WordPress Sitenizi Formlar, Otomatik Güncelleştirmeler, Sosyal Medya Otomatik Paylaşımı ve Eklentilerle Otomatikleştirmenin 10 Yolu

03.06.2020
WordPress 'WordPress Sitenizi Formlar, Otomatik Güncelleştirmeler, Sosyal Medya Otomatik Paylaşımı ve Eklentilerle Otomatikleştirmenin 10 Yolu
0 8 мин.

WordPress Pazarlama Otomasyonu


Bu WordPress sitesini 5 yıldan fazla bir süredir çalıştırırken, biraz otomatikleştirmeyi öğrendim.

Spam içermeyen iletişim formum aracılığıyla daha fazla sorgu oluşturmak için WordPress yazılımını güncelleme, müşteri bilgilerini toplamak için girişleri kullanma ve SEO’ya güvenme. Sadece belirli görevleri otomatikleştirmek için eklentileri kullanmakla ilgili değil, satış ve pazarlamayı otomatikleştirmek için web sitenizin tamamını kullanma. Bunlar, WordPress pazarlama otomasyonu söz konusu olduğunda gerçek zamanlı koruyuculardır.

Eklentiler, SEO teknikleri ve hatta belirli görevleri (web geliştirme ve grafik tasarım gibi) denizaşırı serbest çalışanlara çok ucuza nasıl dışa aktaracağınızı öğreneceğim. Bu son 5 yıl boyunca beni binlerce saat kurtardı ve umarım sizin için de aynısını yapabilir.

İçindekiler

 1. Gelişmiş İletişim Formlarını Kullan
 2. Yorum Spam’ini Engelle
 3. WordPress Otomatik Güncelleştirmelerini Etkinleştir
 4. Sosyal Medyada Otomatik Paylaşımı Kullanın
 5. Görüntü Sıkıştırma Eklentisi Kullanma
 6. Yayınları Planla
 7. Dahili Bağlama Eklentisi Kullanma
 8. Satış Yapan İçerik Oluşturun
 9. SEO ve Dönüşümlerde Daha İyi Olun
 10. Freelancer.com ile WordPress Geliştirme Dış Kaynak Kullanımı

1. Gelişmiş İletişim Formlarını Kullanın

İnsanlara fotoğraf yükleme, birden fazla öğe seçme, açılır menüden seçim yapma veya hatta bir pizza yapma seçeneği sunun. Bunu kullanarak yapabilirsiniz Yerçekimi formları Birisi sizinle iletişim kurduğunda ek bilgi toplamanıza yardımcı olur. Ana iletişim sayfanız nispeten basit olmalı (çok karmaşık ve kullanıcılar doldurmuyor), bu yüzden farklı amaçlar için yeni formlar oluşturmanızı öneririm. Bunu müşteri girişleri ve istihdam başvuruları için bile kullanabilirsiniz. Onların göz atın gösteri ve özellik Formlar ile yapabileceklerinize ilişkin örnekler için sayfa.

yerçekimi form pizza yapıcı

Demos

 1. Bir pizza yap
 2. Koşullu mantık
 3. İş başvurusu
 4. Çok sayfalı iletişim formu
 5. Basit iletişim formu

2. Spam’i engelle

Yorumlar ve iletişim formu sorgularında spam’ı önleyin. Kullanmayı deneyin Anti-Spam Eklentisi yorum spam’ıyla ilgili sorun yaşıyorsanız. Ücretsizdir ve tüm WordPress sitelerimde iyi çalışır. Sonra bir captcha ekleyin ( Google reCAPTCHA) spam içerikli iletişim formu sorgularını engellemek için. Spam, WordPress ile büyük bir sorundur ve muhtemelen zaman geçirmek istediğiniz son şeydir.

3. WordPress Otomatik Güncelleştirmelerini Etkinleştir

Kullan Otomatik Güncelleyici Eklentisi WordPress çekirdeğini, temalarını veya eklentilerini tekrar güncelleme konusunda asla endişelenmeyin. Herhangi bir güncellemede olduğu gibi, bir şeyin yanlış gitmesi için küçük bir şans var – bu yüzden almak iyi bir fikir otomatik yedekleme Hosting cPanel veya benzeri bir eklenti aracılığıyla UpdraftPlus. Hosting cPanel cihazınızda otomatik WordPress güncellemeleri için seçenekler de olabilir.

gelişmiş otomatik güncellemeler

4. Sosyal Medyada Otomatik Paylaşımı Kullanın

Her blog gönderisini manuel olarak göndermek yerine, Sosyal Medya Otomatik Yayın Eklentisi bunu sizin için yapmak. Harika değerlendirmeleri (4.6 yıldız) vardır ve Facebook, Twitter ve LinkedIn’de resimli yayınlar yayınlayabilirsiniz. Özelleştirilebilir mesaj biçimleri ve filtreleriyle birlikte gelir, böylece belirli kategorilerden sayfa veya yayın yayınlamamayı seçebilirsiniz. Kesinlikle kontrol etmeye değer.

sosyal-medya-autosharing

5. Bir Görüntü Sıkıştırma Eklentisi Kullanın

Görüntüleri kayıpsız sıkıştırmak geliştirir WordPress hızı. Bunu yapan birçok eklenti var ama Imagify ve deniz canavarı en iyisi (diğer eklentiler görüntüleri kırabilir veya sadece çalışmaz – bu konuda çok araştırma yaptım). Bu eklenti, bunu manuel olarak yapmanıza zaman kazandırabilir.

imagify-wordpress-görüntü optimizasyonu

6. Program Zamanlamaları

SEO konusunda ciddiyseniz, muhtemelen haftada en az bir kez yeni bir blog makalesi yazıyorsunuzdur. Ve bu konuda proaktifseniz ay başında 4 makale yazabilir, ardından bunları ay boyunca yayınlanacak şekilde planlayabilirsiniz. Blog yazmak için bir çeşit Hootsuite gibi.

zamanlama-ileti-wordpress

7. Dahili Bağlama Eklentisi Kullanma

İlgili içeriği bağlama SEO için harika. Dahili bir bağlantı eklentisi, içeriğinizde belirtilen benzersiz anahtar kelimelere dayanarak ilgili içeriği bağlar. Belirli bir anahtar kelimeden her bahsettiğinizde, eklenti bir sayfaya veya yayına bağlanır. Her zaman aynı bağlantı (çapa) metnini her zaman kullanmadığım için bunu önermiyorum, ancak bunun sizin için işe yarayabileceğini düşünüyorsanız, SEO Dahili Bağlantılar Eklentisi. Harika incelemeleri yok, ancak otomatik bağlantı eklentisi yok.

8. Satılan İçerik Oluşturun

İnsanlar sizinle iletişim kurduğunda, size bir sürü soru sormadan hizmetlerinizi iyi anlamalıdırlar. Sıklıkla belirli anahtar kelimeleri hedefleyebilmeleri için kullanıcıların her hizmet için ayrı sayfalar oluşturduğunu görüyorum. Daha fazla anahtar kelime hedeflediğiniz için bu SEO için iyidir, ancak çok fazla kişinin kısa, yararsız içerik eklediğini görüyorum (resim, video vb. Olmadan) çünkü sadece bir anahtar kelime için sıralamak istiyorlar. Bu sayfalar nadiren üst sıralardadır, ayrıca ziyaretçileri sizinle gerçekten iş yapmak için satmazlar. Satılan içerik oluşturmak, WordPress pazarlama otomasyonunun EN BÜYÜK kısmıdır, ayrıca SEO ve dönüşümler için iyidir.

fikirler

 • Harika bir SSS sayfası oluşturun
 • Kullanıcıların yeni SSS’leri görebilmesi için bir destek forumu kullanın
 • Özel hizmetleriniz hakkında bilgilendirici sayfalar oluşturun
 • Portföyünüze yeni işler ve referanslar eklemeye devam edin

sss sayfalık

9. SEO ve Dönüşümlerde Daha İyi Olun

Ne kadar çok müşteri adayı oluşturmak için SEO’ya güvenirseniz (ve dönüşümleriniz de o kadar iyidir), web siteniz yeni müşteriler kazanmada o kadar verimli olur. Üzerine harika bir eğitim yazdım Yoast Focus Anahtar Kelimeler + Yeşil Işık Optimizasyonu hangi SEO başlatmak için sağlam bir yerdir. İşte size eşlik edecek bir video. Ayrıca bir rehberim var WordPress Hız Optimizasyonu, Google Arama Konsolu, ve WordPress Yerel SEO sıralamanızı yükseltmenize yardımcı olacak.

İşte Yoast’taki yeşil ışıklara genel bir bakış, ancak kesinlikle tam eğitici Yoast, becerilerinizi odaklamak ve uygun içerik optimizasyonu becerilerinizi geliştirmek için.

Yoast İçerik Analizi

Freelancer.com ile WordPress Geliştirmeyi Dış Kaynaklardan Sağlayın

WordPress geliştirme, hız optimizasyonu ve grafik tasarım için insanları işe alan freelancer web sitelerine 25.000 doların üzerinde yatırım yaptım. Özellikle müşteriler için web siteleri tasarlarken, güncellemelerin toplu bir listesini oluşturup daha sonra bunları Bangladeş’teki geliştiricime dış kaynak olarak sunardım. İnsanlar işi sizin için yaparken temelde uykuya dalarsınız. Ayrıca 75 $ / saat ödemeniz gerekiyor ve geliştiricinin maliyeti yalnızca 40 $ / saat (veya daha ucuz). Bir sürü tasarım firmasının bunu yaptığını söyleyebilirim.

Sorun, yetenekli, iletişim kuran ve detaylara dikkat eden bir serbest çalışan bulmaktır. Neyse ki Pronaya’yı 5 yıldır birlikte çalıştığım freelancer.com’da buldum. Onu kullanmak istiyorsan freelancer.com’a kaydolun ve kullanıcı ara @bdkamol (‘çevrimiçi kullanıcılar’ seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun) ve profilini göreceksiniz. Pronaya size yardımcı olabilir WordPress Geliştirme, WordPress Hız Optimizasyonu, ve geliştirme Genesis Çerçeve. 30’dan fazla WordPress sitesi tasarlarken ve optimize ederken beni binlerce saat kurtardı.

bdkamol profilli

Bu, WordPress sitenizi otomatikleştirmek için size fikir verdi mi? Bana yorumlarda ne düşündüğünü söyle. Yardıma ihtiyacınız varsa veya sorularınız varsa, bana bir satır bırakın, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Ayrıca yararlı bulduysanız lütfen bu öğreticiyi paylaşın – gerçekten takdir ediyorum.

Şerefe,

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector