuj bazę danych WordPress.

Zaktualizuj bazę danych WordPress

Ten proces może potrwać kilka minut. Następnie możesz zalogować się na swojej stronie WordPress, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Otóż ​​to. Pomyślnie zaktualizowałeś WordPress do najnowszej wersji ręcznie.

2. Ręcznie zaktualizuj wtyczki WordPress za pomocą FTP

Ręczna aktualizacja wtyczek WordPress jest bardzo łatwym procesem, podobnie jak aktualizacja wersji WordPress. Musisz wykonać pełną kopię zapasową witryny i bazy danych WordPress, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Najpierw pobierz nową kopię wtyczki, którą chcesz zaktualizować. Na przykład bierzemy wtyczkę Yoast SEO. Po pobraniu rozpakuj go na komputerze, a znajdziesz folder w pliku archiwum o nazwie wordpress-seo.

Teraz połącz katalog główny swojej witryny z komputerem za pomocą klienta FTP. Po nawiązaniu połączenia z witryną za pośrednictwem FTP przejdź do wp-content / plugins / plugin-name. Tam musisz zastąpić stare pliki nowymi plikami za pomocą klienta FTP.

Aktualizacja SEO WordPress

Od wordpress-seo wybierz wszystkie pliki i kliknij przycisk Prześlij, aby rozpocząć przesyłanie plików. Podczas przesyłania poprosi Cię o zastąpienie tych plików, a następnie kliknij zastąpienie i OK.

Teraz zaloguj się do swojej witryny WordPress i przejdź do Deska rozdzielcza> Wtyczki> Zainstalowane wtyczki aby sprawdzić, czy wtyczka została zaktualizowana do najnowszej wersji. Otóż ​​to. Pomyślnie zaktualizowałeś wtyczkę WordPress ręcznie.

3. Ręcznie zaktualizuj wersję motywu WordPress

Jeśli chcesz zaktualizować wersję motywu WordPress, zalecamy wykonanie pełnej kopii zapasowej witryny i bazy danych.

Jeśli bezpośrednio zaktualizujesz wersję motywu, stracisz wszystkie dostosowania, które wprowadziłeś do motywu starej wersji. Zalecamy zapisanie dostosowań lub kodów w pliku notatnika na komputerze, więc po uaktualnieniu wersji motywu możesz łatwo zastosować nowy motyw.

Najpierw pobierz plik zip motywu, który chcesz uaktualnić, i rozpakuj go na komputer. Następnie wystarczy podłączyć komputer do strony internetowej za pomocą klienta FTP. Po nawiązaniu połączenia przejdź do wp-content / themes / theme-name i zamień stary motyw na nowy, przesyłając rozpakowane pliki motywów. Jest to ten sam proces, co powyższy.

Teraz zaloguj się do swojej witryny WordPress i przejdź do Wygląd> Tematy i sprawdź, czy motyw został zaktualizowany.

Wniosek

Niezbędna jest aktualizacja wersji WordPress, motywu i wtyczek. WordPress ułatwił ten proces aktualizacji. Wystarczy zalogować się do pulpitu WordPress i kliknąć Aktualizuj.

Ale wiele razy proces aktualizacji jednym kliknięciem nie powiódł się, a witryna wyświetla strona konserwacji. Dlatego użytkownicy prawie nie aktualizują swojej witryny WordPress do nowej wersji oprogramowania. Jeśli funkcja automatycznej aktualizacji nie działa, możesz ręcznie zaktualizować wersję, motywy i wtyczki WordPress. W tym artykule pokazaliśmy krok po kroku, w jaki sposób możesz ręcznie zaktualizować swoją witrynę WordPress. 

Jeśli ten samouczek pomógł Ci ręcznie zaktualizować WordPress, wtyczki i wersję motywu do najnowszej wersji, udostępnij ją znajomym. Jeśli napotkasz jakikolwiek problem dotyczący tego samouczka, zostaw komentarz poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector