WordPress, Eklentiler ve Temaları Manuel Olarak Güncelleme

04.06.2020
WordPress 'WordPress, Eklentiler ve Temaları Manuel Olarak Güncelleme
0 7 мин.

WordPress güncellemeleri çok önemlidir ve WordPress sürümünüzü, eklentilerinizi ve temalarınızı her zaman güncellemelisiniz. Her güncellemede, WordPress bazı özellikler ekler, güvenliği artırır, hataları düzeltir ve çok daha fazlasını yapar. Kendinden barındırılan WordPress ile ilgili iyi bir şey, mevcut bir güncelleme varsa otomatik olarak bilgilendirilmenizdir. WordPress sürümünü güncellemek çok kolaydır ve WordPress yönetici kontrol panelinizden yapılabilir. Ancak, bazı durumlarda, tek tıklamayla güncelleme çalışmaz ve kullanıcılar “Güncelleme Başarısız” hatası alır. Böyle bir durumda, WordPress sürümünü manuel olarak güncellemeniz gerekir.


Bu makalede, WordPress sürümünüzü, temalarınızı ve eklentilerinizi manuel olarak nasıl güncelleyeceğinizi göstereceğiz.

Veritabanınızı Yedekleyin & Dosyalar

WordPress sitenizi güncellemeye başlamadan önce her zaman sitenizin ve veritabanınızın tam bir yedeğini almalısınız. Yanlış bir şey yaptıysanız, her zaman eski sürüme geri dönebilirsiniz. Barındırma sağlayıcınız günlük yedekleme seçeneği sunmuyorsa, BackUpBuddy’yi kullanarak sitenizin tam bir yedeğini kolayca alabilirsiniz.

Tamam, WordPress sürümünü manuel olarak güncellemeye başlama zamanı.

1. WordPress’i Manuel Güncelleme

İlk olarak, WordPress’in en son yazılımının yeni bir kopyasını WordPress.org web sitenize ekleyin ve masaüstünüze çıkarın. Ayıkladıktan sonra adlı bir klasör göreceksiniz. wordpress. Yüklü bir FTP yazılımı yoksa, FileZilla ve bilgisayarınıza kurun.

CPanel hosting kullanıyorsanız, FTP hesabınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Yeni bir FTP hesabı oluşturmak için barındırma cPanel’inize gidin ve FTP Hesabı seçeneğini bulun ve oradan yeni bir FTP hesabı oluşturun. Zaten bir FTP hesabınız varsa, yeni bir hesap oluşturmanız gerekmez.

Şimdi sitenizi bilgisayarınızdan FTP istemcisi kullanarak bağlamanız gerekir. Bağlandıktan sonra web sitenizin kök klasörüne gidin. Şimdi içindeki tüm dosyaları yükleyin wordpress klasöründen kopyalayıp bilgisayarınızdan web sitenizin kök klasörüne kopyalayın.

FTP Yükleme Dosyaları

Yükleme süresi boyunca, eski dosyaların üzerine yazmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Ardından Üzerine Yaz seçeneğini seçin ve Tamam’a tıklayın. İşte takip edebileceğiniz ekran görüntüsü. Böylece tüm eski WordPress dosyalarının üzerine yeni dosyalar yazılır. WordPress sitenizi güncellemenin en hızlı yöntemidir.

FTP Üzerine Yazma Dosyaları

Yükleme tamamlandığında, şimdi WordPress veritabanınızı güncellemeniz gerekiyor.

WordPress Veritabanını Güncelle

WordPress sitenizi manuel olarak güncelledikten sonra WordPress veritabanınızı güncellemeniz gerekir. 

WordPress sürümünüzü uzun süre güncellemediyseniz, WordPress veritabanınızı güncellemeniz istenir. Herhangi bir veritabanı güncelleme mesajı görmüyorsanız paniğe kapılmayın.

Alıyorsanız Veritabanı Güncelleme Gerekli bildirimi yapın, WordPress yönetici panelinize giriş yapın ve WordPress Veritabanını Güncelle’yi tıklayın.

