Prečo je WordPress úžasný (a ako začať s navrhovaním a optimalizáciou úplne legitímnych webových stránok)

WordPress Blue


Ak chcete navrhnúť profesionálnu webovú stránku alebo blog (najmä ten, ktorý je priateľský k SEO), WordPress je vynikajúcou voľbou.

WordPress je 100% zadarmo a ovláda viac ako 24% webových stránok. K dispozícii je úžasný výber tém, hostingu, doplnkov (na pridanie funkcií) a samotného WordPress sa dá celkom ľahko naučiť. Navrhujem a optimalizujem weby WordPress od roku 2011 a ukážem, prečo je WordPress úžasné, plus tipy, ako začať s doménami, hosťovaním, motívmi a inými zdrojmi..

Rozhodne odporúčam WordPress.org cez WordPress.com, pretože vám to poskytuje úplnú kontrolu nad vašimi webovými stránkami a prístup k nim dôležité doplnky (plus ďalšie možnosti). Nastavenie je síce trochu zložitejšie, ale vždy môžete najať nezávislého vývojára WordPress za 40 dolárov za hodinu.

Jedna vec, ktorú som sa dozvedel o WordPress, je to, že existujú nekonečné možnosti z dizajnu webových stránok aj z hľadiska SEO. Existujú tony SEO-optimalizované WordPress témy z čoho vyberať ktoré sa dajú úplne prispôsobiť vašim jedinečným dizajnom webových stránok a potrebám SEO. Chápem tiež, že existuje veľa informácií a krivka učenia môže byť pre niekoho, kto pracuje s programom WordPress, strmý, nieto pre SEO nový..

Tu je niekoľko zdrojov, ktoré vám pomôžu začať …

  • 10-krokový kontrolný zoznam pre navrhovanie vašich stránok WordPress
  • Migrácia existujúcej webovej stránky na WordPress

1. Hosting WordPress
Získanie domény a hostingu je prvým krokom k vytvoreniu webovej stránky. Odporúčam program GoGeek spoločnosti SiteGround (11,95 USD mesačne), pretože zrýchľuje načítavanie vašich webových stránok a získate prioritnú podporu. Ak máte obmedzený rozpočet, majú plán StartUp (3,95 $ / mesiac) a GrowBig (5,95 / mesiac). SiteGround má najlepšiu podporu tam a navyše získate bezplatné doménové meno.

2. Témy WordPress
Sú to rovnaké ako šablóny webových stránok, iba väčšina tém WordPress je mimoriadne flexibilná a dá sa veľmi prispôsobiť. Existuje veľa tém WordPress a niektoré sú lepšie ako iné. Navrhujem začať s týmito špičkovými obchodmi s témami:

3. Doplnky WordPress
Doplnky WordPress sú ako aplikácie pre smartfóny. Na váš web pridávajú funkcie, ktoré nemusia byť zabudované do vašej témy WordPress (môže to byť dizajn, SEO, Google Analytics, tlačidlá sociálnych médií atď.). Podobne ako aplikácie existujú aj tisíce doplnkov WordPress. Aby sme to uľahčili, tu sú doplnky, ktoré odporúčam začať s:

4. SEO (optimalizácia pre vyhľadávače)
Matt Cutts (vedúci spamu v spoločnosti Google) hovorí, že WordPress sa stará o zhruba 90% mechanikov SEO – technickej časti SEO. SEO je celkom dosť, takže všetko, o čo si nemusíte robiť starosti, je dobrá vec. Tam sú tiež veľa doplnkov, nástrojov a zdrojov WordPress. Tu je niekoľko sprievodcov SEO SEO, ktoré vám pomôžu začať …

5. Blogovanie
WordPress bol pôvodne postavený ako platforma pre blogovanie, avšak v priebehu rokov sa vyvinul v systém na správu obsahu, ktorý sa používa na vytváranie webových stránok, blogov a webových stránok s blogmi. Môžete ľahko pridávať stránky a príspevky do blogu, pomocou kategórií / značiek usporiadať články a prispôsobovať ich tak, aby vyzerali super pekne. Tento článok vám pomôže s blogovaním aj dizajnom…

6. Konštrukcia
„Môže to WordPress urobiť?“ Je to najbežnejšia otázka, ktorú som počul a úprimne som nikdy nehovoril nie. Takmer všetky témy WordPress majú vstavané funkcie, ako sú portfóliá, sociálne médiá, kontaktné formuláre, posúvače a ďalšie funkcie. Ak ho téma nemá, pravdepodobne to tak bude.
7. Funkčnosť
Od pridávania obsahu až po vkladanie videí YouTube, až po predaj produktov cez elektronický obchod a integráciu bulletinu, WordPress zvládne takmer všetko..
8. Menej kódovania
Akonáhle je váš web nastavený v WordPress, budete ho upravovať na hlavnom paneli WordPress. Prístrojová doska uľahčuje pridávanie a úpravu obsahu bez znalosti kódu. Naučiť sa HTML a CSS však bude veľmi užitočné. Môžete sa to naučiť na školách W3:

9. Komunita a podpora
Bezplatná pomoc s WordPress sa dá ľahko získať. Fóra WordPress vám presne povie, ako vyriešiť väčšinu problémov. Mnoho tém WordPress prichádza aj s vlastným fórom technickej podpory a keďže sa WordPress bežne používa, na YouTube sú tisíce videonávodov..
10. Platená pomoc je za rohom
Nájdenie dizajnéra programu WordPress je jednoduché (býval som jeden a stále sa venujem niektorým návrhovým projektom). Vyskúšajte dizajnérov programu WordPress v službe Upwork – svojich nezávislých pracovníkov môžete filtrovať podľa recenzií, cien atď. Takto som zvykol vyvíjať webové stránky, ktoré presahovali moju úroveň zručností.

11. WordPress je zadarmo
Každá webová stránka má poplatky za doménu a hosting, ale samotná služba WordPress je úplne zadarmo. Takisto väčšina doplnkov WordPress. Môžete dokonca nájsť veľa bezplatných motívov WordPress, aj keď by som sa držal prémiovej témy, pretože vývojár témy je platený, uistite sa, že téma je legitímna. Hlavnými nákladmi na vytvorenie webovej stránky je váš čas.
12. Začíname je ľahké
Začnite tým, že prejdete na lokalitu SiteGround a získate doménu a hosting. Potom vyberte tému WordPress, ktorá vyhovuje vašim potrebám v oblasti dizajnu (pozrite si StudioPress, Zigzagpress, Web Savvy Marketing). Pri výbere témy sa možno budete chcieť poradiť s odborníkom na WordPress, ale tie obchody s témami, ktoré som uviedol, sú dobrým začiatkom. Potom nainštalujte WordPress a svoj motív do svojho účtu SiteGround, potom ste pripravení prihlásiť sa na svoj web a začať vytvárať.

Viem, že pri používaní WordPress existuje krivka učenia. Aj keď neuskutočňujem žiadne bezplatné konzultácie, vždy radi odpovieme na všetky otázky v sekcii komentárov! Jednoducho mi pošlite riadok a zvyčajne sa k vám dostanem o deň alebo dva. Veľa šťastia s vašim webom!

na zdravie,

Podpis Toma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map