כיצד לשנות בקלות קידומת טבלת מסד נתונים של וורדפרס

במהלך התקנת וורדפרס הוא שואל אותך אם ברצונך לשנות את קידומת טבלת בסיס הנתונים שלך “wp_” למשהו. לרוב אנו מדלגים על הדבר הזה, ולכן וורדפרס יוצרת אוטומטית בסיס נתונים עם קידומת הטבלה המוגדרת כברירת מחדל “wp_”. 


משתמשי וורדפרס רבים שואלים לעתים קרובות כיצד לשנות קידומת טבלת מסד נתונים של וורדפרס. הם מאמינים כי על ידי שינוי קידומת ברירת המחדל לטבלה בוורדפרס תשפר את אבטחת האתר שלהם. על פי WordFence, זה לא עושה דבר כדי לשפר את אבטחת האתר שלך וזה תהליך מסוכן מדי. במקרים מסוימים משתמשים מנסים לשנות או לשנות את בסיס הנתונים שלהם מבלי לקחת גיבוי וכתוצאה מכך הם בסופו של דבר מאבדים את האתר שלהם. 

מדוע שינוי קידומת טבלת מסד נתונים לא משפר את אבטחת האתר?

כעת נדבר על שיטת פריצת בסיס הנתונים של וורדפרס. בדרך כלל ההתקפה הנפוצה ביותר נקראת “הזרקת SQL” בה האקר מפעיל פגיעות ביישום כדי לקבל גישה והדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות תוסף. אם בכל מקרה, תוקף זוכה לגישה למסד הנתונים שלך, לתוקף תהיה אותה יכולת שיש לך במסד הנתונים. בדרך כלל הם מפעילים סקריפט בבסיס הנתונים שלך כדי לקבל את כל הפרטים. 

על ידי שינוי קידומת טבלת מסד הנתונים שלך בוורדפרס לא עושה דבר לשיפור אבטחת האתר שלך מכיוון שהתוקף מקבל גישה דרך יישום פגיע, כגון תוסף והם יכולים לקבל בקלות את כל הפרטים באתר שלך.. 

אנו ממליצים מאוד לעולם לא להוריד פלאגין או נושא כלשהו מבוטל כיוון שתוסף או נושא מבוטל יכולים להכיל סקריפטים פגיעים, אם אתה משתמש בזה, האקרים יקבלו גישה בקלות למסד הנתונים שלך ויכולים להרוס את האתר שלך.

אם ברצונך לאבטח את האתר ואת מסד הנתונים שלך, אתה יכול להשתמש בשירות אבטחה מעולה כמו Securi. Securi הוא פיתרון אבטחה שלם לאתר, הוא מגן על האתר שלך מפני תוקפים כמו DDoS, כוח ברוט, התקפות פגיעות וכו ‘. זה גם עוזר ל נקה את האתר שלך שנפרץ ועוד הרבה. אם אתה רציני באבטחת האתר שלך ב- WordPress, עליך להשתמש ב- Securi. בדוק את Securi.

כיצד לשנות קידומת טבלת מסד נתונים של וורדפרס

כפי שכבר הזכרנו, אינך צריך לשנות את קידומת בסיס הנתונים שלך לצורך אבטחה. אם אתה רוצה לשנות קידומת בסיס נתונים באתר וורדפרס שלך, אתה יכול לעשות זאת. אנו נראה לך את הצעדים המדויקים כיצד תוכל לשנות בקלות את קידומת בסיס הנתונים באתר וורדפרס שלך.

הכנה: לפני שנתחיל, אני ממליץ לך לקחת גיבוי מלא של האתר ומסד הנתונים שלך. במקרה שמשהו ישתבש, תוכלו לשחזר את בסיס הנתונים בקלות בלחיצה אחת. BackupBuddy הוא תוסף גיבוי טוב ותוכל לשחזר את בסיס הנתונים או האתר שלך בלחיצה אחת בלבד.

ישנן שתי דרכים בהן תוכלו לשנות את קידומת מסד הנתונים של וורדפרס,

 • אתה יכול לשנות את קידומת מסד הנתונים שלך באמצעות phpMyAdmin
 • אתה יכול לשנות קידומת טבלת מסד נתונים של WordPress באמצעות תוסף

במאמר זה נציג את שתי השיטות. אז בואו נחפור בזה.

שיטה 1, שנה קידומת טבלת מסד נתונים באמצעות phpMyAdmin

זוהי שיטה נפוצה מאוד לשינוי קידומת בסיס הנתונים שלך. לשם כך, עליך להתחבר ל- cPanel המארח שלך.

שלב 1, ערוך את קובץ wp-config.php

לאחר כניסה ל- cPanel המארח שלך, עבור לספריית השורש שלך בה התקנת את WordPress שלך. פתח את ה wp-config.php קובץ ומצא את השורה “$ table_prefix = ‘wp_’;”. 

שנה את שורת קידומת הטבלה wp_ למשהו שאתה אוהב, למשל, ry_ או xz_013654. אתה יכול להשתמש רק באותיות, במספרים ובקווים תחתונים. 

מצא את קובץ ה- wp-config של WordPress

לאחר שסיימת לערוך את קידומת הטבלה שלך, אל תשכח לשמור אותה.

שלב 2, שנה שם טבלת מסד נתונים ב- phpMyAdmin

בשלב הבא עליכם לגשת למסד הנתונים דרך phpMyAdmin. אם אתה משתמש באירוח cPanel WordPress, אתה יכול למצוא phpMyAdmin בקלות בקטע מסד הנתונים.

אירוח phpMyAdmin

אתה יכול לראות טבלאות שונות וזה תלוי במבנה האתר שלך או בכמה תוספים שהתקנת.

טבלאות מסדי נתונים של וורדפרס

הדרך המהירה ביותר לשנות שם קידומת טבלה היא על ידי הפעלת שאילתות SQL. כעת הפעל את פקודת SQL ממקטע ה- SQL שלך שהראיתי בתמונה לעיל. יש לנו שאילתת SQL בה אתה יכול להשתמש:

טבלת RENAME `wp_commentmeta` ל-` jr_commentmeta`;
טבלת RENAME `wp_comments` TO` jr_comments`;
טבלת RENAME `wp_links` ל` jr_links`;
טבלת RENAME `wp_options` ל-` jr_options`;
טבלת RENAME `wp_postmeta` ל-` jr_postmeta`;
טבלת RENAME `wp_posts` ל-` jr_posts`;
טבלת RENAME `wp_termmeta` ל-` jr_termmeta`;
טבלת RENAME `wp_terms` TO` jr_terms`;
טבלת RENAME `wp_term_relationships` ל-` jr_term_relationships`;
טבלת RENAME `wp_term_taxonomy` ל-` jr_term_taxonomy`;
טבלת RENAME `wp_usermeta` ל-` jr_usermeta`;
טבלת RENAME `wp_users` TO` jr_users`;

זוהי פקודת SQL המוגדרת כברירת מחדל, ואם יש לך טבלאות נוספות תוכל להוסיף אותן בקלות. אל תיבהל. זה כל כך קל. כאילו אני רוצה לשנות wp_ ל jr_, כך שאם ברצונך לשנות שם נוסף לטבלה, עליך לכתוב כך:

טבלת RENAME `wp_yoast_seo_links` ל-` jr_yoast_seo_links`; 

הפעל שאילתת SQL

לאחר הזנת פקודות SQL, לחץ על GO כדי להפעיל את התהליך.

שלב 3, שנה את שם ה- wp_fields בטבלאות מסדי נתונים

ישנם עדיין שני שדות המשתמשים ב- wp_ כקידומת (wp_options ו- wp_usermeta), על ידי הפעלת השאילתות הבאות, אנו יכולים לשנות בקלות את הקידומת של אותם שדות. זה עשוי להשתנות כמה תוספים התקנת, אם אתה מוצא שדות wp_ נוספים, עליך לשנות את שמם גם. 

עדכון `jr_options` SET` option_name` = החלפה (`option_name`, ‘wp _’, ‘jr_’) איפה` option_name` LIKE ‘% wp_%’;
עדכון `jr_usermeta` SET` meta_key` = החלפה (`meta_key`, ‘wp _’, ‘jr_’) איפה` meta_key` LIKE ‘% wp_%’;

לאחר הזנת סקריפטים SQL, לחץ על כפתור Go כדי להמשיך. כעת שינית בהצלחה את קידומת טבלת מסד הנתונים שלך בוורדפרס.

כך זה נראה לאחר שינוי קידומת מסד הנתונים.

שנה קידומת מסד נתונים של וורדפרס

שיטה 2, שנה קידומת טבלת מסד נתונים באמצעות תוסף

אם אינך רוצה לגעת במסד הנתונים שלך או לתהליך ידני כלשהו, ​​תוכל לעשות זאת באמצעות תוסף Brozzme DB. באמצעות תוסף זה אתה יכול לשנות את קידומת מסד הנתונים שלך מכל מקום (מסד נתונים ו- wp-config.php) בלחיצה אחת בלבד.

ראשית, התקן והפעל תוסף Brozzme DB. מלוח הניהול של WordPress שלך, עבור אל כלים> DB PREFIX. כברירת מחדל, תוסף זה מייצר קידומת אוטומטית חדשה, אם אינך רוצה, אתה יכול להזין קידומת משלך. אתה יכול להשתמש רק באותיות, מספרים ותחתונים.

קידומת Brozzme DB

בלחיצה אחרונה על שנה קידומת DB וסיימת.

בדוק את אתר הוורדפרס שלך

לאחר ששנית את קידומת מסד הנתונים של WordPress, הגיע הזמן לבדוק את האתר שלך. ראשית, עליך להתחבר לאתר שלך ולבדוק דפים, פוסטים, חיפוש וכל דבר אחר שאתה יכול לחשוב עליו. אם האתר שלך עובד כמו קודם, קח גיבוי נוסף של בסיס הנתונים שלך. 

אני מקווה שהמדריך הזה עזר לך להבין כיצד התקפות תוקפות בסיס נתונים באמצעות אפליקציה פגיעה וכיצד להימנע מהן. הראינו גם כיצד לשנות קידומת טבלת מסד נתונים בוורדפרס באמצעות תוסף ומשתמש phpMyAdmin. אם אתה מקבל שגיאה כלשהי, אנא הודע לנו בקטע התגובות. אל תשכח לשתף את חבריך במאמר זה.

מאמרים מועילים אחרים,

 • כיצד לבצע אופטימיזציה של מסד הנתונים של וורדפרס בכדי להאיץ את האתר שלך
 • כיצד להשבית את כל התוספים של WordPress אם אינך יכול להתחבר לאתר שלך
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map