WordPress Veritabanını Güncelle

Bu işlem birkaç dakika sürebilir. Bundan sonra, her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için WordPress sitenize giriş yapabilirsiniz..

Bu kadar. WordPress’inizi en son sürüme başarıyla güncellediniz.

FTP Kullanarak WordPress Eklentilerini Manuel Olarak Güncelleme

WordPress eklentilerini manuel olarak güncellemek çok kolay bir işlemdir ve WordPress sürümünü güncellemekle aynıdır. Henüz yapmadıysanız WordPress sitenizin ve veritabanınızın tam bir yedeğini almanız gerekir.

İlk olarak, güncellemek istediğiniz eklentinin yeni bir kopyasını indirin. Örneğin, Yoast SEO eklentisini alıyoruz. İndirdikten sonra, bilgisayarınızda açın ve arşiv dosyasının içinde şu adlı bir klasör bulacaksınız: wordpress-seo.

Şimdi web sitenizin kök dizinini FTP istemcisi kullanarak bilgisayarınıza bağlayın. Web sitenize FTP yoluyla bağlandıktan sonra şu adrese gidin: wp-content / plugins / plugin-name. FTP istemcisi kullanarak eski dosyaları yeni dosyalarla değiştirmeniz gerekir..

WordPress SEO Güncellemesi

Gönderen wordpress-seo klasöründe, tüm dosyaları seçin ve Yükle’ye tıklayın, dosyalar yüklenmeye başlayacaktır. Yükleme sırasında sizden bu dosyaların üzerine yazmanızı ve ardından üzerine yaz’ı ve Tamam.

Şimdi WordPress sitenize giriş yapın ve Gösterge Paneli> eklentiler> Yüklü Eklentiler eklentinin en son sürüme güncellendiğini doğrulamak için. Bu kadar. WordPress eklentinizi başarıyla güncellediniz.

WordPress Tema Sürümünü Manuel Olarak Güncelleme

WordPress tema sürümünüzü yükseltmek istiyorsanız, sitenizin ve veritabanınızın tam bir yedeğini almanızı kesinlikle öneririz..

Tema sürümünüzü doğrudan yükseltirseniz, eski sürüm temasında yaptığınız tüm özelleştirmeleri kaybedersiniz. Özelleştirmeleri veya kodları bilgisayarınızdaki bir not defteri dosyasına kaydetmenizi öneririz, böylece tema sürümünüzü yükselttikten sonra yeni temaya kolayca başvurabilirsiniz..

İlk olarak, yükseltmek istediğiniz temanın zip dosyasını indirin ve dosyayı bilgisayarınıza açın. Ardından, bilgisayarınızı FTP istemcisi aracılığıyla web sitesine bağlamanız yeterlidir. Bağlandıktan sonra şu adrese gidin: wp-content / temalar / tema-adı ve sıkıştırılmamış tema dosyalarını yükleyerek eski temayı yenisiyle değiştirin. Yukarıdaki ile aynı süreçtir.

Şimdi WordPress sitenize giriş yapın ve Appeanence> Temalar ve temanın güncellendiğini doğrulayın.

Sonuç

WordPress sürümünü, temasını ve eklentilerini güncellemek önemlidir. WordPress bu güncelleme işlemini kolaylaştırdı. WordPress panonuza giriş yapmanız ve Güncelle’yi tıklamanız yeterlidir.

Ancak birçok kez, Tek Tıklamayla Güncelleme işlemi başarısız oldu ve site bir bakım sayfası. Bu nedenle kullanıcılar WordPress sitelerini yeni sürüm yazılımına zorla yükseltiyorlar. Otomatik güncelleme işlevi çalışmazsa, WordPress sürümünüzü, temalarınızı ve eklentilerinizi manuel olarak güncelleyebilirsiniz. Bu makalede, WordPress sitenizi manuel olarak nasıl yükseltebileceğinizi adım adım gösteren bir işlem gösterdik. 

Bu eğitici WordPress, eklentilerinizi ve tema sürümünüzü en son sürüme manuel olarak güncellemenize yardımcı olduysa, bunu arkadaşlarınızla paylaşın. Bu eğiticiyle ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, aşağıya bir yorum bırakın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector