Jak utworzyć tymczasowe logowanie bez hasła w WordPress

Jako właściciel witryny WordPress możesz łatwo dodawać lub usuwać użytkownika. Ale jeśli zatrudnisz programistę, aby zbudował witrynę lub coś dostosował, może być konieczne podanie mu danych logowania administratora. To nie jest dobra opcja, aby podać swoje dane logowania administratora, w wyniku czego on / ona skończy przez zepsucie twojej witryny.


Ale jest dobry sposób, aby sobie z tym poradzić. Możesz utworzyć tymczasowy login lub dać użytkownikowi tymczasowy dostęp administratora bez hasła. Najważniejsze jest to, że możesz nawet edytować funkcje tymczasowego administratora. Aby mieć pewność, do których opcji użytkownik może uzyskać dostęp, czy nie.

Dlaczego musisz utworzyć tymczasowe logowanie bez hasła??

Dobrym pomysłem jest użycie motywu premium lub wtyczki, ponieważ rzeczy premium zawierają więcej pomocnych funkcji, stale aktualizowanych, a przede wszystkim możesz uzyskać pomoc przez e-mail, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy.

Jeśli więc kupiłeś motyw lub wtyczkę premium i otrzymujesz błąd lub chcesz coś edytować, musisz skontaktować się z programistą wtyczek. Jeśli jest to powszechny problem, programista prawdopodobnie sugeruje zastosowanie w nim niektórych kodów. Jeśli problem nadal występuje, programista poprosi o dostęp do witryny w celu rozwiązania problemu od końca. W tym celu musisz zapewnić administratorowi dostęp do logowania.

Możesz nie chcieć zapewnić administratorowi dostępu do logowania dla kogoś, kogo nie znasz, z drugiej strony chcesz też rozwiązać ten problem. Stanie się bardzo złożoną decyzją o zapewnieniu administratorowi dostępu do nieznanej osoby.

Na szczęście możesz utworzyć tymczasowy login lub dostęp administratora na swojej stronie WordPress. W takim przypadku użytkownik nie wymaga hasła do zalogowania się na Twojej stronie, a logowanie będzie tymczasowe.

Jest to bardzo przydatna metoda, jeśli chcesz dać administratorowi dostęp do logowania dla programisty lub zaakceptować posty gości.

Ta metoda działa dobrze w przypadku blogerów gości, ponieważ nie podajesz im danych logowania administratora. Ale gdy podajesz administratorowi dane logowania do programisty w celu naprawy lub opracowania czegoś, staje się to dość ryzykowne, ponieważ mogą zepsuć Twoją witrynę, zmienić link do witryny lub usunąć dowolną ważną rzecz.

W takim przypadku musisz utworzyć:

 • Nowa rola użytkownika
 • Tymczasowy dostęp do logowania 

Jest to bardzo łatwy proces, aw tym artykule pokażę, jak utworzyć tymczasowy dostęp do logowania bez hasła, a ten użytkownik będzie miał bardzo ograniczony dostęp. Na przykład, jeśli programista chce naprawić problem z wtyczką, możesz zapewnić określony dostęp, aby ograniczyć inne funkcje.

Jak utworzyć tymczasowe logowanie bez hasła w WordPress

Tutaj użyję dwóch wtyczek- Edytor ról użytkownika i Tymczasowe logowanie bez hasła.

Te dwie wtyczki są niezbędne, jeśli chcesz zapewnić komuś dostęp do logowania administratora. Do akceptowania postów gości nie potrzebujesz wtyczki User Role Editor, chyba że chcesz dodać lub dostosować role użytkowników WordPress.

Krok 1, Utwórz dodatkowe konto administratora  

Dostępnych jest wiele wtyczek edytora ról użytkownika i tutaj będę ich używać Wtyczka User Role Editor. Najpierw zainstaluj i aktywuj tę wtyczkę. Następnie przejdź do Użytkownicy> Edytor ról użytkownika i stamtąd kliknij Dodaj rolę, na przykład, “Temp Admin„. Możesz także wykonać kopię dowolnej istniejącej roli użytkownika.WordPress Dodaj rolę

Po dodaniu nowej roli użytkownika kliknij Przycisk aktualizacji aby zapisać ustawienia.

Po utworzeniu nowej roli użytkownika nadszedł czas na dodanie lub usunięcie możliwości. Od Wybierz rolę i zmień jej możliwości wybierz opcję, którą właśnie utworzyłeś.

Role edycji WordPress

Teraz dodawaj funkcje, jak chcesz, na przykład, jeśli użytkownik chce edytować plik motywu, możesz dać możliwości z sekcji motywu. Pamiętaj jednak, że musisz udzielić ogólnych uprawnień administratora, aby użytkownik mógł uzyskać dostęp do Twojej witryny.

Po zakończeniu dodawania możliwości kliknij Aktualizacja przycisk, aby zapisać zmiany.

Krok 2, Utwórz tymczasowe konto użytkownika

W tym kroku musisz zainstalować Tymczasowe logowanie bez wtyczki hasła. Po aktywacji tej wtyczki przejdź do Użytkownicy> Tymczasowe logowanie

Tymczasowe logowanie

Tam musisz podać wszystkie dane nowego tymczasowego użytkownika. Należy jednak zachować ostrożność przy wyborze roli użytkownika. Następnie ustaw datę wygaśnięcia tymczasowego logowania. Po tym czasie konto wygasa automatycznie.

Teraz kliknij Zatwierdź przycisk, aby utworzyć użytkownika.

Zobaczysz komunikat, że użytkownik został pomyślnie utworzony. Teraz Kliknij, aby skopiować tymczasowy link logowania i udostępnij go każdemu. W ten sposób użytkownicy mogą zalogować się bezpośrednio do panelu administracyjnego WordPress bez nazwy użytkownika i hasła. Możesz również wysłać ten link pocztą e-mail, jeśli chcesz.

Jest to tymczasowy dostęp administratora i każdy może się zalogować, korzystając z tego linku. Polecam również przetestowanie linku logowania przed wysłaniem komukolwiek. Ponieważ jeśli programista nie może uzyskać dostępu do panelu administracyjnego, musisz go naprawić ponownie i zajmie to dużo czasu. Przetestuj to dokładnie.

Jak zarządzać tymczasowym loginem lub je usuwać

Po zakończeniu pracy możesz chcieć wygasnąć lub usunąć to konto tymczasowe. W tym celu odwiedź Użytkownicy> Tymczasowe logowanie strona. 

Zarządzaj tymczasowymi logowaniami

Na tej stronie możesz zobaczyć nazwy użytkowników, e-maile, role, ostatnie zalogowanie, datę ważności. Możesz także edytować, wygasać lub usuwać użytkownika. Jeśli chcesz przedłużyć datę ważności lub zmienić rolę użytkownika, możesz to zrobić z łatwością.

Jeśli usuniesz konto użytkownika, wszystkie treści utworzone przez użytkownika, takie jak posty, strony będą wyświetlane jako administrator.

Otóż ​​to. W ten sposób możesz utworzyć tymczasowy login lub użytkownika bez hasła na swojej stronie WordPress. Jeśli podoba Ci się ten samouczek, udostępnij go znajomym. Jeśli masz z tym problem, daj nam znać w sekcji komentarzy.

Powiązane artykuły,

 • 15 najważniejszych rzeczy do zrobienia po instalacji WordPress
 • 20 najlepszych wtyczek WooCommerce, których potrzebujesz na swojej stronie WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map