WordPress Neden Harika (Ve Tamamen Yasal Bir Web Sitesi Tasarlama ve Optimize Etme ile Nasıl Başlanır)

WordPress Mavi


Profesyonel bir web sitesi veya blog tasarlamak istiyorsanız (özellikle SEO dostu bir web sitesi), WordPress mükemmel bir seçim.

WordPress% 100 ücretsiz ve web sitelerinin% 24’ünden fazlasını destekliyor. Şaşırtıcı temalar, barındırma, eklentiler (işlevsellik eklemek için) var ve WordPress’in kendisini öğrenmek oldukça kolay. 2011’den beri WordPress siteleri tasarlıyor ve optimize ediyorum ve WordPress’in neden harika olduğunu ve alan adları, barındırma, temalar ve diğer kaynaklarla çalışmaya başlama konusunda ipuçları göstereceğim.

WordPress.com üzerinden kesinlikle WordPress.org’u tavsiye ederim, çünkü bu size web sitenizin tam kontrolünü sağlar ve önemli eklentiler (artı diğer seçenekler). Kurulumu biraz daha karmaşık olsa da, her zaman 40 $ / saat karşılığında bir freelancer WordPress geliştiricisi kirala.

WordPress hakkında öğrendiğim tek şey, bir web sitesi tasarımı ve SEO perspektifinden sonsuz olasılıklar olmasıdır. Tonlarca Seçim için SEO için optimize edilmiş WordPress temaları tamamen benzersiz web sitesi tasarımı ve SEO ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. Ayrıca orada çok fazla bilgi olduğunu anlıyorum ve öğrenme eğrisi, WordPress ile çalışmaya yeni başlayan biri için oldukça dik olabilir..

İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı kaynaklar…

  • WordPress sitenizi tasarlamak için 10 Adımlı kontrol listesi
  • Mevcut web sitenizi WordPress’e taşıma

1. WordPress Barındırma
Alan adı alma ve barındırma, bir web sitesi oluşturmanın ilk adımıdır. SiteGround’un GoGeek planını (11,95 $ / ay) öneriyorum çünkü web sitenizin hızlı yüklenmesini sağlıyor ve öncelikli destek alıyorsunuz. Sıkı bir bütçeniz varsa, Başlangıç ​​(aylık 3,95 ABD doları) ve GrowBig planı (5,95 / aylık) vardır. SiteGround’un en iyi desteği var, ayrıca ücretsiz bir alan adı alıyorsunuz.

2. WordPress Temaları
Bunlar web sitesi şablonlarıyla aynı şeydir, sadece çoğu WordPress teması süper esnektir ve son derece özelleştirilebilir. Orada tonlarca WordPress teması var ve bazıları diğerlerinden daha iyi. Bu birinci sınıf tema mağazalarından başlamayı öneririm:

3. WordPress Eklentileri
WordPress eklentileri akıllı telefonlar için uygulamalar gibidir. Web sitenize WordPress temanıza yerleşik gelmeyebilecek işlevler eklerler (bu tasarım, SEO, Google Analytics, sosyal medya düğmeleri vb. Olabilir). Uygulamalar gibi, binlerce WordPress eklentisi de var. Ancak kolaylaştırmak için, başlangıçta önerdiğim eklentiler:

4. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
Matt Cutts (Google’da spam başkanı), WordPress’in SEO mekaniğinin yaklaşık% 90’ına (SEO’nun teknik bir parçası) baktığını söylüyor. SEO için biraz var, bu yüzden endişelenmenize gerek olmayan her şey iyi bir şey. Ayrıca tonlarca WordPress eklentisi, aracı ve kaynağı var. İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı WordPress SEO öğreticileri …

5. Bloglama
WordPress başlangıçta bir blog platformu olarak oluşturuldu, ancak yıllar içinde web siteleri, bloglar ve blog içeren web siteleri oluşturmak için kullanılan bir içerik yönetim sistemine dönüştü. Sayfaları ve blog yayınlarını kolayca ekleyebilir, makaleleri düzenlemek için kategorileri / etiketleri kullanabilir ve süper hoş görünecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Bu makale hem bloglamada hem de tasarımda yardımcı olacak…

6. Tasarım
“WordPress bunu yapabilir mi?” Duyduğum en yaygın soru bu ve dürüst olmak gerekirse hayır demek zorunda kalmadım. Neredeyse tüm WordPress temaları portföyler, sosyal medya, iletişim formları, kaydırıcılar ve diğer özellikler gibi yerleşik özelliklere sahiptir. Bir temaya sahip değilse, bir eklenti muhtemelen.
7. İşlevsellik
İçerik eklemekten YouTube videolarını gömmeye, e-Ticaret yoluyla ürün satmaya ve bir haber bültenini entegre etmeye kadar, WordPress hemen hemen her şeyi işleyebilir.
8. Daha az Kodlama
Web siteniz WordPress’te kurulduktan sonra, sitenizi WordPress kontrol panelinde düzenleyeceksiniz. Gösterge tablosu, kod bilmeden içerik eklemeyi ve düzenlemeyi kolaylaştırır. Ancak, HTML ve CSS öğrenmek çok yardımcı olacaktır. Bunu W3 Okullarında öğrenebilirsiniz:

9. Topluluk ve Destek
Ücretsiz WordPress yardımının gelmesi kolaydır. WordPress forumları size çoğu sorunun tam olarak nasıl düzeltileceğini söyleyebilir. Birçok WordPress teması da kendi destek forumuyla birlikte gelir ve WordPress yaygın olarak kullanıldığı için Youtube’da binlerce video eğitimi vardır.
10. Ücretli Yardım Köşede
Bir WordPress tasarımcısı bulmak kolaydır (eskiden biriydi ve hala bazı tasarım projelerini üstlendim). Upwork’teki WordPress tasarımcılarına göz atın – serbest çalışanlarınızı incelemelere, fiyatlandırmalara vb. Göre filtreleyebilirsiniz. Bu, beceri seviyemin ötesinde web siteleri geliştirmek için kullandım..

11. WordPress Ücretsiz
Her web sitesinin etki alanı ve barındırma ücretleri vardır, ancak WordPress’in kendisi tamamen ücretsizdir. WordPress eklentilerinin çoğunluğu da öyle. Hatta birçok ücretsiz WordPress teması bile bulabilirsiniz, ancak tema geliştiricisi ödendiği için premium bir temaya sadık kalacağım – böylece temanın yasal olduğundan emin olacaklar. Bir web sitesi oluşturmanın ana maliyeti sizin zamanınızdır.
12. Başlamak Çok Kolay
Alan adınızı almak ve barındırmak için SiteGround’a giderek başlayın. Ardından tasarım ihtiyaçlarınıza uyan bir WordPress teması seçin (StudioPress, Zigzagpress, Web Savvy Marketing’e göz atın). Temanızı seçerken bir WordPress uzmanına danışmak isteyebilirsiniz, ancak listelediğim tema mağazaları başlamak için iyi bir yer. Ardından WordPress’i ve temanızı SiteGround hesabınıza yükleyin, sitenize giriş yapmaya ve oluşturmaya başlamaya hazırsınız.

WordPress’i kullanmak için bir öğrenme eğrisi olduğunu biliyorum. Herhangi bir ücretsiz danışmanlık yapmasam da, yorumlar bölümünde sorularınızı cevaplamaktan her zaman memnuniyet duyarız! Bana bir satır bırakın ve genellikle bir iki gün içinde size döneceğim. Web sitenizde iyi şanslar!

Şerefe,

Tom İmzası

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map