Jak snadno změnit předponu tabulky databáze WordPress

04.06.2020
WordPress 'Jak snadno změnit předponu tabulky databáze WordPress
0 9 мин.

Během instalace WordPress se vás zeptá, zda chcete změnit předponu tabulky databáze „wp_“ na něco. Tuto věc obvykle přeskočíme, takže WordPress automaticky vytvoří databázi s výchozí předponou tabulky „wp_“. 


Mnoho uživatelů WordPress se často ptá, jak změnit předponu tabulky databáze WordPress. Věří, že změnou výchozí předpony tabulky v WordPress zlepší zabezpečení jejich webu. Podle WordFence, nedělá nic pro zvýšení bezpečnosti vašich stránek a je to příliš riskantní proces. V některých případech se uživatelé pokusí změnit nebo upravit svou databázi bez nutnosti zálohování a v důsledku toho skončí ztrátou webu. 

Proč změna předpony tabulky databáze nezvyšuje zabezpečení webu?

Nyní pojďme mluvit o způsobu hackování databáze WordPress. Obvykle se nejčastější útok nazývá „injekce SQL“, kdy hacker spustí v aplikaci zranitelnost, aby získal přístup, a nejsnazší způsob, jak toho dosáhnout, je pomocí pluginu. Pokud útočník přesto získá přístup k vaší databázi, bude mít stejnou schopnost, jakou máte v databázi. Obvykle v databázi spouštějí skript, aby získali všechny podrobnosti. 

Změnou předpony databázové tabulky v WordPress nedělá nic pro zvýšení zabezpečení vašeho webu, protože útočník získává přístup prostřednictvím zranitelné aplikace, jako je plugin, a může snadno získat všechny podrobnosti o vašem webu. 

Důrazně doporučujeme, abyste si nikdy nestáhli žádný vynulovaný plugin nebo téma, protože vynulovaný plugin nebo téma může obsahovat zranitelné skripty. Pokud ho použijete, hackeři snadno získají přístup k vaší databázi a mohou zničit váš web..

Pokud chcete zabezpečit své stránky a databáze, můžete použít vynikající bezpečnostní službu, jako je Securi. Securi je kompletní řešení zabezpečení webových stránek, chrání váš web před útočníky, jako je DDoS, hrubou silou, útoky zranitelnosti atd. Pomáhá také vyčistěte svůj hacknutý web a mnohem víc. Pokud jste vážně o zabezpečení svého webu WordPress, měli byste použít Securi. Zkontrolujte Securi.

Jak změnit předponu tabulky databáze WordPress

Jak jsme již zmínili, pro účely zabezpečení není nutné měnit předponu databáze. Pokud chcete změnit předponu databáze na svém webu WordPress, můžete to udělat. Ukážeme vám přesné kroky, jak snadno změnit předponu databáze na svém webu WordPress.

Příprava: Než začneme, důrazně doporučujeme, abyste si vzali úplnou zálohu svého webu a databáze. V případě, že se něco pokazí, můžete snadno obnovit databázi jediným kliknutím. BackupBuddy je dobrý záložní plugin a můžete obnovit databázi nebo web jediným kliknutím.

Existují dva způsoby, jak změnit předponu databáze WordPress,

 • Předponu databáze můžete změnit pomocí phpMyAdmin
 • Předponu databázové tabulky WordPress můžete změnit pomocí pluginu

V tomto článku si ukážeme obě metody. Pojďme do toho kopat.

Metoda 1, změnit předponu tabulky databáze pomocí phpMyAdmin

Toto je velmi běžná metoda pro změnu předpony databáze. Z tohoto důvodu se musíte přihlásit ke svému hostitelskému cPanelu.

Krok 1, úprava souboru wp-config.php

Po přihlášení do hostujícího cPanelu přejděte do kořenového adresáře, kam jste nainstalovali WordPress. Otevři wp-config.php soubor a najděte řádek „$ table_prefix =‘ wp_ “;“. 

Změňte řádek předpony tabulky wp_ například na něco, co se vám líbí, ry_ nebo xz_013654. Můžete použít pouze písmena, čísla a podtržítka. 

Vyhledejte soubor wp-config aplikace WordPress

Po dokončení úpravy předpony tabulky ji nezapomeňte uložit.

Krok 2, změna názvu tabulky databáze v phpMyAdmin

V dalším kroku musíte přistupovat k databázi prostřednictvím phpMyAdmin. Pokud používáte hosting cPanel WordPress, můžete snadno najít phpMyAdmin v sekci databáze.

Hosting phpMyAdmin

Můžete vidět různé tabulky a záleží to na struktuře vašich stránek nebo na počtu nainstalovaných pluginů.

Tabulky databáze WordPress

Nejrychlejší způsob, jak přejmenovat předponu tabulky, je spuštěním dotazů SQL. Nyní spusťte příkaz SQL ze sekce SQL, kterou jsem zobrazil na obrázku výše. Máme dotaz SQL, který můžete použít:

RENAME tabulka `wp_commentmeta` TO` jr_commentmeta`;
RENAME tabulka `wp_comments` TO` jr_comments`;
RENAME tabulka `wp_links` TO` jr_links`;
RENAME tabulka `wp_options` TO` jr_options`;
RENAME tabulka `wp_postmeta` TO` jr_postmeta`;
RENAME tabulka `wp_posts` TO` jr_posts`;
RENAME tabulka `wp_termmeta` TO` jr_termmeta`;
RENAME tabulka `wp_terms` TO` jr_terms`;
RENAME tabulka `wp_term_relationships` TO` jr_term_relationships`;
RENAME tabulka `wp_term_taxonomy` TO` jr_term_taxonomy`;
RENAME tabulka `wp_usermeta` TO` jr_usermeta`;
RENAME tabulka `wp_users` TO` jr_users`;

Toto je výchozí příkaz SQL a pokud máte další tabulky, můžete je snadno přidat. Nepropadejte panice. Je to tak jednoduché. Jako bych se chtěl změnit wp_ na jr_, takže pokud chcete změnit další název tabulky, musíte psát tímto způsobem:

RENAME tabulka `wp_yoast_seo_links` TO` jr_yoast_seo_links`; 

Spusťte dotaz SQL

Po zadání SQL příkazů spusťte proces kliknutím na GO.

Krok 3, Přejmenujte pole wp_fields v tabulkách databáze

Stále existují dvě pole, která používají wp_ jako předponu (wp_options a wp_usermeta). Spuštěním následujících dotazů můžeme snadno změnit předponu těchto polí. Může se lišit, kolik zásuvných modulů jste nainstalovali, pokud najdete více polí wp_, musíte je také přejmenovat. 

UPDATE `jr_options` SET` option_name` = REPLACE (`option_name`, ‘wp _’, ‘jr_’) WHERE` option_name` LIKE ‘% wp_%’;
UPDATE `jr_usermeta` SET` meta_key` = REPLACE (`meta_key`, ‘wp _’, ‘jr_’) KDE` meta_key` LIKE ‘% wp_%’;

Po zadání SQL skriptů pokračujte stiskem tlačítka Go. Nyní jste v WordPress úspěšně změnili předponu databázové tabulky.

Takto to vypadá po změně předpony databáze.

Změnit předponu databáze WordPress

Metoda 2, změnit předponu tabulky databáze pomocí pluginu

Pokud se nechcete dotknout své databáze ani žádného manuálního procesu, můžete to udělat pomocí pluginu Brozzme DB. Pomocí tohoto pluginu můžete změnit předponu databáze odkudkoli (databáze a wp-config.php) jediným kliknutím.

Nejprve nainstalujte a aktivujte Doplněk Brozzme DB. Na panelu administrace WordPress přejděte na Nástroje> PREFIX DB. Ve výchozím nastavení tento plugin automaticky vygeneruje novou předponu, pokud si nepřejete, můžete zadat vlastní předponu. Můžete použít pouze písmena, čísla a podtržítka.

Předpona Brozzme DB

Na poslední klikněte na Změnit předponu DB a máte hotovo.

Otestujte své stránky WordPress

Jakmile změníte předponu databáze WordPress, je čas otestovat váš web. Nejprve se musíte přihlásit ke svému webu a testovat stránky, příspěvky, vyhledávání a vše ostatní, na co si vzpomenete. Pokud váš web funguje stejně dobře jako dříve, proveďte další zálohu vaší databáze. 

Doufám, že tento tutoriál vám pomohl pochopit, jak útoky útočí na databázi pomocí zranitelné aplikace a jak se jim vyhnout. Také jsme ukázali, jak změnit předponu tabulky databáze v WordPress pomocí pluginu a pomocí phpMyAdmin. Pokud narazíte na chybu, dejte nám prosím vědět v sekci komentářů. Nezapomeňte tento článek sdílet se svými přáteli.

Další užitečné články,

 • Jak optimalizovat databázi WordPress pro zrychlení vašeho webu
 • Jak zakázat všechny doplňky WordPress, pokud se nemůžete přihlásit na svůj web
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector