Jak zkontrolovat a opravit nefunkční odkazy v WordPress automaticky

04.06.2020
WordPress 'Jak zkontrolovat a opravit nefunkční odkazy v WordPress automaticky
0 7 мин.

Nefunkční odkazy jsou také známé jako mrtvé odkazy, což je velká bolest hlavy pro majitele webových stránek. Pokud vlastníte web a již jste jej odeslali do Nástrojů pro webmastery Google, můžete vidět všechny nefunkční odkazy zvýrazněné ve službě Search Console Google. Použití několika přerušených odkazů nemá na váš web významný dopad. Ale pokud máte mnoho nefunkčních odkazů nebo 404 chybových stránek, musíte to udělat Opravit nefunkční odkazy z vašeho webu. Jak používáte WordPress, můžete Zkontrolujte a opravujte nefunkční odkazy na svém webu WordPress pomocí pluginu pro kontrolu nefunkčních odkazů.


Nefunkční odkazy nejsou jen otravné, vytvářejí špatné uživatelské prostředí a mohou ovlivnit hodnocení vašich stránek. Například, pokud máte asi 404 stránek, tato skutečnost sama o sobě vašemu SEO nepoškodí. Jak se však zvyšuje, musíte opravit poškozené odkazy. Existuje několik důvodů, proč se rodí nefunkční odkazy nebo mrtvé odkazy:

Existuje několik důvodů, proč se rodí nefunkční odkazy nebo mrtvé odkazy:

 • Externí web byl offline.
 • Osamocený odkaz, který odkazuje na starou stránku webu a byl přesunut na jiné místo.
 • Návštěvník špatně zadal adresu URL.
 • Webmaster změnil strukturu permalinku.

To jsou důvody, které způsobují 404 chybových stránek. V tomto tutoriálu vám ukážu, jak zkontrolovat a opravit nefunkční odkazy na vašem webu WordPress pomocí pluginu Broken Link Checker.

Jak zkontrolovat a opravit nefunkční odkazy v WordPress pomocí nástroje Broken Link Checker

Broken Link Checker je nejlepší plugin pro kontrolu Broken Links na vašem webu WordPress. Plugin pro kontrolu nefunkčních odkazů sleduje odkazy ve vašich příspěvcích, stránkách, komentářích, vlastních polích atd. A detekuje odkazy, které nefungují, a také chybějící obrázky. Po zjištění jakýchkoli nefunkčních odkazů vás to upozorní prostřednictvím ovládacího panelu WordPress a e-mailem. 

Nejprve musíte nainstalovat Kontrola přerušeného odkazu Plugin a aktivujte jej. Po instalaci přejděte na Nastavení> Kontrola odkazů ve vašem WordPress Dashboard.

Obecné nastavení

V obecném nastavení uvidíte stav nefunkčních odkazů, který ukazuje, zda máte na webu nějaké nefunkční odkazy. Například na tomto obrázku jste si všimli, že tento plugin našel jeden nefunkční odkaz z mého webu. Frekvence kontroly odkazů můžete změnit, ale výchozí čas je 72 hodin. To znamená, že každý odkaz bude zkontrolován každých 72 hodin. 

Ve výchozím nastavení tento plugin používá váš výchozí e-mail k zasílání e-mailových oznámení o nefunkčních odkazech. Můžete také změnit svůj e-mail pro příjem oznámení o nefunkčních odkazech. Pokud máte na svém webu více autorů, můžete autorům zasílat e-mailová upozornění na nefunkční odkazy v jejich příspěvcích.

Z možnosti Vylepšení odkazu můžete zabránit vyhledávacím strojům v sledování nefunkčních odkazů.

Možnosti kontroly přerušeného odkazu

Hledejte odkazy v

Na kartě „Vyhledat odkazy na“ můžete upravit umístění pro kontrolu nefunkčních odkazů. Ve výchozím nastavení jsou povoleny komentáře, stránky a příspěvky. Pokud si myslíte, že musíte být informováni o vlastním CSS, zkontrolujte toto. Nezapomeňte kliknout na Uložit změny. Po přizpůsobení této možnosti bude zkontrolujte nefunkční odkazy z následujících cest.

Broken Link Check Links In

Které odkazy zkontrolovat

Na další kartě můžete nastavit, které typy odkazů chcete zkontrolovat, tj. Odkazy HTML, obrázky HTML, vložená videa na YouTube atd. Pokud chcete zkontrolovat více typů odkazů, zkontrolujte je a klikněte na uložit změny..

Kontrola přerušeného odkazu ke kontrole

Protokoly & API

Ve výchozím nastavení používá nástroj Broken Link Checker základní rozhraní HTTP a YouTube API. Doporučujeme ponechat výchozí nastavení.

Protokoly a API pro kontrolu poškozených odkazů

Pokročilé nastavení

V pokročilém nastavení můžete nastavit náhodné „timeout“. Tímto způsobem každý odkaz, který trvá déle, než konkrétní čas načíst, a který bude označen jako přerušený odkaz. Kromě toho můžete přidat více akcí „zobrazit odkaz“. Kliknutím na „Vynutit opětovné zkontrolování všech stránek“ necháte tento plugin vyprázdnit svou databázi odkazů a znovu zkontrolovat celý web.

Výchozí nastavení je ideální pro váš web, takže nemusíte nic měnit. V případě, že provedete jakoukoli změnu, nezapomeňte uložit změny.

Pokročilá nastavení kontroly přerušeného odkazu

Jak opravit nefunkční odkazy

Ve výše uvedené části jsem ukázal, jak nastavit a zkontrolovat nefunkční odkazy. Pokud plugin najde na vašem webu nějaké nefunkční odkazy, rychle vás na to upozorní. Poté musíte opravit poškozené odkazy z ovládacího panelu WordPress.

Za tímto účelem přejděte na Nástroje> Nefunkční odkazy. Zde uvidíte celkový počet přerušených odkazů, které byly detekovány. Odtud můžete upravit nefunkční URL, zrušit propojení a zrušit. Pokud jste již nefunkční adresu URL opravili, můžete ji znovu zkontrolovat. Bude to znovu zkontrolovat a oznámí, zda je opravena.

Opravit nefunkční odkazy

Tímto způsobem můžete snadno zkontrolovat a opravit poškozené odkazy pomocí pluginu WordPress pro kontrolu přerušených odkazů.

Doufám, že vám tento článek pomůže opravit nefunkční odkazy na vašem webu WordPress. Také jsem ukázal, jak snadno zkontrolujte nefunkční odkazy. Pokud máte stále problém nebo máte nějaký návrh, dejte nám vědět a zanechte komentář níže. Můžete se také s námi spojit  Facebook, Cvrlikání, Google+.

Související články,

 • 5 nejlepších modulů pro přesměrování pro WordPress
 • Jak nastavit SEO WordPress SEO Plugin (2017 Edition)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector