WordPress Sitesini Yeni Ana Bilgisayara veya Sunucuya Taşıma (Kesinti Olmadan)

04.06.2020
WordPress 'WordPress Sitesini Yeni Ana Bilgisayara veya Sunucuya Taşıma (Kesinti Olmadan)
0 13 мин.

Yeni web sitenizi oluşturmak istediğinizde, her zaman kullanışlı olduğu için WordPress ile inşa etmeyi tercih ederim, tonlarca eklenti ve tema ve çoğu web barındırma var. Ama çoğu zaman bir web ucuz fiyata dayalı barındırma seçerken yanlış karar alırlar. Sorun, siteniz trafik almaya başladığında ortaya çıkar. Daha sonra siteniz genellikle yavaşlar ve büyük kesintiler olur. Bu durumda, WordPress sitesini yeni bir web barındırıcısına veya sunucuya taşımanız gerekir.


Web barındırma şirketlerinin çoğu, ücretsiz site geçişi sunmaz veya sitenizi yeni ana bilgisayara taşımak için fazladan bir kuruş talep etmez. Ancak bu zor bir süreç değildir ve bunu kolayca yapabilirsiniz. WordPress sitesini yeni web barındırıcısına veya sunucusuna kolayca taşıyabildiğinizde neden daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Bu konuda, nasıl adım adım rehberlik edeceğim WordPress sitesini yeni web hostingine taşıyın veya sunucu kesinti olmadan.

WordPress Sitesini Yeni Ana Bilgisayara Taşımak için Adım Adım Kılavuz (Kesinti Olmadan)

WordPress sitenizi taşımak için birkaç adım vardır ve bunu dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir. Taşıma işlemi sırasında sitenizin çevrimdışı olup olmayacağını ve trafiğinizi kaybedip kaybetmeyeceğini merak ediyorsunuzdur. Cevap hayır. Siteniz eskisi gibi çevrimiçi kalacak ve herkes tarafından görülebilir. Şimdi WordPress sitesini yeni ana bilgisayara taşımaya başlayalım.

WordPress sitenizi nereye taşıyacağınızı veya hangi WordPress barındırma hizmetinin daha iyi olacağını bilmiyorsanız ve ücretsiz taşıma hizmeti de sunuyorsanız, işte size birkaç öneride bulunabilirsiniz.

Önerilen WordPress Barındırma:

 • En İyi Paylaşılan Hosting: Siteground en iyi paylaşılan WordPress hostingidir. WordPress, ücretsiz SSL sertifikası ve veri merkezi merkezleri tarafından tavsiye edilir. Ücretsiz WordPress taşıma hizmeti sunuyorlar. WordPress sitesini taşımak için, bunları isteyebilir ve önümüzdeki birkaç saat içinde yapabilirsiniz. Ayrıca web hosting sektöründe en iyi müşteri desteği sağlar. Ücretleri $ 3.95 / ay’dan başlıyor. SiteGround hosting’i ziyaret edin (bu bağlantıya% İndirim kuponu eklendi).
 • En İyi Yönetilen WordPress Barındırma: Web sitenizde yoğun trafik varsa, WPX Hosting için gidin. En iyi yönetilen WordPress hosting ve çok ucuz geliyor. Önümüzdeki birkaç saat içinde WordPress sitesini ücretsiz taşıyacağından bahsetmiyoruz bile. Temel planları 5 siteyi barındırmanıza izin verir ve tüm planlar sınırsız SSL içerir. Planları $ 24.99 / ay’dan başlıyor. WPX Hosting’i ziyaret edin (bu bağlantıya% İndirim kuponu eklendi)
 • En İyi VPS Barındırma: Daha fazla güce ihtiyacınız varsa, bir VPS hosting alabilirsiniz. InMotion Hosting’i öneriyoruz. Sınırsız alan adlarınızı barındırabilirsiniz ve tüm sunucuları birinci sınıf SSD sürücüleri tarafından desteklenir. Talep üzerine, WordPress uzmanları önümüzdeki birkaç saat içinde WordPress sitesini taşıyacaktır. Temel VPS planları 24,99 $ / ay’dan başlıyor. Inmotion Hosting’i ziyaret edin (bu bağlantıya% İndirim kuponu eklendi)

Önemli – WordPress sitenizi taşımadan önce yapılması gerekenler:

Başlamadan önce eski web barındırıcınıza gidin ve:

 • Dosyalarınızın ve veritabanınızın yedeğini alın
 • Tüm spam yorumları sil
 • Herhangi bir önbellek eklentisi kullanıyorsanız önbelleği temizle
 • WordPress veritabanınızı optimize edin. WordPress veritabanını nasıl optimize edeceğinizi görün.

Adım 1, Teksir WordPress Eklentisini Yükleyin

Duplicator, WordPress için en iyi geçiş eklentisidir. 1 milyondan fazla indirme ve en yüksek dereceli taşıma eklentisine sahiptir. Ücretsiz bir eklentidir ve bu eklentiyi kullanarak WordPress sitesini yeni ana bilgisayara yedekleyebilir, klonlayabilir ve kolayca taşıyabilirsiniz. 

Duplicator eklentisinin en iyi şeylerinden biri, WordPress sitesini yeni ana bilgisayara taşırken sitenizin çevrimdışı olmayacağıdır.

Bu eklentiyi kullanmak için önce WordPress eklentilerine gidin> Yeni ekle ve ara teksir makinası. Bundan sonra, bu eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin.

Teksir Eklentisi Kurulumu

Şimdi siteniz için yeni bir paket oluşturmanız gerekiyor. Paket WordPress sitenizi ve veritabanınızı içerir. Sağ üst kısımda “paket oluştur”Seçeneğini tıklayın ve tıklayın. Sonra aşağıdaki seçenekleri göreceksiniz, ileri tıklayın.

Teksir oluşturma paketi

Bundan sonra sitenizi tarar ve tamamlanması birkaç saniye sürebilir. Tarama tamamlandığında, paketinizi oluşturmanız gerekir, ancak tüm seçeneklerin iyi olarak işaretlendiğinden emin olun. Bir seçeneğin kötü olarak işaretlenmesi durumunda, düzeltmeniz gerekir. Şimdi derlemeye tıklayın ve paketinizi oluşturmaya başlayacaktır. Birkaç dakika sürecektir, bu yüzden sekmeyi açık tutun ve bitmesini bekleyin.

Teksir Sitesi Taraması

Yapı paketlerini bitirdikten sonra, her iki “Yükleyici” ve “Arşiv” dosya. Dosyaları indirin ve güvenli bir yerde saklayın. WordPress sitesini yeni ana bilgisayara taşımak için buna ihtiyacınız olacak.

Teksir paketi durumu

2. Adım, WordPress Sitenizi Yeni Ana Bilgisayara Alın

Bir sonraki adımda, “Yükleyici” ve “Arşiv”Dosyasını indirdiğiniz yeni ana makinenize ekleyin. Barındırma cPanel veya FTP istemciniz üzerinden yükleyebilirsiniz.

Dosya yüklemeyi bitirdiğinizde, yeni bir veritabanı oluştur yeni web barındırıcınızdan. Ancak kullanıcıya tüm ayrıcalıkları verdiğinizden emin olun. Yeni Veritabanı kullanıcı adınızı, kullanıcı adınızı ve şifrenizi yerel olarak saklamanız gerekiyor ve daha sonra ihtiyacımız var.

MySQL

Adım 3, Kapalı Kalma Süresini Önlemek için Ana Bilgisayarlar Dosyasını Bilgisayarınızdan Düzenleyin

Web sitesi dosyalarınızı yeni ana makinenize yükledikten sonra, Yükleyici sitenizi yüklemeye başlayın. Installer dosyanıza bunu web tarayıcınıza yazarak erişebilirsiniz,

“Http://www.yoursite.com/installer.php”

Bu URL’yi açmaya çalışırken, alan adınız hala eski web barındırıcınızı işaret ettiği için muhtemelen 404 hatası alıyorsunuz. Dolayısıyla, alan adı sunucularınızı değiştirirseniz, bozuk bir web sitesi alırsınız veya siteniz çevrimdışı olur. Sonuç olarak, sitenize erişilemez.

Kapalı kalma süresini önlemek için, önce hosts dosyanızı bilgisayarınızdan düzenlemeniz gerekir. Böylece, hosts dosyası etki alanı adını belirli bir IP adresiyle eşler. Ancak bunu yalnızca bilgisayarınızdan yapabilirsiniz. Bu, dünyanın geri kalanının eski ana bilgisayarınızdan web sitenizi göreceği yeni ana bilgisayardan web sitesini yalnızca siz görebileceğiniz anlamına gelir. Host dosyasını hem windows hem de mac’tan nasıl düzenleyeceğinizi göstereceğim.

Yeni web barındırıcınızın IP adresini bulmanız gereken ilk şey. Yeni hosting cPanel hesabınıza giriş yapın ve sol veya sağ köşede hosting IP adresinizi görebilirsiniz. Bulmakta zorlanıyorsanız, web barındırma sağlayıcınıza sorabilirsiniz. Bundan sonra, IP adresini kopyalayın ve yerel olarak kaydedin.

SG cPanel IP

Barındırma IP adresimin 37.60.253.54 olduğunu görebileceğiniz gibi, kopyalayıp not edeceğim. IP adresiniz benimkiyle aynı olmayacak, bu yüzden kendi adresinizi yazmanız gerekiyor.

Ardından, Windows kullanıcısıysanız şu adrese gidin: Programlar> Tüm programlar> Aksesuarlar. Not defterini bulun ve Yönetici olarak çalıştırın. Bundan sonra, “C: \ Windows \ System32 \ Drivers \ etc“. Orada hosts dosyanızı görecek ve açacaksınız.

C: \ Windows \ System32 \ Drivers \ etc

Mac kullanıcıları için şu adrese gidin: Uygulamalar > Araçlar > terminal ve çalıştırmak için aşağıdaki komutu girin.

sudo nano / private / etc / hosts

Şimdi yeni IP adresini ana makineler dosyanıza eklemeniz gerekiyor.

Ana Bilgisayar Dosyası Düzenleme

Etki alanı.com yerine IP adresinizi ve alan adınızı girmeniz gerekir. Kaydetmeyi unutmayın. Artık yeni web sitenize bilgisayarınızdan erişebilirsiniz.

4. Adım, Sitenizin İşlemini Yeni Ana Makineye Yüklemeye Başlayın

Artık yükleyici dosyasını çalıştırmaya hazırsınız. Yükleyiciyi çalıştırmak için web tarayıcınızı açmanız ve yazmanız gerekir Web sitenizin URL’si installer.php ile aşağıdaki gibi.

http://www.yoursite.com/installer.php

URL’yi girdikten sonra böyle bir sayfa göreceksiniz. Tüm seçenekler geçiş olarak gösteriliyorsa, gitmekte fayda var. Bunu işlemek için aşağıdaki sonraki düğmeyi tıklayın.

Teksir Uygulaması 1

Bu adımda, yeni oluşturduğunuz yeni Veritabanı adınızı, kullanıcı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Ancak bu karakterler arasında boşluk olmadığından emin olun. Şimdi tıklayın Test Veritabanı Veritabanı ayrıntılarını doğru girip girmediğinizi kontrol etmek için. Test başarılı olursa, bir sonraki adım için sonraki düğmeyi tıklamanız gerekir.

Teksir Veritabanı Testi

Bu alanda sitenizi güncellemeniz gerekir. İlk olarak, URL alanına web sitenizin URL’sini girin. Varsayılan olarak, Duplicator eklentisi web sitenizin yolunu belirler, bu nedenle düzenlemenize gerek yoktur. Site başlığınızı şimdi girebilir veya daha sonra ayarlardan düzenleyebilirsiniz.

WordPress sitesini yeni ana bilgisayara taşırken yeni bir Yönetici Hesabı oluşturabilirsiniz, ancak isteğe bağlıdır. Eski siteniz için kullandığınız eski yönetici hesabınızı kullanmak istiyorsanız boş bırakın.

Teksir Güncelleme Verileri

Son adımda, sitenize giriş yapmanız ve her şeyin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Teksir Testi

Giriş yaptıktan sonra, yükleme dosyalarını kaldırmanız, önbellek derlemesini temizlemeniz, kalıcı bağlantıları kaydetmeniz ve işleminiz tamamlanmış olmalıdır. Artık WordPress sitenizi yeni ana bilgisayara başarıyla taşıdınız.

