Jak vytvořit dočasné přihlášení bez hesla ve WordPress

Jako vlastník webu WordPress můžete uživatele snadno přidat nebo odebrat. Pokud si však najmete vývojáře, aby vytvořil váš web nebo cokoli přizpůsobil, možná budete muset vývojáři poskytnout přihlašovací údaje správce. To není dobrá možnost, jak poskytnout přihlašovací údaje pro administrátory, a nakonec skončí tím, že si zamlčí váš web..


Existuje však dobrý způsob, jak to zvládnout. Můžete vytvořit dočasné přihlášení nebo poskytnout dočasný administrátorský přístup uživateli bez hesla. A nejdůležitější věcí je, že můžete dokonce upravit funkce dočasného administrátora. Takže si můžete být jisti, jaké možnosti má uživatel přístup nebo ne.

Proč potřebujete vytvořit dočasné přihlášení bez hesla?

Je vhodné používat prémiové téma nebo plugin, protože prémiové materiály jsou dodávány s užitečnějšími funkcemi, neustále aktualizovanými a ze všeho nejvíce můžete získat e-mailovou podporu, pokud se vyskytne nějaký problém..

Pokud jste si tedy zakoupili prémiové téma nebo plugin a máte chybu nebo chcete něco upravovat, musíte kontaktovat vývojáře pluginu. Pokud se jedná o běžný problém, vývojář pravděpodobně navrhuje, abyste v něm použili některé kódy. Pokud problém přetrvává, vývojář vás požádá o přístup na váš web, aby se problém vyřešil od jeho konce, a proto je nutné poskytnout přístup pro přihlášení správce.

Možná nebudete chtít poskytnout přístup k přihlašovacímu jménu administrátora někomu, koho neznáte, na druhé straně také chcete tento problém vyřešit. Poskytnutí přístupu správce neznámé osobě se stává velmi složitým rozhodnutím.

Naštěstí můžete na svém webu WordPress vytvořit dočasný přihlašovací nebo administrátorský přístup. V takovém případě uživatel pro přihlášení na váš web nevyžaduje heslo a přihlášení bude dočasné.

Jedná se o velmi užitečnou metodu, pokud chcete svému vývojářovi poskytnout přístup pro přihlášení správce nebo přijmout příspěvky hosta.

Tato metoda funguje dobře pro hostující blogery, protože jim neposkytujete své přihlašovací údaje pro správce. Pokud však vývojáři přihlašujete své přihlašovací údaje pro administrátora k opravě nebo vývoji, stane se to velmi riskantní, protože se mohou s vaším webem zmítat, změnit odkaz na váš web nebo smazat jakoukoli důležitou věc.

V tomto případě musíte vytvořit:

 • Nová role uživatele
 • Dočasný přístup k přihlášení 

Je to velmi snadný proces a v tomto článku vám ukážu, jak vytvořit dočasný přístup k přihlášení bez hesla a tento uživatel bude mít velmi omezený přístup. Pokud například chce vývojář vyřešit problém s pluginem, můžete poskytnout konkrétní přístup, takže budou omezeny další funkce.

Jak vytvořit dočasné přihlášení bez hesla ve WordPress

Zde budu používat dva pluginy- Editor uživatelských rolí a Dočasné přihlášení bez hesla.

Tyto dva pluginy jsou nezbytné, pokud chcete někomu poskytnout přístup pro přihlášení správce. K přijímání příspěvků pro hosty nepotřebujete plugin User Role Editor, pokud nechcete přidávat nebo upravovat uživatelské role WordPress.

Krok 1, Vytvořte účet sekundárního správce  

K dispozici je mnoho doplňků editoru uživatelských rolí a zde budu používat Plugin Editor uživatelských rolí. Nejprve nainstalujte a aktivujte tento plugin. Pak jděte na Uživatelé> Editor uživatelských rolí a odtud klikněte na Přidat roli, například, “Temp Admin“. Můžete také vytvořit kopii jakékoli existující uživatelské role.Přidání role WordPress

Po přidání nové uživatelské role klikněte na Tlačítko aktualizace pro uložení nastavení.

Po vytvoření nové uživatelské role je nyní čas přidat nebo odebrat funkce. Z Vyberte roli a změňte její schopnosti vyberte uživatelskou roli, kterou jste právě vytvořili.

Úpravy rolí WordPress

Nyní přidejte funkce, jak chcete, například, pokud uživatel chce upravit soubor motivu, pak můžete dát možnosti z části motivu. Nezapomeňte však, že musíte udělit obecná administrátorská oprávnění, aby uživatel měl přístup na váš web.

Po dokončení přidávání funkcí klikněte na Aktualizace tlačítko pro uložení změn.

Krok 2, Vytvoření dočasného uživatelského účtu

V tomto kroku musíte nainstalovat Plugin pro dočasné přihlášení bez hesla. Po aktivaci tohoto pluginu přejděte na Uživatelé> Dočasné přihlášení

Dočasné přihlášení

Zde musíte vyplnit všechny podrobnosti o novém dočasném uživateli. Při výběru role uživatele však buďte opatrní. Dále nastavte datum vypršení platnosti dočasného přihlášení. Po uplynutí této doby bude účet automaticky vypršen.

Nyní klikněte na Předložit tlačítko pro vytvoření uživatele.

Zobrazí se zpráva, že uživatel byl úspěšně vytvořen. Nyní Klepnutím zkopírujte dočasný odkaz pro přihlášení a sdílejte jej s kýmkoli. Uživatelé se tak mohou přímo přihlásit k vašemu administrátorskému panelu WordPress bez uživatelského jména a hesla. Můžete také poslat tento odkaz e-mailem přímo, pokud chcete.

Jedná se o dočasný přístup správce a každý se může přihlásit pomocí tohoto odkazu. Doporučuji také vyzkoušet přihlašovací odkaz před odesláním komukoli. Pokud vývojář nemůže získat přístup k vašemu administrátorskému panelu, musíte jej opravit znovu a bude to trvat hodně času. Takže to pečlivě vyzkoušejte.

Jak spravovat nebo odstranit dočasné přihlášení

Po dokončení práce můžete chtít dočasný účet ukončit nebo smazat. Za tímto účelem navštivte Uživatelé> Dočasné přihlášení stránka. 

Správa dočasných přihlášení

Na této stránce můžete vidět jména uživatelů, e-maily, role, poslední přihlášení, datum vypršení platnosti. Můžete také upravit, vypršet nebo smazat uživatele. Pokud chcete prodloužit datum vypršení platnosti nebo změnit roli uživatele, můžete to udělat snadno.

Pokud smažete uživatelský účet, veškerý obsah vytvořený uživatelem, jako jsou příspěvky, stránky se zobrazí jako správce.

A je to. Tímto způsobem můžete na svém webu WordPress vytvořit dočasné přihlášení nebo vytvořit uživatele bez hesla. Pokud se vám tento tutoriál líbí, sdílejte jej se svými přáteli. Pokud s tím máte problém, dejte nám vědět v sekci komentářů.

Související články,

 • 15 nejdůležitějších věcí, které musíte udělat po instalaci WordPress
 • 20 nejlepších zásuvných modulů WooCommerce, které potřebujete pro svůj web WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map