WordPress’de Parola Olmadan Geçici Oturum Açma Nasıl Oluşturulur

WordPress site sahibi olarak bir kullanıcıyı kolayca ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Ancak, web sitenizi oluşturmak veya herhangi bir şeyi özelleştirmek için bir geliştirici kiralarsanız, geliştiriciye yönetici giriş ayrıntılarınızı sağlamanız gerekebilir. Bu, yönetici giriş ayrıntılarınızı vermek için iyi bir seçenek değildir ve sonuç olarak sitenizi bozarak sonuçlanır..


Ancak bununla başa çıkmanın iyi bir yolu var. Geçici bir giriş oluşturabilir veya şifre olmadan kullanıcıya geçici yönetici erişimi verebilirsiniz. Ve en önemli şey, geçici yöneticinin yeteneklerini bile düzenleyebilmenizdir. Böylece kullanıcının hangi seçeneklere erişip erişemeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Neden Şifre Olmadan Geçici Giriş Yapmanız Gerekiyor??

Premium tema veya eklenti kullanmak iyi bir fikirdir, çünkü premium öğeler daha yararlı özelliklerle birlikte gelir, sürekli güncellenir ve herhangi bir sorunla karşılaşırsanız e-posta desteği alabilirsiniz.

Dolayısıyla, premium bir tema veya eklenti satın aldıysanız ve bir hata alıyorsanız veya bir şey düzenlemek istiyorsanız, eklenti geliştiricinize ulaşmanız gerekir. Bu yaygın bir sorunsa, geliştirici muhtemelen bazı kodları uygulamanızı önerir. Sorun devam ederse, geliştiriciniz sorunu sonuna kadar düzeltmek için sitenize erişmenizi isteyecektir ve bunun için yönetici giriş erişiminizi sağlamanız gerekir.

Diğer yandan, tanımadığınız birine yönetici giriş erişiminizi sağlamak istemeyebilirsiniz, diğer yandan bu sorunu da düzeltmek isteyebilirsiniz. Yöneticinizin bilinmeyen bir kişiye erişimini sağlamak çok karmaşık bir karar haline gelir.

Neyse ki, WordPress sitenizde geçici bir giriş veya yönetici erişimi oluşturabilirsiniz. Bu durumda, kullanıcı sitenize giriş yapmak için bir şifre gerektirmez ve giriş geçici olacaktır.

Yönetici girişinize geliştiricinize erişim izni vermek veya misafir yayınlarını kabul etmek istiyorsanız bu çok yararlı bir yöntemdir..

Bu yöntem, misafir blog yazarları için yönetici giriş bilgilerinizi vermediğiniz için işe yarar. Ancak, bir şeyleri düzeltmek veya geliştirmek için yönetici giriş ayrıntılarınızı geliştiricinize verirken, sitenizle uğraşabileceği, sitenizin bağlantısını değiştirebileceği veya önemli bir şeyi silebileceği için oldukça riskli hale gelir..

Bu durumda, oluşturmanız gerekir:

 • Yeni bir kullanıcı rolü
 • Geçici bir giriş erişimi 

Bu çok kolay bir işlemdir ve bu makalede, şifresiz geçici bir giriş erişiminin nasıl oluşturulacağını göstereceğim ve bu kullanıcının çok sınırlı erişimi olacak. Örneğin, geliştiriciniz eklenti sorununuzu düzeltmek istiyorsa, diğer işlevlerin kısıtlanması için belirli bir erişim sağlayabilirsiniz..

WordPress’de Parola Olmadan Geçici Oturum Açma Nasıl Oluşturulur

Burada iki eklenti kullanacağım- Kullanıcı Rol Düzenleyici ve Şifre Olmadan Geçici Giriş.

Birisine yönetici giriş erişiminizi sağlamak istiyorsanız bu iki eklenti gereklidir. Konuk yayınlarını kabul etmek için, WordPress’in kullanıcı rollerini eklemek veya özelleştirmek istemedikçe Kullanıcı Rol Düzenleyici eklentisine ihtiyacınız yoktur.

1. Adım, İkincil Yönetici Hesabı Oluşturun  

Kullanılabilir birçok kullanıcı rolü düzenleyicisi eklentisi var ve burada kullanacağım Kullanıcı Rol Düzenleyicisi eklentisi. İlk olarak, bu eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin. Sonra şuraya git Kullanıcılar> Kullanıcı Rol Düzenleyici ve oradan tıklayın Rol Ekle, Örneğin, “Geçici Yönetici“. Mevcut herhangi bir kullanıcı rolünün bir kopyasını da oluşturabilirsiniz.WordPress Rol Ekleme

Yeni kullanıcı rolü ekledikten sonra, Güncelle düğmesi ayarları saklamak için.

Yeni bir kullanıcı rolü oluşturduktan sonra, şimdi yetenek ekleme veya kaldırma zamanı. Gönderen Rolü Seçin ve Yeteneklerini Değiştirin seçeneğini belirlediyseniz, az önce oluşturduğunuz kullanıcı rolünü seçin.

WordPress Rolleri Düzenle

Şimdi, istediğiniz gibi yetenekler ekleyin, örneğin, kullanıcı tema dosyanızı düzenlemek istiyorsa, tema bölümünden yetenekler verebilirsiniz. Ancak, kullanıcının sitenize erişebilmesi için genel yönetici ayrıcalıkları vermeniz gerektiğini unutmayın..

Yetenek eklemeyi bitirdiğinizde, Güncelleme düğmesine basın..

2. Adım, Geçici Kullanıcı Hesabı Oluşturun

Bu adımda, yüklemeniz gerekir Şifre Eklentisi Olmadan Geçici Giriş. Bu eklentiyi etkinleştirdikten sonra şu adrese gidin: Kullanıcılar> Geçici Girişler

Geçici Girişler

Orada yeni geçici kullanıcının tüm ayrıntılarını doldurmanız gerekir. Ancak bir Kullanıcı rolü seçerken dikkatli olun. Ardından, geçici girişin son kullanma tarihini ayarlayın. Bir süre sonra hesabın süresi otomatik olarak dolar.

Şimdi tıklayın Sunmak kullanıcı oluşturmak için.

Kullanıcının başarıyla oluşturulduğunu belirten bir mesaj göreceksiniz. şimdi Kopyalamak için tıklayın geçici giriş bağlantısını tıklayın ve herkesle paylaşın. Bu şekilde kullanıcılar WordPress yönetici panelinize kullanıcı adı ve şifre olmadan doğrudan giriş yapabilirler. İsterseniz bu bağlantıyı doğrudan e-postayla da gönderebilirsiniz.

Bu geçici bir yönetici erişimidir ve bu bağlantıyı kullanarak herkes giriş yapabilir. Ayrıca, herhangi birine göndermeden önce giriş bağlantısını test etmenizi öneririz. Çünkü, geliştirici yönetici panelinize erişemezse, tekrar düzeltmeniz gerekir ve çok zaman alacaktır. Bu yüzden dikkatlice test edin.

Geçici Giriş Nasıl Yönetilir veya Silinir

İş bittikten sonra, bu geçici hesabın süresinin dolmasını veya silinmesini isteyebilirsiniz. Bunun için şu adresi ziyaret edin: Kullanıcılar> Geçici Girişler sayfa. 

Geçici Girişleri Yönetme

Bu sayfadan kullanıcının adlarını, e-postalarını, rollerini, son giriş tarihini, son kullanma tarihini görebilirsiniz. Ayrıca bir kullanıcıyı düzenleyebilir, süresi dolabilir veya silebilirsiniz. Son kullanma tarihini uzatmak veya bir kullanıcının rolünü değiştirmek isterseniz, bunu kolayca yapabilirsiniz.

Bir kullanıcının hesabını silerseniz, kullanıcı tarafından yayınlar gibi oluşturulan tüm içerikler, sayfalar yönetici olarak gösterilir.

Bu kadar. Bu şekilde, geçici bir giriş oluşturabilir veya WordPress sitenizde şifresiz bir kullanıcı oluşturabilirsiniz. Bu öğreticiyi beğendiyseniz, arkadaşlarınızla paylaşın. Bununla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, yorum bölümünde bize bildirin.

İlgili Makaleler,

 • WordPress Yüklendikten Sonra Yapılacak En Önemli 15 Şey
 • WordPress Siteniz İçin İhtiyacınız Olan En İyi 20 WooCommerce Eklentisi
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map