Teksir Verilerini Temizleme

5. Adım, Ad Sunucularını Değiştirme

WordPress sitenizi yeni ana bilgisayara yeni taşıdığınız için, ancak alan adınız hala eski web barındırıcınızı gösteriyor. Bu nedenle ad sunucunuzu değiştirmeniz gerekir ve bu kılavuzda, alan adı sunucularını nasıl değiştireceğinizi göstereceğim..

İlk olarak, yeni web barındırma panelinize gidin, hesap bilgilerinize gidin, orada ad sunucularınızı bulacaksınız. Şimdi ad sunucularınızı kopyalayın ve not edin. Ad sunucularınızı bulamamanız durumunda, barındırma sağlayıcınıza başvurmanız gerekir.

SiteGround Adı Sunucular

Alan adınızı GoDaddy, NameCheap veya başka bir alan adı kaydedicisine kaydettiyseniz, oraya giriş yapmanız gerekir. Alan adımı GoDaddy’ye kaydettirdiğim için size ad sunucularını nasıl değiştireceğinizi göstereceğim. Bu işlem tüm alan adı kayıt şirketleri için aynıdır.

Şimdi “Ürünlerim” e gidin, alan adınızı seçin ve DNS’yi Yönet’i tıklayın.

GoDaddy Alan Adı

Bundan sonra, “Ad Sunucularını Değiştir” e tıklayın, bir kutu açılacaktır. Ardından, yeni sunucunuzdan kopyaladığınız yeni barındırma ad sunucularınızı girin. Ekledikten sonra, Kaydet’i tıklayın ve işiniz bitti.

GoDaddy ad sunucuları ekle

Artık WordPress taşıma işleminiz tamamlandı. Etki Alanı Ad Sunucularınızı yeni değiştirdiniz, tamamen yayılması 6-24 saat sürebilir. Eski ve yeni barındırıcınız aynı web sitesi içeriğini içerdiğinden, siteniz herkes tarafından görülebilir. Bu doğrular % 100 çalışma süresi sitenizin.

Yayılma tamamlandığında, 3. adımda değiştirdiğiniz ana bilgisayarlar dosyasını bilgisayarınızdan değiştirmeyi unutmayın..

Tamamen yayıldıktan sonra, yeni sunucunuz ziyaretçilere web sitesi dosyaları sunacaktır. Ancak eski sunucunuzu iptal etmeden önce 5 gün beklemelisiniz.

Sonuç

Mevcut web barındırıcınız beklediğiniz gibi iyi değilse veya sitenizde yüksek trafik varsa, WordPress sitesini iyi bir web barındırıcısına taşımalısınız. Ancak WordPress sitenizi taşımak için bir uzman ödememeli veya kiralamamalısınız. Bir WordPress sitesini yeni bir ana bilgisayara taşımak çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Bu derste, adım adım nasıl yapıldığını gösterdim. 

WordPress sitesini taşımak için, Duplicator adlı en iyi WordPress geçiş eklentisini ücretsiz ve kullanışlı olarak kullandım. Ve bu eklentinin en iyi yanı, sitenizin yedeğini kolayca oluşturabilmeniz ve WordPress sitesini yeni web barındırıcısına kolayca taşıyabilmenizdir..

Umarım bu eğitici, WordPress sitesini başarılı bir şekilde herhangi bir kesinti olmadan yeni ana bilgisayara taşımanıza veya taşımanıza yardımcı olduğunu umarız. Bu eğitim hakkında herhangi bir sorunuz veya fikriniz varsa, lütfen aşağıya bir yorum bırakın. Ayrıca bizi Facebook, heyecan, Google+.

Görmek isteyebileceğiniz daha önemli WordPress makaleleri,

 • WordPress Sitesini Yeni Ana Bilgisayara Güvenle Taşıyacak 5 En İyi WordPress Geçiş Eklentisi
 • WordPress için En İyi Google AdSense Eklentileri [2017 Sürümü]
 • 2017’de 9 En İyi WordPress Barındırma [Uzmanın En Çok Tıklananları]
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector